FILMY: Kostiumowe romanse z różnych epok - zalicz je, zanim zobaczysz `Annę Kareninę`!

23 Września 2012

10 miłosnych historii, które nie starzeją się mimo upływu czasu.

film

W tych produkcjach, oprócz znakomitej aktorskiej śmietanki, główną rolę odgrywa również scenografia. Piękne wystroje wnętrz i szaty przygotowane z największą precyzją pozwalają nam w jednej chwili poczuć klimat odległej epoki.

Co najważniejsze jednak, historie w nich zaprezentowane, mimo zakorzenienia w głębokiej przeszłości, nie starzeją się mimo upływu czasu. Sercowe rozterki bohaterów, ich uczuciowe gierki wydają się nad wyraz aktualne...

Oto 10 filmów kostiumowych, które koniecznie musisz obejrzeć:

Casanova, reż. Lasse Hallstrom

Księżna (The Duchess), reż. Saul Dibb

Kochanice króla, (The Other Boleyn Girl), reż. Justin Chadwick

Dziewczyna z perłą (Girl With a Pearl Earring), reż. Peter Webber

Zakochany Szekspir (Shakespeare in Love), reż. John Madden

Tristan i Izolda, reż. Kevin Reynolds

Rozważna i romantyczna (Sense and Sensibility), reż. Ang Lee

Duma i uprzedzenie (Pride and Prejudice), reż. Joe Wright

Cesarzowa, reż. Yimou Zhang

Zakochana Jane (Becoming Jane), reż. Julian Jarrold

Komentarze (19)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2012-09-27 23:01:04

Ekranizacje wszystkich książek Austen :) Dodatkowo niedawno wyszedł film o Goethe, o zaskakującym tytule "Zakochany Goethe". Uwielbiam filmy kostiumowe :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-09-24 12:08:15

Zakochany Szekspir - uwielbiam!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-09-23 20:17:12

Księżna!!!! Cudowny film

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-09-23 13:27:00

łe myslalam ze dacie cos czego nie oglądałam a tu lipa...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-09-23 12:37:26

Jeśli chodzi o "Dumę i uprzedzenie" to zdecydowanie polecam miniserial z 1995, dużo wierniejsza adaptacja no i Colin Firth, którego uwielbiam! Ekranizacja z 2005 też mi się podobała, ale większy sentyment mam do tej z 1995

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-09-23 13:24:31

Uch, przepraszam, że dwa razy się dodało, najpierw nie chciało się wyświetlić, a teraz dwa posty :(

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
J
(Ocena: 5)
2014-11-25 21:49:22

Ja się w pełni z Tobą zgadzam i również polecam miniserial. Według mnie jest sto razy lepszy, ciekawszy, śmieszniejszy i wierniej odwzorowany od filmu z 2005r. Pod każdym względem warty obejrzenia. :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-09-23 11:27:24

Niebezpieczne Związki najcudowniejszy film!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-09-23 11:25:54

Jaśniejsza od gwiazd

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-09-23 08:09:42

na dzisiejsze popołudnie zachowam sobie "dziewczynę z perłą" !! a ekranizacje Austen gorąco polecam!.. do tej kolekcji dodałabym też Jane Eyre z Mią Wasikowską w roli głównej!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-09-23 12:01:22

Zgadzam się. Ekranizacje powieści Austen są naprawdę świetne i godne polecenia. "Jane Eyer" oglądałam wczoraj i bardzo mi się ta najnowsza adaptacja spodobała. A Dziewczyna perłą to już w ogóle mistrzostwo ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-09-23 12:17:28

* "Dziewczyna z perłą"

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-09-23 12:38:47

Jeśli chodzi o ekranizacje Austen i "Dumę i uprzedzenie" to zdecydowanie polecam miniserial z 1995, dużo wierniejsza adaptacja no i Colin Firth, którego uwielbiam! Ekranizacja z 2005 też mi się podobała, ale większy sentyment mam do tej z 1995

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-09-23 00:33:46

"Marii Antoniny" zabrakło !

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-09-23 09:17:32

A Maria Antonina to romans? raczej film biograficzny podobnie jak księżna bo romansu to tam jak na lekarstwo ale kocham filmy kostiumowe:D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz