Książki z HAPPY ENDEM, czyli wartościowe i przyjemne lektury na wakacyjne wojaże!

22 Lipca 2012

Co się źle zaczyna, wcale nie musi się tak samo skończyć!

książki z happy endem

Wakacyjną porą nic lepiej cię nie zrelaksuje niż całonocna lektura fascynującej powieści. Zwłaszcza, gdy jest to książka z pozytywnym zakończeniem!

Przedstawiamy zatem 8 propozycji, które kończą się happy endem:

Zamieszkać z szefem Wendy Warren

Tektonika uczuć Eric-Emmanuel Schmitt

Powiedz, że mnie kochasz Anna Siwek

Nigdy w życiu Katarzyna Grochola

Maria Heinz-Lothar Worm

Duma i uprzedzenie Jane Austen

Z tobą lub bez ciebie Carole Matthews

Dziwne losy Jane Eyre Charlotte Brontë

Strony

Komentarze (52)
ocena
4.9/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Aga
(Ocena: 1)
2015-09-29 23:43:45

re: Książki z HAPPY ENDEM, czyli wartościowe i przyjemne lektury na wakacyjne wojaże!

Właśnie skonczylam książke Powiedz że mnie kochasz i swtierzam ze takiego nudnego banialuku dawno nie czytałam!Kur...ale czas straciłam

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Aga
(Ocena: 5)
2015-09-29 21:35:54

re: Książki z HAPPY ENDEM, czyli wartościowe i przyjemne lektury na wakacyjne wojaże!

,,Poeiwdz że mnie kochasz,,-nudne jak flaki z olejem,jestem na 170 stronie a wynudziłam sie okropnie,polskie romanse są naprawdę do bani załamałam sie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-24 14:33:51

dziwne losy jane eyre - taaak :) jeszcze tu bym dodała cień wiatru

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-24 10:15:02

same nudne książki......

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-23 23:17:05

Moja ukochana książka "Duma i Uprzedzenie". Oczywiście polecam też "Dziwne losy Jane Eyre". Zainteresowanych zapraszam na: www.jane-austen.cba.pl

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-23 20:39:05

"Dziwne losy Jane Eyre" a w innych tłumaczeniach "Jane Eyre". Niedawno zaczęłam czytać. Powieść jest ciekawa, ale styl w jaki została napisana jest ciężki- zawiera wiele opisów, przemyśleń, refleksji, ale to można przeboleć. Główna bohaterka już jako dziecko nie boi się mówić tego co myśli i czuje, gdzieś przeczytałam, że Jane Eyre jest pierwszą feministką. Przeraziło mnie to jak była traktowana Jane będąc w domu ciotki. To straszne, że w XIX wieku sieroty musiały liczyć na łaskę lub jej brak u krewnych lub obcych. A te metody wychowawcze, wtedy dzieci z byle powodu besztano i karano. A te kary, np.: zamykanie w ciemnym pokoju- po prostu horror Dobrze, że te czasy już minęły. Z innych książek polecam "Przeminęło z wiatrem" Nie polecam jej kontynuacji. Czytałam "Scarlett"- kontynuacje "Przeminęło z wiatrem". Z początku wydawała się interesująca, ale potem była zwyczajnie nudna i te zakończenie takie na siłę. Z ciekawych książek to powieści sióstr Bronte i Jane Austen. Równie interesująca, choć nie jest to literatura najwyższych lotów to "Dama w opałach"- daje do myślenia i pokazuje jak marzenia mogą się brutalnie zderzyć z rzeczywistością.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-23 22:17:12

Początek "Dziwnych losów..." jest najfajniejszy. Kiedy zaczyna dorosłe życie robi się jakoś tak nudnawo i nieco dziwnie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-24 00:24:49

poczytajcie sobie trochę o pozycji kobiety w XIX wieku... jak na tamte czasy Jane była feministką.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-24 09:40:01

Ja nie przeczę, że była :P Po prostu nie lubiłam jej charakteru i uważałam, że jest "jakaś taka".

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-24 19:32:37

Nie lubiłaś jej charakteru? A co, bywałyście razem na proszonych herbatkach? ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-23 18:55:38

Polecam "Przeminęło z wiatrem". Co prawda przeczytałam na razie trochę ponad 100 stron ale ta książka jest bardzo wciągająca. ;))

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-23 19:16:51

moja ulubiona!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-23 09:49:30

Dodatkowo śmieszy mnie że dzisiejszy czytelnik uważa sagę taką jak Larssona za ambitne dzieło.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-23 09:50:29

albo Paulo Cohelo - śmiech na sali.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-23 14:18:59

Saga Larssona na pewno nie jest ambitną literaturą ale są osoby, dla których czytanie ma być przyjemnością i nie lubią trudnej literatury, nad którą trzeba się zastanawiać i męczyć. Osobiście wolę trudniejsze książki ale raz na jakiś czas czytam coś lekkiego i nie widzę w tym nic strasznego. Tak jeszcze co do Larssona, to na tle innych kryminałów jego książki wyróżniają się, ja do dzisiaj pamiętam większość szczegółów z trylogii :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-23 09:46:54

Ludzie jak mozna czytac taki syf? Może jeszcze Jane Austen można uznać za wartościową lekturę ale cała reszta? Dlaczego tak wielka cześć kobiet albo nic nie czyta albo czyta tylko lekkie przyjemne książki? Nie wyobrażam sobie sięgnąć po Harlequin'a zanim przeczytam wystarczającą ilość klasyki...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-23 13:24:42

Ktoś powiedział, że życie jest za krótkie by czytać złą literaturę :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-23 15:52:01

Już to widzę, jak leżąc do góry brzuchem na plaży czytasz rozprawy Żiżka ;) nie dajmy się zwariować i nie pozujmy na intelektualistki od świtu do zmierzchu przez okrągły rok, czasem każdemu potrzebne jest lekkie czytadełko dla rozrywki.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-23 18:47:13

dokładnie, nie wyobrażam czytać sobie na plaży na przykład "Ulissesa", a zazwyczaj te osoby, które pozują na takie intelektualistki na co dzień czytają Coelho jako ambitną literaturę ;]

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-23 19:21:47

Tylko, że jest mnóstwo lekkich ale ciągle dobrych książek. "Chłopiec z latawcem", "Nie opuszczaj mnie"... To książki, które są mądre a jednocześnie napisano je stosunkowo prostym językiem, jest więcej akcji niż opisów, czyta się je lekko. Można oczywiście kupić jakiś głupawy romans ale to strata czasu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-23 19:53:06

Czytałam te dwie książki i nie nazwałabym je lekkimi, może pod względem języka czyta się je bardzo szybko ale jeśli chodzi o aspekt emocji, to te książki totalnie mnie rozwaliły, mimo tego, że rzadko wzruszam się oglądając film lub czytając książkę :) Dla mnie najlepszym wyborem na plażę są kryminały :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-23 20:09:33

Książki Kinga też można dodać bo pomimo, że to nie arcydzieła literatury są całkiem niezłe w swojej kategorii :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-23 21:46:26

to prawda :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-23 00:23:58

ŚCIERWA a zwłaszcza ten Harlequin. Czytałam 4 z tych książek i wszystkie są do dupy. Wątpie, by pozostałe 4 były lepsze ;/

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-23 07:34:08

Duma i Uprzedzenie tak. Jane Eyre pod względem technicznym też, ale sama fabuła i główna bohaterka mi sie nie podobała. Mam mieszane odczucia jeśli chodzi o książki Schmitta.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz