(Kolejne) najgłupsze teksty zagranicznych piosenek. Szczyt grafomanii?

12 Grudnia 2015

W przypadku tych hitów wolimy nie wiedzieć, co autor miał na myśli.

teksty piosenek

W polskich rozgłośniach radiowych od lat królują zagraniczne przeboje. Podobnie w Internecie, gdzie dominuje amerykański i brytyjski pop. Słuchamy dokładnie tego samego, co cały zachodni świat. Wystarczy chwytliwa melodia, a tekst zdaje się być sprawą całkowicie drugorzędną. Po angielsku wszystko brzmi dobrze, jeśli nie jest do końca zrozumiałe. Trudno inaczej wytłumaczyć popularność niektórych hitów.

Głupie teksty zagranicznych piosenek już raz pojawiły się na naszych łamach, ale przykładów jest tak dużo, że temat aż prosił się o kontynuację. Dziś przed Wami kolejne utwory, które być może brzmią całkiem przyjemnie, ale kiedy wsłuchamy się w ich tekst – czar momentalnie pryska. To grafomania w najczystszym wydaniu i dowód na to, że w ładnym opakowaniu ludziom można sprzedać wszystko.

Kiedy kolejny raz je usłyszycie, wrażenia mogą już nie być tak pozytywne...

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (11)
ocena
3.3/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Mia
(Ocena: 1)
2015-12-13 00:54:08

re: (Kolejne) najgłupsze teksty zagranicznych piosenek. Szczyt grafomanii?

Jezu, kto to tłumaczył. W piosence Akona - Sexy Bitch on śpiewa "Had to stopp what im doing so i can pull up close" co znaczy " musiałem się zatrzymać żeby podejść bliżej" a nie "Had to stop what im doing so i can put on clothes" jak jestw waszym profesjonalnym tlumaczeniu. Matko kochana co za porażka, sprawdzajcie chociaż co tłumaczycie, bo tylko wychodzicie na idiotow.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-12-12 23:56:03

re: (Kolejne) najgłupsze teksty zagranicznych piosenek. Szczyt grafomanii?

Kto wam to tłumaczy?? Czyżby tłumacz GOOGLE? Masakra

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2015-12-12 20:55:14

re: (Kolejne) najgłupsze teksty zagranicznych piosenek. Szczyt grafomanii?

Chyba redak torki nie potrafią tłumaczyć bez translatora. Przenośnie też istnieja

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 2)
2015-12-12 14:25:55

re: (Kolejne) najgłupsze teksty zagranicznych piosenek. Szczyt grafomanii?

Nie przepadam za piosenką Meghan Trainor, ale nie uważam, żeby ten tekst był żenujący.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Shirouna
(Ocena: 5)
2015-12-12 12:53:03

re: (Kolejne) najgłupsze teksty zagranicznych piosenek. Szczyt grafomanii?

Nie jestem fanką One Direction, ale co macie do Little Things?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2015-12-12 15:52:31

dokładnie. przecież ta piosenka ma piękne przesłanie, mówi że mężczyzna kocha swoją kobiete taką jaką jest i nie mają dla niego znaczenia jej kompleksy.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-12-12 16:01:46

zgadzam się, tak jak za nimi nie przepadam to ta piosenka jest przepiekna

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2015-12-13 19:12:55

Również się zgadzam. Nie słucham ich ale ta piosenka jest magiczna. Może dlatego, że napisał ją Ed Sheeran a on zawsze czaruje swoją prostotą

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-12-12 09:02:04

re: (Kolejne) najgłupsze teksty zagranicznych piosenek. Szczyt grafomanii?

No tego badziewia wszyscy słuchają A nasze disco polo be i fu a to przecież to samo

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-12-12 12:34:54

kto słucha, ten słucha. Jeśli nie wiesz, to oświecę Cię: są też inne gatunku muzyki. Jak dla mnie zarówno muzyka powyżej, jak i disco polo jest żenadą.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-12-12 19:31:45

no bez przesady. Muzyka pop nie musi być zła. Ja osobiście uwielbiam brytyjski metal ale jak spotykam się ze znajomymi co słuchają czegoś innego to słuchamy popu na imprezach, bo to muzyka uniwersalna. Disco polo to grafomania i piosenki na jednym akordzie. Może Rihanna też nie jest jakaś mega ambitna ale muzykę komponują jej ludzie ,którzy się na tym znają a nie pijany Mietek znający trzy akordy. Do stworzenia piosenki prostej i wdającej w ucho też trzeba się przyłożyć. Piosenki disco polo sa pisane przez ludzi w większości bez najmniejszej wiedzy muzycznej. Jakoś "Ona Tańczy Dla mnie" po przetłumaczeniu na angielski nie zrobił furory, i nikt mi nie wmówi ,że pop jest identyczny jak disco polo

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz