Jakie są Polki?

22 Września 2008

Badania pokazały, że najważniejsza jest dla nas rodzina, a marzymy o podróżach.

Jakie są Polki?

Obraz, wyłaniający się z badania poświęconego współczesnej kobiecości, jakie przeprowadzone zostało przez TNS OBOP na przełomie czerwca i lipca br., napawa optymizmem. Wbrew stereotypom, polskie kobiety są zadowolone z życia. Uważają się za rodzinne i pracowite, chętnie pomagają innym, są towarzyskie i chcą uczestniczyć w kulturze – tak najczęściej Polki opisują same siebie.

Dla współczesnych Polek niezwykle ważna jest rodzina. Aż 94% spośród badanych uważa się za kobiety rodzinne, a 91% twierdzi, że w przyszłości najważniejsza będzie dla nich właśnie rodzina. Współczesne kobiety odchodzą jednak od tradycyjnego podziału ról – 90% ogółu badanych uważa, że obowiązki domowe powinny być równo rozdzielone pomiędzy domowników, a 78% pań twierdzi, że kobiety pracujące zawodowo mogą dostarczyć tyle samo troski i ciepła swoim dzieciom, co kobiety zajmujące się tylko domem. 90% pań uważa swój dom za „ciepłe, przytulne miejsce”.

Najczęstsze marzenie Polek to podróże (43%), a także budowa lub kupno domu (31%). Najlepszym sposobem na stres i napięcie jest, zdaniem badanych, spotkanie z kimś bliskim lub sprzątanie (po 35%), słuchanie muzyki (27%) oraz oglądanie telewizji (21%).

Współczesne kobiety w większości są aktywne zawodowo – 67% badanych łączy prowadzenie domu z pracą. Największy odsetek pośród nich stanowią pracownice umysłowe i administracyjne (27%), pracownice handlu oraz usług (20%), a także specjalistki, samodzielne pracownice z wyższym wykształceniem (18%). Najważniejszą rzeczą w pracy jest dla Polek pewność zatrudnienia (78%) oraz możliwość rozwoju i podnoszenia swoich kwalifikacji (75%). Jednocześnie 63% kobiet, zmieniając pracę, kierowałoby się tylko wysokością zarobków, a jedynie 31% jest w stanie ponieść wyrzeczenia, aby odnieść sukces w pracy.

Respondentki przywiązują dużą wagę do wyglądu zewnętrznego i chcą się podobać mężczyznom – 65% ankietowanych to panie zadowolone z tego, jak wyglądają, a 55% nic nie chciałoby w sobie zmienić. Jeśli kobiety zdecydowałyby się jednak zmodyfikować coś w swoim wyglądzie, najczęściej byłoby to zrzucenie zbędnych kilogramów (24% wskazań). Polki dbają o siebie, stosując kosmetyki (69%), chodząc do fryzjera (64%) oraz wysypiając się (42%).

57% pań korzysta na co dzień z Internetu – nie tylko w celach zawodowych, ale i w codziennej komunikacji, edukacji oraz uczestnictwie w kulturze. 51% stale czyta tygodniki, a 29% – miesięczniki.

TNS OBOP zapytał kobiety również o satysfakcję ze swojego życia. 44% pań odpowiedziało, że są z niego zadowolone, a jedynie 2% spośród ankietowanych wskazało na zdecydowane niezadowolenie z sytuacji, w jakiej się obecnie znajduje. 28% kobiet wierzy w jeszcze lepszy los, uznając poprawę życia w przyszłości za prawdopodobną. Zmiany na lepsze określa jako umiarkowanie prawdopodobne aż 60% ankietowanych.

(źródło www.epr.pl, TNS OBOP)

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (32)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2012-03-02 10:04:29

Brazylijki? No nie wiem o gustach sie nie dyskutuje, ale mnie tam juz sam wjazd na lotnisko odstraszyl, kilo ociekajacej tapety, tlenione wlosy, sztuczne fale, nadwaga, meskie rysy, no ale spoko tyleczki.....sa jednak wyluzowane, niestety w pracy tez sa wyluzowane co nie zawze jest plusem.....i wbrew pozorom duzo tam wysokich chlopowatych lasek, wyzszych niz nasi polscy mezczyzni.... moze to zalezy od regionu, albo od przodkow...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-09-07 00:01:29

poza tym patrzą na facetów żeby tylko go z pieniędzy wycyckać i zostawić, starzeja sie, a po urodzeniu dziecka nie nadaja sie do niczego. Takie są polskie dziewczyny, i obrażają sie jeszcze o byle gówna

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-09-06 23:59:09

a ja uważam, że plastiki są doskonałe. Doskonałe są także brazylijki, amerykanki, włoszki i francuski. A polki są średnio. Chyba, że są naturalnymi blondynami o niebieskich oczach albo doskonałymi lalkami barbie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
aleks
(Ocena: 5)
2014-07-25 16:36:58

ucha , cha , cha , cha...... co kto lubi -;))) Blondynki o niebieskich oczach ??? Mam takie u siebie na wsi , osobiscie wole swiatowe brunetki , mniammmmm , brazowookie , mniam....

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-08-11 21:18:36

wiecie co? dla mnie to chore! patrzycie na te mniejszosci kobiet w polsce ,czyli prostytutki czy puste plastiki.! tAkie są w każdym kraju.ale wy polscy męzczyzni powinniscie byc dumni ze urode polek podziwiaja na calym swiecie. kiedy bylam w hiszpani czy grecji miejscowi i wlosi byli zachwyceni,jakie polki są ładne mile usmiechniete,a najbardziej podobal im sie szacunek do siebie,ktory polki mają(wiekszosc.)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-03-01 14:57:52

Zniszczone przez MTV, VIVA i Holywood laseczki szukające wrażeń. Bardzo trudno spotkać wartościową, ładną dziewczynę w Polsce, która szuka kogoś nie dla pieniędzy. Na ogół są próżne i głupie oraz mają płytkie myślenie. Pełno też jest mamusiek. Czyli te same postrzelone siksy, tyle że po 30-tce i samotnie wychowujące dziecko lub dzieci. Nie myślały przy kopulacji, leciały na szmal. To się nie zmienia i dalej pomimo dzieci szukają bogatego, który wykarmi dzieciaczki a ona sama będzie sobie dalej skakała z kwiatka na kwiatek. Dużo z nich dorabia na prostytuowaniu się (mamuśki, studentki i nie tylko) nazywając to sponsoringiem, żeby ładnie brzmiało i biznesowo. Na koniec podchodzi taka do wartościowego faceta i powiada mu, że jest niezaradny . Taka jest spora większość. I bardzo mnie to rani i zasmuca jako mężczyznę. W większości przypadków same wybieracie tych co robią z was ostatnie szmaty. Nie możecie być aż takie głupie, żeby nie wiedzieć z kim macie do czynienia, bo często wypisane wręcz facet ma na twarzy jaki jest i cwaniakuje. A tacy sa gówno warci.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-09-10 22:07:18

przede wszytskim zdrowo poj******ne i tak naprawde nie wiedzą czego chcą

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-10 18:27:00

hahah

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-10-03 10:23:00

http://www.wczasy-grecja.com/ >> wejdzcie na reklamy google pod obrazkiem na samej gorze obczajcie jaka nuta kozacka

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-09-30 17:55:00

[quote="Gosc"][quote][b]niunia56[/b] artykuł ciekawy ale moim zdaniem nie opisuje tak naprawdę życia Polek. z pewnością zapytali tylko jakieś młode kobiety z miasta jak zwykle pomijając te ze wsi ;/[/quote] Masz rację, a mnie ciekawi jeszcze jedno w jakim wieku były te kobiety i ile kobiet wzięło udział w tym badaniu. Bez takich informacji to badanie nie jest wiarygodne...[/quote] dokładnie.. ;P [quote="Gosc"][quote][b]niunia56[/b] artykuł ciekawy ale moim zdaniem nie opisuje tak naprawdę życia Polek. z pewnością zapytali tylko jakieś młode kobiety z miasta jak zwykle pomijając te ze wsi ;/[/quote] Masz rację, a mnie ciekawi jeszcze jedno w jakim wieku były te kobiety i ile kobiet wzięło udział w tym badaniu. Bez takich informacji to badanie nie jest wiarygodne...[/quote] [quote="Gosc"][quote][b]niunia56[/b] artykuł ciekawy ale moim zdaniem nie opisuje tak naprawdę życia Polek. z pewnością zapytali tylko jakieś młode kobiety z miasta jak zwykle pomijając te ze wsi ;/[/quote] Masz rację, a mnie ciekawi jeszcze jedno w jakim wieku były te kobiety i ile kobiet wzięło udział w tym badaniu. Bez takich informacji to badanie nie jest wiarygodne...[/quote]

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-09-25 21:22:00

http://www.przesylaj.net/?c2=carlings wchodźcie...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz