Książki Erica-Emmanuela Schmitta: Szalenie wciągające, dające do myślenia, świetne!

11 Listopada 2012

Zakochasz się w nich bez pamięci.

książki

Kto przeczyta chociaż jedną z jego książek, na pewno będzie chciał więcej. Powieści i dramaty Erica-Emmanuela Schmitta to prawdziwy pokarm dla duszy. Twórczość ta w niezwykły sposób otwiera nam umysł, skłania do głębszego przyjrzenia się własnej osobie. A wszystko dlatego, że ich autor jest nie tylko świetnym pisarzem, lecz także doskonałym psychologiem i filozofem.

Oto kilka pozycji, które możemy polecić Wam z czystym sumieniem!

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (16)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2012-11-19 18:30:05

"Pan Ibrahim i kwiaty Koranu" - POLECAM :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-11-15 16:13:34

Ulubiony! jestem zachwycona jego większością książek! :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-11-11 20:32:57

Liznęłam... dobre, ale czytałam lepsze :P

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-11-11 12:34:12

"Kiedy byłem dziełem sztuki" świetna na dzisiejsze czasy.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-11-11 18:11:35

czytałam, chyba jedna z moich ulubionych ksiażek

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-11-11 19:25:48

jedna z najlepszych książek jakie czytałam ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-11-11 19:34:24

Dokładnie miałam napisać to samo ;) Schmitt jest wybitny

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-11-11 19:34:31

Dokładnie, miałam napisać to samo ;) Schmitt jest wybitny

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-11-11 10:36:36

jeszcze jest inna książka: "dziecko noego" ta mi się najbardziej spodobała

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-11-11 09:16:35

te ksiazki są naprawde swietne, moze chwilami odrobine naiwne, ale coz innego jest dobre do czytania w dlugie smutne jesienne wieczory? wciagajacy, naprawde warty. "Male zbrodnie malzenskie" to cos niesamowitego ;) polecam

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-11-11 09:04:37

"Świetny pisarz"? Naprawdę? Poziom jego filozofii można porównać do filozofii Coelho. No może znajduje się odrobinę wyżej. No i te wspaniałe, górnolotne, ale i oklepane farmazony... Te książki nie są odkrywcze. Są szalenie naiwne. Chociaż nie powiem. Dla odmóżdżenia zdarzyło mi się przeczytać kilka pozycji tego autora, ale nigdy nie widziałam w tym jakiś specjalnych wartości. Ani moralnych, ani stylistycznych. Odrobinę lepszy Coelho, ale nadal piszący o farmazonach.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-11-11 12:00:48

Coelho?! mi się jego książki bardzo nie podobały. bez większego sensu napisane słowa za które dostał po prostu pieniadze. E.E.Schmitt pisze bardzo dobrze! każda jego książka (nie ważne czy długa czy krótka) jest świetna! czyta się ją jednym tchem a jeszcze długo po przeczytanie zmusza niejako do refleksji. gorąco polecam i mam nadzieję że uda mi sie przeczytac wszystkie jego pozycję ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-11-11 12:33:04

To według Ciebie co nie jest farmazonami? Książki o wampirach? Schmitt co prawda pisze o tematach oklepanych, o miłości , ale jest to człowiek, który na 70 stronach potrafi opisać taką historię, która porusza, sprawia, ze chce się coś zmienić w swoim życiu i chodzi za Tobą przez długie miesiące. Poza tym ciągle jest to literatura popularna i miło, ze w tym zbiorze znajdują sie takie rzeczy.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-11-11 16:24:51

Nie rozumiem pseudofilozoficznego bełkotu Coelho! I nie porównuj Shmitta do niego, bo nie masz podstaw! Jak można w ogóle?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-11-11 01:06:55

Nie wiem za bardzo co o nim powiedzieć. Nie jest źle jeśli się komuś podoba. Jego książki i opowiadania mają zawsze jakieś przesłanie, ale zdecydowanie nie są arcydziełami. Mogą wzruszyć, zaciekawić, dać temat do przemyśleń tyle że czytałam wiele lepszych rzeczy w swoim życiu i jakoś nie umiem się zachwycać Schmittem. W porównaniu z tym co się teraz najlepiej sprzedaje to naprawdę dobre pozycje, ale nie da się ich nazwać wybitnymi.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-11-11 00:47:40

Uwielbiam "Oskara i panią Różę" :) Czytałam milion razy.. i bardzo podobała mi się "Elizejska miłość"..jedno z opowiadań w "Trucicielce" :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz