The best of WOODY ALLEN

04 Listopada 2011

Daj się porwać w niezwykłą podróż po filmach jednego z najbardziej oryginalnych reżyserów.

woody allen

"Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o seksie, ale baliście się zapytać"

Poświęcona siedmiu zagadnieniom dotyczącym seksu nieco absurdalna komedia, odwołująca się do wątków freudowskich. Każda część opatrzona podtytułem, począwszy od pytania "Czy afrodyzjaki działają?" po "Co się dzieje w trakcie ejakulacji?", w której to oglądamy "centrum kontroli" organizmu mężczyzny podczas zwieńczonego sukcesem uwiedzenia kobiety.

"Annie Hall"

Romantyczne przygody neurotycznego nowojorskiego komika Alvy Singera (Woody Allen) i jego nie mniej neurotycznej dziewczyny Annie Hall (Diane Keaton). Film przedstawia ich związek od pierwszego spotkania, tworząc interesujący dokument o miłości w latach siedemdziesiątych.

"Strzały na Broadwayu"

Są lata 20-te XX wieku, Nowy Jork, pełen optymizmu literat David Shayne pragnie świeżo ukończoną sztukę zobaczyć na deskach teatru. Aby to zrealizować, potrzebuje pieniędzy i jego agent w tym celu wpada na przewrotny pomysł. Zwraca się o pieniądze do bogatego bossa gangu Nicka Valentiego, a w zamian oferuje mu zaangażowanie jego dziewczyny - głupiutkiej, naiwnej i marzącej o karierze aktoreczki w roli głównej bohaterki.

 

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (19)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2011-11-06 12:02:11

"Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o seksie, ale baliście się zapytać" jak dla mnie dno totalne. Jedynie ostatnia część w miarę zabawna.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-11-04 22:52:47

Zapomnieliście o "Wszystko gra"! Warty obejrzenia. :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-11-04 16:09:22

"O północy w Paryżu" genialneee ;D polecam!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-11-04 15:37:39

A ja polecam "Scoop - Gorący temat" :) Najlepszy film z tych co widziałam Allena

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-09-11 14:27:03

Zycie i Smierc ! best best ever

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-08-29 19:55:04

"Max and Mary"

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-08-28 22:18:58

,,Bananas'' :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-08-28 20:05:39

A ja polecam "Wszystko gra" - też Allena, ale taki nietypowy jak na niego - taki trohę dramat, trochę komedia, trochę obyczajowy. A poza tym gra w nim boski Meyers ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-08-29 00:40:26

widziałam, kocham ten film

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-08-29 00:45:30

troche dramat, troche komedia?! jak wy ogladacie te filmy ;/ dramat jak cholera, tragiczny wręcz, nie wiem gdzie tam są fragmenty komedi... facet, który do końca życia bedzie żył w zakłamaniu z okropnymi wyrzutami sumienia, w nieszczęsciu z kobietą ktorej nie kocha i chyba nawet nie lubi... faktycznie komiediowo

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-08-29 00:49:24

a jesli chodzi o dobre komedie allena, to polecam 'drobne cwaniaczki' i 'zycie i cala reszta' , świetnie tam gra i swietna rezyseria

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-08-28 16:13:25

CO NAS KRECI CO NAS PODNIECA- najgorssze co moze być, vicky chrictina barcelona jeszcz jeszcze ale to nas kreci.... to masakra totalna. OGÓLNIE JEGO FILMY SĄ NASTAWIONE TYLKO NA PIENIADZE. Co nas kreci... - to film, który nie ma jakiegos punktu kulminacyjnego nic!. A o pólnocy w paryzu to nie wiem =x trzeba obejrzeć i pomyslec.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-08-28 14:50:38

Oglądałam dwa filmy Allena i żaden mnie nie zachwycił. Jest to reżyser, którego filmy albo się kocha albo się nienawidzi... Tak samo jest z Burtonem i Tarantino.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz