Kategorie
 1. Papilot.pl
 2. >
 3. Życie
 4. >
 5. Historie czytelniczek
 6. >
 7. Wasze Listy: „Skończyłam dwa kierunki studiów, nie mam pracy!”

2010-06-29

Wasze Listy: „Skończyłam dwa kierunki studiów, nie mam pracy!”

2010-06-29
 • Strona 1 z 3

Agnieszka jest absolwentką polonistyki i kulturoznawstwa, a mimo to wciąż jest bezrobotna. Czeka na podpowiedz, jak szukać pracy, żeby ją znaleźć?

Wasze Listy: „Skończyłam dwa kierunki studiów, nie mam pracy!”

Wasze Listy: „Skończyłam dwa kierunki studiów, nie mam pracy!”

>

„Droga Redakcjo, Czytelniczki,

Mam 26 lat i patrząc wstecz, oceniając swoje wykształcenie, mogę powiedzieć, że w normalnym świecie byłabym idealną kandydatką do pracy. Skończyłam dwa kierunki studiów – polonistykę oraz kulturoznawstwo, oba z wyróżnieniem. Ale nie żyjemy w normalnym świecie, więc CV które rozsyłam w odpowiedzi na znalezione w sieci ogłoszenia rekrutacyjne, najwyraźniej leżą odłogiem na firmowych biurkach.

Nie myślcie, że jestem szczególnie wymagająca. Po kilku miesiącach podwyższonych aspiracji i ostrej selekcji stanowisk, na które aplikowałam, odrobinę obniżyłam loty. Obecnie, mimo wykształcenia i roku spędzonego na zagranicznej wymianie, zgłaszam się nawet do pracy w sklepach. I nic – wszędzie wymagane jest doświadczenie. A jak ja miałam je nabywać, skoro ciągnęłam dwa kierunki?

Prawdę mówiąc nie mogę pojąć, dlaczego w obecnych czasach student, który od pierwszego roku nie wzbogaca swojego życiorysu w rubryce „Doświadczenie zawodowe” nie ma co liczyć na zatrudnienie. Nagle okazuje się, że 26-letnia absolwentka szkoły wyższej jest  za stara na to, by dopiero zaczynać karierę zawodową.

Tym sposobem od ośmiu miesięcy poszukuję pracy – każdy dzień zaczynam od przeglądu portali pośredniczących, pytam znajomych, modlę się o jakiś cud i nic! Wszędzie na hasło „brak doświadczenia” zamykają się drzwi i to z trzaskiem!

 1. 3
 2. 2
 3. 1
 4. Strony:
 1. Strony:
 2. 1
 3. 2
 4. 3

Komentarze (505). Ocena artykułu 5 na 5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu (1-5)

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 1. Anonim (Ocena: 5) 2015-08-06 23:28:09 zgłoś do usunięcia re: Wasze Listy: „Skończyłam dwa kierunki studiów, nie mam pracy!”

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  To co napisze będzie dla niektórych ciężkie do uwierzenia, ale mi w wyjściu na prostą pomógł rytuał przyciągnięcia pieniędzy ze strony energiaduchowa.pl , sama wcześniej nie wierzyłam w takie rzeczy, ale po tym rytuale naprawdę moje finanse znacznie się polepszyły.

 2. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 3. Anonim (Ocena: 5) 2013-06-12 15:39:07 zgłoś do usunięcia re: Wasze Listy: „Skończyłam dwa kierunki studiów, nie mam pracy!”

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  "Na" sklep? Absolwentko,jakie ty studia skończyłaś? 3 języki? Szkoda,że nie polski.

 4. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 5. Absolwentka (Ocena: 5) 2013-01-30 12:28:44 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Ja też studiowałam dwa kierunki, a jakoś znalazłam czas na darmowe praktyki, staże i pracę dorywczą. Kiedy tylko mogłam to pracowałam, a uczyłam się po nocach. W trakcie studiów zasmakowałam i pracy w zawodzie, i w sprzedaży, i w usługach i nawet nie broniłam się przed dorywczym sprzątaniem. Po studiach trafiłam do sklepu. Miałam najniższe stanowisko. Wykładałam towar, później sprzedawałam, później byłam kierownikiem, a teraz trafiłam do biura. Gdy nie ma ludzi to korona mi z głowy nie spada, gdy pracodawca mnie prosi, abym wyszła na sklep. Uczę się obecnie 3 języka obcego i nie uważam, że jestem mądrzejsza od innych. Jestem tylko człowiekiem i uczę się każdego dnia. Fajnie zasmakować cięzkiej pracy fizycznej, bo człowiek później ma więcej pokory. Pozdrawiam!

