Czego słuchają Polacy z nizin społecznych? (7 hitów)

02 Czerwca 2016

Niektórzy twierdzą, że przy takiej muzyce bawi się plebs. Poznaj wyniki poważnego badania naukowego.

gust muzyczny

Podobno o gustach się nie dyskutuje. Chyba wszyscy znamy prostych ludzi, którzy słuchają muzyki klasycznej i takich z wyższych sfer, którzy najlepiej bawią się przy disco polo. Nasze muzyczne upodobania nie powinny mieć wpływu praktycznie na nic, bo każdy lubi co innego. Okazuje się jednak, że z czegoś wynikają, a tym czymś okazuje się tzw. pozycja społeczna.

To pojęcie socjologiczne, które określa nasze miejsce w hierarchii. Zależy od naszego wykształcenia, zawodu, zarobków, stylu życia czy zakresu władzy. Im lepiej nam się powodzi i mamy większy wpływ na rzeczywistość, tym wyższa nasza pozycja społeczna. Po przeciwnej stronie barykady stoją ludzie o pozycji niskiej, czyli niewykształceni i ogólnie mówiąc, nie radzący sobie zbyt dobrze w życiu.

Z raportu „Kulturalna hierarchia. Nowe dystynkcje i powinności w kulturze a stratyfikacja społeczna” wydanego przez Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku dowiadujemy się m.in. czego słuchają ludzie ze społecznych nizin. Też lubisz tych wykonawców? To może źle o Tobie świadczyć…

Zobacz również: Co ulubiona muzyka mówi o Twojej inteligencji?

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (35)
ocena
3.7/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 1)
2016-06-03 15:48:43

re: Czego słuchają Polacy z nizin społecznych? (7 hitów)

po prostu dno...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2016-06-03 15:32:43

re: Czego słuchają Polacy z nizin społecznych? (7 hitów)

Najgorszy artykuł na świecie. To jest klasyka polskiej muzyki. Lady pank, perfekt-jak można? Kto pisał ten artykuł?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-06-02 19:06:32

re: Czego słuchają Polacy z nizin społecznych? (7 hitów)

Beznadzieja. Jako kurator społeczny mogę wam powiedzieć, że plebs słucha głównie disco polo, prawie zawsze leci u patusow w domu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-06-02 19:56:52

czy jako kurator społeczny masz prawo w tak wulgarny sposób wyrażać się o swoich podopiecznych??

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-06-03 10:13:35

Miłe to może i nie było, ale kurator też człowiek, większość pewnie tak mówi, chociaż o kulturze to nie świadczy...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2016-06-02 16:03:46

re: Czego słuchają Polacy z nizin społecznych? (7 hitów)

Na tej liscie powinni znalezc sie Popek, Lisowska i Donatan.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2016-06-02 15:51:02

re: Czego słuchają Polacy z nizin społecznych? (7 hitów)

no przepraszam, ale to jest muzyka, na której wychowali sie nasi rodzice. Może nie rodzice autora tekstu, bo ten widocznie ma ok 15 lat... Ale moi rodzice tego słuchali i nie widzę nic złego w tym, że lubią posłuchać muzyki ze swojej młodości.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-06-02 13:20:56

re: Czego słuchają Polacy z nizin społecznych? (7 hitów)

to są hity radiowe... a powinno się wziąć pod uwagę utwory, które sami sobie specjalnie puszczają, a nie, że w radiu lecą...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-06-02 13:11:22

re: Czego słuchają Polacy z nizin społecznych? (7 hitów)

Po samym tytule nie chce się tego czytać artykuł na poziomie zero.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-06-02 12:23:17

re: Czego słuchają Polacy z nizin społecznych? (7 hitów)

a gdzie disco polo? Żaden człowiek na poziomie, wykształcony i posiadający klasę nie słucha tego. Piosenki zawierają pełno błędów gramatycznych, ubogą linię melodyczną i naciągane rymy. No i pełno mało wyrafinowanych aluzji seksualnych.Mnie tam "skocz mi na bananka" nie bawi w żaden sposób

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 3)
2016-06-02 17:18:04

bo wy ludzie z Warszawy boicie się przyznać że znacie disco polo tylko ze jak zawsze jadę tramwajem to ze słuchawek słychać właśnie disco polo

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-06-02 17:56:28

Oh tak bo miastowi stawiają na muzykę klasyczną wszystko inne jest dla nich wstydem. I wiecie co wam powiem ? Współczuje wam bo nigdy nie zrozumiecie ani nie poczujecie co to prawdziwa impreza ;) Też tak długo myślałam dopóki kilku znajomych nie zaprosiło mnie na taką imprezę - disco polo i wódka i wiecie co wam jeszcze powiem ? Najlepsze imprezy w moim życiu, a 5 osób wyprowdzonych z błędu w ciągu 2 godzin

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2016-06-02 20:49:59

Anonimie z 2016-06-02 13:20:24- masz rację :-) A prawdziwych Warszawiaków jest coraz mniej, coraz więcej natomiast zjeżdża się ludzi z różnych stron, którzy za wszelką cenę chcą żyć inaczej niż ich rodzice wychowali i jeszcze zgrywają wielkie państwo- "bo w Warszawie to, w Warszawie owo itd". Przez to podupada reputacja prawdziwych obywateli stolicy, których jest już jak na lekarstwo...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2016-06-02 20:51:08

To tyczy się zresztą każdego wielkiego miasta i jego najbliższych okolic...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-06-03 11:44:34

Od disco polo skręca mi wnętrzności - przeżywam fizycznie stres. Więc to nie jest kwestia tego, że się snobuję. A najepsze imprezy jakie przeżyłam to folk metalowe gdzie lało się piwo litrami. Wóda i disco w polu to nie moja bajka :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-06-02 11:45:11

re: Czego słuchają Polacy z nizin społecznych? (7 hitów)

Każdy ma inne gusta i o gustach się nie dyskutuje, ani nie ocenia nikogo po tym, czego słucha. Niech słucha, co mu się podoba. Ale może piszę to, bo jestem plebsem. Pozdrawiam :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-06-02 11:10:20

re: Czego słuchają Polacy z nizin społecznych? (7 hitów)

a ja myslalam, ze gang albanii. w takim razie jestem plebsem, uwielbiam Perfect i Maryle rodowicz

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz