„Jestem muzułmanką. Mam w Europie takie same prawa jak Wy!”

02 Września 2016

Magda na co dzień mieszka w Egipcie, ale odwiedza Polskę. Kobieta uważa, że zakaz noszenia burkini to łamanie praw człowieka.

prawa muzułmanów w Europie

W Internecie trwa burzliwa dyskusja na temat sytuacji muzułmanów w Europie. Po zamachach terrorystycznych we Francji, kraj ten zaczął stawiać opór wyznawcom islamu. Przykładem takiej postawy wykazał się francuski restaurator, który odmówił obsłużenia dwóch muzułmanek. Zrobił to, ponieważ jego przyjaciel zginął w jednym z ataków terrorystycznych. Mężczyzna zarzucił islamowi przemoc. Kobiety oskarżyły go z kolei o rasizm i nagrały całe zdarzenie, a potem zamieściły w Sieci. Teraz mężczyzna prawdopodobnie będzie musiał zmierzyć się z wymiarem sprawiedliwości.

Kolejny przejaw buntu wobec islamskiego terroru pojawił się we Francji pod postacią zakazu noszenia burkini w niektórych francuskich kurortach. Głośnym echem odbił się incydent, gdy policjanci nakazali muzułmance zdjąć burkini na plaży. Z wyznawczyniami islamu zaczęło się wtedy solidaryzować wiele Europejek, o czym pisaliśmy niedawno w jednym z artykułów. Przeczytała go Magda, polska muzułmanka, która na co dzień mieszka w Egipcie. Kobieta napisała do nas maila. Ma nadzieję, że da nam w nim do zrozumienia, że islam nie powinien być utożsamiany z przemocą, a zakaz noszenia burkini to nic innego, jak łamanie podstawowych praw człowieka.

Przeczytajcie same. Publikujemy fragmenty jej wiadomości.

Zobacz także: Europejki fotografują się w BURKINI. Tak solidaryzują się z muzułmankami. A Ty popierasz tę akcję?

Strony

Komentarze (106)
ocena
3.6/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2016-09-07 13:45:57

Tak, masz rację, to jest religia pokoju. Ale tylko dla tych co wyznają islam. Dla chrześcijan i innych religii nie ma miejsca na litość. Gdybyś naprawdę znała Koran to byś o tym wiedziała. Muzułmanie mają prawo zabić innowiercę. A jeśli chodzi o noszenie burkini czy jak to tam nazywacie. A noście sobie co chcecie! My nosimy spodnie, sukienki i inne ubrania, wy noście swoje chusty. Ale wasza religia nie jest ani trochę religią pokojową. I oby zrozumiała to reszta Europejczyków.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
zgadzam sie a nie nosze hijabu
(Ocena: 5)
2016-09-06 19:23:26

ma racje!!!!!!!!!!!!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-09-05 19:03:10

zal dupe sciska jak to czytam. TYPOWA POLKA

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-09-05 14:26:47

A później płacze taka w telewizji, że jej dzieci zabrał albo gwałci ją a przecież był taki dobry :) U mnie w mieście było takich 3. Jak się chwalił swoimi mężami a później płacz bo je" uwięzili". :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Paulina
(Ocena: 2)
2016-09-05 09:42:30

Nie kazdy muzulmanin to terrorysta ale kazdy terrorysta jest muzulmaninem. Taka to Wasza kultura milosci ! Moze za bardzo sie roznicie i dlaczego to Europa ma sie do Was dostosowywac ? Jesli to wy potrzebujecie schronienia ?!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-09-04 02:58:31

Sama nas obrazasz ,wiesz poprostu ludzie nie chcą was i mieszkajcie gdzie mieszkacie zrozum to ze nie musimy was lubić i gdzie są muzułmanie tam jest problem .mieszkam w de i nawet proste statystyki pokazuja jak wy jesteście wspaniali razem ze skalą wzrostu uchodźców wzrasta skala gwałtów złodziejstwa włamań . Po prostu zrozum my was nie chcemy i żyjemy w innej mentalności I bez muzumanow jest spokój ... nie da rady odróżnić tetorysty od zwykłego muzulmania ... I dziekuj muzulmanom radykalnym ze ludzie na was tak patrzą I ze was nie chca my chcemy być bezpieczni

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 2)
2016-09-03 19:27:28

Masz takie same prawa w Europie, ale poza dzielnicami gdzie mieszkaja Twoi muzułańscy przyjaciele ;) Tam nie masz żadnych praw i jestes tylko zabaweczka mezczyzn.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-09-03 19:07:15

Nie mogę czytać tych idiotycznych komentarzy.. moze na wstępie powiem że jestem ateistką, która żyje w szczęśliwym związku z muzlumaninem.. islam nie jest religia nienawiści, a Ci którzy tak twierdzą moim zdaniem po prostu sieją propagandę.. Znam wielu wyznawców islamu to sympatyczni bardzoooo pomocni ludzie i drażni mnie to kiedy słyszę rasistowskie teksty pod ich adresem! Ludzie błagam was mamy 21wiek prawa do własnego zdania i wyznania.. Czy na prawdę aż tak ciężko zaakceptować wam inną kulturę? To wy jesteście ciemnogrodem, skoro poprzez religie oceniacie człowieka.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: )
2016-09-03 19:24:47

Tak oceniamy bo ta religia ma chore zasady i nikt kto to popiera nie jest normalny.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-09-04 00:27:28

Muzułmanie są w stanie przyjąć nasze zasady, o ile pozostają w mniejszości. Kiedy robi się ich za dużo na danym terytorium, wtedy pokazują swoje prawdziwe oblicze.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: )
2016-09-04 22:45:42

Dlaczego ostatnio jest tutaj pełno artykułów na temat muzułmanów?? Tak jak piszesz masz prawo do tego tak jak my mamy prawo do swojej religii i swoich poglądów.Ostatnio coraz częściej media narzucają nam swoje zdanie oraz to byśmy akceptowali islam. Wiele osób przez zamieszki we Francji boi się tego, o swoją przyszłość a także o przyszłość swoich wnuków.Nie zmienisz tego. Tak jak ty nawołujesz do akceptacji oraz tolerancji nas tak samo my nawołujemy twoich rodaków do akceptacji nas, naszych poglądów oraz religii. Wtedy wszystko się zmieni. Pomyśl o tym a następnie nas oceniaj

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-09-05 14:22:26

Ludzie błagam mamy XXI wiek. Jesteś tak bardzo " arabska" że wiek też musisz zapisywać arabskimi ?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-09-03 18:54:27

Powód braku akceptacji burkini w Europie jest prosty - to jest element tylko religii muzułmańskiej, nikt przecież nie karze się na plaży rozbierać kobiecie w pareo czy sukni. Nie chodzi o brak prawa zakrycia ciała, a skojarzenie z tą religią, która traktuje kobietę jako istotę gorszą od mężczyzny. U nas takie myślenie jest sprzeczne z prawami człowieka, nic więc dziwnego, że wywołuje ostry sprzeciw. Ale muzułmanina nie przegadasz, jedynym jego argumentem będzie "bo tak mówi Koran". Koran mówi też, ze można karać kobiety biciem za nieposłuszeństwo, a innowierców należy zabijać. Oczywiście część muzułmanów używa rozumu i nie wykorzystuje takiego stanowiska religii do pastwienia się nad innymi, może nawet i większość jest dobrymi ludźmi. Ale co z tego, skoro ich wierzenia popychają ich właśnie w tym kierunku? Co się dzieje, gdy trafiają na człowieka o sadystycznych skłonnościach? Dziwicie się strachowi ludzi przed takimi elementami, kiedy nigdy nie wiadomo, co komu w głowie siedzi? Nie ma co oczekiwać zgody między dwoma tak różnymi społecznościami, kiedy to, co normalne dla jednych, jest nie do pomyślenia dla drugich. Wracając do burkini i wszelkich innych muzułmańskich strojów, zgodzicie się pewnie, że z ludzką psychiką jest tak, że to co zakazane czy poza naszym wzrokiem/zasięgiem, często jeszcze bardziej pociąga i obsesyjnie fascynuje. Uczynienie ciała kobiety czymś tak niecodziennym i nielegalnym wzmaga męskie pożądanie i w efekcie jeszcze bardziej je seksualizuje, co skutkuje większą ilością gwałtów na muzułmankach i nie-muzułmankach. Argumenty o skromności tylko potwierdzają sprowadzanie ciała do kategorii seksualnych, podczas gdy jest ono samo w sobie aseksualne, nawet nagie. Dla mnie noszenie czegoś takiego podczas gdy facet ubiera co tylko chce jest obraźliwe dla kobiecości. I zanim ktoś mnie tu posądzi o ksenofobię - mój ukochany mężczyzna jest pochodzenia hinduskiego, o wyraźnie ciemniejszej niż Europejska skórze, a przy tym tak jak ja jest zadeklarowanym ateistą. I sam nie będąc rodem stąd nie ma dobrego zdania o polityce europejskiej względem uchodźców, codziennie martwi się o życie swojej rodziny we Francji. I jest mi tylko przykro, że niechęć skierowana w stronę muzułmanów dotyka też calkowicie zeuropeizowanych hindusów czy czarnoskórych, którzy różnią się od nas tylko kolorem skóry. Że widzę spojrzenia pełne niechęci skierowane na mojego chłopaka i nas oboje. Nie dla rasizmu i ksenofobii, tak dla ostrożności i poszanowania europejskiej kultury.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-09-03 17:40:35

tak?? a jakie my mamy prawa w kraju muzułmańskim??

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz