Kategorie
  1. Papilot.pl
  2. >
  3. Lifestyle
  4. >
  5. Kultura
  6. >
  7. 12 najlepszych książek Agathy Christie - angielskiej królowej kryminałów!

2011-06-12

12 najlepszych książek Agathy Christie - angielskiej królowej kryminałów!

2011-06-12
  • Strona 1 z 4

Bohaterów tych powieści łączy jedno – wśród nich musi być morderca! Kim on jest? Czytelnicy mają prawo zgadywać, jednak zakończenie i tak zawsze okazuje się bardzo zaskakujące!

Agatha christie

Agatha christie

"Morderstwo w Orient Ekspressie"

Akcja powieści dzieje się w pociągu do Londynu. Herkules Poirot, który przebywa w nim zupełnie przypadkowo, staje w obliczu zagadkowej śmierci jednego z pasażerów. Świadkowie zaprzeczają sobie nawzajem, nie mogąc dojść do porozumienia. Sprawa wydaje się coraz bardziej pogmatwana, jednak Herkules Poirot podoła każdemu wyzwaniu. Przy tej lekturze można się sporo pośmiać i samemu nieco pogłówkować. Rozwiązanie, jak zwykle, najbardziej nieoczekiwane z możliwych...

"Dwanaście prac Herkulesa" (opowiadania)

Herkules Poirot postanawia zakończyć karierę detektywa. Wprawdzie przyjaciele nie dowierzają, że decyzja jest poważna, jednak on sam zdaje się do niej ostatecznie przekonany. Postanawia tylko, że zanim odejdzie, pożegna się z zawodem w sposób spektakularny. Oto podejmie dzieło godne wielkiego detektywa i rozwiąże dwanaście nierozwiązywalnych w powszechnym przekonaniu zagadek, dwanaście równie słynnych, co zawiłych spraw, które niczym dwanaście prac mitycznego Herkulesa wymagają geniuszu i niemal boskich zdolności, by je wyjaśnić.

"Zerwane zaręczyny"

Jakże opatrznościowa dla Elinor wydaje się śmierć pięknej Mary. Za jednym zamachem pozbyła się rywalki do serca ukochanego i otrzymała ogromny spadek, który - w świetle odkryć Herkulesa Poirota - należał się zmarłej dziewczynie. Szczęście nie trwa jednak długo. Elinor staje przed sądem oskarżona o morderstwo z premedytacją i nikt, ani sławny detektyw, ani nawet narzeczony, nie wierzy w jej niewinność.

"Dziesięciu murzynków"

Tajemniczy Pan Owen zaprasza na odciętą od świata wyspę ośmiu gości, których pozornie nic ze sobą nie łączy. W dniu przyjazdu okazuje się, że gospodarz nie pojawi się na wyspie. Zgodnie z wcześniejszymi instrukcjami, dwójka służących odtwarza płytę, na której pan Owen oskarża kolejnych gości o zbrodnie, które popełnili, a których nie da się im udowodnić i za które nigdy nie dosięgnęła ich kara. Gdy każda z osób znajduje w swoim pokoju dziecięcy wierszyk o kolejno znikających Murzynkach, nikt nie spodziewa się, że jeszcze tej samej nocy rozpocznie się makabryczna zabawa.

  • Strona 1 z 4
  1. Strony:
  2. 1
  3. 2
  4. 3
  5. 4

Komentarze (44). Ocena artykułu 5 na 5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu (1-5)

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  1. Anonim (Ocena: 5) 2014-07-07 22:32:55 zgłoś do usunięcia re: 12 najlepszych książek Agathy Christie - angielskiej królowej kryminałów!

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Ja najbardziej lubię te książki, w których jest kilka różnych zagadek. Moją ulubioną, jest chyba "13 zagadek"

  2. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  3. Anonim (Ocena: 5) 2013-07-25 22:48:28 zgłoś do usunięcia re: 12 najlepszych książek Agathy Christie - angielskiej królowej kryminałów!

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    10 Murznków - świetne .. nie wspomnę o książce 12 Prac Herkulesa. Agatha Christie to świetna pisarka ,a jej książki swoją interesującą fabułą wciągają. ;)

  4. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  5. dadasd (Ocena: 5) 2013-04-03 0:59:50 zgłoś do usunięcia re: 12 najlepszych książek Agathy Christie - angielskiej królowej kryminałów!

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    niespodziewany gość - najlepsza ksiazka!

  6. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  7. skaw (Ocena: 5) 2013-04-03 0:58:03 zgłoś do usunięcia re: 12 najlepszych książek Agathy Christie - angielskiej królowej kryminałów!

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    NIESPODZIEWANY GOSC = NAJLEPSZA KSIAZKA!!! Z NAJLEPSZYM ZAKONCZENIEM - PRZEBIJA NAWET 10 MURZYNKÓW!

  8. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  9. Anonim (Ocena: 5) 2011-11-18 18:12:29 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    10 Murzynków - jak dla mnie najlepsza z książek Agathy Christie. Książka ciekawa, wciągająca w której dużo się dzieje

  10. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  11. Anonim (Ocena: 5) 2011-06-27 13:03:18 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    :)

  12. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  13. Anonim (Ocena: 5) 2011-06-27 13:01:01 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Przeczytałam 49 książek Agathy Christie,z podanych 12,nie przeczytałam "Tajemnicy Siedmiu Zegarów".Jeżeli chodzi o ranking zgadzam się w 100% z umieszczeniem w nim "Dziesięciu Murzynków","Kurtyną","Mężczyzną w Brązowym garniturze","Śmiercią na Nilu" i "Godziną zero".Usytuowanie "Dwanaście Prac Herkulesa" wydaje mi się nieuzasadnione,ale to mój gust.Brakuje mi w tej liście zdecydowanie:"Zabójstwa Rogera Ackroyda","Kota wśród gołębi" oraz "Noc i ciemność"

  14. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  15. Anonim (Ocena: 5) 2011-06-19 11:12:18 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    "Tajemniczy pan Quin" jest super :D "Siedem zegarów" tez :D

  16. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  17. Anonim (Ocena: 5) 2011-06-14 10:50:02 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Dziesięciu murzynków rewelacja!!! Inny tytul to "I nie było już nikogo"

  18. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  19. Anonim (Ocena: 5) 2011-06-14 10:18:25 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Bardzo podobała mi się książka "Dziesieciu Murzynków", tajemnicza, wciągająca, niedawno przeczytałam "Tajemnice Wawrzynów" czy jakoś tak, książka może i jest fajna, ale jak dla mnie akcja rozwija sie zbyt wolno, przez co jest ona troche monotonna.

  20. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  21. Anonim (Ocena: 5) 2011-06-13 19:09:26 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    polecam 10 murzynków - warto

  22. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  23. Anonim (Ocena: 5) 2011-06-13 10:45:22 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Zabójstwo Rogera Ackroyda- to klasyka, o ktorej wspomina sie nawet na wykladach z teorii literatury. Jest siwetna i nie wiem, jak jej moglo zabraknac??

  24. Anonim (Ocena: 5) 2011-06-15 14:52:49 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    miałam ją jako lekturę :)

  25. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  26. Anonim (Ocena: 5) 2011-06-13 1:22:16 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Moim zdaniem najlepsza książka to "10 murzynków", czy jak ktoś woli "I nie było już nikogo" :)

  27. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  28. Anonim (Ocena: 5) 2011-06-12 16:06:19 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    możecie mi polecić mi jakąś dobrą książkę? W której połączony jest romans i kryminał

  29. Anonim (Ocena: 5) 2011-06-12 17:07:58 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    alex kava - dotyk zła. tzn ten romans nie do końca tam jest ale iskrzy między bohaterami, a są jeszcze dalsze części tej książki więc może coś będzie między nimi

  30. Anonim (Ocena: 5) 2011-06-12 19:04:38 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Plażowicz

  31. Anonim (Ocena: 5) 2011-06-27 13:06:49 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Zdecydowanie jeżeli chodzi o Agathę Christie to polecam "Mężczynę z Brazowym Garniturze" a jak nie to Heather Graham np."Noc Kosa"

  32. Anonim (Ocena: 5) 2012-10-11 22:02:46 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    karen rose ma trylogiE i jest super i jest też "śledzę cię"- też świetna

  33. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  34. Anonim (Ocena: 5) 2011-06-12 15:20:02 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    wg mnie najlepsza to : tajemnicza historia w Styles

  35. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  36. Anonim (Ocena: 5) 2011-06-12 13:53:23 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    fajne sa tez "noc w bibliotece" i "po pogrzebie"

  37. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  38. Anonim (Ocena: 5) 2011-06-12 13:45:31 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    "Dziesięciu Murzynków" to moj numer jeden, ksiażka trzyma w napieciu i sprawia, że czytelnik zaczyna zastanawiac sie analizujac wierszyk, ktory z gosci moze byc nastepny i w jaki sposob zginie, polecam;)

  39. Anonim (Ocena: 5) 2011-06-12 17:50:55 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    zgadzam sie i również polecam !

  40. Anonim (Ocena: 5) 2011-06-12 21:03:02 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    zgadzam się. razem z "Morderstwem w Orient Expresie" moim zdaniem sa numerem 1. Obydwa zaskakujące rozwiązania, wrecz niemożliwe do przewidzenia.

  41. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  42. Anonim (Ocena: 5) 2011-06-12 12:10:52 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Przeczytałam 13 książek Agathy Christie i przeczytam więcej :) Mój top to: 1. Mężczyzna w brązowym garniturze 2. Dziesięciu Murzynków 3. Zabójstwo Rogera Ackroyda. Noc i ciemność tez jest ciekawe. Pamiętam, że bardzo "wkurzyła" mnie ta książka.

  43. Anonim (Ocena: 5) 2011-06-12 13:01:32 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Ja lubię przewrotność w książkach Christie. "Noc i ciemność" własnie była taka przewrotna, tak samo jak "Zabójstwo Rogera Ackroyda", "10 murzynków" czy "Morderstwo w Orient Expressie". Ja przeczytałam wszystkie jej kryminały i uważam, ze warto jeśli ktoś lubi lekką literaturę :)

  44. Anonim (Ocena: 5) 2011-06-27 13:02:30 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Mnie też "wkurzyła" ta książka,a bardziej jej zakończenie,właśnie trudno mi było dobrać odpowiednie słowo ;P

  45. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  46. Anonim (Ocena: 5) 2011-06-12 11:50:26 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    czytałam jedną książkę tylko ale mi się średnio podobała. Bez żadnych emocji o morderstwie napisała w stylu wyszedł gościu widzi trupa no i co. A na końcu milion stron wyjaśnienia z ust jakiegoś tam bohatera xd

  47. Anonim (Ocena: 5) 2011-06-12 13:01:59 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Właśnie te wyjaśnienia na końcu są najlepsze

  48. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  49. Anonim (Ocena: 5) 2011-06-12 11:29:05 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    a ,,A.B.C."? a ,,Trzy małe świnki"? Myślę, że ciężko ograniczyć się w przypadku Christie do 12 książek:)

  50. Anonim (Ocena: 5) 2011-06-12 11:43:58 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    to prawda, ona napisała całą masę dobrych książek, te mniej znane również są bardzo dobre

  51. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  52. Anonim (Ocena: 5) 2011-06-12 11:01:03 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    ja najbardziej lubię te z Herkulesem Poirot w roli głównej ;))

  53. Anonim (Ocena: 5) 2011-06-12 11:03:55 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Ja chyba też. Chociaż te z panną Marple też są świetne

  54. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  55. Anonim (Ocena: 5) 2011-06-12 10:57:35 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    "Rosmery znaczy pamieć" też mi się podobało ;)

  56. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  57. Anonim (Ocena: 5) 2011-06-12 10:44:01 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    kocham ją

  58. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  59. Anonim (Ocena: 5) 2011-06-12 10:00:29 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Przeczytałam wszystkie dostępne w Polsce książki Agaty i naprawdę uważam, że jest królową kryminału. Po "10 murzynków" sięgnęłam w wieku 11 lat i od tej pory sukcesywnie wracam do tej powieści, jest jedną z moich ulubionych.

  60. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  61. Anonim (Ocena: 5) 2011-06-12 9:49:41 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    a gdzie "Zło które kryje się pod Słońcem"?

  62. Anonim (Ocena: 5) 2011-06-12 9:58:13 zgłoś do usunięcia