 6. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 7. Anonim (Ocena: 5) 2013-01-30 10:43:22 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Kolejna paniusia która boi się ubrudzić rączki robotą i ma wysokie mniemanie o swej osobie. Sory ale kariere przewaznie zaczyna się od zera- jak twoja koleżanka- tu praktyka tam jakieś zlecenie, wolontariat. Zawsze to jest coś czym można się pochwalić przed potencjalnym pracodawcą. No ale jak chce się zbijać nie wiadomo jaką kasę tylko dlatego że skończyło się uczelnie (i to też nie jakiś rozwojowy kierunek) no to powodzenia bo nikt cie nie zatrudni. Ja podczas studiów tylko dorabiałam na pojedyńcze zlecenia bo też nie miałam czasu ale zaraz po studiach poszlam na praktyki do jednej firmy i po jakimś czasie dostałam pracę. Ale tylko dlatego że nie bałam się roboty i nie miałam wybujałych oczekiwań a teraz zarabiam całkiem niezle.

 8. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 9. Anonim (Ocena: 5) 2012-11-18 23:38:03 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  "Z całą pewnością (i szacunkiem dla tej dziewczyny) mogę stwierdzić, że z nas dwóch to ja jestem tą mądrzejszą i lepiej wykształconą. Ale to ona ma świetną pracę, tylko dlatego że podczas studiów tu kelnerowała, tam sprzedawała, opiekowała się dziećmi i pisała artykuły do gazety w rodzinnym mieście" Jeśli uważasz, że bycie lepiej wykształconym = bycie mądrzejszym, to się grubo mylisz. Chyba, że nie o to chodziło Ci w tym, co napisałaś. Masz dziewczyno chociaż jakiś pomysł na siebie? Z dumą (przesadzoną) wypowiedziane zdanie, że skończyłaś dwa kierunki nie wystarczą, żeby wszyscy padali Ci do stóp i wychwalali Twój geniusz, zwłaszcza, że nie są to kierunki techniczne, czyli trudniejsze, a humanistyczne. Odniosłam wrażenie po przeczytaniu tego listu, ze brak Ci pokory. A koleżanka - zaradna, "obrotna" jak to się mówi, i to się bardzo ceni. "Ciekawa jestem Waszych opinii na ten temat? Tylko nie piszcie mi o stażach, praktykach itp., bo ja nie chcę pracować za pół darmo" Dziewczyno, z takim podejściem to faktycznie żadnego doświadczenia nie zdobędziesz. Ja bym się zsikała ze szczęścia, jakby mi pozwolili odbyć DARMOWY staż w firmach, w których o to pytałam. Niestety, dziwne firmy, nie chcą darmowych pracowników. Naprawdę, byłabym przeszczęśliwa, jakby udało mi się załapać na staż czy praktykę, dzięki temu mogłabym się czegoś nauczyć i już miałabym jakieś doświadczenie, które na pewno zostanie docenione przez przyszłego pracodawcę.

 10. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 11. Anonim (Ocena: 5) 2012-06-08 13:27:10 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Szczerze mówiąc, wypowiedzi, które z zażenowaniem przeczytałem są co najmniej powalające i świadczą o bardzo ograniczonych horyzontach... Cóż, być inżynierem wspaniała sprawa, ale istnieje wiele funkcji w organizacjach, których nie powierzył bym osobom o nazbyt ścisłym umyśle, których wewnętrzny obraz świata jest spłaszczony i uproszczony, zaś ich rola może się ograniczać do wykonywania powtarzalnej czynności. Posiadanie rozległej wiedzy, także o kulturze, oznacza znacznie większe perspektywy światopoglądowe, umiejętność kojarzenia faktów z wielu płaszczyzn, to jest kapitał, który może - przy odrobinie samozaparcia i szczęścia - zaprocentować w przyszłości czymś więcej. jestem przekonany, że humaniści, którzy nie boją się liczb, spokojnie nadają się do działów sprzedaży (także w agencjach), PR, czy marketingu. Z tego co obserwuję, do zadań czysto analitycznych zatrudnia się... analityków, których możliwości awansu kończą się szybciej niż osób z działów sprzedaży, mam tutaj na myśli także awans poziomy. Osobiście, chociaż lubię wykonywać analizy ilościowe, rzadko zdarza mi się wykorzystywać wiedzę ścisłą np. w marketingu... Nie badam rozkładu wariancji, nie testuję hipotez statystycznych, no bo po co? Robią to inne osoby albo agencje badawcze. Znacznie częściej natomiast to umiejętności komunikacyjne, prezentacyjne, organizacyjne są podstawą codziennej pracy w większości firm. I nie jest prawdą, że słabo się na takich stanowiskach zarabia... Wydaje mi się, że do tego przygotowują studia humanistyczne. Warto natomiast zdobywać doświadczenie od najmłodszych lat.

 12. Anonim (Ocena: 5) 2012-09-09 19:17:01 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  "Cóż, być inżynierem wspaniała sprawa, ale istnieje wiele funkcji w organizacjach, których nie powierzył bym osobom o nazbyt ścisłym umyśle, których wewnętrzny obraz świata jest spłaszczony i uproszczony, zaś ich rola może się ograniczać do wykonywania powtarzalnej czynności." Buahhahah, Kolejny ograniczony humanista, sądzący, że praca inżyneira to obliczanie w koło tego samego w ramach tego samego wzoru. Człowieku! Praca inżyniera to tworzenie nowych rozwiązań, najczęściej właśnie dla biznesu przecież - przykładowo, oprogramowania dla firm właśnie marketingowych, pracujących w specyficznej branży w specyficznych obszarach kulturowych. Inżynier także musi umieć komunikować się, prezentować swoje rozwiązania, rozmawiać z ludźmi z biznesu. Otwórz troszkę oczy i poczytaj bo wydajesz się osobą strasznie ograniczoną światopoglądowo.

 13. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 14. Anonim (Ocena: 5) 2012-05-19 10:10:14 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  niestety ale muszę ci powiedzieć,że skończyłaś 2 kierunki produkujące przyszłych bezrobotnych...w dzisiejszych czasach nie warto iść na jakiś typowo humanistyczny bzdet...może wart by było pomyśleć o jakiejś akademii medycznej,politechnice albo prawie? co do kulturoznawstwa znajoma miała problmey nawet ze znalezieniem praktyk a co dopiero pracy;p a co polonistyki to może w jakiś szkołach się rozejrzyj ? w sumie z polskiego nie zbyt wielu uczniów potrzebuje korepetycji ,najczęściej biorą z matmy i języków;/ swoją drogą lipa że państwo utrzymuje na każdej uniwersytecie kierunki typu pedagogika,kulturoznawstwo, polonistyka ,socjologia, europeistyka po których większość kończy w mc donaldzie albo na zmywaku w Anglii. Pomyśl też nad wyjazdem za granicę, też nie głupi pomysł ,porób jakieś kursy może coś się znajdzie.

 15. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 16. Anonim (Ocena: 5) 2012-04-18 13:44:26 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Matoły i nieroby :) Nie macie pracy, bo nic podczas studiów nie robiliście. Ja skończyłem licencjat n UW i pracuję w firmie za 5200brutto. Mam 23 lata :) Podczas studiów robiłem tylko praktyki i wolontariat. W kółko. Miałem co chwilę jakieś warunki, bo miałem w dupie nauke. Doświadczenie się liczy. I co? I w przyszłym miesiącu mam awans i 6000brutto :) Powodzenia !

 17. Anonim (Ocena: 5) 2012-04-28 4:23:41 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  i tak żadna cie nie chce:)

 18. hehehehe (Ocena: 5) 2013-07-28 21:33:42 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  ... i się obudziłeś. Mitomanie. No chyba że masz szerokie plecy albo jesteś alfonsem.

 19. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 20. Anonim (Ocena: 5) 2012-04-04 18:15:13 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  To fajnie, że skończyłaś dwa kierunki i na pewno masz dużą wiedzę o świecie. Ale to nie jest wiedza praktyczna, która przydaje się w większości zawodów, chyba że a) zostaniesz nauczycielką b) udzielasz korepetycji z podobnych zagadnień c) zdecydujesz się na doktorat Nie ma nic złego w studiowaniu dwóch kierunków, ale studia mają już tak, że dostarczają wiedzy teoretycznej, czasami mniej lub bardziej. I niestety, doświadczenie musisz zdobyć osobno. Ja znam ludzi, którzy studiują dwa kierunki dziennie i pracują - głównie weekendy lub nocą, czasami jest to praca zdalna, wtedy jest trochę łatwiej (ale wymaga też więcej samodyscypliny).

 21. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 22. Anonim (Ocena: 5) 2012-03-16 13:08:38 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Ja też skończyłam polonistykę i znacznie trudniejszy, ale związany z kulturą i turystyka kierunek. Miałam mnóstwo praktyk, bardzo konkretnych i wiele się na nich nauczyłam; pracowałam dorywczo, ale po skończeniu studiów każdy mnie olał bo Zus trzeba płacić. Nie mam pleców i ciągle trafiam na pracodawców naciągaczy i oszustów, teraz przynajmniej wiem jak ich rozpoznawać. Czego Ty oczekujesz (nie chwal się kulturoznawstwem bo ten kierunek to kupa i strata czasu). Ludzie z doświadczeniem, po kierunkach ścisłych pracy nie mają, a po tum co masz to niestety sklep, call center, handel (ale tam tez wykształcenie państwowe jest źle widziane). Powodzenia ...

 23. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 24. Anonim (Ocena: 5) 2012-02-14 16:22:14 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  He, z takimi kierunkami to pozamiatane. Po kierunkach technicznych cieżko jest coś znaleźć, a co mówić po taki czymś...

 25. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 26. Anonim (Ocena: 5) 2011-12-28 14:22:25 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Co za porażka, jestem w stanie zrozumieć trud pogodzenia dwóch kierunków, brak czasu i sporo nauki ( co do ilości, to pojęcie względne, bo żeby studiować polonistykę i kulturoznawstwo trzeba mieć umysł humanistyczny i jeśli się go ma, to chyba zbyt wiele problemu nie zajmuje wydedukownie o czym była książka etc.). Gorzej z tym, że nic nie robiłaś podczas wakacji, nie korzystałaś z możliwości praktyk i stażów, już o zwykłej pracy odciążającej finansowo rodziców nie mówię-bo jak widać to za wielkie wyzwanie dla Ciebie. Naprawdę trudno mi sobie wyobrazić jak możnaw takim wieku (bo nie ukrywajmy bliżej Ci do 30-nigdy nie pracować)? O czym Ty mówisz, o jakich zarobkach? Jesteś niezadowolona i szukasz winnych? Dobry żart... winna jesteś tylko i wyłącznie Ty, nie miałaś żadnych ambicji przez 8 lat dorosłego życia, zero samorealizacji i chęci nabywania nowych umiejętności przydatnych w późniejszym życiu zawodowym... Myślałaś że studia to wyrocznia i zapewnią Ci wszystko. Jesteś nieporadna życiowo i żali mi takich ludzi jak Ty. Co więcej gdybym byłą potencjalnym pracodawcą, bez wahania zatrudniłabym Twoją zaradną koleżankę...która "z niejednego pieca jadła chleb" ... Gwarantuję Cię że każdy zrobiłby tak samo-proste i logiczne. Jesteś "tą mądrzejszą i lepiej wykształconą"-co za skromność...Gdyby tak było, to wiedziałabyś że studia jako fundament muszą być podparte czymś jeszcze, czymś ważniejszym...praktyką. Na nic się zdały piąteczki na studiach, Twoi rówieśnicy, godzili i studia i prace, praktyki staże i pewnie nie mieli samych piątek, a jakoś sobie radzą....

 27. fsdf (Ocena: 5) 2013-07-28 21:35:51 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  A jak de.lko ktoś nie może znaleźć nawet stażu to co ma zrobić? Ciebie mi żal.

 28. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 29. Anonim (Ocena: 5) 2011-11-30 19:36:59 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Widze , że w Polsce to jest kult papierka .

 30. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 31. Anonim (Ocena: 5) 2011-11-07 12:47:40 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Moim zdaniem mam zbyt duże oczekiwania. Skoro przez całe studia, nawet w wakacje nie zrobiłaś żadnych praktyk, stażu po licencjacie czy w ogole nie pracowałaś to się nie dziwie, że mam problem ze znalezieniem pracy. Powinnaś pójść do pracy, jak to napisałaś za pół darmo - zapewne mieszkasz z rodzicami lub Cię utrzymują, więć powinnaś korzystać ze staży i każdej nawet mało płatnej pracy byleby tylko zdobyć jakieś doświadczenie, bo inaczej będzie Ci bardzo trudno znaleźć cokolwiek...

 32. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 33. Anonim (Ocena: 5) 2011-10-19 20:49:40 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  wkręć sie w seocopywriting, albo nawet copywriting(studia humanistyczne sa do tego dobre)

 34. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 35. Anonim (Ocena: 5) 2011-08-12 23:49:02 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Odpowiedzi na takich forach powalają :) Tyle w nich zawsze jadu i nienawiści, że odechciewa się czytać. Odpowiedź na pytanie zawarte w tekście jest proste: Staże, staże i jeszcze raz staże. Za małe pieniądze albo i za darmo. A jak nie to przekwalifikować się na jakiegoś robotnika fizycznego. Ja uważam, że studia ZAWSZE lepiej mieć jak ich nie mieć.

 36. jsjs (Ocena: 5) 2013-07-28 21:38:06 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Mnie też powalają. Wszyscy się tu wymądrzają co to nie oni, i co to nie mają i czego nie robili a tak naprawdę g.no mają, tylko muszą się dowartościować.

 37. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 38. Anonim (Ocena: 5) 2011-06-16 22:26:19 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Gówniane studia o niczym. Co ty umiesz? Ja jestem inżynierem elektronikiem z wykształcenia (mgr inż.) ale pracuję jako programista. I wiele wysiłku włożyłem, żeby się przekwalifikować - ale zrobiłem to samemu. A co ty umiesz? Masz dużo wiedzy książkowej. Mnie pracodawca nie pyta o teorię pola elektrycznego czy magnetycznego. Ciebie też nie zapyta o teoretyczną wiedzę z zakresów twoich studiów. Nie umiesz nic. Ja umiem wykonywać konkretne prace projektowo - inżynierskie. Ja tworzę. A ty możesz wytworzyć wierszyk. Dobre to było na XIX wiek ale nie na XXI.

 39. Anonim (Ocena: 5) 2012-01-02 12:51:59 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Ty zarozumiały, arogancki i złośliwy bucu! patrzcie go, on tworzy, artysta! Twórca wyskakujących okienek, Maestro kodowania elektronicznych emocji, Pan życia i śmierci procesów systemowych! Cieszymy się, że w XXI wieku klepanie kodu jest tak opłacalne, ale ty jesteś zwykłym rzemieślnikiem, zarabiasz na swoje utrzymanie, czy w tym jest coś niezwykłego, czy twój kod kogoś wzruszył? Ona być może potrafi współczuć i odnosić się z szacunkiem i wyrozumiałością do innych zamiast być pospolitym bucem!

 40. Anonim (Ocena: 5) 2012-01-16 14:22:32 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  ale to on ma swietna prace, a nie ona...haha

 41. Anonim (Ocena: 5) 2012-02-22 10:24:33 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Pewnie codziennie szef Cię gnębi , takiego robola umysłowego . Świetną prace już to widze jak szef go codziennie zawala robotną i jeszcze dokłada , że musi pracować jeszcze w domu , nie mając za to płacone . Oczy ma całe czerwone i spuchnięte . Głowa pewnie go codziennie boli i zrobił się nerwowy . Jak czegoś nie zrobi na czas to na dywanik do szefa . Trzy razy na dywaniku i wypierdalaj z roboty Ty matole umysłowy . Za marne 5 000 zł albo mniej tak tyrać .

 42. inżynier (Ocena: 5) 2014-07-31 13:01:57 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Hahahahah. Odgrzebię to po 2 latach ale co tam. Pisałem ten pierwszy koment 2 lata temu. I nie - szef nie zawala mnie robotą, bo takich specjalistów jak ja brakuje na rynku. Nowe oferty pracy spływają co tydzień i pracodawcy zabiegają o takich pracowników jak ja. Pracuję może ze 15 godzin tygodniowo, choć mam niby normalny etat. Pracuję za wiele więcej niż 5 tys na rękę, mogę to robić z domu, nie mam nadgodzin, mam super atmosferę w super wyposażonym biurze i stać mnie na wszytko. A ciebie frustracie z komentarza powyżej widać jak boli to że pracownik umysłowy taki jak ja siedzi jak pączek w maśle. Ten jad który włożyłeś w komentarz tylko pokazuje jakim g##@*U musisz być w realnym życiu. Marne zero.:D:D PS. Nadal uważam, że autorka listu jest nadęta ćwierćinteligentką z śmieciowymi studiami bez ambicji.

 43. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 44. Anonim (Ocena: 5) 2011-05-22 14:44:05 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  co to za kierunki polonistyka i kulturoznawstwo? ja skończyłam polibude i planuje za 2-3 lata dom zacząć budować. dla 90% humanistów, kasa w tesco, zamiatanie w kfc. nie bójcie się matematyki.

 45. Anonim (Ocena: 5) 2012-01-28 20:57:45 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  dokładnie. zgadzam się w 100%

 46. Anonim (Ocena: 5) 2012-05-16 9:21:38 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Ciekawe ile jest prawy w tym co piszesz , pewnie biede klepiesz za 2000 zł netto . Dom budujesz chyba za wszy .

 47. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 48. Anonim (Ocena: 5) 2011-03-28 13:53:11 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Chcesz zdobyć pracę w dzisiejszych czasach:?ZDOBĄDŹ ZAWÓD I UCZ SIĘ JĘZYKÓW OBCYCH - PRACA GWARANTOWANA!!!

 49. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 50. Anonim (Ocena: 5) 2011-03-06 7:59:40 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  idz na staz

 51. również bezrob z 2 kierunkami (Ocena: 5) 2013-01-20 15:29:19 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  byłam na stażu i nadal jestem bezrobotna;/ na stażu za wiele sie nie nauczysz.. a pracodawca nie gwarantuje że cię zatrudni

 52. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 53. Anonim (Ocena: 5) 2011-01-17 12:27:55 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  w 2005 roku skończyłem tylko zawodówke i od tego roku do dzisiaj jestem bezrobotny

 54. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 55. Anonim (Ocena: 5) 2010-11-20 11:22:14 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  normalnie jak w polsce brud smrud i bezrobocie

 56. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 57. Anonim (Ocena: 5) 2010-11-16 21:59:59 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  "bo ja nie chcę pracować za pół darmo"- wyobraź sobie, że ja mam rok darmowych praktyk po urzędach, prywatnych firmach. Pracowałam od 18roku życia, bo w domu się nie przelewało. Jednak się uparłam na dzienne studia na Uniwerku i skończyłam administracje (dzienna) i ekonomię (zaoczną) Lekko nie było, nie raz płakałam, bo nie miałam siły. Po zajęciach do pracy. Wracałam 22 i do nauki. Bywały noce, że ledwo zmrużyłam oko. Obecnie robię staż i się cieszę, że go mam, bo grono osób, już się nie załapało. Żadna prace nie hańby. Skoro nie chciało się pracować wcześniej to teraz trzeba nadrobić. Pozdrawiam!

 58. Anonim (Ocena: 5) 2011-01-17 12:19:10 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  musiałaś być zdolna , a wcześniej pewnie chodziłaś do jakiegoś dobrego ogólniaka . Ja skończyłem tylko gimnazjum

 59. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 60. Anonim (Ocena: 5) 2010-09-21 17:15:59 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  W życiu rentiera (milionera) jest taki moment , kiedy nabywanie kolejnych dóbr materialnych nie przynosi satysfakcji i nie cieszy . Pojawią się wtedy potrzeby szczególnych doświadczeń , bodźców i przeżyć . Tak powstała lista miejsc , zajęć i atrakcji , które cieszą się ogromnym powodzeniem wśród najbogatszych tego świata . Wycieczki rowerowe, BMX, Downhill, Motocross, Quady, Buggy, Monster truck, Off-road, Mountain scooter, Stanley rider, Powerizer, Skycoaster, Bungee run, Bungee jumping, Dream jumping, Base jumping, Spadochroniarstwo, Wystrzeliwanie, Wieża swobodnego spadania, Nieważkość, Survival, Trekking, Wspinaczka, Eksploracja jaskiń, Eksploracja bunkrów, Eksploracja fortów, Szybownictwo, Lotniarstwo, Motolotniarstwo, Paralotniarstwo, Motoparalotniarstwo, Parasailing, Baloniarstwo, Sterowce, Lekkie samoloty, Śmigłowce, Jetpack, Lot odrzutowcem bojowym, Surfing, Windsurfing, Kitesurfing, Skimboarding, Wakeboarding, Narciarstwo wodne, Żeglarstwo, Kajakarstwo, Nurkowanie, Pływanie, Rafting, Hydrospeed, Hydro-bronc, Canyoning, Zorbing, Tubing, Saneczkarstwo, Narciarstwo, Snowboarding, Snowkiting, Kitewing, Snowscoot, Trikke skki, Mountainboarding, Kite landboarding, Buggykiting, Jazda konno, Polo, Karting, Tenis ziemny, Tenis stołowy, Squash, Badminton, Golf, Krokiet, Hokej, Hurling, Lacrosse, Polocrosse, Rugby, Baseball, Krykiet, Sztuki walki, Jogging, Rolkarstwo, Łyżwiarstwo, Curling, Petanque, Street luge, Skateboarding, Longboarding, Dirtsurfing, Piłka nożna, Piłka ręczna, Piłka wodna, Koszykówka, Siatkówka, Dart, Bilard, Bowling, Piłka stołowa, Hokej stołowy, Automaty gier, Psi zaprzęg, Konny zaprzęg, Jazda samochodem, Jazda motocyklem, Poduszkowce, Skutery śnieżne, Skutery wodne, Rowery wodne, Pontony motorowe, Łodzie motorowe, Łodzie podwodne, Rejsy statkiem, Paintball, Airsoft, Strzelectwo, Szermierka, Karaoke, Taniec, Wędkarstwo, Segway HT, Modelarstwo RC, Zwiedzanie, Oglądanie TV, Internet, Gry komputerowe, Gry karciane, Gry planszowe, Kasyno, Salon SPA, Fitness, Siłownia, Wesołe miasteczko, Park wodny, Park linowy, Park miniatur, Park dinozaurów, Park narodowy, Kolejki gondolowe, Kolejki wąskotorowe, Kolejki górskie, Kino, Teatr, Opera, Cyrk, Muzeum, Galeria, Planetarium, Ogród botaniczny, Ogród zoologiczny, Zoo akwarium, Mecze, Koncerty, Pub, Restauracje, Kawiarnie, Pizzerie, Lodziarnie, Grill, Ognisko . Rentierzy (milionerzy) nigdy nie nudzą się . Kupują własny sprzęt , bardzo rzadko wypożyczają .

 61. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 62. Anonim (Ocena: 5) 2010-09-21 13:35:18 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Otworzy własną firme ciekawe za co jak pustka w portfelu , rodzice i dziadkowie też nie mają pieniędzy . W Urzędzie Pracy możesz dostać maksymalnie 19 000 zł . Co to w dzisiejszych czasach jest 19 000 zł . Może jakby dostała 190 000 zł to można wtedy myśleć o jakiś biznesie . Powodzenia ! !

 63. Anonim (Ocena: 5) 2010-09-21 13:59:59 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Zapomniałem dodać , aby dostać te marne 19 000 zł od Urzędu Pracy musisz przedstawić biznes plan i utrzymać działalność gospodarczą przez minimum rok czasu , jeżeli się nie uda musi oddać całą kwote , którą dostała od Urzędu . Jeżeli nie potrafi prowadzić księgowości to musi zlecić to biurze rachunkowym , a to następne koszty . Jeżeli kogoś chce zatrudnić musisz także go utrzymać. Powodzenia w otwieraniu firmy w czasach kryzysu i konkurencji . Z czym do ludu z nędznymi 19 000 zł !?

 64. Anonim (Ocena: 5) 2011-05-22 14:47:07 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  a jak masz genialny i oryginalny plan na swój biznes to możesz starać się o dotacje z unii, które wystarczą na rozkręcenie dobrego biznesu.

 65. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 • Komentarze strona 1 z 14
 • REKLAMA:
  Head of Sales Team: gracjan.chagowski@marquard.pl
  Manager ds. Sprzedaży Agencyjnej / Online: jaroslaw.grzywaczewski@marquard.pl
  Manager ds. Projektów Specjalnych: joanna.kopacz@marquard.pl
  Specjalista ds. projektów specjalnych online: aleksandra.aleksandrowicz@marquard.pl
  Traffic: aleksandra.pigula@marquard.pl
  Traffic: malgorzata.pigula@marquard.pl

 • KONTAKT Z REDAKCJĄ:
  ul. Wilcza 50/52
  00-679 Warszawa
  redakcja(at)papilot.pl
  tel: 692 460 196
 • popularne tematy:
  , , , , , ,

Wchodząc dalej oświadczasz, że masz ukończone 18 lat. Czy chcesz przejść dalej?

Tak Nie