Filmy, które zgarnęły najwięcej Oskarów - są kultowe, musisz je zaliczyć!

20 Stycznia 2013

Jeżeli jeszcze nie widziałaś którejś z tych produkcji, koniecznie nadrób zaległości!

Przeminęło z wiatrem

Czerwony dywan przed Kodak Theatre, owacje na stojąco i złoty ludzik w dłoni – takie wizje senne miewa niejeden aktor czy reżyser. Nie dla wszystkich jednak zdobycie Oscara, najważniejszej nagrody przemysłu filmowego, jest jedynie odległą wizją. Niektórym udaje się to naprawdę i to z jakim skutkiem!

W historii światowego kina nie brakuje oskarowych rekordzistów, filmów, które zgarnęły naraz kilkanaście statuetek. Ich twórcy na trwałe zapisali się na kartach kinematografii, a ich filmy wciąż zarabiają miliony. O jakie produkcje chodzi?

Oto 7 kultowych hitów, które dostały najwięcej Oskarów...

Strony

Komentarze (21)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

ewa
(Ocena: 5)
2013-01-22 18:06:32

moje ulubione to ,, titanic,, ,,gorzkie gody,, i ,,zapach kobiety,,

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2013-01-21 20:19:31

uwielbiam Przeminęło z wiatrem!!! to jest film wszech czasów!!! ale nigdy nie widziałam Titanica i jakoś nie mam ochoty

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
ja
(Ocena: 5)
2013-01-20 23:49:07

"Przeminęło z Wiatrem" to piękna historia jedna z moich ulubionych książek, ale ekranizacja wypadła tak sobie jeśli mam być szczera...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
olinex
(Ocena: 5)
2013-01-20 22:44:36

brakuje forresta gumpa!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
ruda
(Ocena: 5)
2013-01-20 22:25:59

ich noce. i tyle w temacie :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
M
(Ocena: 5)
2013-01-20 20:02:51

Brakuje tu taj "Wszystko o Ewie", film, który jako pierwszy zobył więcej niż 10 oskarów, klasyka gatynku. Naprawdę warto zobaczyć ten film.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Mini
(Ocena: 5)
2013-01-20 16:25:50

A mi się nigdy nie znudzi Titanic i Lord of the rings :D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2013-01-20 14:46:12

a czemu nie ma Zmierzchu?:C

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
joł
(Ocena: 5)
2013-01-20 16:42:30

Bo to gówno?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2013-01-21 10:56:32

Bo tu chodziło o kult, klasykę kina. A nie pitu pitu ;) chociaż też lubię Zmierzch (tfuu!), to tutaj się ta bajeczka nie nadaje.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
D
(Ocena: 5)
2013-01-20 13:29:04

Nienawidze wladcy pierscieni obejrzalam pierwsz czesc i smiac mi sie chcialo z beznadziejnosci.. jakas beznadziejna bajka dla niedorozwojow

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Lucy
(Ocena: 5)
2013-01-20 14:22:34

ciekawe stwierdzenie. Oczywiście zawsze znajdą się osoby pokazujące swoją "zajebistość" hejcąc co popadnie...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Lilka
(Ocena: 5)
2013-01-20 14:22:48

Człowiek bez wyobraźni z Ciebie,

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2013-01-20 16:35:08

Rozumiem, że można nie lubić czegoś, sama nie przepadam za Władca Pierścieni. Ale chyba można w inny sposób wyrażać opinię, co?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2013-01-21 13:16:03

@D: LOTR jest świetną trylogią. Jeżeli uważasz, że jestem niedorozwojem (bo lubię tę "bajkę") to wróć do kuchni. Nie wiem, kto cię z łańcucha spuścił.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2013-01-20 10:28:41

nie przepadam za romansami, natomiast "przeminęło z wiatrem" widziałąm już parę razy- jest takie magiczne :) i uwielbiam scarlett :D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Ang
(Ocena: 5)
2013-01-20 10:59:15

Magiczna to jest książka! Film to niezwykle niedokładne odzwierciedlenie namiastki książki. Na prawdę warto przeczytać książkę:)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz