Co ogląda elita, a co plebs? Ranking ulubionych programów telewizyjnych Polaków

13 Czerwca 2016

Nie mogło zabraknąć „M jak Miłość” i „Kuchennych Rewolucji”...

ulubione programy telewizyjne

Wiemy już, czego słuchają polskie niziny społeczne, a jaką muzykę docenia elita. Powracamy do raportu „Kulturalna hierarchia. Nowe dystynkcje i powinności w kulturze a stratyfikacja społeczna” wydanego przez Instytut Kultury w Gdańsku, by przyjrzeć się jeszcze jednemu zagadnieniu. Tym razem bierzemy pod lupę ulubione programy telewizyjne.

Autorzy badania sprawdzili, kiedy przed odbiornikami zasiadają osoby najbardziej wpływowe, a które produkcje przypodobali sobie rodacy o niższej pozycji społecznej. Przypomnijmy, że podział ten odnosi się m.in. do wykształcenia, wykonywanego zawodu, zarobków, stylu życia i zakresu władzy. Ten ranking sporo o nas mówi.

Kto jestem fanem „Kuchennych rewolucji” Magdy Gessler, a kto ogląda z wypiekami na twarzy „M jak Miłość”?

Zobacz również: Czego słuchają Polacy z nizin społecznych? (7 hitów)

Strony

Komentarze (12)
ocena
4/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2016-06-13 19:11:47

re: Co ogląda elita, a co plebs? Ranking ulubionych programów telewizyjnych Polaków

ale beznadziejny artykuł...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-06-13 18:10:20

re: Co ogląda elita, a co plebs? Ranking ulubionych programów telewizyjnych Polaków

WSTYD! Jak można w dzisiejszych czasach dzielić społeczeństwo na elitę i plebs? Ja wychowałam się w całkiem dobrze sytuowanej rodzinie, teraz jestem studentką prawa, ale w życiu nie ośmieliłabym nazwać się ELITĄ. Śmieszy mnie to, że ktoś może się w taki sposób postrzegać, a innych traktować z tego powodu gorzej.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2016-06-13 19:16:20

Typowy student prawa, musi się pochwalić. :P

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-06-13 22:12:04

Chodziło mi o tym, że studiuję kierunek, który (przynajmniej w teorii) jest dosyć prestiżowy, a nie o to, żeby się pochwalić. Chociaż nie ukrywam, że jest we mnie trochę "typowego Karola", chociaż staram się z tym walczyć. ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
inferno
(Ocena: 5)
2016-06-13 23:47:33

haahahah jestem studentką prawa xD kulam

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-06-14 14:45:31

Wiesz, studiować prawo może sobie każdy. Zależy gdzie. Prawo np. gdzie na jakiejś uczelni w Opolu albo zaocznie lub prywatnie to nie prawo....Liczy się tylko U. Warszawski, Wrocławski i Jagielloński.:) Prawo na innych uczelniach nie znaczy nic.:)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-06-14 20:23:38

A może skupiłybyście się na meritum mojego komentarza, a nie na tym, że studiuję prawo? Uczepiłyście się tego, nie wiem zupełnie dlaczego. I nie musisz mi tłumaczyć, jakie są zasady studiowania i które uczelnie się liczą, bo doskonale zdaję sobie z tego sprawę. Tak się składa, że studiuję na studiach dziennych, na jednym z najlepszych wydziałów w Polsce, więc nie przyjmują tam każdego. A wracając do mojego pierwszego komentarza, chodziło mi o to, że podział na elitę i plebs jest po prostu obraźliwy i niesłuszny. I takie rankingi są naprawdę okropne, bo szerzą poglądy, które wartościują ludzi ze względu na zarobki czy wykonywane zawody. I byłoby bardzo miło gdybyście odniosły się do tego, bo w tym celu napisałam ten komentarz, a nie po to, by się pochwalić. Ostatnio pojawiła się straszna nagonka na studentów prawa, nie można już powiedzieć, co się studiuje, żeby zaraz nie pojawiła się banda złośników dookoła.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Aneta
(Ocena: 1)
2016-06-13 13:12:55

re: Co ogląda elita, a co plebs? Ranking ulubionych programów telewizyjnych Polaków

"Szkło kontaktowe"? Pierwszy raz w życiu słyszę o takim programie... a podobno oglądają go wszyscy...:P

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2016-06-13 11:53:52

re: Co ogląda elita, a co plebs? Ranking ulubionych programów telewizyjnych Polaków

spodobało wam się szufladkowanie ludzi, prawda?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-06-13 17:26:39

szufladkowanie jest typowe dla plebsu więc wszytko sie zgadza:)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-06-13 09:38:55

re: Co ogląda elita, a co plebs? Ranking ulubionych programów telewizyjnych Polaków

nie mam telewizji i żyje mi się świetnie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)