Romantyczne powieści o miłości

25 Marca 2012

Dla wszystkich wielbicielek czytania książek na ławce w parku.

powieści o miłości

Theresa Revay Biała wilczyca

Wspaniała powieść dla wielbicielek wielkich romansów. Jest rok 1917. Ksenia, piętnastoletnia Rosjanka, traci rodziców i ucieka z bolszewickiego Piotrogrodu do Paryża. Spotkanie z Maxem, czarującym, niemieckim fotografem odmieni życie obojga na zawsze. Ta wielowątkowa historia miłosna rozgrywa się na tle zdarzeń I połowy XX wieku. Czytelnik znajdzie tu grozę rosyjskiej rewolucji i luksus paryskiego "wielkiego świata", szaloną dekadencję Berlina i narastający koszmar hitleryzmu, piekło wojny i nadzieję na lepszą przyszłość.

Laura Esquivel Przepiórki w płatkach róży

Titę i Pedra łączy gorące uczucie od pierwszego wejrzenia. Niestety, zgodnie z meksykańską tradycją najmłodszej córce nie wolno wyjść za mąż - aż do śmierci swej matki musi sprawować nad nią opiekę. Tita zostaje zmuszona do rezygnacji z miłości i marzeń o własnym życiu. Pedro, chcąc być blisko ukochanej, decyduje się na poślubienie jej starszej siostry. W życiu Tity przez długie lata najważniejsze są dwie namiętności - do Pedra i do sztuki kulinarnej. Obie ściśle się ze sobą łączą. Dziewczyna starannie przygotowuje potrawy, oddając w nich swoje emocje i uczucia. Zmieniając ich smak, pokazuje ukochanemu, jaki jest stan jej duszy.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (31)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2012-03-26 21:12:06

Czytałam "Imprezę u Ralpha" i polecam wszystkim, którzy chcą poczytać coś lekkiego, trochę romantycznego i trochę kulinarnego np. w czasie jazdy do pracy :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-03-25 23:22:07

Krawcowa z Madrytu. Polecam!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-03-25 22:10:37

Nicolas Sparks! uwielbiam jego książki i polecam :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-03-25 19:23:19

Jak polecacie książki w komentarzach to piszcie autorów, proszę :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-03-25 19:16:31

Janusz Leon Wiśniewski , jego ksiązki przebiją powyższe.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-03-27 19:45:54

Bikini, Samotność..., uwielbiam go czytać wszystko co nampsał... moim marzeniem jest poznać tego Pana!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-03-27 19:46:07

Bikini, Samotność..., uwielbiam go czytać wszystko co napisał... moim marzeniem jest poznać tego Pana!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-03-25 15:11:02

Zorganizowana ogólnopolska kampania uwolnij namiętność i pożądanie. Na Polski rynek wszedł suplement - Tribestan, dzięki któremu namiętność i pożądanie znów może zagościć w każdym związku. Tribestan jest pierwszym w Polsce preparatem na podniesienie libido dla kobiet i mężczyzn. Dzięki niemu spełniamy zmysłowe marzenia i uwalniamy namiętność i pożądanie!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-03-25 14:38:42

najlepsza książka jaką kiedykolwiek przeczytałam to ,,Pamiętnik'' nigdy jej nie zapomne i cały czas ją ze soba ciągam hehe...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-03-25 17:17:42

ja też ;) a film widziałaś?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-03-25 18:59:25

a o czym pokrótce jest ta książka?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-03-25 14:18:04

Coś pożyczonego rewelacja! Polecam naprawdę genialna książka! Inne książki Emily Giffin też warte uwagi ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-03-25 17:01:18

zgadzam się!:) i druga część "Coś niebieskiego"... naprawdę ciekawe.. na podstawie tej pierwszej został nakręcony film "pożyczony narzeczony".. polecam i książki i film!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-03-25 22:18:16

Ksiązki Emily Giffin są wspaniałe

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-03-25 12:27:49

A gdzie Jeździec Miedziany? :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-03-26 10:18:53

No właśnie!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-03-25 12:11:17

Hańba! Czytałam książkę wiele razy i naprawdę mogę ją polecić ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz