Opowieść o trudach dojrzewania dla nastolatek – warto przeczytać niezależnie od wieku!

17 Marca 2010

„Sekretny język dziewczyn” Frances O’Roark Dowell to słodko-gorzka opowieść o dojrzewaniu, przyjaźni i zmianach zachodzących w życiu każdej nastolatki.

Sekretny język dziewczyn

„Sekretny język dziewczynFrances O’Roark Dowell to słodko-gorzka opowieść o dojrzewaniu, przyjaźni i zmianach zachodzących w życiu każdej nastolatki.

Kate i Marylin, papużki nierozłączki, przyjaciółki od zawsze i na zawsze. Nie potrzebowały słów, żeby się zrozumieć, jedna kończyła zdanie za drugą. Czy to możliwe, żeby z dnia na dzień przestać rozmawiać z kimś, z kim spędziło się całe życie? Kate myślała, że nie, że ciche, silniejsze niż wszystko porozumienie przetrwa wieki.

Ale nagle Marylin zaczęła obsesyjnie interesować się stanem paznokci u nóg (własnych, kupiła kolejny lakier) oraz karierą cheerleaderki (i innymi cheerleaderkami). Na dodatek uznała, że Kate jest beznadziejnie dziecinna i nie ma pojęcia, co naprawdę się w życiu liczy… Kryzys, przez wielkie K. Tak naprawdę zarówno Kate, jak i Marylin mają już dość milczenia, dość wytykania sobie błędów. Obydwie chciałyby, by wszystko było jak dawniej – tyle tylko, że żadna nie umie zrobić pierwszego kroku.

Stron: 320  Cena: 29,90  Wiek: 8+

W księgarniach jeszcze w tym miesiącu!

Materiały prasowe

Zobacz także:

Romanse wszechczasów – niezawodne wyciskacze łez!

Przed wami zestawienie najpiękniejszych historii miłosnych i perełek światowej literatury w jednym! Wycisną nie jedną łzę i zadowolą najbardziej wymagające czytelniczki.

Książki, których tytuły zawstydzają!

Obawiamy się, że czułabyś się nieco skrępowana wyjmując jedną z tych książek w autobusie lub pociągu. Ich tytuły łamią wszelkie tabu, a treść nierzadko zaskakuje!

Strony

Komentarze (34)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2012-03-27 20:18:02

wice co to hamsitwo jak oni mogal pisac o jenzyckach cyis ja mam 8 lat i wiem tjoche a oni gupoty pisol ;( niezagdziam sie ! glupie to fuu ! bliee

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-03-27 20:16:08

aha

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-03-27 20:15:15

LOl co za :) głupota oczywiście nie popieram

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-03-21 21:47:23

O,zgadzam się.Powinno się mówić "gustów się nie krytykuje" ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-03-19 16:52:42

ok dla kazdego wieku ale halo to od 8 lat!! a co ma baba czytac jak ma 60 lat!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-03-18 17:05:39

Najlepsza jest Georgia!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-03-17 19:22:44

Jak to się mówi - o gustach się nie dyskutuje. Mi akurat się podobała Georgia:)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-03-19 20:53:17

"O gustach się nie dyskutuje" - jedno z najgłupszych stwierdzeń. Mówiąc, że podobała ci się Georgia nie wypowiadasz się w kwestii własnych upodobań, swojego gustu?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-03-19 20:55:28

Uważam, że wiele dowiem się po przeczytaniu lektury, w której jednym z największych nękających główną bohaterkę problemów jest fakt, iż jej koleżanka "zaczęła obsesyjnie interesować się stanem paznokci u nóg (własnych, kupiła kolejny lakier) oraz karierą cheerleaderki (i innymi cheerleaderkami)".

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-03-17 19:21:45

przepraszam, może ktoś wie, czy ta książka opisuje życie amerykańskich nastolatek, czy innej narodowości?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-03-17 18:21:36

zwierzenia georgii czytałam, a mam 18 lat, czytała je moja mama i razem chichotałyśmy jak głupie trzynastolatki, ta książka w przekomiczny sposób pokazuje proces dojrzewania dziewczyn.. naprawdę na szare dni, gdy pada śnieg/deszcz polecam, można oderwać się od normalności i rozweselić dzięki głównej bohaterce, styl książki powala na ziemię! ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-03-17 14:12:29

hahhaah Wiek: 8+ Czyli wiadomo na jakim poziomie banału jest napisane;p Dzieci w tym wieku nie zrozumieją Małego Księcia itp.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-03-17 15:31:10

Oooo kocham Małego Księcia!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-03-17 16:32:08

Mały Książe to powieść psychologiczna - główny bohater jako dziecko jest metaforą autora... Uważam że nie powinno się jej przerabiać nawet w pierwszej klasie gimnazjum (tak, mam trzynaście lat) bo młodzież w tym wieku jest jeszcze niedojrzała :>

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-03-17 16:44:11

ZENADA ;P

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-03-17 20:37:04

zgadzam sie! gdy czytalam w gimnazjum nie rozumialam prawdziwego przeslania, dopiero teraz po kilku latach rozumiem prawdziwe przeslanie :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-03-17 22:39:46

Nie tyle co nie dojrzała ogólnie. Tylko ni dojrzała na tą książke :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-03-18 15:18:27

ja dokladnie tak samo...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-03-18 21:11:42

u nas omawia się to w 2giej gim.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz