Najbardziej przereklamowane książki

30 Lipca 2012

Ich autorzy zarobili na nich krocie, mimo że zdaniem ekspertów prezentują mierną jakość literacką. O których bestsellerach mowa?

Biblioteka

`Ludziom podobają się te historie, ich tempo, a w wypadku Stephenie Meyer jest jasne, że pisze dla całej generacji dziewczyn, otwierając w swoich książkach rodzaj bezpiecznego połączenia miłości i seksu. Zarówno Rowling, jak i Meyer pisząc, zwracają się bezpośrednio do młodych ludzi. Różnica jest taka, że J.K. Rowling jest świetną pisarką, a Stephenie Meyer nie potrafi napisać nic wartościowego. Nie jest za dobra` – tak o autorce `Zmierzchu`, w porównaniu do autorki książek o Harrym Potterze, wypowiedział się jeden z najpoczytniejszych pisarzy świata Stephen King. Ale przykładów przereklamowanych książek (i ich autorów) jest znacznie więcej.

Saga `Zmierzch` Stephenie Meyer

Książki o miłości nastolatki Belli Swan do wampira Edwarda Cullena zawładnęły umysłami i sercami nastolatek. Okrzyknięto je nawet fenomenem kulturowym i społecznym. Cała seria osiągnęła imponujący wynik 17 milionów sprzedanych egzemplarzy i przez 91 tygodni znajdowała się na liście bestsellerów `New York Timesa`. Nie bez znaczenia dla sukcesu sagi były również filmy z Kristen Stewart i Robertem Pattinsonem w rolach głównych. Krytycy nie zostawili jednak na pisarstwie Meyer suchej nitki. Zarzucają autorce m.in. schematyczność fabuły, przerysowania, brak wyrazistych postaci oraz głębi emocjonalnej, a także nadmierny patos, nierealność i idealizację zdarzeń.

Strony

Komentarze (177)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2012-08-03 20:50:12

co do Stephanie Meyer to może powinniście wspomnieć o "Intruzie". Ta książka jest godna polecenia.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-08-02 22:07:42

Polecam "Miedziany Jeździec", rewelacja!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-08-01 13:32:30

kod da vinci swietny samotnosc w sieci ksiazka jak najbardziej... ale zmierzch mam wszystkie 4 czesci w domu ale pierwsza ledwo co dalam rade przeczytac a druga do polowy i dziekuje starczy niepotrzebnie kupowalam ten badziew!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-08-01 12:33:22

Samotność w Siecie cudowna ksiazka!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-08-01 21:02:57

Prawda! Polecam każdej kobiecie!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-08-01 11:45:45

Uwielbiam sagę Zmierzch, była dla mnie lekką, przyjemną książką, ale nie rozumiem zagorzałych, piszczących fanek Edwarda i całej sagi ;P Alchemika czytałam.. ale szczerze mówiąc nie mam nawet pojęcia o czym ta książka była.. cytaty z niej są piękne, ale sama książka.. nic ciekawego.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-08-01 21:00:17

W obu przypadkach się zgadzam, choć "Zmierzch" jest dla mnie także przyjemnym filmem, nie tylko lekturą, zaś losy Pattinsona i Kristen wciąż lubię śledzić na pudlu ;-)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-31 23:11:37

a ja bym tu własnie do tej listy dodała J.K. Rowling i jej Harrego Pottera. To jest dopiero przereklamowana książka! Okej, nie można powiedzieć, że jest jakaś beznadziejna, nie można również powiedzieć, że jest zła i nieinteresująca, można natomiast stwierdzić, że jest ciekawa i wciągająca. Tyle tylko, że są miliony takich książek. i harry potter niczym sie na tym tle nie wyróżnia. A co się działo przed 'premierą' każdej ksiażki? Tysiace fanów wyczekujących cały tydzien pod drzwiami, wprost na ulicy. Ludzie! To jest dopiero przereklamowanie!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-08-01 00:20:02

TY MUGOLU! Ph, nawet nie mam zamiaru Ci tłumaczyć tej magii.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-08-01 01:09:02

Uwielbiam serię o Harry'm Potterze, ale tak strasznie nienawidzę fanatyków! Zrozumcie, że nie każdemu musi się wszystko podobać

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-08-01 23:59:11

nie chce żebyś mi tłumaczyła te magie ;) wole tą z wiedźmina choćby

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-08-02 21:31:29

TYLKO MUGOLE TAK MYŚLĄ !

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-08-09 21:10:39

Ignorantka z Ciebie, wątpię czy kiedykolwiek przeczytałaś choć JEDNĄ część...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-31 20:59:09

mnie podobał się zmierzch, alchemik i kod da vinci zależy kto jakie książki lubi

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-31 02:38:42

W odpowiedz na wiele komentarzy chciałabym zauważyć ŻE AUTORKA ARTYKUŁU NIE OBRAŻA TU ŻADNEJ KSIĄŻKI. Ona przytacza opinie krytyków. I tak wybrała te niepochlebne, gdzie zapewne znalazłaby pozytywne, ale to się nazywa manipulacja mediów czytelnikami i nie należy za to winić autorki.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-31 00:36:09

z listy przeczytałam ,,zmierzch'' - uważam to za porażkę, ,,alchemika' - także, jak dla mnie ,,nasrane'' złotymi myślami i generalnie o niczym, ,,kod da vinci'' - mnie się podobał , wartka akcja, dobrze się czyta...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-31 00:00:55

Nie zgadzam sie z opinia na temat Alchemika, jestem wielka fanka Paulo Coelho i uważam, że Jego cyctaty są wspaniałe i bardzo głebokie i nie są to 'płytkie myśli'.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-31 17:04:21

pokaż mi choć jeden cytat ukazujący tą "głębię"

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)