Sposoby Papilotek na regenerację włosów po zimie - zagłosuj na najlepszy!

Dwadzieścia najlepszych prac, które nadesłałyście na konkurs Dove. Poznaj urodowe triki Papilotek i zagłosuj na najlepsze!
Sposoby Papilotek na regenerację włosów po zimie - zagłosuj na najlepszy!
17.03.2009

Dwa tygodnie temu rozpoczął się konkurs Papilota i Dove, w którym do wygrania były atrakcyjne zestawy kosmetyków do intensywnej pielęgnacji włosów Dove. Zadaniem Uczestniczek było opisanie "JAK REGENERUJĄ WŁOSY PO ZIMIE?" oraz dołączenie zdjęcia prezentującego czuprynę po zabiegu. Spośród nadesłanych zgłoszeń wyłoniliśmy dwadzieścia, naszym zdaniem najatrakcyjniejszych.

Teraz jurorkami będziecie Wy. Za pomocą sondy możecie zagłosować na swoją faworytkę. Nagrody otrzyma 15 dziewczyn, które dostaną najwięcej głosów od innych Papilotek. Głosy można oddawać do 27.03.09, a wyniki zostaną opublikowane 30.03.09. Do dzieła!

1. Gabriela

(dyskwalifikacja z powodu złamania regulaminu konkursu, przepis został skopiowany z magazynu "Super Linia" 05/2007)

2. Andżelika

"Korzystam z naturalnych sposobów mojej babci :). Jednym z nich jest szampon ziołowy wzmacniający włosy. Oto przepis na niego: 2 łyżki szamponu dla dzieci zmieszać z 2 łyżkami mocnego naparu ziołowego. Napar przygotować z garści świeżych lub łyżki suszonych ziół i 150 ml wrzątku. Dla włosów ciemnych przygotowuje się napar z liści szałwii; dla jasnych - z kwiatów nagietka; dla włosów z łupieżem - z mieszaniny ziela pokrzywy i korzenia łopianu. Po wbiciu żółtka jaja i 1 łyżki żelatyny w proszku, rozmieszaniu oraz podgrzaniu uzyskuje się doskonały preparat wzmacniający włosy. Robię sobie również maseczki jajeczne raz w

tygodniu, a dwa razy w tygodniu nabłyszczającą maseczkę do włosów z olejku kokosowego".

3. Agnieszka G.

"Do mycia włosów używam zawsze szamponu oraz odżywki tej samej firmy i serii, gdyż wzmacnia to działanie produktów. Najpierw myję włosy szamponem, potem w spłukane kosmyki wmasowuję odżywkę, czekam około minuty, po czym spłukuję włosy zimną wodą, aby zamknąć wszystkie łuski. Lekko wykręcam i owijam w ręcznik, który trzymam na głowie około 15 - 20 minut, po czym zdejmuję go i zostawiam włosy, aż wyschną. Nie używam suszarki. Gdy włosy są już prawie suche, rozczesuję je szczotką z końskiego włosia i wmasowuję w końcówki serum z jedwabiu, aby je wzmocnić i zapobiec ich rozdwajaniu. Nie stosuję żadnych innych kosmetyków typu lakier, żel. Czasami spryskuję włosy sprayem nabłyszczającym. Przez okres zimowy stosowałam szampon oraz odżywkę przeznaczoną na tę porę roku. Ponieważ mam długie włosy i przeważnie noszę je rozpuszczone, więc zdarza się, iż kosmyki elektryzują się. Dlatego też rozcieram w dłoniach serum z jedwabiu i lekko wcieram je we włosy. Co 3 miesiące odwiedzam fryzjera, aby podciąć końcówki oraz nałożyć sobie ampułkę wzmacniającą. Cieszę się bardzo, iż moje włosy nie wymagają większych zabiegów oraz nie sprawiają kłopotów. Stawiam na naturalność, która jest piękna".

4. Magdalena G.

"Piękne, lśniące i elastyczne włosy nadają kobiecie więcej blasku niż brylantowa kolia. Odpowiednia pielęgnacja, kosmetyki oraz zabiegi mogą przywrócić włosom blask i dodać im energii. Warto pamiętać, że nadmierne używanie kosmetyków może włosom zaszkodzić tak samo, jak brak odpowiedniej pielęgnacji, toteż najpierw proponuję zdiagnozować stan swojej czupryny.

Po pierwsze, można użyć bezbarwnej henny (warto dodać do niej żółtko), która zawiera garbniki znakomicie wzmacniające włosy. Po drugie - nie pozwalać włosom się przetłuszczać, myć je codziennie w bardzo łagodnym szamponie. Żeby odżywić cebulki, należy robić maseczkę: ubić pianę z dwóch białek, wetrzeć w skórę głowy i we włosy, zostawić na pół godziny. Do płukania włosów dodać łyżkę octu. Staną się one miękkie i błyszczące. Warto też pamiętać o nawilżaniu i zmiękczaniu włosów, żeby zapobiegać ich łamliwości. Raz w tygodniu można zastosować maseczkę olejową. Wmasować we włosy olejek kokosowy, przykryć głowę plastikowym czepkiem. Dwa razy w tygodniu możemy zafundować naszej czuprynie kurację z rozgrzanego olejku migdałowego. Można go zmieszać z jedną kapsułka witaminy E. Maseczka ta znacznie poprawi krążenie krwi i zregeneruje włosy, odżywi, wzmocni oraz doda im siły.

Żeby pogłębić kolor włosów, trzeba używać szamponów i płukanek opartych na naturalnych barwnikach, takich jak kora dębu, kwiat rumianku czy wyciąg z orzecha. Blask włosom przywrócimy, dodając do wody do płukania pół szklanki soku z cytryny, octu, mocnej herbaty lub piwa".

5. Magdalena Ż.

"Moja ukochana Babcia, która zna wiele tajemniczych mikstur, przekazała mi recepturę na maseczkę do włosów z alg. Algi kupiła za niewielki pieniądze, a służą teraz zdrowotnie całej rodzinie i różnym znajomym… Ja sprawdziłam, jak działa ta maseczka na ciepło i teraz pragnę się podzielić tą wiedzą z innymi kobietami, które pragną zregenerować po zimie włosy… Przygotowanie tej maseczki jest bardzo proste i niedrogie, a efekt - rewelacyjny!!!

Należy:

&nb

  1. Zmieszać w kubku drewnianą pałeczką: żółtko, sok z połówki cytryny, łyżeczkę miodu, 3 łyżki oliwy z oliwek, pół szklanki kryształków alg morskich.
  2. Wymieszaną maseczkę podgrzać.
  3. Nałożyć równomiernie na suche włosy.
  4. Przykryć folią i trzymać na głowie ok.2 godziny.
  5. Umyć włosy i cieszyć się ich blaskiem i regeneracją po zimie!!

Najlepiej stosować 2 - 3 razy w miesiącu. Gorąco polecam!!!"

6. Aleksandra

(dyskwalifikacja z powodu złamania regulaminu konkursu, zdjęcie nie jest własnością osoby, która przysłała zgłoszenie na konkurs)

7. Paulina

3 kroki do pięknych włosów

KROK 1. Kompres na włosy (nabłyszcza i wzmacnia)

Składniki:

* 1/3 oleju roślinnego,

* łyżeczka rumianku,

* liść pokrzywy,

* liść brzozy,

* żółtko,

* łyżka miodu,

* łyżka soku z cytryny,

* 2 - 3 krople oleju rozmarynowego.

Przygotowanie:

1/3 oleju roślinnego lekko podgrzej, następnie namocz (około 30 minut) w nim łyżeczkę rumianku, liści pokrzywy i brzozy. Odcedź. Dodaj żółtko, po łyżeczce miodu i soku z cytryny, 2 - 3 krople oleju rozmarynowego.

Stosowanie:

Mieszankę wetrzyj w wilgotne włosy. Możesz owinąć głowę folią, a potem ręcznikiem. Ciepło wzmocni działanie odżywczego kompresu.

KROK 2. Maseczka do włosów (w szczególności polecana do włosów słabych, łamliwych)

Składniki:

* 1/4 szklanki piwa,

* jajko.

Przygotowanie:

Składniki należy połączyć. Powstałą papkę rozprowadzić po umytych uprzednio włosach. Maskę należy dokładnie spłukać po 15 minutach.

KROK 3. Umycie włosów (szampon ziołowy, łagodny)

Przygotowanie:

2 łyżki szamponu dziecinnego zmieszać z 2 łyżkami mocnego naparu ziołowego. Napar przygotować z garści świeżych lub łyżki suszonych ziół i 150 ml wrzątku. Dla włosów ciemnych przygotowuje się napar z liści szałwii; dla tłustych - z ziela krwawnika; dla jasnych - z kwiatów nagietka; dla włosów z łupieżem - z mieszaniny ziela pokrzywy i korzenia łopianu. Po wbiciu żółtka jaja i 1 łyżki żelatyny w proszku, rozmieszaniu i podgrzaniu uzyskuje się doskonały preparat wzmacniający włosy".

8. Ania

"Moją pierwszą czynnością było wybranie się do przyjaciółki fryzjerki. Skróciła mi całkowicie poniszczone końcówki i nareszcie włosy nie puszyły mi się na samym dole.

Myjąc włosy, dobieram szampony ziołowe, które mają na celu regenerowanie budowy włosów, lub najzwyklejsze dla dzieci, które są bardzo łagodne i nie podrażniają skóry. Delikatnie masuję skórę głowy, sprawia mi to przyjemność. Po każdym spłukaniu chłodną wodą (byleby nie bardzo zimną) nakładam odżywkę - maskę Joanna Professional, w której znajdują się naturalne proteiny oraz prowitamina B5 regenerująca i odżywiająca włosy. włosy myję codziennie, a taką odżywkę stosuję 1 - 2 razy w tygodniu. Zbyt częste stosowanie obciążałoby moje włosy niepotrzebnie. Po każdym umyciu i spłukaniu delikatnie wygniatam włosy w ręcznik. Staram się nie za mocno, bo to bardzo je niszczy. Czekam, aż podeschną i dopiero rozczesuję je grzebieniem o grubych i szerokich końcówkach. Na co dzień czeszę się grzebieniem z naturalnego włosia i nie za często (wedle potrzeby). Nie używam od teraz suszarki, prostownicy czy lokówki, bo każda wysoka temperatura spalała mi włókna włosów. W nagłych, rzadkich przypadkach używam suszarki z funkcją jonizacji powietrza. Na noc nie związuję włosów gumką, a jeżeli chcę do szkoły związać włosy, staram się ich mocno nie uciskać.

Bardzo polecam płukanie włosów skrzypem. Składniki: 2 łyżki skrzypu polnego, 3 łyżki wody. Skrzyp wystarczy zalać wodą i doprowaszić do wrzenia. Należy to trzymać na małym ogniu 5 minut , później odcedzić. Po ostygnięciu wypłukać tym włosy zaraz po umyciu. Odbudowuje zniszczone włosy, nadaje im połysk i przyspiesza ich wzrost.

Kolejną odżywką domowej roboty są 2 żółtka wymieszane z 2 łyżkami oliwy z oliwek. Należy nałożyć to na głowę, na głowę czepek foliowy, a po 20 - 30 minutach spłukać. Po kilku takich kombinacjach włosy są grubsze wizualnie. Zauważyłam zmiany w moich włosach. Nie elektryzują się, są lśniące i lepiej się układają.

Kolejną czynnością jest zadbanie o to, żebym zawsze stosowała się do moich własnych recept i czekanie na jeszcze lepsze rezultaty. Od niedawna skończyłam z niezdrową żywnością i jem codziennie dużo owoców i warzyw. Wzbogacam pokarmy w witaminę A (włosy wypadające i matowe), występowanie: masło, śmietana, mleko, jaja oraz tłuste ryby, np. łosoś; witaminę E (nawilżenie i dodanie blasku), występowanie: produkty zbożowe z pełnego ziarna oraz rośliny oleiste, np. pestki dyni, słonecznika, a także pełnotłuste mleko, masło i żółtko jaj; żelazo (wzmacnia strukturę włosów, zapobiega ich wypadaniu). Występuje w dużych ilościach w wątróbce, czerwonym mięsie, warzywach strączkowych, żółtkach jaj; cynk(poprawia ukrwienie mieszka włosowego, dzięki czemu włosy szybciej rosną, są mocniejsze i zdrowsze). Występowanie: wołowina, ser żółty, pestki dyni, słonecznika".

9. Bogumiła

"Gdy mam czas, korzystam z domowych sposobów regeneracji moich włosów:

Kompres na zniszczone, przesuszone i łamliwe włosy

Potrzebne składniki:

  • 1/3 oleju roślinnego,
  • łyżeczka rumianku,
  • liść pokrzywy,
  • liść brzozy,
  • żółtko,
  • łyżka miodu,
  • łyżka soku z cytryny,

  • 2 - 3 krople oleju rozmarynowego.

Przygotowanie:

1/3 oleju roślinnego lekko podgrzewam, następnie moczę (około 30 minut)

w nim łyżeczkę rumianku, liści pokrzywy i brzozy. Odcedzam. Następnie

dodaję żółtko, po łyżeczce miodu i soku z cytryny, 2 - 3 krople oleju

rozmarynowego. Tak przygotowaną mieszankę wcieram w wilgotne włosy. By wzmocnić jej działanie owijam głowę folią, a potem ręcznikiem. Ciepło intensyfikuje działanie odżywczego kompresu".

10. Agnieszka

"No ja mam akurat świetną maseczkę, ale wyłącznie dla blondynek (rozjaśnia włosy) na włosy suche i matowe po zimie ;).

Składniki:

  • 2 żółtka kurzych jaj,
  • sok z połowy cytryny,
  • 2 łyżki cukru,
  • pół średniego banana,
  • 2 łyżki jogurtu naturalnego,
  • 3 łyżki miodu pszczelego.

Składniki mieszamy w mikserze do uzyskania jednolitej papki.

Przed nałożeniem maseczki myjemy włosy jeden raz łagodnym szamponem i spłukujemy mocno ciepłą wodą.

Maseczkę nakładamy równomiernie na włosy, delikatnie wcieramy przez krótką chwilę, nakładamy folię lub czepek foliowy i okręcamy głowę ręcznikiem, aby utrzymać ciepło.

Maseczkę pozostawiamy na włosach przez co najmniej 40 minut, zalecane jest utrzymanie maseczki przez godzinę lub dłużej.

Maseczkę zmywamy ciepłą wodą z dodatkiem niewielkiej ilości łagodnego szamponu.

Specyfik ma zbawienny wpływ na włosy i skórę ale może sprawić kłopoty przy jej sporządzaniu, niektóre składniki są stosunkowo trudne do zdobycia".

11. Roksana

"Zamieniłam szampony na łagodniejsze. Zrezygnowałam także z plastikowych grzebieni, które dosłownie rwą włosy. O wiele lepsza okazała się szczotka z naturalnego włosia. Najlepiej byłoby też nie używać farb zawierających amoniak. Zawsze można pogłębić kolor, nakładając kawę

(brązowe włosy) lub płukać w cytrynie (blond), która dodatkowo nabłyszcza. włosy po zimie także nie były odporne na prostownicę.

Odstawiłam lakiery i inne produkty do stylizacji, ponieważ obciążały kosmyki, a przede wszystkim nie paliłam ich gorącymi płytkami prostownicy. Jeśli już muszę jej użyć, stosuję spray z termoochroną. Zaczęłam także jeść produkty bogate w siarkę i białko, które są elementami budującym włosy. Przed myciem płuczę czuprynę w nafcie kosmetycznej, która nabłyszcza i wzmacnia. Po myciu używam odżywki, która pomaga w rozczesywaniu. włosy po odżywce stają się miękkie i lśniące. Raz w tygodniu stosuję maseczkę regeneracyjną z aloesem. Do 5

liści aloesu trzeba dodać łyżkę miodu i zalać 1/3 szklanki ciepłą wodą z dodatkiem oliwy z oliwek. Kiedy nałożę ją na włosy, nakładam czepek i ogrzewam go suszarką (ciepło aktywizuje działanie maseczki).

Często stosuję płukanki ze skrzypu polnego oraz łykam skrzyp w tabletkach. Polecam także jedwab w płynie, który wnika w głąb struktury włosa. Ważne, aby nie przesadzić. Zbyt dużo specyfików nie wpływa korzystnie na kosmyki. Myślę, że warto teraz zainwestować w dobre kosmetyki, bo długie i zdrowe włosy są symbolem kobiecości ;]".

12. Halina

"Jak każda kobieta bardzo chcę mieć ładne, zdrowe włosy, dlatego kiedy widzę, że potrzebują odżywienia i wzmocnienia - a tak z reguły dzieje się po zimie - funduję im odżywczą maseczkę oraz piję naturalny napój przygotowany w domu.

W celu przygotowania maseczki należy wymieszać: żółtko, sok z połowy cytryny, buteleczkę olejku rycynowego oraz 10 kropli wit. A i E w płynie.Otrzymaną mieszankę nakładam na umyte włosy na pół godziny. Jeszcze raz myję głowę.Taką kurację staram się robić raz w miesiącu.

Ponadto piję wtedy napój wykonany w następujący sposób:garść suszonego rozmarynu zalewam wrzątkiem,przykrywam i pozostawiam na kwadrans do naciągnięcia. Potem przelewam przez sito i dodaję łyżkę miodu.Gdy zupełnie ostygnie, przelewam do dzbanka, wrzucam kilka kostek lodu i 2 szkl. soku pomarańczowego. Rozmaryn jest bardzo ważny, ponieważ zawiera substancje poprawiające ukrwienie skóry głowy, dzięki czemu więcej składników odżywczych dociera do cebulek włosów i je wzmacnia.

Kiedy wydaje mi się, że włosy straciły połysk, robię naturalną płukankę:

3 łyżki octu jabłkowego i 3 łyżki soku z cytryny. Po każdym myciu należy wypłukać włosy z dodatkiem wymienionych składników, a bardzo szybko odzyskają blask.

Można też wypróbować sprawdzoną płukankę nabłyszczającą. Do 2 litrów mineralnej, niegazowanej wody należy dodać 2 filiżanki listków świeżego rozmarynu, 2 filiżanki świeżej szałwii i 200 ml octu jabłkowego. Zagotować i zaparzać pod przykryciem przez 20 min. Przelać do butelek i wystudzić. Szczelnie zamkniętą płukankę przechowywać w lodówce.

W przypadku problemu z łupieżem /niekoniecznie po zimie/ polecam tonik czosnkowy. W tym celu należy rozgnieść 2 ząbki czosnku i zalać go szklanką letniej wody. Raz w tygodniu płynem tym należy masować skórę głowy".

13. Katarzyna Ch.

"Maseczka:

  • 1 łyżka oliwy z oliwek,
  • 1 łyżka oliwy ze słonecznika,
  • 2 żółtka jaja kurzego,
  • kilka kropel cytryny,
  • 2 krople witaminy A.

Wszystko dokładnie mieszam (w międzyczasie na grzejniku kładę ręcznik),

nakładam maseczkę na wilgotne włosy, omijając skórę, a zwracając uwagę na końcówki, wszystko owijam folią spożywczą i nakładam ciepły ręcznik. Trzymam ok. 15 - 30 min., następnie spłukuję i myję porządnie (2 razy) szamponem. Taką maseczkę stosuję regularnie przez około 2 miesiące i robię przerwę, w międzyczasie podcinam końcówki włosów, w tej chwili po takiej kuracji moje włosy nabrały objętości i są doskonale nawilżone".

14. Karolina

"Wszystkie wiemy, że włosy to jedyny taki dodatek, który musi nam pasować zawsze i wszędzie, dlatego musimy o nie dbać w szczególności. Niestety, po zimie są często wyniszczone i przesuszone, jest to reakcja na trudne warunki. Na szczęście, mamy czas, by to naprawić.

W pierwszej kolejności radziłabym nieco podciąć końcówki, jakieś 4 - 5 cm, ja tak zrobiłam (choć za 2 miesiące matura, a przecież mówi się, że nie powinno się ścinać włosów przed egzaminem dojrzałości). Podcięcie dobrze zrobi naszym włosom, które przez zimę mogły nam się rozdwoić. Następnie zawsze myję głowę tym samym szamponem, który mam już sprawdzony (lepiej nie eksperymentować z nowymi szamponami). Wmasujcie szampon delikatnie, opuszkami palców we włosy, następnie masujcie przez dłuższą chwilę głowę. Po umyciu nakładam na włosy odżywkę, która odżywia włosy i sprawia, że będą lśniące (ale nie przesadźcie, bo włosy mogą wtedy wyglądać na przetłuszczone). Następnie grzebieniem z szeroko rozstawionymi ząbkami delikatnie rozczesuję włosy, wiemy, że włosy wilgotne są bardziej podatne na łamanie. Później zostawiam, żeby samoczynnie wyschły, nie używam suszarki. Może wygląda to wszystko skomplikowanie, ale mnie zajmuje niewiele czasu, a włosy wyglądają przede wszystkim zdrowo".

15. Izabela

"Odpowiednia pielęgnacja włosów jest podstawą i najważniejszym krokiem do utrzymania zdrowych, lśniących, a w moim przypadku także sprężystych i odpowiednio nawilżonych włosów. Natura obdarzyła mnie obłędnie kręconymi włosami i jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka, to wymarzona fryzura dla wielu dziewczyn i kobiet - ciągle słyszę komplementy na ich temat.

Jednak w rzeczywistości sprawa nie jest tak bardzo oczywista. Loki mają to do siebie, iż są suche, matowe i pozbawione blasku, czego przyczyną jest skręcona struktura włosa i to, że substancje odżywcze nie są w stanie dotrzeć do całej jego długości. Stosuję odżywczo-nawilżającą kurację domową, w której skład wchodzi 30-minutowa maseczka z żółtka jajka, olejku rycynowego i cytryny.

Po takim zabiegu włosy są gładsze i milsze w dotyku - niczym jedwab. Moje loczki po okresie jesieni i zimy mają również skłonność do wypadania, dlatego używam lotionu z czarnej rzepy. Mokre włosy traktuję suszarką z dyfuzorem - oczywiście, suszę chłodnym powietrzem, aby były zdrowsze i nie niszczyły się, a podczas spłukiwania szamponu używam chłodnej wody, aby domknąć łuski włosów".

16. Ewelina

"Przed każdym umyciem włosków nakładam odżywkę (najcześciej jest to: nafta do włosów z żółtkiem, pół cytrynki), nakładam na 15 min., po czym zmywam szamponem, który nie posiada sporej ilości składników zapachowych, mogących podrażniać skórę głowy. Unikam balsamów "bez spłukiwania" i innych odżywek o gęstej konsystencji. Takie odżywki sprawiają, że włosy stają się ciężkie, co osłabia cebulki... Gdy włoski już wyschną, wyczesuję je ok. 15 min.,aby pobudzić ich cebulki. Na koniec wczesuję w nie troszkę jedwabiu, który uzupełnia ubytki. Staram się nie używać prostownicy, aby mógł się poprawić ich stan".

17. Agnieszka Z.

"Czapki z głów! Idzie wiosna.

To nowina jest radosna.

Do szuflady schowaj beret,

czas na pięknych włosów erę.

Krótkie, długie falowane...

-zdrowe włosy są jak diament.

Długa, mroźna, sroga zima

to zniszczenia jest przyczyna.

Na początek bez wymówek

pora na podcięcie końcówek.

To fryzjerek przykazanie, że

„po zimie podcinanie”!

Ciemne, rude, blond kobiety

potrzebują diety.

Jedzmy samie witaminki

to jest ulga dla czuprynki.

Weź dwa jajka, trochę piwa

Nic tak włosów nie odżywia!

Na maseczkę przepis prosty...

Każdy czeka już do wiosny.

Nie ten jeden, dobrze wiecie,

Resztę znajdziesz w Internecie.

Wiesz, że stres i przemęczanie

powoduje wypadanie?

Śpij przynajmniej 7 godzin,

sen to bardzo załagodzi.

Ćwicz do tego regularnie,

a nie pójdzie to na marne!"

18. Beata

"Polecam domową maseczkę. Około pół szklanki piwa zmieszać z jajkiem i rozprowadzić po umytych włosach. Spłukać po 10 minutach. Pozostałą połowę wypić w towarzystwie miłej osoby, by czas oczekiwania stał się przyjemniejszy :).

Ważną sprawą jest higiena. Trzeba dobrać szampon według własnych potrzeb. Myjąc głowę, należy kolejno: zmoczyć ją ciepłą wodą. Następnie lekko rozcieńczony z wodą szampon rozprowadzić na całej głowie. Dokładnie wcierać przez chwilę, a następnie spłukać letnią wodą. Delikatnie wykręcić włosy i przykryć ręcznikiem. Nałożyć odżywkę lub maseczkę. Odradzam używanie suszarki. Pozwól wyschnąć swym włosom w sposób naturalny. Należy rozczesywać włosy delikatnie. Jeśli masz z tym problem, użyj odżywki ułatwiającej rozczesywanie. Postaraj się nie używać prostownicy lub lokówki. Wykorzystaj własne atuty, bo przecież piękno to naturalność :).

Zadbaj o to, by włosom nie zabrakło ważnych witamin i pierwiastków. Polecam też podcinanie włosów co pewien czas, dzięki czemu pozbędziemy się rozdwojonych końcówek. włosy są częścią nas, jeżeli my będziemy radosne i rozpromienione na co dzień, one nie sprawią nam problemu.

Gdy zima Twe włosy dopada,

potrzebna Ci moja porada.

Myj włosy bardzo dokładnie,

by prezentowały się ładnie.

Nie zapominaj o odżywce,

aby nadać blask Twej grzywce.

Niech pójdą w ruch maseczki domowe,

a Twoje włosy na wiosnę będą gotowe!

Zapewniaj im codzienną ochronę,

by wdziały niewidzialną koronę.

Uśmiechaj się często i śmiało,

byś smutku miała mało.

Fryzura Twa zadziwiać będzie blaskiem,

wszyscy z podziwu nagrodzą Cię oklaskiem.

Najważniejsze, byś czuła się dobrze,

Dlatego dbaj o włosy mądrze".

19. Katarzyna 0.

"Moje sposoby na regenerację włosów po zimie, czyli śniadanie mistrzów

1. Jajecznica

Recepta naszych babć na zdrowe piękne włosy, czyli maseczka z żółtek.

Dla wzmocnienia efektu dodaję odrobinę olejku rycynowego. Tak

przygotowaną miksturę nakładam na włosy i owijam głowę ręcznikiem, co

jakiś czas podnosząc temperaturę suszarką. Całość zmywam po ok. 20 min.

Zapach, co prawda, nie jest zbyt przyjemny, za to efekt - rewelacyjny ;].

2. Herbatka

Żeby wydobyć z włosów blask, co najmniej raz w tygodniu przepłukuję je

ziołowym naparem. Paniom o włosach ciemnych lub rudych polecam szałwię, zaś tym o włosach jasnych - rumianek. Jak przyrządzić napar? Do

średniej wielkości garnka wrzucamy 6 - 8 torebek herbatki ziołowej,

zalewamy wrzątkiem, przykrywamy i zostawiamy na ok. 30 - 40 min. Następnie wyrzucamy torebki i gotowym naparem przepłukujemy włosy. Na koniec “studzimy” włosy, mocząc je w zimnej wodzie. Nie tylko

wydobędziemy z nich blask, ale po dłuższym stosowaniu zaobserwujemy, że ich kolor będzie bardziej wielotonowy.

3. Na końcówki, czyli deser

Bardzo dokładne suszenie włosów gorącym strumieniem przesusza je, co

najbardziej odznacza się na końcówkach. Najlepiej byłoby je podciąć, ale

nawet po takim zabiegu warto zwrócić na nie trochę więcej uwagi. Nie

trzeba do tego żadnych specjalnych maseczek, wystarczy ta, której

używamy na co dzień. Po umyciu dokładnie osuszamy włosy ręcznikiem i

nakładamy grubą warstwę odżywki na same końcówki. Trzymamy ok. 5 min, po czym spłukujemy.

4. Witaminki

Po zimie włosy potrzebują regeneracji nie tylko od zewnątrz, dlatego

warto zainwestować w jakiś preparat witaminowy (w aptece można znaleźć takie za 20 zł, jak i takie za 80 zł). Jeśli jednak nie chcesz zażywać

żadnych farmaceutyków, możesz łykać zwykłe drożdże".

20. Aurelia

"Po umyciu włosów płuczę je wodą mineralną, gazowaną. Bąbelki korzystnie działają na strukturę włosa. W końcówki wcieram odrobine oleju arachidowego. Nie korzystam z termoloków ani z prostownicy. Raz na jakiś czas robię miksturę: sok z cytryny przecedzony przez sitko, wymieszany z wodą. Idealnie zakwasza włosy. Oczywiście, dbam o dietę i to nie tylko po zimie, TYLKO PRZEZ CAŁY ROK :). Jem dużo warzyw, owoców, orzechów i piję wodę mineralną niegazowaną".

Polecane wideo

Komentarze (109)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 30.05.2010 22:25
:)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.05.2009 22:02
[quote="Gosc"][quote][b]Gosc[/b] [quote][b]Gosc[/b] Gość 2009-03-27 20:57 ooo a Karolina to Carol z ML studia. super eh...super?.... jestem diametralnie innego zdania, widziałam w Malborku wiele piękniejszych o niebo dziewczyn, oglądałam jej sesje i nie ma sie nad czym zachwycać, nudna twarz, nieciekawe pozy , amatorka, a dziewczyna nosa zadziera jakby była gwiazdką,muszę Cię zmartwić w Twoim mieście są większe od Ciebie. o Tobie szybko się zapomni, jestem szczerze zdziwiona ze tak pchasz się do wszelakich konkursów...[/quote] a tu widze ktos ewidentnie dziewczynie zazdrosci. jest charakterystyczna, i jest w jednej z najlepszych agencji w Polsce, a do agencji byle kogo nie biora! ta to niech te piekniejsze dziewczyny sprobuja zglosic sie do jakis agencji to wtedy zobaczymy [/quote] DAJE GŁOWE ŻE TO PISAŁA TA CO ZASTAŁA WYŚMIANA!!! HAHA ALE ŻAL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/quote] Czytając wymianę zdań, odniosłam takie samo wrażenie, a ta Karolina, to faktycznie bez rewelacji
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.05.2009 19:02
[quote="Gosc"][quote][b]Gosc[/b] Gość 2009-03-27 20:57 ooo a Karolina to Carol z ML studia. super eh...super?.... jestem diametralnie innego zdania, widziałam w Malborku wiele piękniejszych o niebo dziewczyn, oglądałam jej sesje i nie ma sie nad czym zachwycać, nudna twarz, nieciekawe pozy , amatorka, a dziewczyna nosa zadziera jakby była gwiazdką,muszę Cię zmartwić w Twoim mieście są większe od Ciebie. o Tobie szybko się zapomni, jestem szczerze zdziwiona ze tak pchasz się do wszelakich konkursów...[/quote] a tu widze ktos ewidentnie dziewczynie zazdrosci. jest charakterystyczna, i jest w jednej z najlepszych agencji w Polsce, a do agencji byle kogo nie biora! ta to niech te piekniejsze dziewczyny sprobuja zglosic sie do jakis agencji to wtedy zobaczymy [/quote] DAJE GŁOWE ŻE TO PISAŁA TA CO ZASTAŁA WYŚMIANA!!! HAHA ALE ŻAL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 31.03.2009 19:48
kurde to konkurs poetycki czy rady? po co pisac wiersz?nic to nie pomoże..
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 31.03.2009 19:48
kurde to konkurs poetycki czy rady? po co pisac wiersz?nic to nie pomoże..
odpowiedz

Polecane dla Ciebie