Paranormal romance na samotne noce

Romanse w oprawie horroru czy fantasy cieszą się ogromną popularnością wśród młodych kobiet. Oto książki, po które warto sięgać wieczorami, przy kubku gorącej herbaty.
Paranormal romance na samotne noce
28.03.2013

Po sukcesie sagi „Zmierzch” książki z gatunku paranormal romance zaczęły powstawać niczym grzyby po deszczu. Świat realny miesza się w nich ze światem nadprzyrodzonym. Bohaterami takich powieści są zazwyczaj wampiry, wilkołaki, elfy czy duchy, a także postacie obdarzone niezwykłymi zdolnościami. Ale przede wszystkim jest tu uczucie – silne, płomienne, często zakazane. Kobiety zakochały się w takich opowieściach. A jest w czym wybierać. Oto nasze typy!

„Szeptem”, Becca Fitzpatrick

Seria „Szeptem” to debiut literacki autorki, entuzjastycznie przyjęty przez czytelników (a zwłaszcza czytelniczki) i krytyków. Główny bohater powieści Patch jest tajemniczy i zabójczo przystojny. Trudno się więc dziwić, że 16-letnia Nora ulega jego urokowi. Wkrótce w jej życiu zaczynają dziać się rzeczy, które naprawdę trudno wytłumaczyć…

„To pełna tajemniczości i magnetyzmu powieść, nie tylko dla młodzieży. W połączeniu z delikatną nutką romantyzmu, zmysłowości i dramatyzmu stanowi nie lada rozrywkę dla każdego. Polecam zwłaszcza tym, którzy chcą przeczytać coś z pogranicza jawy i snu lub pragną poznać niebanalną historię z aniołami w roli głównej” – pisze internautka Kasandra.

„Upadli”, Lauren Kate

Para kochanków. Starożytna wojna. Skazani na miłość, która nigdy się nie spełni… Luce Price zwraca uwagę na tajemniczego i zdystansowanego Daniela już pierwszego dnia w szkole w dusznej Georgii. On jest jedynym jasnym punktem w miejscu, gdzie nie wolno korzystać z komórek. Pozostali uczniowie to świry, a każdy ich ruch śledzą kamery.

Choć Daniel nie chce mieć nic wspólnego z Luce i za wszelką cenę próbuje ją do siebie zniechęcić, dziewczyna nie potrafi się powstrzymać. Musi dowiedzieć się, jaką tajemnicę skrywa Daniel. Za wszelką cenę. „Upadli” to powieść ekscytująca i romantyczna; połączenie wciągającego thrillera i historii miłosnej.

Piękne istoty”, Kami Garcia & Margaret Stohl

Ekranizacja powieści właśnie trafiła do kin. Ethan mieszka w Gatlin – małym, nudnym miasteczku w Południowej Karolinie. Jest zwyczajnym nastolatkiem. Uwielbia czytać, marzy o dalekich podróżach, gra w koszykówkę, umawia się z dziewczynami. Ale Ethan ma pewną tajemnicę. Otóż od miesięcy śni mu się ten sam sen, w którym widzi wciąż tę samą dziewczynę. Pewnego dnia do jego klasy dołącza nowa uczennica. Okazuje się nią… dziewczyna ze snu. Nad jej rodziną od pokoleń ciąży klątwa. Ethan i Lena zakochują się w sobie. Aby uratować ukochaną, chłopak próbuje znaleźć sposób na uniknięcie tragicznego losu. „Niepokojące, mroczne fantasy o młodych kochankach w gotyckiej oprawie” – twierdzi Malwina.

„Zmiennokształtni”, Jennifer Roberson

Obdarzeni zdolnościami przemiany w zwierzęce postacie wojownicy Cheysuli od wieków byli wiernymi sojusznikami króla Homany. Gdy jednak jeden z nich ośmielił się uwieść królewską córkę, zostali wypędzeni i przeklęci na zawsze. Zrodzona z potępionego związku Alix w dwadzieścia pięć lat później rozpoczyna heroiczną walkę o przezwyciężenie magicznego dziedzictwa. Lecz roli, jaką w losach świata przypisało jej prastare Proroctwo, Alix nie może się już wyprzeć… „Zmiennokształtni” to jedna ze sztandarowych pozycji gatunku paranormal romance. Internauci nazywają ją również „perfekcją fantasy”.

Rozkosze nocy”, Sherrilyn Kenyon

To pierwszy tom najsłynniejszej serii o wampirach „Mroczni łowcy”. „Czy kiedykolwiek zastanawiałaś się, jak to jest być nieśmiertelną? Wędrować wśród nocy, polując na wampiry, które żerują na ludziach? Mieć nieograniczone bogactwa, nieograniczoną moc? Oto moje życie, mroczne i niebezpieczne. Odgrywam bohatera dla tysięcy, ale nikt mnie nie zna. I uwielbiam każdą minutę swojego życia” – to tajemniczy opis tej powieści. „Niektóre książki czytamy z wypiekami na twarzy. Pochłaniamy, porzucając wszystko, co musimy zrobić, machamy ręką, mrucząc: później, przecież nie ucieknie, nie bądź małostkowa, drobiazgowa, więcej luzu, bądź człowiekiem. Ta książka do takich należy` – uważa Joanna.

„Spojrzenie elfa”, Katrin Lankers

Kiedy Mageli poznaje tajemniczego Erina, od razu wyczuwa, że chłopak jest inny. Erin nie spuszcza z niej oczu – pod wpływem tego hipnotycznego spojrzenia rozum odmawia dziewczynie posłuszeństwa. Nieznajomy pociąga ją jednak coraz bardziej. Bohaterka balansuje na granicy jawy i sennych marzeń, stopniowo tracąc poczucie rzeczywistości. Gdy chłopakowi grozi niebezpieczeństwo, Mageli musi podjąć decyzję: czy może go uratować, wierząc w moc swoich snów? „Powieść Katrin Lankers to sympatyczna, ale i przewrotna baśń dla młodszych wielbicielek romansów paranormalnych zakorzenionych w mitologii nordyckiej. Dlaczego przewrotna? O tym już musicie przekonać się same” – pisze Kamila.

„Magia kąsa”, Ilona Andrews

Ilona Andrews to tak naprawdę duet pisarski, który tworzą Ilona i Andrew Gordon. „Magia kąsa” nazywana jest „znakomitym, niepokornym dark fantasy z należytą dawką humoru”. Atlanta przyszłości. Arena walk magii i technologii. Wampirze hordy na usługach Panów Umarłych grasują po mieście. Kate Daniels – pyskata dziewczyna, w której żyłach płynie krew i magia – dowiaduje się o śmierci swojego opiekuna. Musi dokonać wyboru – komu zaufać, z kim współpracować. Spojrzeć w oczy Władcy Bestii i dołączyć do Gromady? Wejść w układ z kotołakami i szczurołakami? Ofiara woła o pomszczenie, a krwawa zagadka o rozwikłanie.

Ciepłe ciała” („Wiecznie żywy”), Isaac Marion

R nie ma imienia, wspomnień, pulsu. Wraz z innymi zombie zamieszkuje opuszczone lotnisko. Żadne z nich nie pamięta, jaka katastrofa zamieniła świat w przerażające i puste miejsce, a ich – w chodzących Martwych. Żeby podtrzymać swoją egzystencję, muszą polować na Żywych, ukrywających się w opuszczonym mieście. Podczas jednej z krwawych wypraw R znajduje Julie i – zupełnie niespodziewanie dla samego siebie – ocala ją przed śmiercią, zabierając ze sobą. Tak właśnie rozpoczyna się pełna napięcia znajomość, która diametralnie zmieni nie tylko ich samych. Książka „Ciepłe ciała” została wznowiona pod tytułem „Wiecznie żywy” – tak samo nazywa się ekranizacja powieści, którą można oglądać w kinach.

Ewa Podsiadły-Natorska

Opisy książek i opinie pochodzą z serwisu lubimyczytac.pl

Polecane wideo

Komentarze (38)
Ocena: 4.92 / 5
gość (Ocena: 5) 07.02.2019 08:34
Trylogia kluczy Nory Roberts Polecam
odpowiedz
Gośka (Ocena: 4) 05.12.2016 10:02
Dodałabym do tej listy serię o Nocnych Łowcach Cassandry Clare oraz powieści Melissy Darwood - Larista i Pryncypium.
odpowiedz
nana (Ocena: 5) 01.09.2015 19:24
Szeptem nie jest dla gimbazy . Czytałam calą serię , z 4 razy . A i moi drodzy Dary Anioła to nie trylogia ! Ona ma 7 częśći . polecam przeczytać wszystkie . a i równiez polecam Anioł. Wodospady Cienia , Obsydian (seria Lux) Spętani przez bogów , 5
odpowiedz
Talie (Ocena: 5) 15.11.2014 15:43
a co ty masz do gimnazjalistek? sama mam 15 lat zaczytuje się tymi książkami już trzy lata, ale zgadzam się szeptem jest słabe
odpowiedz
krupa (Ocena: 5) 05.12.2013 21:24
Paranormale są niedocenionym gatunkiem, bo do kojarza się głównie z wilkołakami i wampirami. A gdzie anioły czy inne istoty nie z tej ziemi? Gdzie inne wątki? Ostatnio przeczytana "Łza" lauren Kate nie ma żadnego z wyżej wymienionych :P i jest rewelacyjna!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie