Historia Patrycji: „Jestem żoną Turka. W Polsce żyje nam się źle!”

10 Listopada 2016

Sąsiedzi dyskryminują rodzinę Patrycji z powodu pochodzenia jej męża...

małżeństwo z Turkiem

Polakom coraz częściej zarzuca się rasizm i brak tolerancji wobec obcych. Większość naszych rodaków jest zdecydowanie przeciwna przyjmowaniu imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki będących islamskiego wyznania. Ci, którzy szkalują imię Polaków w kraju i za granicą, w ogóle nie zastanawiają się nad tym, że ich niechęć ma uzasadnione podłoże. Chodzi przede wszystkim o nieciekawe doświadczenia innych krajów i strach, że u nas może być podobnie. Z tego powodu jesteśmy wyśmiewani i określani niepochlebnymi mianami. Powstaje pewne wrażenie, że stosunek Polaków do imigrantów jest wręcz czymś gorszym niż akty przemocy dokonywane przez przybyszów spoza Europy – przynajmniej zdaniem niektórych polityków i osób związanych z tym środowiskiem.

W związku z polską nietolerancją w naszej skrzynce mailowej pojawiła się wiadomość od Patrycji. Autorka maila jest żoną Turka i żyje z nim od pięciu lat. Kobieta coraz częściej zastanawia się nad przeniesieniem do Turcji, pomimo trudnej sytuacji tego kraju. Patrycja jest jednak przekonana, że tamci mieszkańcy są sympatyczniejsi niż wrogo nastawieni do ludzi o innych narodowościach i wyznaniach Polacy.

W jaki sposób Patrycja argumentuje swoją opinię?

Zobacz także: Czy warto wiązać się z mężczyzną o innym wyznaniu?

 

Strony

Komentarze (34)
ocena
4.8/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

dd
(Ocena: 5)
2016-11-14 09:52:33

: )

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-14 01:55:13

,

Zostań tutaj tam jest bieda a tutaj jest wam dobrze wiec po co się przejmować ludźmi? Żyjesz z nim nie to patrz na swoją rodzinę a nie na ludzi bo to nie ma sensu przejmować się nimi..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-14 01:52:06

A ja bym nie patrzyła na to co ludzie mówią czy się patrzą i zwracają uwagę na Was daj mi satysfakcję i uśmiechaj się do nich szczerze... nie wyjeżdżają tu jest lepiej niż tam. Niech dziecko trochę podrośnie później jak by coś nie wyszło między Tobą a Alim to dziecka już nie zobaczysz i sama wrócisz do polski... lepiej zmienić mieszkanie na dom albo inna okolice i zostawić tych wscipskich ludzi za sobą.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
.
(Ocena: 5)
2016-11-12 01:47:40

Kończę już bo właśnie dostałam reprymende, że jak będę się mądrzyła na papilocie to zaraz burke mi przywdzieje i pójdę kozy na spacer wyprowadzać ;))))))

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
.
(Ocena: 5)
2016-11-11 23:22:14

Cholera mnie strzela. Turcy sa muzulmaninami nie islamistami. I praktykujacymi tak samo jak wiekszosc polakow katolicyzm. Sie zapomnialo kto nam pomagal podczas pierwszej wojny. Albo sie nie wie. Sie zapomina kto teraz pomaga w Syrii zebysmy tych waszych imigrantow nie mieli w domach. Jako narzeczona Turka nie moge patrzec na te komentarze.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-12 00:26:23

Zależy, co się praktykuje. A muzułmanin jest wyznawcą islamu. Się pamięta, kogo Sobieski musiał z Europy przeganiać, bo już wtedy te swoje najazdy praktykowali. Teraz robią to inną metodą i takie naiwne Polki jak Ty wykorzystują, żeby się tu osiedlić i islamizować Europę. Przykładów podobnych działań widać mnóstwo na Zachodzie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-11 16:41:30

tylko naiwniacy by nie zareagowali na muzulmanina w bloku. Ja sie ludziom nie dziwie, jak sami nie zadbamy o swoje podworko to nie wiadomo co bedzie za 50 lat! A jej synalek moze wyrosnac na terroryste. Dlaczego akurat musial syn zostac muzulmaninem? Bo to oni stawiaja na swoim konsekwentnie a głuia matka sie dala wrobic. Obys kobieto nie zalowala.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-11 19:29:53

Skąd ty się wzięłaś? Chyba masz niepiśmienną matkę i ojca skoro takie pierdy wypisujesz.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-11 10:33:31

Oskarżasz innych o nietolerancję i stereotypy, a sama robisz dokładnie to samo. Każdego Polaka wrzucasz do jednego worka, podczas gdy ludzie są BARDZO różni.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-11 10:16:04

Idealny temat na Dzień Niepodległości. Dlatego teraz mamy wolny kraj, gdyż wtedy Polacy z całych sił o to walczyli. Teraz wszystkie wielce tolerancyjne polaczki chcą to zaprzepaścić.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-12 00:48:16

Jak wiele mądrości można ująć w prostych słowach!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-11 08:06:52

A ja wprowadziłam się do mojego faceta, który jest ode mnie starszy o 25 lat. Wszyscy na osiedlu wiedzą, że jesteśmy razem. Wiadomo, że jest to związek dość kontrowersyjny, ale nigdy nikt mi nic nie powiedział. Był tylko jeden incydent. Dziecko sąsiadów (którzy bardzo głośno uprawiali seks o każdej porze dnia i nocy) odezwało się do mnie bardzo brzydko. Ale poza tym z sąsiadami mówimy sobie tylko "dzień dobry" i tyle. Ciekawe skąd autorka tyle wie o tym co myślą jej sąsiedzi. Chyba w jakiejś komunie mieszkają.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
hukki
(Ocena: 5)
2016-11-10 22:45:42

to won z Turkiem do jego kraju rodzimego. Tam na pewno poczujesz sie dobrze...jak sie Toba podzieli z pobratyncami albo bedzie "szanował" brzydze sie polkami które zadaja się z nimi.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-11 21:15:40

Mnie brzydzi niedoje.banie umysłowe jak twoje ;) Zero wiedzy o świecie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz