Absurdalne teksty POLSKICH PIOSENEK – top 7

16 Czerwca 2015

Z pewnością nieraz nuciłaś je pod nosem, ale czy kiedykolwiek analizowałaś słowa tych utworów?

muzyka

Sprawdzony przepis na muzyczny hit? Melodia wpadająca w ucho, charakterystyczny wokal i słowa, które się rymują, ale niekoniecznie tworzą sensowną całość. Oczywiście w polskiej fonografii nie brakuje utworów, które są skarbnicą mądrych, dających do myślenia treści, ale analizując to, co w ostatnich latach szturmowało nasze rodzime listy przebojów, można dojść do smutnego wniosku, że absurdalnych piosenek u nas nie brakuje.

Stworzyłyśmy listę 7 topowych utworów, które nuciła cała Polska (Ty zapewne również), i które składają się z pozbawionych sensu tekstów.

Przygotuj się na główkowanie, o co chodziło autorom tych hitów.

Strony

Komentarze (46)
ocena
4.8/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

J.
(Ocena: 5)
2015-06-18 21:59:54

re: Absurdalne teksty POLSKICH PIOSENEK – top 7

Droga autorko tego durnowatego artykułu,nie wiem czy chodziłaś kiedyś do szkoły średniej, ale my np. na języku polskim interpretowaliśmy "dziwne" zdania znanych pisarzy i poetów i to się nazywa TWÓRCZOŚĆ. A jak nie rozumiesz tekstów piosenki to proponuję się dokształcić.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
m
(Ocena: 5)
2015-06-17 13:41:34

re: Absurdalne teksty POLSKICH PIOSENEK – top 7

No wiecie, sa piosenki, ktore nie maja na celu przekazania doslownego znaczenia tekstu... Zachecaja odbiorce zeby poszukac w niej glebszego sensu. Np. Szklanka (jako metafora dobytku - moze emocjonalnego )- najpierw jest pełna potem pusta bo laska go zostawila, okradla go itde

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-06-16 23:57:22

re: Absurdalne teksty POLSKICH PIOSENEK – top 7

i tak wygrywają teksty disco polo pisane przez 5 minut." Jestem sobie studenteczka co interes ma w majteczkach" albo to "Torba rozepchana, buty połatane ,żył tak z dnia na dzień ,zycie zmarnowane ścieżka wydeptana"- to piosenka o Tarzanie, mam wrażenie ,że autor tekstu w ogóle nie czytał oryginalnej książki o jego przygodach ani nawet jej streszczenia

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-06-16 23:53:33

re: Absurdalne teksty POLSKICH PIOSENEK – top 7

Ewelina Lisowska "włączone niskie ceny ! włączone niskiee ceny ! Media Expert !!!!!!!"

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-06-17 00:39:24

włączamy*, kochana...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Just5
(Ocena: 5)
2015-06-16 23:07:13

re: Absurdalne teksty POLSKICH PIOSENEK – top 7

Myslovitz - "Scenariusz dla moich sąsiadów" Z nieba przyleciał mój Wielki przyjaciel Kiedy lądował Ja jadłem kanapkę

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Ola
(Ocena: 5)
2015-06-16 20:03:35

re: Absurdalne teksty POLSKICH PIOSENEK – top 7

Utwór Paschalskiej jest obleśny.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-06-16 19:49:10

re: Absurdalne teksty POLSKICH PIOSENEK – top 7

Ha ha ha.. rozwala mnie jak ktos pisze : polskie piosenki sa beznadziejne.. jesli sluchacie radiowych, komercyjnych piosenek - to I owszem. Myslicie ze jak Rihanna spiewa o parasolce albo teksty raperow amerykanskich to sa one lepszle od polskich.. litosci

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-06-17 01:10:30

Ta wspomniana przez Ciebie piosenka Rihanny nie jest co prawda piosenką najwyższych lotów, ale ona tam nie śpiewa o parasolce... Tzn. parasolka nie jest myślą przewodnią, więc proponuję przeczytać tekst ze zrozumieniem. I nie, nie jestem fanką Rihanny. Prawda jest taka, że wszystko, co popularne, jest durne... Sorry, nie oszukujmy się. Ja słucham dużo popularnych piosenek, ale czasem jak się skupię na tekście, to łapię się za głowę :D Zgadzam się, że te dobre piosenki z jakąś historią to te, które nie są popularne i w komercyjnych mediach się ich nie usłyszy. A jeśli już, to bardzo rzadko.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-06-16 18:41:44

re: Absurdalne teksty POLSKICH PIOSENEK – top 7

"Jeezuuu to znowu się stało, zakochałem się aż mnie coś zabolało" - masakra, nie można tego słuchać....

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-06-16 15:20:46

re: Absurdalne teksty POLSKICH PIOSENEK – top 7

Ci wszyscy polscy wykonawcy -o ile ich tak mozna nawet nazwac,sa po prostu do niczego. Wkurzam sie gdy wlaczam radio z nadzieja ze beda leciec fajne piosenki, a tu sie okazuje ze kolejny badziew nie wiadomo skad sie wzial i leci w radiu. BEZNADZIEJA CI POLSCY "WYKONAWCY"

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
anonim
(Ocena: 5)
2015-06-16 14:08:10

re: Absurdalne teksty POLSKICH PIOSENEK – top 7

równie dobrze możecie napisać artykuł z wierszami wybitnych poetów i też powybierać fragmenty wyrwane z kontekstu i napisać jaki mają sens, bo chyba pisał to ktoś kto nigdy nie był na języku polskim i nie interpretował tekstów. Niestety, ale autor tego tekstu powinien się wstydzić, że nie potrafi zinterpretować tekstów. (oczywiście nie popieram wszystkich tekstów piosenek, ale te podane tu w większości akurat są logiczne i że tak to ujmę Mądre.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
anonim
(Ocena: 5)
2015-06-16 14:09:02

przepraszam za powtórzenie wyrażenia"interpretowanie tekstów"

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz