12 najpiękniejszych cytatów o miłości. Znałaś je wcześniej?

03 Sierpnia 2015

Jeśli nie, szybko nadrób zaległości.

cytaty o miłości

Specjaliści okrzyknęli Polaków narodem nieczytającym, a mimo to badania czytelnictwa rodzą optymizm. Z raportu CBOS wynika, że na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat (od kiedy mówi się o regresie zamiłowania do książek) liczba wielbicieli czytania spadła zaledwie o 3 proc.

Popularność czytelnictwa wiąże się z płcią badanych – o ile zdecydowana większość kobiet (72 proc.) twierdzi, że lubi czytać książki, o tyle wśród mężczyzn odsetek lubiących czytać jest taki sam, jak liczba tych, którzy przyznają, że tego nie lubią (po 49 proc.). A szkoda, bo lektury to prawdziwa skarbnica inspiracji i warto po nie często sięgać.

Cytaty o miłości - ich w powieściach można znaleźć najwięcej. Wielu autorów na kartach swoich utworów próbowało wytłumaczyć, czym właściwie jest miłość i jak wygląda stan zakochania. Niektóre książki to prawdziwe kopalnie cytatów na ten temat.

Oto 12 najpiękniejszych i zarazem najpopularniejszych.

Strony

Komentarze (14)
ocena
4.7/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

anja nierubik
(Ocena: 5)
2015-08-03 20:15:48

re: 12 najpiękniejszych cytatów o miłości. Znałaś je wcześniej?

"kocham cię tak bardzo,że jestem skłonna ci oddać pół mojego kotleta-ale tylko pół."

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-08-03 14:24:08

re: 12 najpiękniejszych cytatów o miłości. Znałaś je wcześniej?

"Kropla miłości znaczy więcej niż ocean rozumu".

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2015-08-03 15:50:42

co to? Paulo Coelho? głębokie jak kałuża na pustyni.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-08-04 09:00:53

a zaskoczę Cię - to Pascal (ten matematyk, nie kuchorz)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-08-03 08:59:38

re: 12 najpiękniejszych cytatów o miłości. Znałaś je wcześniej?

Kocha się za nic? Ha ha ha... :D Kocha się za coś. A gdyby było inaczej, kochalibyśmy wszystkich ludzi na ulicy. No niektórzy tak w sumie mają. Po mocnych grzybach.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-08-03 10:23:07

Widać, że jeszcze nie pokochałaś nikogo tak naprawdę..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-08-03 14:38:26

Ohohoho... właśnie pokochałam. W wieku 25 lat zakochałam się na zabój w kimś.... nasz związek to totalny mezalians. Kocham go za jego uśmiech, to jak mu z oczu patrzy, za urok osobisty, za lekką nieśmiałość, za milion małych rzeczy :]

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-08-04 00:21:14

Również uważam, że kocha się kogoś za coś. Bo przecież osoba, którą darzymy uczuciem jest kombinacją cech, które nas w sobie rozkochują. Jakby się kochało za nic to by się kochało byle jak, a osoba przez nas w ten sposób ,,kochana" nie czułaby się jak pierwszy lepszy wybór życiowy.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-08-04 00:23:18

Poprawka do ostatniego zdania : osoba przez nas w ten sposób ,,kochana" CZUŁABY się jak pierwszy lepszy wybór życiowy. Przepraszam za błąd.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-08-03 06:59:58

re: 12 najpiękniejszych cytatów o miłości. Znałaś je wcześniej?

Oklepane, postarajcie się bardziej ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-08-03 01:44:59

re: 12 najpiękniejszych cytatów o miłości. Znałaś je wcześniej?

eh po co ja wgl wchodze w takie artykuly i to jeszcze w nocy.. masakra,jak cie nigdy nikt nie kochal :/ a skonczylam juz dwadziescia lat.niedlugo mam operacje plastyczna i bede sie odchudzac i zmienie kolor wlosow,oby to cos pomoglo

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-08-03 12:29:48

Życzę Ci powodzenia :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-08-06 13:54:17

jestes żenująca, i masz ze sobą poważny problem... nie chciałabym na swojej drodze mieć do czynienia z kimś takim jak ty.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz