Najpiękniejsze cytaty z książek

22 Maja 2012

Niektóre książkowe cytaty powinnaś zapamiętać na całe życie. Dlaczego i o które chodzi?

Książki

Specjaliści okrzyknęli Polaków narodem nieczytającym, a mimo to badania czytelnictwa rodzą optymizm. Z raportu CBOS wynika, że na przestrzeni ostatnich trzynastu lat (od kiedy mówi się o regresie zamiłowania do książek) liczba wielbicieli czytania spadła zaledwie o 3 proc.

Popularność czytelnictwa wiąże się z płcią badanych – o ile zdecydowana większość kobiet (72 proc.) twierdzi, że lubi czytać książki, o tyle wśród mężczyzn odsetek lubiących czytać jest taki sam, jak liczba tych, którzy przyznają, że tego nie lubią (po 49 proc.). Cytaty z niektórych książek niosą przesłania, które warto wziąć sobie do serca. Oto najpiękniejsze z nich.

Strony

Komentarze (97)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2015-06-21 09:07:31

re: Najpiękniejsze cytaty z książek

Zobaczcie stronę Motywater.pl , tam są najpiękniejsze cytaty

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2013-01-14 00:59:20

Bibliografia w sam raz dla niedouczonych nastolatków

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
K-OH
(Ocena: 4)
2015-04-29 12:29:09

Wypowiedział się "douczony". Gdybyś czytał wszystkie te książki, miałbyś prawo się wypowiadać ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-05-24 21:36:56

"Gdy czegoś gorąco pragniesz to cały Wszechświat..." Wszechświat dużą literą. Tak jest w oryginale.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-05-24 19:34:19

"Są jednak czarodziej i czarodzieje; jest magia czarna i biała,a między nimi nieskończenie wiele odcieni szarości[...]" "-No to po co są czary? - zapalczywie spytał Książę Lir. - co komu po magii, skoro nie można nią uratować jednorożca?[...]-Od tego są bohaterowie." Peter S. Beagle - "Ostatni Jednorożec" (pierwszy cytat nadal służy mi za ster) "Człowiek nie może żyć, nie wiedząc, po co żyje. " Gustaw Herling-Grudziński - "Inny Świat" Mała Mi.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-05-24 18:57:13

"kocham blizny, a nie rany" brudna trylogia o hawanie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-05-24 16:06:12

ja kocham taki cytat : 'Nieśmiertelne nie umiera..' Ogon Kici .

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-05-27 16:21:23

xDD skoro jest nieśmiertelne to nie może umrzeć. cytat na miarę 'jedzenie się je'

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-05-23 15:17:12

powiem szczerze ,że znam dużo lepszych ; /

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-05-23 12:47:28

Tekst o pudełku czekoladek pojawia się jedynie w filmie Forest Gumpp. W książce go nie ma...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-05-22 23:34:51

W większości dyrdymały i puste frazesy.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-05-22 20:08:36

Coelho? Bitch Please....

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz