Disco polo wraca do łask?

08 Stycznia 2015

Największe kłamstwo Polaków? Nie słucham disco polo. Oj, słuchamy. I to na potęgę!

muzyka

Historia disco polo sięga lat 80. ubiegłego stulecia. Mało kto dziś pamięta, że początkowo mówiło się, że to „muzyka chodnikowa”. Disco polo największy rozkwit przeżywało w latach 90. – apogeum przypadło na lata 1995-1997. To wtedy powstały takie programy telewizyjne jak „Disco Relax” czy „Disco Polo Live”. Muzyka disco polo była wtedy tak popularna, że wykonawcy tanecznych kawałków angażowani byli podczas kampanii wyborczych – m.in. Aleksandra Kwaśniewskiego i Waldemara Pawlaka.

Z czasem jednak muzyka disco polo została wypchnięta na margines, a wielu zapowiadało upadek tego gatunku. Pod koniec lat 90. (od 1998 do 2001 roku) nastąpił przesyt disco polo, co zaowocowało gwałtownym spadkiem sprzedaży kaset i płyt z taką muzyką. Z telewizji zniknęły programy poświęcone disco polo, muzyka ta została bowiem uznana za symbol kiczu, tandety i prymitywizmu.

Wielkie odrodzenie

Od paru lat disco polo przeżywa jednak swoją drugą młodość. Mówi się o jego wielkim powrocie. Z cienia wyszły nagrywające przed laty zespoły, a programy telewizyjne poświęcone disco polo biją rekordy popularności. Od marca 2009 roku telewizja iTV wznowiła nadawany przed laty program „Disco Polo Live”, jednak jego emisja została wstrzymana w marcu 2011. „Disco Polo Live” i „Disco Relax” są obecnie emitowane w Polo TV. I to właśnie ta ostatnia stacja jest królową wśród wszystkich polskich stacji muzycznych.

Potem powstały kolejne kanały i programy. Po ponad tygodniu od startu pierwszy kanał muzyczny Telewizji Polsat „Disco Polo Music” pobił konkurencję, osiągając średni wynik 1,10 proc. wśród abonentów Cyfrowego Polsatu, wyprzedzając zarówno Polo TV, jak i Eskę TV. Widzami takich kanałów są miliony Polaków.

Eksperci śledzący rynek muzyczny zauważają, że wzrost zainteresowania gatunkiem disco polo przypadł na lata 2012-2013, w znacznej mierze dzięki popularności zespołu Weekend i ich przeboju „Ona tańczy dla mnie”.

Strony

Komentarze (23)
ocena
4.9/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2015-01-09 15:12:31

re: Disco polo wraca do łask?

Nie mam nic do disco- polo, ale denerwuje mnie gdy ktoś na siłę próbuje wcisnąć mi że to lubię. Na codzień nie słucham disco, sama też nigdy nie ściągnęłam sobie tego typu piosenki, a mam wielu znajomych którzy atakują gdy tylko powiem głośno że nie słucham disco. Zaraz przypominają że PRZECIEŻ BAWIŁAM SIĘ NA WESELU PRZY ONA TANCZY DLA MNIE!. Owszem bawiłam, i to całkiem dobrze, ale bawić się a lubić to dwie inne kwestie. Także dajmy żyć innym, nawet jeżeli lubią co innego niż my.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
tajn
(Ocena: 5)
2015-01-09 15:44:44

Nie lubie muzyki rock , i nie potrafilabym sie przy nie bawic... Jak dla mnie zaprzeczasz sama sobie, bo jak jakiegos typu muzyki nie lubie to nie bede sie przy niej dobrze bawic

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-01-15 10:06:17

Zaprzeczenie? Niekoniecznie...... Niektórzy są po prostu otwarci na różne rodzaje muzyki. To tak jak z jedzeniem- załóżmy że nie przepadasz za jabłkami, sama nie sięgasz po nie, ale jesteś na imprezie gdzie serwowane są same jabłka. Na początku może Ci się nie podobać ale z czasem ktoś cie poczestuje. I zjesz.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-01-09 13:19:10

re: Disco polo wraca do łask?

Ja lubię disco polo bo świetnie się przy tym bawi i tańczy ale słucham także innych gatunków muzyki, z resztą nowe utwory disco polo mają trochę lepszą aranżację niż te z lat 90 i gdyby śpiewano w nich po angielsku to grałaby je eska i inne stacje radiowe. A że tekst polski i trochę mało ambitny to jednak pozostają w jakiejś niszy. Mi ostatnio nic tak nie poprawia humoru i nie zachęca do tańca jak Mig (miód malina jest the best) :D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
m
(Ocena: 5)
2015-01-11 01:15:10

mig jej dotyk lepsze

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-01-08 20:11:22

re: Disco polo wraca do łask?

mamy tyle naprawde dobrych polskich raperów, w ciągu ostatnich lat polski rap tak sie rozwinął ale i tak polaczki cebulaczki bd słuchać takiego gówna jak disco polo,pop i rock ;// mozecie to krytykować bo każdy lubi co innego ale najpierw poznajcie temat polskiego rapu i dopiero potem sie wypowiadajcie :D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-01-08 21:21:18

No wlasnie, kazdy lubi co innego w takim razie po co Ty krytykujesz? Hipokrytko

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-01-08 21:33:48

od kiedy rock to gówno?.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-01-08 22:21:01

dla mnie rao to gówno i o chcesz się kłócić? Każdy lubi co innego cebulaku. Właśne takim zachowaniem ,,moja i tylko moja muzyka jest najważniejsza' pokazujesz jakie masz ciasne horyzonty. Dla mnie rap to muzyka do niczego jakiś gość coś gada.. podziękuje. Żeby chociaż do tego można było potańczyć, ale nie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-01-09 14:36:39

Sluchasz rapu tylko dlatego, ze przechodzi "rewolucje" tak jak kiedys bylo z disco polo. Za kilka lat zmienisz zdanie bo znowu cos innego bedzie modne. Polacy zawsze ida za tlumem dlatego nikt nie chce sie przyznac ze slucha disco polo. Zawsze slysze "disco polo to gowno, je*** leszczy, jp na 100%" a pozniej widze tych samych ludzi na imprezach jak sie bawia przy disco i zanaja cale teksty piosenek.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-01-08 12:04:24

re: Disco polo wraca do łask?

Disco-polo jest dobre, by przy tym potańczyć.. Ale na codzień do słuchania jak dla mnie się nie nadaje, poza tym teksty piosenek.... Niemal wszystkie o jednym i tym samym.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-01-08 10:37:54

re: Disco polo wraca do łask?

Disco-polo to muzyka do zabawy, do śpiewania. Wątpię żeby ktoś zamykał się wieczorem w domu, otwierał wino i delektował się " jesteś szalona" widocznie niektórzy są za .... żeby to zauważyć

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-01-08 11:12:17

znam człowieka, który tak robi.. on słucha tylko disco-polo, bo o jego ulubiony gatunek muzyki, ma ok. 30 lat..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-01-08 10:31:44

re: Disco polo wraca do łask?

slucham od lat 90 i nigdy tego nie zaprzeczalam ani sie nie wstydzilam;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
inferno
(Ocena: 2)
2015-01-08 08:30:09

re: Disco polo wraca do łask?

HAHAHA chyba u was w redakcji i na rodzinnych wsiach. juz wiadomo czemu artykuły takie nędzne skoro sobie przygrywacie takimi pieśniami

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-01-08 09:41:05

dobrze powiedziane:)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-01-08 11:15:49

wies to wyszla z twojego komentarza :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-01-08 17:59:15

1. "Ram pa pa pam Ram pa pa pam Ram pa pa pam Człowiek padł Ram pa pa pam Ram pa pa pam Ram pa pa pam Człowiek padł Oh mamo, mamo, mamo Właśnie zastrzeliłam człowieka Na dworcu głównym Przed dużym tłumem Oooo dlaczego? Oooo dlaczego? Oh mamo, mamo, mamo Właśnie zastrzeliłam człowieka Na dworcu głównym" (źródło: tekstowo.pl) 2. "Odkąd przypadek sprawił, że Że na drogę promień padł, Miłości bożek znów naprężył uczuć łuk Trafiony strzałą blaskiem twym, Zgubiłem serce swe, Jedyne czego pragnę to dla Ciebie żyć. Jak zjawisko sobie szłaś, a ja myślałem, o to jest mój klucz do nieba. Ref. Jesteś wielkim spełnieniem moich marzeń, aż nie wierze. Jak możesz odjechać tak daleko samego mnie zostawić. Będę zawsze dla Ciebie tym kim zechcesz; ziemią, niebem. Nie odbieraj mi siebie, pozwól istnieć, pozostaw cień nadziei. Chcę do nieba!" (źródło: tekstowo.pl) PYTANIE: który tekst jest z piosenki wsiowego disco polo a który modnego pop?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-01-08 19:55:32

jeśli wartość muzyki to tylko tekst to idź słuchać poezji śpiewanej. Muzyka diskopolo ma pseudo intelientne teksty i muzykę pisaną na dwa akordy. Rihanna może nie jest czymś ambitnym ale widzę pewną różnice pomiędzy jej teledyskami a np Basty. Jeśli nie widzicie tego kiczu w klipa disco polo to współczuje. I żadna gadka o przetłumaczeniu na angielski i większym budżecie jest bez sensu. Był taki eksperyment w postaci "She dances(!) for me" i jakoś hitem nie zostało. To po prostu jest złe, ma beznadziejną kompozycję pisaną na trzy klawisze na keyboardzie. A ci wokaliście śpiewają potworną manierą, przez nos coś okropnego a w teledyskach mają miny jakby tam byli za karę. Mnie ta muzyka nie rusza, nawet po pijaku. Disco Polo jedynie pod narkozą

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-01-08 08:16:24

re: Disco polo wraca do łask?

mnie ostatnio wzięło na disco polo... jak nigdy nie słuchałam to teraz słucham :O

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-01-08 07:15:42

re: Disco polo wraca do łask?

alkopolo discochłosta! tylko bracia figo fogot!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-01-08 11:44:17

Bo to nie jest disco-polo, tylko disco w rytmach polo :P W sumie te ich piosenki są strasznie chamskie, ale wiadome, że robią to wszystko na jaja, więc można się pośmiać z ich kawałków. Nie słucham czegoś takiego, ale byłam na ich koncercie i szczerze mówiąc fajnie się bawiłam, bo trzeba patrzeć na to co "tworzą" z dystansem;-)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-01-08 02:27:33

re: Disco polo wraca do łask?

Z ta "Miłością w rytmie disco" to przegięli :D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz