Świetne książki na jesienne wieczory (Typy redakcji!)

03 Listopada 2013

Mamy złotą polską jesień. Będzie jeszcze piękniejsza, jeśli zaszyjemy się pod kocem z kubkiem herbaty i dobrą książką. Oto nasze propozycje.

książka

„Sezon burz”, Andrzej Sapkowski

Autor bestsellerowego „Wiedźmina” powraca z nową książką. Z Wiedźminem, ma się rozumieć, w roli głównej. Ale uwaga – „Sezon burz” nie opowiada o młodzieńczych latach białowłosego zabójcy potworów ani też o jego losach po śmierci (czy nieśmierci) kończącej ostatni tom sagi. Nie jest to prequel ani sequel, ale rzecz zupełnie osobna. Pojawiają się w niej osoby doskonale czytelnikom znane, jak wierny druh Geralta, bard i poeta Jaskier oraz jego ukochana, zwodnicza czarodziejka Yennefer. Powieść zaczyna się wedle reguł Hitchcocka: od trzęsienia ziemi, a potem napięcie wzrasta. Wiedźmin stacza morderczą walkę z drapieżnikiem, który żyje tylko po to, żeby zabijać, wdaje się w bójkę z niezbyt sympatycznymi strażniczkami miejskimi, staje przed sądem, przeżywa burzliwy romans z koleżanką po fachu Yennefer… Lektura obowiązkowa dla miłośniczek dobrego fantasy.

„Szczęście w cichą noc”, Anna Ficner-Ogonowska

Oto kolejna powieść autorki ciepłych książek obyczajowych dla kobiet. Wieczór wigilijny, za oknem cisza. Pada śnieg, dom pachnie piernikiem i goździkami, na stole dodatkowe nakrycie, może zaraz ktoś przyjdzie. Główna bohaterka Hania pragnie spędzić ten czas z najbliższymi osobami w rodzinnym domu. Chce, by było jak dawniej... Zapowiada się wspaniały czas, pełen miłości, mądrych rozmów, rozkochanych spojrzeń i wyśmienitych dań. „Cudowna. Rozczuliła mnie, wlewając w serce dużo ciepła, wspomnień i magii Bożego Narodzenia, nie obyło się bez łezki” – wyznaje jedna z internautek. Lektura tej magicznej opowieści, w której tradycja staje się jedną z bohaterek, z pewnością rozgrzeje serca wszystkich kobiet.

Strony

Komentarze (17)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

elwira
(Ocena: 5)
2016-08-09 13:45:58

mi bardzo spodobała się ekranizacja powieści zanim sie pojwiłes, długo szukałam tej książki w końcu znalazłam ją na ksiegarnia-internetowa pl

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
amn
(Ocena: 5)
2013-11-03 14:15:15

re: Świetne książki na jesienne wieczory (Typy redakcji!)

Ja czekam na książkę Paula Richarda Evansa ,,Zimowe sny' 6 listopada jest premiera. Polecam: ,,Stokrotki w śniegu' i ,,Kolory tamtego lata'

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2013-11-03 15:02:37

a ja zamówiłam w przedpremierze i właśnie ją czytam. Polecam, bardzo fajna :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2013-11-03 12:16:38

re: Świetne książki na jesienne wieczory (Typy redakcji!)

Ja też przeczytałam 12 tomow PLL i planuje zakup Sekretów :P Nie wiecie moze czy ukazą się kolejne tomy czy tylko 12 ich jest?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2013-11-03 13:41:49

tych tomów miało być najpierw 14, ale niedawno autorka stwierdziła, że będzie ich aż 16. Mam nadzieję, że na tych 16 się skończy, bo ileż można żyć w niepewności kto jest A. ;)))

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2013-11-03 13:43:23

polecam Ci kupić sekrety na znak com pl. Po wpisaniu kodu pll_sekrety będziesz miała 40% zniżki i wyniesie Cię książka tylko 22 zł.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Julia
(Ocena: 5)
2013-11-03 14:14:10

Super książki. Polecam też serial;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2013-11-03 11:22:31

re: Świetne książki na jesienne wieczory (Typy redakcji!)

Saga Pretty Little Liars. Pochłonęłam całe 12 książek w miesiąc. Teraz czytam Pretty Little Liars Sekrety. Są to pierwsze książki, które tak mnie wciągnęły. Uwielbiam i nie mogę się doczekać kolejnych tomów.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2013-11-03 11:04:49

re: Świetne książki na jesienne wieczory (Typy redakcji!)

Dan Brown jak zwykle świetny, szybka akcja, zaskakujące zwroty akcji, ciągłe trzymanie czytelnika w napięciu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
praline
(Ocena: 5)
2013-11-03 09:11:59

re: Świetne książki na jesienne wieczory (Typy redakcji!)

Polecam " Niezbędnik obserwatorów gwiazd" :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2013-11-03 09:11:03

re: Świetne książki na jesienne wieczory (Typy redakcji!)

Biochemia :((

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2013-11-03 12:06:28

Biofiza :c

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2013-11-03 14:46:01

Mój koszmar, dobrze, że za mną :D Powodzenia

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2013-11-03 19:52:27

Matanggeo...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2013-11-03 07:37:11

re: Świetne książki na jesienne wieczory (Typy redakcji!)

Wiedźmin

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
a
(Ocena: 5)
2013-11-03 07:12:35

re: Świetne książki na jesienne wieczory (Typy redakcji!)

Recenzja "Sezony burz" jest wynikiem ściągnięcia i przerobienia, a nie przeczytania książki. Jak można polecać książkę (=wiedzieć, ze jest dobra) skoro się jej nie przeczytało?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
ja
(Ocena: 5)
2013-11-03 20:40:50

Haha racja! Dawno mnie tu nie było ale widzę, że poziom "redaktorski" nic sie nie poprawił. A jeżeli chodzi o najnowszą częśc "Wiedźmina" to polecam! Chociaż pewnie fanom Sapkowskiego nie trzeba:)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz