Ulubione książki Polaków

19 Czerwca 2012

Które bestsellery najczęściej czytają nasi rodacy? Oto lista!

Książki

Choć mogłoby się wydawać, że Polacy rzadko kupują i czytają książki, tak naprawdę przekonanie to jest całkowicie błędne. Wystarczy bowiem przejść się po księgarniach i zobaczyć na własne oczy, że w naszym kraju osób zainteresowanych literaturą nie brakuje.

Co najchętniej czytają nasi rodacy? Z listy, znajdującej się na stronie internetowej Empiku wynika, że niekwestionowanym numerem jeden ostatnich tygodni jest książka nawiązująca do piłki nożnej. Nie ma się co dziwić – w końcu od początku czerwca żyjemy emocjami związanymi z Euro 2012.

Poniżej wykaz wszystkich najlepiej sprzedających się tytułów w naszym kraju:

1. Jestem kibolem Krzysztof Korsak

2. Milcząca dziewczyna Tess Gerritsen

3. Fabrykantka aniołków Camilla Lackberg

4. Przeznaczona P.C. Cast, Kristin Cast

5. Upiory Jo Nesbo

6. Kobiety dyktatorów Diane Ducret

7. Nadzieja Katarzyna Michalak

8. Więzień nieba Carlos Ruiz Zafon

9. Wszyscy mamy tajemnice Harlan Coben

10. Gra o Tron George R. R. Martin

Komentarze (66)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2012-09-24 22:18:15

Sto lat samotności:))) polecam piekna powieśc

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-06-21 21:05:59

Milcząca dziewczyna Pani Tess ,jest ostatnią książką z cylku Rizzoli i Isles , proponuje przeczytac z odpowiednią kolejnością : chirurg, skalpel, grzesznik,sobowtór,klub mefista, mumia, dolina umarłych no i oczywiście milcząca dziewczyna:) Polecam!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-06-21 17:08:45

Pratchett! Kocham, wielbię, ubóstwiam. Znam jego książki na pamięć i gdyby tylko nie ograniczały mnie finanse na pewno miałabym cały jego cykl na półce. :D Poza tym "Wiedźmin" Sapkowskiego, Dostojewski, Dukaj, Schmitt, Bułhakow, Pilipiuk, Christie, klasyka jak np. "Nieznośna lekkość bytu" (polecam!), "Czerwone i czarne", cykl Martina też mnie wciągnął. Jest tyle wspaniałych książek, że naprawdę jest w czym wybierać. Byle dociągnąć do końca sesji i zabieram się czytanie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-06-21 10:04:01

Ja polecam ksiazke o PAKTOFONICE:)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-06-20 23:43:28

Mickiewicz- "Pan Tadeusz". Moja ulubiona książka!! Czasem jak się nudzę, sięgam do domowej bibliteki i czytam po raz 10000 Chłopów albo Krzyżaków :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-06-20 19:26:28

a polecicie moze jakies dobre ksiazki o tematyce bardziej erotycznej?pobudzajacej zmysly i ktora az chce sie czytac i nie chce od niej oderwac... :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-06-21 17:14:21

Może "11 minut"? Ja wprawdzie Coelho nie trawię, ale może tobie się spodoba. Nie ma żadnych graficznych opisów, ani wyuzdanych scen co prawda, ale jest dość wciągająca. Może trafić w twoje gusta, choć jak mówiłam, ja za staruszkiem nie przepadam :P

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-06-21 19:44:10

czytałam 11 minut,swietna ksiazka,bardzo mi sie podobala,dlatego szukam czegos podobnego,moze jeszcze cos polecicie?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-06-20 19:01:52

Ja tam wolę ponadczasową klasykę, teraz "Mistrz i Małgorzata", a niedługo pewnie sięgnę po jakieś dobre XIX-wieczne romansidło, bo bardzo podobało mi się "Dziwne losy Jane Eyre" :) Ale zaintrygowaliście mnie tymi pozycjami, może się na coś skuszę :) Też piszę swoją książkę, jak koleżanka niżej kryminał, tylko ja historyczno-psychologiczną.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-06-20 13:26:24

Mistrz i Małgorzata - na zawsze w moim serduchu :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-06-20 08:23:19

Polecam wszystkie części "Kłamcy" Jakuba Ćwieka ;-)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-06-19 23:40:46

"Kobiety dyktatorów" ostatnio w Biedronce czytałam, teraz chodzę tam częściej niż do księgarni, bo niektóre tytuły naprawdę w dobrych cenach:)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-06-20 08:24:39

Wieeeem, ja ma "Wyznania Gejszy" i "Pożegnanie z Afryką" po 10 zł :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz