Paulo Coelho – grafoman czy wielki artysta? NAJLEPSZE POWIEŚCI

19 Czerwca 2011

Twórczość brazylijskiego pisarza budzi dziś wiele kontrowersji. Oto pozycje jego autorstwa, które najlepiej się sprzedają!

książki

Jeszcze kilka lat temu książki Paulo Coelho cieszyły się na świecie ogromnym uznaniem i miały miliony czytelników. Dziś nazwisko pisarza budzi wiele kontrowersji, a jego styl wyśmiewany jest zarówno przez krytyków, jak i niedawnych fanów tej twórczości. Jednego nie można jednak autorowi odmówić – popularności.

Oto kilka książek Coelho, które zostały uznane za najlepiej sprzedające się pozycje na świecie.

„Alchemik”

Santiago, który porzucił naukę dla podróżowania, wędruje ze swoim stadem owiec po Andaluzji. Bohater miewa powtarzający się sen o zakopanym gdzieś przy egipskich piramidach skarbie. Cyganka, napotkana w jednym z miasteczek radzi mu, aby wyruszył na poszukiwanie tego skarbu. Do poszukiwań zachęca go również Król Salem. Starzec twierdzi również, że każdy człowiek ma swoją Własną Legendę, czyli jakąś życiową misję, która powinna być zrealizowana, choćby za cenę największego poświęcenia. Santiago wyrusza więc w podróż. W czasie drogi spotykają go liczne perypetie i przeszkody, ale bohater mimo to nie rezygnuje z podróży. Po dotarciu do piramid okazuje się, że skarbu wcale tam nie ma. Santiago uświadamia sobie jednak, gdzie rzeczywiście znajduje się skarb…

„Weronika postanawia umrzeć”

Weronika prowadzi bardzo rozrywkowe życie. Chodzi do popularnych nocnych lokali, spotyka i umawia się z atrakcyjnymi młodymi mężczyznami, a jednak nie jest szczęśliwa. Czegoś jej brakuje. Dlatego też pewnego poranka, 21 listopada 1997 roku, postanawia umrzeć. Po przedawkowaniu leków trafia do szpitala, gdzie lekarze informują ją, że pozostało jej zaledwie kilka dni życia.

Bohaterkę zaczyna wciągać życie lokalnego szpitala. W obliczu nadchodzącej śmierci zaczyna odkrywać w sobie uczucia, których wcześniej do siebie nie dopuszczała – nienawiść, strach, ciekawość, miłość, a nawet seksualne pobudzenie. Jej doświadczenia uzmysłowią jej, że każda sekunda jej życia to wybór pomiędzy życiem a śmiercią.

„Jedenaście minut”

Maria, młoda dziewczyna z brazylijskiej prowincji, wyrusza w daleką podróż. Gorzkie doświadczenia sprawiają jednak, że postanawia zostać prostytutką. Decydując się na życie bez miłości, wpada w pułapkę, z której wybawić może ją właśnie miłość.

Jedenaście minut to współczesna bajka dla dorosłych, przypowieść o seksie, miłości i przeznaczeniu, które sprawia, że kręte ścieżki naszego losu mogą nieoczekiwanie poprowadzić nas ku szczęściu, choć dawno przestaliśmy w nie wierzyć. Jedenaście minut to zarazem głębokie studium o naszej seksualności, o jej sacrum i profanum. To powieść, która budzi nadzieję, że spotkanie z drugim człowiekiem może być najważniejszym doświadczeniem naszego życia.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (96)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2012-06-27 21:46:50

hmm ,jego książki wciągają ,to rozbiór emocji i alchemia ludzkich charakterów

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-10 12:21:21

A ja jedne jego książki uważam za arcydzieła, ale z czytania kilku zrezygnowałam, bo wydały mi się beznadziejnie nudne! Mimo wszystko mam o Coelho dobre mniemanie:) Nie będę się tu wiele rozpisywać, bo w końcu "To tylko w książkach człowiek znależć może co ma w sobie". I tyle. Lubię jak mnie książka ciekawi, wciaga, wzrusza, rozśmiesza lub uczy. Coelho mnie wzrusza, Follett np. ciekawi i wciąga, i nieraz zdarzało mi się Coelho "zagryzać" Elizabeth Adler, a Murphy`ego Lisą Jackson. A co do Coelho jeszcze, to odnoszę wrażenie, że on sam jest wiernym wyznawcą zawartch w jego książkach przesłań a z jego twórczości bije szczerość i entuzjazm charakterystyczne fanatykom. I za to też ma u mnie +. Lubię też czytać cytaty z jego książek gdy mam kiepski humor. Zawsze mi pomaga.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-06-27 14:18:24

Czarwnica z Portobello, Alchemik, Weronika postanawia umrzeć. Taka top trójka.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-06-23 16:40:00

Alchemik masakra jakaś, choć historia ładna, najlepsze JEDENAŚCIE MINUT!!!!!!!!!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-06-21 23:00:24

uwielbiam jego książki, czytając Weronikę, było mi przykro, przeczytałam ją w trzy dni i szybko sie skończyła, Na brzegu rzeki, to zdecydowanie mój faworyt, dwa razy ją czytałam, piękna, aktualnie czytam Bridę. Pisarz genialny, pisze wspaniałym językiem, niektóre zdania skłaniają do głębszych refleksji,a właśnie oto chodzi w książkach, jak przeczytam Bridę chcę przeczytać 11 minut .

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-06-21 16:07:26

wg. mnie wszystkie jego książki są do siebie podobne, każda mówi o tym samym,. tylko ubranym w inne słowa.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-06-20 21:14:15

to mój ulubiony pisarz, kocham czytać jego książki

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-06-20 00:37:41

Pan Coelho potrafi zwykłe, wszystkim znane prawdy i mądrości ująć w niezwykły i oryginalny sposób tak, że skłaniają do refleksji. I to mi się właśnie podoba.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-06-20 00:09:52

Uwielbiam książki Coelho, aczkolwiek uważam, że niektóre jego dzieła są 'przedobrzone' (np. "Brida"). Gorąco mogę polecić "Weronikę...", "11 minut", "Demon i Panna Prym", "Być jak płynąca rzeka" i "Czarownicę z Portobello". Przeczytałam prawie wszystkie książki Coelho i muszę stwierdzić, iż jest to literatura dla wąskiego grona odbiorców. Twórczość Coelho jest trudna, zagmatwana, pełna poezji i niedomówień. Mimo wszystko osobiście uważam go za cudownego pisarza. PS Film "Weronika.." był najgorszym przelaniem książki na klatki filmowe, jakie przyszło mi obejrzeć. Stanowczo odradzam - film jest płytki i odbiera cały urok twórczości Coelho.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-06-20 07:38:39

jego twórczość jest trudna i zagmatwana? Dla wąskiego grona odbiorców? Jego tworczość jest prościutka i dla niewyrobionego czytelnika. Jej fenomen polega jedynie na tym, że temu prostemu czytelnikowi wydaje się, że czyta coś trudnego. książki są napisane tak, żeby nieobeznany z literaturą wysoką czytelnik wpadał w złudzenie, że czyta właśnie taką literaturę. Że należy do elity intelektualnej. To jest mistrzostwo- komercyjną papkę napisać tak, żeby czytający się dowartościował.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-06-20 21:57:11

Zgadzam się !

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-06-21 15:54:18

Nie trzeba pisać niewiadomo jak 'wysokiej literatury' i hiperskomplikowanych książek, żeby było to coś dobrego. Panią, która uważa się za lepszą od innych bo czyta 'ambitne' książki, pozdrawiam. Coelho niesie z każdą swoją książką przesłanie, pisząc o sprawach o których czytelnik często sam myśli. Osobiście uważam że jego książki mają w sobie pewien rodzaj magii. Komercyjnym nazywamy każdego, kto odniósł sukces. Dlaczego ludzie nie możecie znieść tego, że nie tylko beznadziejne rzeczy można dobrze wypromować? To że jest popularny, o niczym nie świadczy. uwielbiam podejście 'bycia alternatywnym', w którym ludzie wyzywają wszystko co odniosło sukces... troche więcej myślenia, mniej schematów, proszę.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-06-19 22:14:45

Twórczość Coelho to "książki o niczym'. Te wzruszające historie, typu "Brida"... Motyw puntku nad ramieniem ukochanej osoby. Brednie dla ludzi, którzy od literatury wymagają tylko i wyłącznie jakiś "wzruszających, dennych historyjek". Kosiński, Tochman to literatura warta polecenia, a nie jakiś Coelho!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-06-20 16:30:58

Absolutnie się z Tobą zgadzam! Mam nadzieję, że literarura tak zwana 'popularna' wreszcie zejdzie na dobre tory, a skoro zaczęto wyśmiewać Coelho, być może są na to jakiekolwiek szanse :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-06-23 08:55:19

myślałam, że tylko ja mam odmienne zdanie na temat jego książek:) p.s przy "Malowanym ptaku"musiałam przerywać czytanie:)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz