Co ulubiona muzyka mówi o Twojej inteligencji?

02 Stycznia 2016

Wiemy, jaka muzyka gra w sercu głupca, a jakie dźwięki upodobali sobie geniusze. Sprawdź, w której jesteś grupie.

 

gust muzyczny

Trudno powiedzieć, jak tak naprawdę kształtuje się nasz gust muzyczny. Sporą rolę odgrywa na pewno wychowanie i dźwięki, którymi jesteśmy karmieni od dzieciństwa. Później, kiedy już sami wybieramy repertuar – sprawa się komplikuje. Dlaczego jedna osoba relaksuje się przy przebojach Beyonce, a inna doznaje uniesienia przy muzyce klasycznej? Skąd biorą się takie rozbieżności? Sprawdzono to.

Virgil Griffith, amerykański haker i specjalista od gromadzenia najróżniejszych danych, w znany tylko sobie sposób porównał gusta muzyczne absolwentów szkół średnich. I zauważył bardzo ciekawą relację. Ci najmniej inteligentni słuchają podobnej muzyki, a osoby najwybitniejsze – także mają tych samych ulubionych wykonawców. Na stworzonym przez niego diagramie widzimy konkretnych wykonawców i średni wynik testów napisanych przez ich fanów.

Mówiąc dobitnie – wiemy, jaka muzyka gra w sercu głupca, a jakie dźwięki upodobali sobie geniusze. Sprawdź, w której jesteś grupie.

 

Strony

Komentarze (19)
ocena
4.7/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Ropuch
(Ocena: 3)
2016-06-02 13:40:03

re: Co ulubiona muzyka mówi o Twojej inteligencji?

Punkt 6 - to jest funk rock, oparty o gitarę basową (slap) i bębny. Wokal często mówi pod rytm, co czyni nr 6 zbliżonym do nr 1 :P

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Hehehehe
(Ocena: 1)
2016-01-05 19:16:30

re: Co ulubiona muzyka mówi o Twojej inteligencji?

Nie wiedziałam, że Tunechi zrobił klip do Krazy. *.*

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-01-03 23:52:23

re: Co ulubiona muzyka mówi o Twojej inteligencji?

Co ma wynik egzaminu do poziomu IQ?...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-01-03 15:09:57

re: Co ulubiona muzyka mówi o Twojej inteligencji?

Uważam że jest w tym trochę prawdy, ale myślę że zalezy też od kontekstu. Nie trzeba mieć kija w tyłku, sama chętnie posłucham nawet disco polo - wiadomo do tancow i wygłupów, ale jeśli ktoś uważa, ze terksty typu "kocham cię maleńka, wskocz do łozeczka" są naprawdę fajne i ambitne, to bez urazy.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Dosadnie
(Ocena: 5)
2016-01-03 00:42:13

re: Co ulubiona muzyka mówi o Twojej inteligencji?

A teraz oceńmy poziom inteligencji piszących ten artykuł, jak również tych, którzy w te bzdury wierzą. Pozdrawiam.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-01-02 17:56:17

re: Co ulubiona muzyka mówi o Twojej inteligencji?

Mi do gustu przypadło RHCP, możliwe dlatego że wczoraj grało się Otherside xD A w chwilach relaksu LvB sprawdza się znakomicie:)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Nati 17 lat
(Ocena: 5)
2016-01-02 17:30:16

re: Co ulubiona muzyka mówi o Twojej inteligencji?

Czytając ten artykuł, słuchałam Red Hot Chili Peppers - Californication, które było podane w artykule ;) Jestem miłośniczką muzyki z lat 80 i 90, oraz ogółem rocka i metalu i wszystkich ich podgatunków.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-01-02 14:55:44

re: Co ulubiona muzyka mówi o Twojej inteligencji?

dla mnie,z wymienionych tu, to zdecydowanie sir Elton John! uważam się za bardzo prostą dziewczynę, choć dość inteligentną

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-01-02 13:42:10

re: Co ulubiona muzyka mówi o Twojej inteligencji?

Coś w tym jest... Od około 7-8 lat śpiewam w znanym chórze i obracam się w towarzystwie wykonawców muzyki klasycznej. Nie jesteśmy bandą geniuszy ;) Ale nie spotkałam tam nikogo rażąco głupiego, niewychowanego, bez kultury czy ze złymi intencjami... Czego nie mogę powiedzieć o żadnym innym środowisku, w którym się obracam

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-01-02 13:30:42

re: Co ulubiona muzyka mówi o Twojej inteligencji?

haha no co do bijonse to racja:) lil wayne i ten drugi nie znam

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz