Paranormal romance na samotne noce

28 Marca 2013

Romanse w oprawie horroru czy fantasy cieszą się ogromną popularnością wśród młodych kobiet. Oto książki, po które warto sięgać wieczorami, przy kubku gorącej herbaty.

paranormal romance

Po sukcesie sagi „Zmierzch” książki z gatunku paranormal romance zaczęły powstawać niczym grzyby po deszczu. Świat realny miesza się w nich ze światem nadprzyrodzonym. Bohaterami takich powieści są zazwyczaj wampiry, wilkołaki, elfy czy duchy, a także postacie obdarzone niezwykłymi zdolnościami. Ale przede wszystkim jest tu uczucie – silne, płomienne, często zakazane. Kobiety zakochały się w takich opowieściach. A jest w czym wybierać. Oto nasze typy!

„Szeptem”, Becca Fitzpatrick

Seria „Szeptem” to debiut literacki autorki, entuzjastycznie przyjęty przez czytelników (a zwłaszcza czytelniczki) i krytyków. Główny bohater powieści Patch jest tajemniczy i zabójczo przystojny. Trudno się więc dziwić, że 16-letnia Nora ulega jego urokowi. Wkrótce w jej życiu zaczynają dziać się rzeczy, które naprawdę trudno wytłumaczyć…

„To pełna tajemniczości i magnetyzmu powieść, nie tylko dla młodzieży. W połączeniu z delikatną nutką romantyzmu, zmysłowości i dramatyzmu stanowi nie lada rozrywkę dla każdego. Polecam zwłaszcza tym, którzy chcą przeczytać coś z pogranicza jawy i snu lub pragną poznać niebanalną historię z aniołami w roli głównej” – pisze internautka Kasandra.

„Upadli”, Lauren Kate

Para kochanków. Starożytna wojna. Skazani na miłość, która nigdy się nie spełni… Luce Price zwraca uwagę na tajemniczego i zdystansowanego Daniela już pierwszego dnia w szkole w dusznej Georgii. On jest jedynym jasnym punktem w miejscu, gdzie nie wolno korzystać z komórek. Pozostali uczniowie to świry, a każdy ich ruch śledzą kamery.

Choć Daniel nie chce mieć nic wspólnego z Luce i za wszelką cenę próbuje ją do siebie zniechęcić, dziewczyna nie potrafi się powstrzymać. Musi dowiedzieć się, jaką tajemnicę skrywa Daniel. Za wszelką cenę. „Upadli” to powieść ekscytująca i romantyczna; połączenie wciągającego thrillera i historii miłosnej.

Strony

Komentarze (37)
ocena
4.9/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Gośka
(Ocena: 4)
2016-12-05 10:02:38

Dodałabym do tej listy serię o Nocnych Łowcach Cassandry Clare oraz powieści Melissy Darwood - Larista i Pryncypium.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
nana
(Ocena: 5)
2015-09-01 19:24:30

re: Paranormal romance na samotne noce

Szeptem nie jest dla gimbazy . Czytałam calą serię , z 4 razy . A i moi drodzy Dary Anioła to nie trylogia ! Ona ma 7 częśći . polecam przeczytać wszystkie . a i równiez polecam Anioł. Wodospady Cienia , Obsydian (seria Lux) Spętani przez bogów , 5

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Talie
(Ocena: 5)
2014-11-15 15:43:41

re: Paranormal romance na samotne noce

a co ty masz do gimnazjalistek? sama mam 15 lat zaczytuje się tymi książkami już trzy lata, ale zgadzam się szeptem jest słabe

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
krupa
(Ocena: 5)
2013-12-05 21:24:28

re: Paranormal romance na samotne noce

Paranormale są niedocenionym gatunkiem, bo do kojarza się głównie z wilkołakami i wampirami. A gdzie anioły czy inne istoty nie z tej ziemi? Gdzie inne wątki? Ostatnio przeczytana "Łza" lauren Kate nie ma żadnego z wyżej wymienionych :P i jest rewelacyjna!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
mcdusia
(Ocena: 5)
2013-04-05 17:40:59

re: Paranormal romance na samotne noce

"szeptem" jest beznadziejne nadaje się dla gimnazjalistek

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Misia
(Ocena: 5)
2013-03-30 18:26:03

re: Paranormal romance na samotne noce

Bardzo polecam całą serię "Pięknych Istot", sądziłam, że będzie to kolejna bardzo przewidywalna seria, ale bardzo mile się zaskoczyłam!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2013-03-29 11:02:57

re: Paranormal romance na samotne noce

Spodziewałam się, że wymienią Graya a tu proszę! :D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2013-03-29 11:07:50

gray nie jest ani paranormal, ani fantasy....

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Julka
(Ocena: 5)
2013-03-28 23:14:09

re: Paranormal romance na samotne noce

Ja czytałam całą trylogię Miasta Kości . Ale szczerze mówiąc mam już dosyć tych wszystkich wampirów, upadłych aniołów i innych postaci z nadprzyrodzonymi mocami. Wolę czytać książki Paula Richarda Evansa jak np Szukając Noel, Bliżej słońca, Obiecaj mo czy Stokrotki w śniegu w nich jest prawdziwa MIŁOŚĆ. Nie kupuje po prostu tej miłości z tych książek fantasy.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
xoxo
(Ocena: 5)
2013-03-29 12:54:53

A czytałaś książki Paulliny Simons? Jeśli nie, to polecam :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Julka
(Ocena: 5)
2013-03-30 17:05:41

Niestety nie ale dzięki na pewno będąc w Empiku spojrzę na tę pisarkę;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2013-03-28 20:10:09

re: Paranormal romance na samotne noce

polecam "Born of fire" Sherrylin Kenyon, póki co tylko w języku angielskim, ale naprawdę świetna książka ;)!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Simi
(Ocena: 5)
2013-03-28 18:48:21

re: Paranormal romance na samotne noce

Paranormal romance to nie tylko zmierzch i książki dla nastolatek. To też ciekawe książki dla dorosłych kobiet, które chcą trochę oderwać się od rzeczywistości. W niektórych jest też fajna erotyka.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
AtomHeart
(Ocena: 5)
2013-03-28 21:36:24

Podaj jakiś przykład takich ambitniejszych ;) Chętnie poczytam.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2013-03-28 22:03:25

intruz

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
xoxo
(Ocena: 5)
2013-03-28 22:37:20

Książki Kerrelyn Sparks :) Albo J.R Ward

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Simi
(Ocena: 5)
2013-03-29 09:06:52

Polecam książki Sherrilyn Kenyon i Anne Rice oraz tych pań, które wymieniła xoxo

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2013-03-29 11:30:38

"Bogini Oceanu" - P.C. Cast - dużo erotyzmu, kobiecy punkt widzenia, "zdrowa" fantastyka, polecam :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz