KSIĄŻKA kontra FILM: 10 filmowych adaptacji wspaniałych powieści (Do zaliczenia!)

28 Października 2012

Bez nich światowe kino byłoby uboższe.

zmierzch

Chociaż film i literatura należą do pokrewnych dziedzin kultury, tak naprawdę rządzą się różnymi prawami. Nie zawsze książka, która nas zachwyca, równie dobrze wypadłaby w roli filmowego hitu i na odwrót. Mimo to reżyserzy podejmują próby przenoszenia powieściowej fabuły i bohaterów na wielki ekran.

Oto 10 adaptacji filmowych, które swoim kunsztem i rozmachem mogą konkurować z książkowym bestsellerami. Co byście dodały do naszej listy?

Strony

Komentarze (98)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2012-11-22 17:53:34

A "Władca Pierścieni"? A "Eragon"? Moim zdaniem jest jeszcze wiele wspaniałych książek na których podstawie powstały również filmy. Szkoda tylko, że niektóre z nich nie dorastają do pięt ich książkowym odpowiednikom.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-11-11 19:50:41

Moim zdaniem ksiazka zmierzch bya lepsza niz film :D ale to tylko moje sromne zdanien :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-11-01 22:39:37

Zależy kto co lubi i kto ma jak rozwinięty umysł;] Zmierzch- kto uważa, że znajduję się tu niepotrzebnie to się zgodzę, ale tylko co do propozycji filmu, bo książka ma u mnie honorowe miejsce na półce wraz z władcą pierścieni i harrym potterem. A więc dobrze radzę nie wypowiadać się na niektóre tematy, o gustach się nie rozmawia. Jeśli ktoś nie zrozumiał aluzji to lepiej niech zamilknie;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-11-01 18:07:43

Wiecie co to jest "Władca Pierścieni"? Bo nie uwzględnienie tego to dla mnie jakaś porażka...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-10-31 23:56:27

Chciałabym wypowiedzieć się odnośnie "Zmierzchu". Film to porażka w porównaniu do książki nie oddaje nawet 1/3 emocji i uczuć zawartych w treści Stephenie Mayer. Wlaśnie dlatego padają komentarze ,że to bajka dla nastolatek bez przekazu , otóż zachęcam wszystkich negujących do zagłębienia się w lekture całej sagi "Zmierzch" i gwarantuje ,że jest to niesamowita opowieść,która zmienia pogląd na miłość !

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-10-30 16:25:10

nie no, bez twilight kino byloby ubozsze. prosze sie ogarnac xd

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-10-29 18:47:54

ps. kocham Cię

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-10-30 10:41:44

książka bardzo fajna natomiast film to porażka

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-10-29 18:21:27

TWILIGHT to jest piękna i głęboka powieść!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-10-30 07:34:25

w którym miejscu? Jak dla mnie harlequin dla nastolatek.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-10-29 17:53:14

A ze starych filmów to "Przemineło z wiatrem " poprostu genialne !!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-10-29 17:32:12

władca pierścieni, pamiętnik, forrest gump, zielona mila??? :D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz