Jak ubierają się muzułmanki? (Te stroje mają strzec ich urody przed spojrzeniami mężczyzn!)

09 Października 2016

Zobaczcie tradycyjne, muzułmańskie stroje. Założyłybyście coś takiego?

muzułmański strój

W całym zamieszaniu, które dotyczy sytuacji muzułmanów w Europie, dużą ciekawość budzą tradycyjne ubrania kobiet będących wyznawczyniami islamu. Przeważnie utożsamione są z poddańczą rolą kobiety w kulturze muzułmańskiej. Żony muzułmaninów przekonują, że wcale nie są uciemiężone, a strój ma strzec ich urody przed spojrzeniami innych mężczyzn. Ile jest w tym prawdy? Prawdopodobnie same się o tym przekonamy na przykładzie islamskich imigrantów osiedlających się na Zachodzie.

Bliski kontakt z obcą kulturą dla wielu osób okazuje się szokiem. Chociażby z tego powodu warto zapoznać się z informacjami dotyczącymi tradycyjnego muzułmańskiego stroju kobiety. Jest ich aż kilka rodzajów. Typ zależy od uwarunkowań kulturowych panujących w danym regionie.

Zobacz także: „Zakochałam się w uchodźcy. Wierzę, że jest dobry...”

Strony

Komentarze (13)
ocena
4.4/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2016-10-11 10:48:06

W tek redakcji to sami muzlumanie chyba pracuja.....ciagle jakies artykuly o nich......na chuja to komu

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-10-10 14:11:46

Będąc za granicą poznałam całą masę kobiet, konkretnie z Arabii. Tylko jedna z nich nosiła burkę. Reszta ubierała się w zasadzie normalnie jak my, ba, często nawet bardziej wyzywająco. Piersi na wierzchu, miniówki... Już nie te czasy ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-10-10 12:11:40

Spadać z tym muslimskim scierwem!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2016-10-09 21:03:22

a moze redakcja poczytala by troszke o PRAWDZIWYCH religijnych/kulturalnych powodach dla ktorego kobiety nosza te stroje?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-10-09 23:10:20

Proszę oświeć mnie, bo dla mnie żaden powód który od nich słyszę i który potrafię sobie wyobrazić nie jest wystarczający dla traktowania kobiety jako istoty gorszej od mężczyzny.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Nika
(Ocena: 1)
2016-10-09 19:09:55

Dziewczyny mają rację, rzygać sie juz chce tymi waszymi "artykułami" o muzłumankach. Macie tylko dwa tematy, muzłumanki i aborcja.... ostatni raz jestem na tej stronie. Szkoda czasu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
jolka
(Ocena: 5)
2016-10-09 15:55:03

Mozę w końcu ktoś wytłumaczy tej "cywilizacji" wytłumaczy,że taki co się rzuca na wszystko co się rusza to nie mężczyzna tylko dewiant wtedy to kobiety nie musiałyby w workach chodzić,hmm chyba,że to takie incognito dla tych lasek może one lubią to jednak Najgorsze jest to że oni migrują po świecie i wkurzają normalnych

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-10-09 20:00:36

Najgorsze jest to, że chociaż państwa europejskie tępią seksizm, ta religia jest tu ciągle legalna i mamy ją akceptować. Nie potrafię zrozumieć, jak zło pod przykrywką religii staje się normą.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-10-09 13:16:46

Za dużo ostatnio tych postów o Muzułmankach. Naprawdę czuję przesyt, bo ta religia nie jest dla mnie religią pokoju tylko zagrożeniem. Wolałabym pooglądać ciekawe stroje afrykańskie, z różnych plemion, albo np. nasze regionalne. Są w Polsce jeszcze regiony, w których kobiety na co dzień chodzą ubrane w tradycyjne stroje i serio jest to warte pokazania.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-10-09 10:49:03

o gdzie strój w którym "brak chusty"??? nie wszystkie muzułmanki noszą choćby hidżaby, wiele nie różni się niczym od europejek.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
aga
(Ocena: 5)
2016-10-09 10:48:43

dla ciekawych polecam poczytać książkę "Beduinki na Instagramie" napisaną przez młodą Polkę, Aleksandrę Chrobak, która przez kilka lat mieszkała i pracowała w Abu Dhabi. książka napisana lekko, luźno, jest zbiorem luźnych wspomnień dotyczących różnych sfer życia kobiet w Emiratach, wyjaśnia wiele kwestii, objaśnia kulturę, zwyczaje, stroje, np to w jaki sposób kobieta się zakrywa świadczy o jej statusie społecznym. jest tam wiele ciekawostek których sami, jako ludzie z Europy nie wiemy i nie domyślimy się, np dlaczego wszystkie samochody w Emiratach mają ciemne szyby? jak podrywają i "randkują" Emiratczycy? książka do znalezienia na gryzoniu :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-10-09 10:41:34

Dość naprawde, nie chcę wiecej artykułów o muzulmanskich!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz