Kategorie
 1. Papilot.pl
 2. >
 3. Życie
 4. >
 5. Historie czytelniczek
 6. >
 7. Atrakcyjna singielka szuka dawcy spermy…

2009-07-21

Atrakcyjna singielka szuka dawcy spermy…

2009-07-21

Świetnie radzą sobie w pojedynkę – są młode, atrakcyjne i bogate, a do pełni szczęścia brakuje im tylko dziecka. O tym, dlaczego coraz więcej kobiet to samotne matki z wyboru, opowiedzą Olga, Marzena i Patrycja.

Atrakcyjna singielka szuka dawcy spermy…

Atrakcyjna singielka szuka dawcy spermy…

Są domeną metropolii - młode, atrakcyjne, świetnie wykształcone i... samotne. Na miłość albo nie mają czasu, albo boją się zaangażować. Zresztą świetnie radzą sobie w pojedynkę, a w ferworze codziennych zajęć i obowiązków nie mają okazji się nudzić. To dla nich powstają nowoczesne salony fitness, SPA za miastem i modne kluby z surowym selekcjonerem na wejściu. Teraz jest ich czas – mogą się bawić, robić karierę, podróżować. W głowie każdej z nich, gdzieś głęboko kołacze się jednak myśl o dziecięcych zabawach w dom. Z zazdrością patrzą na rosnące brzuszki koleżanek i z nieskrywaną ciekawością słuchają opowieści o wychodzących ząbkach, pierwszym kroku i magicznym słowie: mama.

Gdy w końcu mają odwagę przyznać się, że może przyszedł czas na dziecko, ze strachem przypominają sobie o wszystkich miłosnych porażkach, które przeżyły. Podejmują więc bojową walkę o ojca idealnego. Po miesiącach poszukiwań orientują się, że książę z bajki nie istnieje, ale jak przystało na perfekcjonistki, nie kapitulują. Wtedy przychodzi im z pomocą on – facet z ogłoszenia, z którym nie muszą się wiązać na dobre i na złe, aż do śmierci. Wystarczy jedno spotkanie, żeby spełnić skrywane przez lata pragnienie. A potem czeka je tylko radość. I samotne macierzyństwo.

32-letnia Olga po raz pierwszy poczuła głód rodzicielstwa, gdy jej najlepsza przyjaciółka, z którą do tej pory łączyło ją szalone imprezowanie, niespodziewanie zaszła w ciążę. Olga pukała się w głowę, gdy koleżanka ukrywała brzuszek pod ciasnym gorsetem i już szła do ołtarza z mężczyzną, którego znała zaledwie trzy miesiące. Na szybki ślub nalegali jednak rodzice, którzy uważali, że dobrze rokujący, młody adwokat będzie idealnym mężem dla córki. Niestety, mimo ogromnych nadziei, wymuszone małżeństwo z wpadki trwało zaledwie rok. Do dzisiaj jednak łączy przyjaciółkę Olgi i jej byłego męża Majka – słodka trzylatka z burzą anielskich blond loczków na głowie. Gdy Olga ujrzała ją po raz pierwszy, od razu zapragnęła mieć takie samo cudo. Jednak kiedy widziała rozwodowe łzy przyjaciółki i nieznośną szarpaninę o opiekę nad córką, przysięgła sobie, że dziecko – tak, mąż – nigdy.

Dzisiaj Olga i jej przyjaciółka to samotne matki. Tak jak kiedyś wspólnie szykowały się na imprezę, tak dzisiaj razem przeżywają wszystkie przeziębienia, pierwsze dni w przedszkolu i kłopoty z nianiami. Olga to jednak mama - singielka z wyboru. Gdy awansowała i otrzymała prestiżową pracę kierownika zespołu w liczącej się, krakowskiej agencji reklamowej, postanowiła znaleźć dawcę nasienia. Zamieściła kilka ogłoszeń w Internecie, a telefony rozdzwoniły się jeszcze tego samego dnia.

„Chciałam, żeby facet miał między 185 a 190 wzrostu, był dobrze zbudowany i wykształcony. Nie miały dla mnie znaczenia takie detale jako kolor oczu czy włosów, ale za to interesowało mnie, czy w jego rodzinie ktoś chorował na cukrzycę albo schorzenia psychiczne” – przyznaje Olga. „No i najważniejszą sprawą były aktualne badania – na HIV, żółtaczkę, itp. Od razu w ogłoszeniu napisałam też, że nie chcę naturalnego zapłodnienia, a przez inseminację, czyli przy użyciu strzykawki. Nie chodziło o to, że nie lubię seksu, bo lubię, ale taki celowy seks miałby w sobie coś mechanicznego”.

Po dwóch tygodniach Olga wyselekcjonowała dziesięciu kandydatów i spotkała się z każdym na kawę. Niektórzy z nich pochodzili z drugiego końca Polski, więc pokryła koszty dojazdu do Krakowa.

 „Trzech okazało się kimś zupełnie innym niż w opisie, który otrzymałam mailem. Ale reszta to byli młodzi, inteligentni faceci, najczęściej tuż po studiach albo jeszcze w trakcie studiów. Inteligentni, szarmanccy, przystojni. Większość ma dziewczyny i od czasu do czasu zarabia w taki sposób na życie. Częściej jednak pomagają bezpłodnym parom, bo boją się, że samotne kobiety posądzą ich kiedyś o alimenty. Mnie się chyba nie przestraszyli, bo po rozmowie, każdy był chętny do dalszej współpracy.” – żartuje Olga. „Ja jednak już wiedziałam, że to będzie On – niebieskooki brunet z brzoskwiniową karnacją i bystrym spojrzeniem. Mieszkał we Wrocławiu, odpowiadało mi, że nie w Krakowie. Przyjechał do mnie do domu, wszystko sprawnie poszło. Trochę krępowało mnie, że zamykam go za ścianą z filmem pornograficznym, ale wypiłam kubek melisy i pomyślałam, że przecież tak robią kobiety na całym świecie. Za pierwszym razem nie wyszło, ale już za drugim - tak. Gdy zobaczyłam niebieską kreskę na teście, byłam w siódmym niebie i w euforii wysłałam do mojego dawcy prezent – piękny, jedwabny krawat. Dzisiaj Alek ma 1,5 roku i jest całym moim życiem”.

37-letnia Marzena, mama rezolutnej pięciolatki Gabrysi, nie zdecydowała się na inseminację. Jeszcze w ogłoszeniu zaznaczyła, że świetnie zapłaci i chciałaby, aby do zapłodnienia doszło drogą naturalną. Przeprowadziła podobny nabór jak Olga, chociaż w ogóle nie zależało jej na wyglądzie.

„Nie przywiązuję do tego wagi. Za to od zawsze fascynowali mnie inteligentni ludzie. I chciałam, żeby moje dziecko do nich należało. Gdy szukałam kandydata na ojca, kierowałam się tylko jednym – czy należy do MENSY”.

Oprócz tego, Marzena brała również pod uwagę wiek potencjalnego ojca (nie więcej niż 35 lat), aktualne badania oraz wykształcenie. Z dawcą spotkała się w hotelu, w mieście, które było połowę drogi od ich miejsc zamieszkania.

„Nie chciałam, żeby cokolwiek o mnie wiedział, poza tym bez sensu, żeby jechał 10 godzin pociągiem przez całą Polskę. Było miło, zrobiliśmy to kilka razy, dla pewności. Rano zostawiłam mu pieniądze na szafce nocnej i po prostu wyszłam. Gdy okazało się, że jestem w ciąży, wysłałam mu jeszcze bonusowe 500 zł, byłam naprawdę szczęśliwa”.

Dzisiaj Marzena nie ma kontaktu z ojcem swojej córki, ale zanim mała nie skończyła 2 lat, pisali do siebie czasem maile. Dzisiaj dawca z ogłoszenia ma już swoją rodzinę, a los Gabrysi wydaje się go nie interesować. Mimo że Marzenie nie brakuje męża, to ma wyrzuty sumienia, że nie dała sobie szansy na normalną rodzinę. Jednak obraz wiecznie pijanego ojca - ignoranta nie pozwolił jej na dłużej związać się z mężczyzną.

„Bałam się. Nie chciałam trafić na drania, więc wolałam nie ryzykować. Na studiach miałam wielu facetów, ale takich na jedną noc. Zresztą do tej pory zdarza mi się czasem spotkać z kimś po pracy, ale tylko na kino i niezobowiązujący seks. Jest nam dobrze samym z Gabi. Najbardziej lubimy wspólne wakacje i zakupy. Gabrysia uwielbia sukienki, ale stawia je na równi z książkami. Na szczęście! Staram się jej dawać wszystko, co najlepsze, ale czasami budzę się w środku nocy i myślę, że za kilkanaście lat przyjdzie do mnie i zapyta, gdzie jest jej ojciec. Oczywiście, powiem prawdę. Że wolałam być niezależna i bałam się facetów. I chciałam spełniać swoje marzenia, prowadzić firmę, być kobietą sukcesu, której największym sukcesem były jednak nie wielkie kontrakty i kariera, a najwspanialsza pod słońcem córka”.

Dla Patrycji dziecko było sposobem na zabicie tęsknoty. Podobnie jak Olga, miała kłopot z zaufaniem mężczyznom. W dzieciństwie była molestowana przez wujka i już wtedy poprzysięgła sobie, że nigdy nie wyjdzie za mąż. Obietnicy dotrzymała, ale gdy stuknęła jej 30-ka, zapragnęła mieć córeczkę. Oczywiście, mógł być synek, ale bardziej marzyła jej się mała dziewczynka, którą mogłaby przebierać w kolorowe sukienki. Wahała się jednak, czy to dobra decyzja, bo przecież nigdy nie wiadomo, kim może okazać się facet z Internetu. Przed takim wyborem przestrzegała ją też mama, która całe życie mieszkała na wsi i obawiała się, co ludzie powiedzą na to, że jej córka ma nieślubne dziecko. Gdy jednak mama umarła na raka, a Patrycja poczuła się okrutnie samotna, postanowiła zrealizować swoje marzenia.

Do tej pory każdą wolną chwilę poświęcała na pracę, zakupy albo wakacje, ale wystawne i bezproblemowe życie singla zaczęło ją nudzić. Mogła spełnić każdą swoją zachciankę, czuła jednak, że nic nie da jej takiej radości jak dziecko. Z drugiej strony strach przed facetem z ogłoszenia był silniejszy. Postanowiła więc uwieść kolegę, którego znała jeszcze z czasów liceum. Patrycja mieszkała w Warszawie, on w Rzeszowie, oboje samowystarczalni, bez zobowiązań. On też nie miał szczęścia w miłości, ale z ochotą odgrzał starą znajomość. Już po pierwszym spotkaniu trafili do łóżka. Widywali się przez trzy miesiące, nawet wtedy, gdy Patrycja wiedziała już o ciąży. Na kolejną randkę z rzędu nie dotarła i wysłała mail, że oddelegowali ją do pracy w Paryżu. Widziała, że jej „dawca” wpadł po uszy – wyznawał miłość, mówił, że jest wyjątkowa, błagał o telefon, wiadomość. Ale ona nadal nie chciała się z nikim wiązać, poza tym czuła już bicie serca swojego maleństwa.

Urodziła z trudem, bo przez cesarkę. Zuzia prawie się udusiła, była wcześniakiem. Długo leżała w szpitalu w inkubatorze, a Patrycja w tym czasie bardzo płakała. Gdy wróciły razem do domu i wiedziała już, że małej nic nie grozi, odetchnęła z ulgą. Teraz z powodzeniem łączy pracę i macierzyństwo. Zuzia idzie w tym roku do pierwszej klasy. O ojca pyta rzadko, tylko gdy w przedszkolu rysują domek, płotek, kota, psa i rodzinę. Wtedy Patrycja obiecuje jej, że kiedyś pozna swojego tatę. I opowiada, że to wspaniały gentleman, że przesyła cudowne bukiety kwiatów i w głębi duszy jest romantykiem. Zuzia niewiele z tego rozumie, ale kiedyś będzie musiała zrozumieć. I wybaczyć swojej mamie, że odebrała jej jedną z najważniejszych osób w życiu każdej, małej i dużej kobiety – ojca.

Nadia Tyszkiewicz

Zobacz także:

Związkofobia, czyli lęk przed zaangażowaniem

Istnieją kobiety, które nie są w stanie stworzyć związku partnerskiego z mężczyzną. To związkofobki – dziewczyny, które nie potrafią się zaangażować.

Single mają słabsze mózgi?

Z najnowszych badań wynika, że single są słabsi pod kątem fizycznym, a ich mózgi są bardziej narażone na udary, niż mózgi osób żyjących w duecie.

Komentarze (346). Ocena artykułu 5 na 5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu (1-5)

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 1. Adam (Ocena: 5) 2016-04-24 14:23:20 zgłoś do usunięcia re: Atrakcyjna singielka szuka dawcy spermy…

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Polecam swoje meskienasienie@interia.pl

 2. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 3. ZAPŁODNIĘ CHĘTNĄ KOBIETĘ (Ocena: 5) 2016-02-24 16:25:30 zgłoś do usunięcia re: Atrakcyjna singielka szuka dawcy spermy…

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  JESTEM KAWALEREM BEZ NAŁOGÓW ZDROWY I CHĘTNIE ZAPŁODNIĘ KOBIETĘ 20 DO 40 LAT ZAPRASZAM 661017824 DOJRZAŁY MĘŻCZYZNA LAT 40.

 4. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 5. Anonim (Ocena: 5) 2016-02-17 20:11:22 zgłoś do usunięcia re: Atrakcyjna singielka szuka dawcy spermy…

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  zapłodnię za pieniądzie -podkarpacie crazy.men@opoczta.pl

 6. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 7. Anonim (Ocena: 5) 2016-01-05 17:05:47 zgłoś do usunięcia re: Atrakcyjna singielka szuka dawcy spermy…

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Żenada. Z artykułu przebija dramat kilku kobiet ... a pod artykułem masa ogłoszeń "byków rozpłodowych"

 8. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 9. anonim (Ocena: 5) 2015-11-09 14:52:40 komentarz zgłoszono do usunięcia re: Atrakcyjna singielka szuka dawcy spermy…

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  dzwon to pomoge zajśc w ciążę kobieto20-33 z Białej Podl>665569838

 10. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 11. gość (Ocena: 2) 2015-11-09 14:50:39 komentarz zgłoszono do usunięcia marek

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  oddam nasienie kobiecie z Białej Podlaskiej lub ok> prosze dzwonić 665569838

 12. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 13. Marek (Ocena: 5) 2015-11-09 14:47:27 komentarz zgłoszono do usunięcia re: Atrakcyjna singielka szuka dawcy spermy…

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  pomoge kobiecie zajśc w ciąże z Białej Podl.w wieku 20-34 prosze dzwonic aktualna oferta 665569838

 14. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 15. Krystian (Ocena: 5) 2015-10-31 12:25:32 komentarz zgłoszono do usunięcia re: Atrakcyjna singielka szuka dawcy spermy…

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Chętne zaplodnie moja grupa krwi to BRH minus kraj zagranicą oczywiście że za kasę dzwoncie 667 549 308 dyspozycjiny mam już w tym spore sukcesy.

 16. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 17. Daniel (Ocena: 5) 2015-10-10 16:55:18 zgłoś do usunięcia Nie oszust prawdziwy

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Nie podałem wcześniej nr zapraszam 782165327

 18. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 19. Daniel (Ocena: 5) 2015-10-10 16:47:09 zgłoś do usunięcia Nie oszust prawdziwy

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Młody 28lat mam już dzieci zdrowe w rodzinie żadnych chorub ogłaszam się ze względu na na trudną sytuację finansową.

 20. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 21. Anonim (Ocena: 5) 2015-10-10 16:42:29 zgłoś do usunięcia re: Atrakcyjna singielka szuka dawcy spermy…

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Jestem mlody mam 2kie dzieci i mogę zapłodnic kobietę w potrzebie mr tele 782165327

 22. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 23. Anonim (Ocena: 5) 2015-10-06 12:11:19 zgłoś do usunięcia re: Atrakcyjna singielka szuka dawcy spermy…

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Jestem szczupłym brunetem. Mam 33 lata, 185 cm wzrostu, czarne gęste włosy, oczy brązowe, wyższe wykształcenie techniczne - dwa fakultety. Mam dość szerokie zainteresowania się m.in. lotnictwo, sztuka..itd Jestem w związku. Bez nałogów. Jestem zdrowy i niedawno przeszedłem większość badań z krwi itd. wszystkie wyniki są dobre. Grupa krwi B RhD + Nie oczekuje, żadnej gratyfikacji. Nie oczekuję kontaktu z dzieckiem. Preferuje tzw. "metodę naturalną" e-mail: korser@interia.pl

 24. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 25. Anonim (Ocena: 5) 2015-08-26 5:02:00 zgłoś do usunięcia re: Atrakcyjna singielka szuka dawcy spermy…

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Witam mam33 lata jestem zdrowy mam zdrowe dzieci i Pomoge jak potrzeba jestem bez nałogów. W zamian za pomoc finansowom adamrogolski@interia.pl

 26. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 27. Anonim (Ocena: 5) 2015-05-21 19:10:51 zgłoś do usunięcia szukasz spermy

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Lubię Sex wrażenia i starsze laseczki mam 23 lata dobrze zbudowany zdrowy i sam mam piękn. Córkę czyli anonimowość gwarantowana. Mój e-mail r_Nadolski@wp.pl

 28. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 29. Szym24 (Ocena: 5) 2015-05-12 12:54:31 zgłoś do usunięcia re: Atrakcyjna singielka szuka dawcy spermy…

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Pomoge moje gg 4863354

 30. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 31. Krzysiek (Ocena: 5) 2015-04-29 11:03:26 zgłoś do usunięcia re: Atrakcyjna singielka szuka dawcy spermy…

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Witam Krzysiek młody zdbany higiena gwarantowana lat 25 pomoze i bardzo chetnie zaplodnie numer telefonu wysle poprzez e-mail moj to Krzysiek1_1990@tlen.pl

 32. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 33. lukasz (Ocena: 5) 2015-04-25 16:24:21 zgłoś do usunięcia re: Atrakcyjna singielka szuka dawcy spermy…

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  hej chetnie pomoge w zaplodnieniu jestem zdrowy mam 2 zrowe corki mam 31 lat jestem z bialegostoku za zaplodnienie biore pieniadze moj numer 881618450

 34. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 35. dawcy-spermy (Ocena: 5) 2015-03-26 14:35:30 zgłoś do usunięcia re: Atrakcyjna singielka szuka dawcy spermy…

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Internetowa baza dawców nasienia Wejdź na www.dawcy-spermy.pl i zostań dawcą

 36. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 37. dawcy-spermy (Ocena: 5) 2015-03-26 14:34:13 zgłoś do usunięcia re: Atrakcyjna singielka szuka dawcy spermy…

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Internetowa baza dawców nasienia! Zarejestruj się na www.dawcy-spermy.pl i zostań dawcą

 38. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 39. Johny82 (Ocena: 5) 2015-03-12 20:39:33 zgłoś do usunięcia re: Atrakcyjna singielka szuka dawcy spermy…

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Lubelskie - pomoge Pani/Parze zajsc w ciaze. kowalski982@interia.pl

 40. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 41. Anonim (Ocena: 5) 2015-03-09 18:20:06 zgłoś do usunięcia re: Atrakcyjna singielka szuka dawcy spermy…

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Hętnie zaplodnie mam 24 lata 665 699 148

 42. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 43. Anonim (Ocena: 5) 2015-03-07 12:47:02 zgłoś do usunięcia re: Atrakcyjna singielka szuka dawcy spermy…

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Bezinteresownie pomoge zaplodnic ladnymi dobrymi genami.505757602

 44. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 45. krystian (Ocena: 5) 2015-02-01 17:36:14 zgłoś do usunięcia re: Atrakcyjna singielka szuka dawcy spermy…

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  witam pomogę każdej chętnej pani chcącej mieć dziecko ja 38 lat doświadczony w tym temacie pomogłem już kilku kobietą i są zadowolone mają swoje pociechy ładne i zdrowe moja grupa krwi brh- jest jakaś pani zainteresowana to zadzwoń 510 740 831 ustalimy szczeguły poz. Krystian

 46. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 47. ZAPŁODNIĘ, pomogę zajść w Ciąże - Sprawdzony (Ocena: 5) 2015-01-06 8:01:03 zgłoś do usunięcia ZAPŁODNIĘ, pomogę zajść w Ciąże - Sprawdzony

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Jestem 36 letnim szatynem,181cm,krótkie włosy,Wolny od nałogów i obciążeń genetycznych(honorowy dawca krwi,AB 1 Rh +) Wykształcenie wyższe. Chciałbym pomoc kobiecie w osiągnięciu tego upragnionego szczęścia...jakim jest macierzyństwo...Jestem ojcem dwójki ślicznych i zdrowych dzieci, dwoje w drodze nie posiadam nałogów ,miła i przyjemna współpraca to mój priorytet. Pomogłem skutecznie 3 kobietom, które mają śliczne i zdrowe dzieci ! Zdrowy 100%, żadnych chorób zakaźnych, bardzo dobre geny ! Pomogę spełnić marzenia o dziecku bez ingerencji w dalsze życie z mojej strony pełna dyskrecja. Serdecznie zapraszam. kontakt: markholm@interia.pl

 48. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 49. Addi (Ocena: 5) 2014-12-12 11:22:28 zgłoś do usunięcia re: Atrakcyjna singielka szuka dawcy spermy…

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  meskienasienie@interia.pl Pomagam gratis .Odezwij sie a spotkam sie z toba.

 50. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 • Komentarze strona 1 z 11
 • REKLAMA:
  Head of Sales Team: gracjan.chagowski@marquard.pl
  Manager ds. Sprzedaży Agencyjnej / Online: jaroslaw.grzywaczewski@marquard.pl
  Manager ds. Projektów Specjalnych: joanna.kopacz@marquard.pl
  Specjalista ds. projektów specjalnych online: aleksandra.aleksandrowicz@marquard.pl
  Traffic: aleksandra.pigula@marquard.pl
  Traffic: malgorzata.pigula@marquard.pl

 • KONTAKT Z REDAKCJĄ:
  ul. Wilcza 50/52
  00-679 Warszawa
  redakcja(at)papilot.pl
  tel: 692 460 196
 • popularne tematy:
  , , , , , ,

Wchodząc dalej oświadczasz, że masz ukończone 18 lat. Czy chcesz przejść dalej?

Tak Nie