Polka mieszkająca we Francji: „Żyję w sąsiedztwie uchodźców. Powiem Wam jedno: boję się”

10 Października 2016

Alicja ostrzega przed tolerancją dla multi-kulti i opowiada, co dzieje się we Francji.

uchodźcy

Temat imigrantów zszedł na drugi plan za sprawą dyskusji dotyczącej aborcji w Polsce. Mimo to co jakiś czas dochodzą do nas z zagranicy niepokojące doniesienia. Dochodzi do gwałtów, napaści na ulicach i innego rodzaju zamieszek. Polskie media raczej milczą pod tym względem, jedynie w niektórych publikacjach możemy przeczytać o tym, co dzieje się w Europie. Przeważnie chodzi jednak o rzekomą nietolerancję i ksenofobię rdzennych mieszkańców kontynentu. Prawdy można doszukać się na YouTobie, gdzie coraz więcej naszych zachodnich sąsiadów daje wyraz niezadowoleniu z sytuacji, oraz na nielicznych portalach.

Jakiś czas temu udało nam się porozmawiać z mieszkanką Francji – Polką, która mieszka pod Paryżem, a niedawno przyjechała odwiedzić rodzinę w Polsce. Dzięki wspólnym znajomym skontaktowałysmy się z nią i namówiłyśmy na krótką rozmowę.

Jak naprawdę przedstawia się obecnie sytuacja we Francji? Czy rzeczywiście mamy się czego bać ze strony uchodźców? Alicja jest przekonana, że tak. Jej życie zmieniło się do tego stopnia, że rozważa powrót do Polski. Wszystkiemu są winni imigranci, chociaż nigdy nie powiedziałaby tego głośno na Zachodzie. Zostałaby uznana za rasistkę. Zapoznajcie się z jej przejmującym wyznaniem.

Zobacz także: LIST: „Przyjmijmy imigrantów! Sama chętnie im pomogę, bo na to zasługują...”

Strony

Komentarze (37)
ocena
4.9/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2016-10-11 16:19:18

Wiekszej bzdury nie czytalam dawno, mieszkam w Paryzu i takich sytacji niewidziałam :P Sa imigranic ale do przesady, zyje się tam normalnie, a nikt nikogo nie zaczepia na ulicach :D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-01-16 19:37:09

to ty kochana w jakiejs innej Francji zyjesz lol :P mieszkam tu od 5 lat, i podpisuje sie obiema rekami i nogami pod tym artykułem , brud, smród, syf i ubóstwo, strach nawet w dzień chodzić po ulicy

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-10-11 14:55:58

Słowa "rasizm i tolerancja" już dawno straciły na znaczeniu, biorąc pod uwagę sytuacje w europie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-10-11 14:29:55

Wierzę w każde napisane słowo. Za dużo ludzi opowiada o tym problemie i sporo też słyszę opowieści, żeby w to nie wierzyć. Mam nadzieję, że muzułmańskich imigrantów tu nie sprowadzą chociaż widzę ich trochę już szczególnie jak robię zakupy w Auchan. Kontemplowałam na ten temat z bratem i doszliśmy do wniosku, że pewnie pobierają socjal na zachodzie Europy a przyjeżdżają do nas bo mimo wszystko życie jest trochę tańsze. Ale to tylko dygresja, i tak ich nie chcę. Hołota...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-10-11 22:38:36

wiesz, dużo ludzi twierdzi że widziało twarz w tęczu oraz zostało porwane przez ufo. dużo ludzi mówi też, że problem jest wyolbrzymiony - i ja jestem z tych osob, które namacalnie czują, że uchodzcy nie robią krzywdy. wiec przeżyj, nie dawaj wiary w słowa :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-10-12 14:38:33

Znasz chociaz jednego z nich ze nazywasz ich holota? Boze ludzie jaki w was brak empatii i zrozumienia. Mozesz sie nie martwic bo oni nawet do Polski nie chca przyjechac. Czytaja w gazetach jak ludzie w Polsce sie wypowiadaja. Zycze Ci zebys w przyszlisci tez nie mial nie daj Bog gdzie uciekac jak bedzie wojna. A zbliza sie duzymi krokami.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-10-11 11:58:26

Tolerancji dla czego? Dla przestępstw i gwałtów? A może to Pani zmyśla? Skoro poucza Pani na temat tolerancji, proszę się również zdobyć na większą tolerancję dla mieszkańców warszawskiej Pragi.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-10-11 18:53:34

100 nie ma czy klamie czy nie. Ale co do artykulu tez nie mamy 100 pewnosci. Tolerancyjna jestem bardzo. Na Pradze też mieszkałam wczesniej i ukradziono mi skuter oraz wiele razy zaczepiano. A o tolerancje bardziej mi chodzilo pod tym wzgledem ze my tez kiedys uciekalismy od wojny i to tez wlasnie do ich panstwa.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-10-11 11:13:23

Ciekawa historia, moim zdaniem zmyślona. Mieszkam od ponad 2 lat w Austrii. Obok mnie mam hostel gdzie mieszkaja uchodźcy. Ani jednego dnia żaden mnie nie zaczepił. Owszem przygladają się bo jestem blondynka. Co lepsze bardziej sie tutaj czuje bezpieczniej niż np. na Pradze Północ w Warszawie. Ludzie prosze troche tolerancji dla innych.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
anonim
(Ocena: 5)
2016-10-11 09:32:04

Byłam w Paryżu na sylwestra 2005/2006 i na Polach Elizejskich był zmasowany atak muzułmanów na nas - białe kobiety. Nagle pojawiło się ich bardzo dużo, cały tłum, ciężko było przejść, zaczęli chamsko obmacywać wszystkie osoby bawiące się i oglądające fajerwerki. Nie miałam pojęcia, co się w ogóle dzieje. Ale trzeba zauważyć, że było to prawie 10 lat temu, więc problem jest głębszy niż tylko aktualni uchodźcy, niestety.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Angela
(Ocena: 5)
2016-10-11 00:12:21

Racja!!mieszkam w niemczech i sama sie boje wieczorami wychodzić. Jest niebezpiecznie . Paranoja jakas zeby niemozna wyjść samej wieczorem z domu. Bo tu w kazdym mieście jest w h*j brudasow. .. gdy przyjeżdżam do polski az miło sie patrzy na ludzi ty bardziej kobiety wszystkie bez tych chus burek i innych dziwactw!!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-10-11 22:39:29

widocznie mieszkasz w jakiś slumsach :P

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-10-12 14:42:12

Brudasow? Ciekawe bo oni bardziej dbaja o siebie niz nie jeden facet w Polsce. Nauki kultury tez pozazdroscic, rodzice dobrze corke wychowali.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-01-16 19:40:02

dbają o siebie ? hahahahahahaha dobry zart , no ale moze ty lubisz takie mocniejsze zapachy orientu, no o gustach sie nie dyskutuje sorry :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
gość
(Ocena: 1)
2016-10-10 22:24:44

..."ciężki orzech do zgryzienia" - ręce i nogi opadają! "Nowa matura" czy syndrom Wałęsy - jedna książka w życiu? (W dodatku nie przeczytana a podyktowana!)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Natalia
(Ocena: 5)
2016-10-10 19:16:01

Wszystko co pisze ta dziewczyna to prawda ja mieszkam w niemczech i ta sama sytuacja zyje od 9 lat w niemczech i wlasnie przez tych imigrantow sie bardzo duzo zmienilo boje sie isc ulica z moim synem bo oni mysla ze to smieszne uderzyc ludzi tak bez powodu lub kopac w wozek ja tez mysle o powrocie do polski wlasnie przez imigrantow prosze was nie zgadzajcie sie na to aby oni przyjechali do polski to najgorsza decyzja by byla oni gwalca tylko nie pracuja obrazaja bija i smieja sie z biednych bo ostatnio widzialam na dworcu jak grupa imigrantow smiala sie z niemieckiego chlopaka ktory jest biedny i codziennie zbiera butelki aby kupic sobie przynajmniej cos do picia i jedzenia wysmiewali go i kazali mu wchodzic do smietnika wiec o czym mowic

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)