Kategorie
 1. Papilot.pl
 2. >
 3. Życie
 4. >
 5. Historie czytelniczek
 6. >
 7. Atrakcyjna singielka szuka dawcy spermy…

2009-07-21

Atrakcyjna singielka szuka dawcy spermy…

2009-07-21

Świetnie radzą sobie w pojedynkę – są młode, atrakcyjne i bogate, a do pełni szczęścia brakuje im tylko dziecka. O tym, dlaczego coraz więcej kobiet to samotne matki z wyboru, opowiedzą Olga, Marzena i Patrycja.

Atrakcyjna singielka szuka dawcy spermy…

Atrakcyjna singielka szuka dawcy spermy…

Są domeną metropolii - młode, atrakcyjne, świetnie wykształcone i... samotne. Na miłość albo nie mają czasu, albo boją się zaangażować. Zresztą świetnie radzą sobie w pojedynkę, a w ferworze codziennych zajęć i obowiązków nie mają okazji się nudzić. To dla nich powstają nowoczesne salony fitness, SPA za miastem i modne kluby z surowym selekcjonerem na wejściu. Teraz jest ich czas – mogą się bawić, robić karierę, podróżować. W głowie każdej z nich, gdzieś głęboko kołacze się jednak myśl o dziecięcych zabawach w dom. Z zazdrością patrzą na rosnące brzuszki koleżanek i z nieskrywaną ciekawością słuchają opowieści o wychodzących ząbkach, pierwszym kroku i magicznym słowie: mama.

Gdy w końcu mają odwagę przyznać się, że może przyszedł czas na dziecko, ze strachem przypominają sobie o wszystkich miłosnych porażkach, które przeżyły. Podejmują więc bojową walkę o ojca idealnego. Po miesiącach poszukiwań orientują się, że książę z bajki nie istnieje, ale jak przystało na perfekcjonistki, nie kapitulują. Wtedy przychodzi im z pomocą on – facet z ogłoszenia, z którym nie muszą się wiązać na dobre i na złe, aż do śmierci. Wystarczy jedno spotkanie, żeby spełnić skrywane przez lata pragnienie. A potem czeka je tylko radość. I samotne macierzyństwo.

32-letnia Olga po raz pierwszy poczuła głód rodzicielstwa, gdy jej najlepsza przyjaciółka, z którą do tej pory łączyło ją szalone imprezowanie, niespodziewanie zaszła w ciążę. Olga pukała się w głowę, gdy koleżanka ukrywała brzuszek pod ciasnym gorsetem i już szła do ołtarza z mężczyzną, którego znała zaledwie trzy miesiące. Na szybki ślub nalegali jednak rodzice, którzy uważali, że dobrze rokujący, młody adwokat będzie idealnym mężem dla córki. Niestety, mimo ogromnych nadziei, wymuszone małżeństwo z wpadki trwało zaledwie rok. Do dzisiaj jednak łączy przyjaciółkę Olgi i jej byłego męża Majka – słodka trzylatka z burzą anielskich blond loczków na głowie. Gdy Olga ujrzała ją po raz pierwszy, od razu zapragnęła mieć takie samo cudo. Jednak kiedy widziała rozwodowe łzy przyjaciółki i nieznośną szarpaninę o opiekę nad córką, przysięgła sobie, że dziecko – tak, mąż – nigdy.

Dzisiaj Olga i jej przyjaciółka to samotne matki. Tak jak kiedyś wspólnie szykowały się na imprezę, tak dzisiaj razem przeżywają wszystkie przeziębienia, pierwsze dni w przedszkolu i kłopoty z nianiami. Olga to jednak mama - singielka z wyboru. Gdy awansowała i otrzymała prestiżową pracę kierownika zespołu w liczącej się, krakowskiej agencji reklamowej, postanowiła znaleźć dawcę nasienia. Zamieściła kilka ogłoszeń w Internecie, a telefony rozdzwoniły się jeszcze tego samego dnia.

„Chciałam, żeby facet miał między 185 a 190 wzrostu, był dobrze zbudowany i wykształcony. Nie miały dla mnie znaczenia takie detale jako kolor oczu czy włosów, ale za to interesowało mnie, czy w jego rodzinie ktoś chorował na cukrzycę albo schorzenia psychiczne” – przyznaje Olga. „No i najważniejszą sprawą były aktualne badania – na HIV, żółtaczkę, itp. Od razu w ogłoszeniu napisałam też, że nie chcę naturalnego zapłodnienia, a przez inseminację, czyli przy użyciu strzykawki. Nie chodziło o to, że nie lubię seksu, bo lubię, ale taki celowy seks miałby w sobie coś mechanicznego”.

Po dwóch tygodniach Olga wyselekcjonowała dziesięciu kandydatów i spotkała się z każdym na kawę. Niektórzy z nich pochodzili z drugiego końca Polski, więc pokryła koszty dojazdu do Krakowa.

 „Trzech okazało się kimś zupełnie innym niż w opisie, który otrzymałam mailem. Ale reszta to byli młodzi, inteligentni faceci, najczęściej tuż po studiach albo jeszcze w trakcie studiów. Inteligentni, szarmanccy, przystojni. Większość ma dziewczyny i od czasu do czasu zarabia w taki sposób na życie. Częściej jednak pomagają bezpłodnym parom, bo boją się, że samotne kobiety posądzą ich kiedyś o alimenty. Mnie się chyba nie przestraszyli, bo po rozmowie, każdy był chętny do dalszej współpracy.” – żartuje Olga. „Ja jednak już wiedziałam, że to będzie On – niebieskooki brunet z brzoskwiniową karnacją i bystrym spojrzeniem. Mieszkał we Wrocławiu, odpowiadało mi, że nie w Krakowie. Przyjechał do mnie do domu, wszystko sprawnie poszło. Trochę krępowało mnie, że zamykam go za ścianą z filmem pornograficznym, ale wypiłam kubek melisy i pomyślałam, że przecież tak robią kobiety na całym świecie. Za pierwszym razem nie wyszło, ale już za drugim - tak. Gdy zobaczyłam niebieską kreskę na teście, byłam w siódmym niebie i w euforii wysłałam do mojego dawcy prezent – piękny, jedwabny krawat. Dzisiaj Alek ma 1,5 roku i jest całym moim życiem”.

37-letnia Marzena, mama rezolutnej pięciolatki Gabrysi, nie zdecydowała się na inseminację. Jeszcze w ogłoszeniu zaznaczyła, że świetnie zapłaci i chciałaby, aby do zapłodnienia doszło drogą naturalną. Przeprowadziła podobny nabór jak Olga, chociaż w ogóle nie zależało jej na wyglądzie.

„Nie przywiązuję do tego wagi. Za to od zawsze fascynowali mnie inteligentni ludzie. I chciałam, żeby moje dziecko do nich należało. Gdy szukałam kandydata na ojca, kierowałam się tylko jednym – czy należy do MENSY”.

Oprócz tego, Marzena brała również pod uwagę wiek potencjalnego ojca (nie więcej niż 35 lat), aktualne badania oraz wykształcenie. Z dawcą spotkała się w hotelu, w mieście, które było połowę drogi od ich miejsc zamieszkania.

„Nie chciałam, żeby cokolwiek o mnie wiedział, poza tym bez sensu, żeby jechał 10 godzin pociągiem przez całą Polskę. Było miło, zrobiliśmy to kilka razy, dla pewności. Rano zostawiłam mu pieniądze na szafce nocnej i po prostu wyszłam. Gdy okazało się, że jestem w ciąży, wysłałam mu jeszcze bonusowe 500 zł, byłam naprawdę szczęśliwa”.

Dzisiaj Marzena nie ma kontaktu z ojcem swojej córki, ale zanim mała nie skończyła 2 lat, pisali do siebie czasem maile. Dzisiaj dawca z ogłoszenia ma już swoją rodzinę, a los Gabrysi wydaje się go nie interesować. Mimo że Marzenie nie brakuje męża, to ma wyrzuty sumienia, że nie dała sobie szansy na normalną rodzinę. Jednak obraz wiecznie pijanego ojca - ignoranta nie pozwolił jej na dłużej związać się z mężczyzną.

„Bałam się. Nie chciałam trafić na drania, więc wolałam nie ryzykować. Na studiach miałam wielu facetów, ale takich na jedną noc. Zresztą do tej pory zdarza mi się czasem spotkać z kimś po pracy, ale tylko na kino i niezobowiązujący seks. Jest nam dobrze samym z Gabi. Najbardziej lubimy wspólne wakacje i zakupy. Gabrysia uwielbia sukienki, ale stawia je na równi z książkami. Na szczęście! Staram się jej dawać wszystko, co najlepsze, ale czasami budzę się w środku nocy i myślę, że za kilkanaście lat przyjdzie do mnie i zapyta, gdzie jest jej ojciec. Oczywiście, powiem prawdę. Że wolałam być niezależna i bałam się facetów. I chciałam spełniać swoje marzenia, prowadzić firmę, być kobietą sukcesu, której największym sukcesem były jednak nie wielkie kontrakty i kariera, a najwspanialsza pod słońcem córka”.

Dla Patrycji dziecko było sposobem na zabicie tęsknoty. Podobnie jak Olga, miała kłopot z zaufaniem mężczyznom. W dzieciństwie była molestowana przez wujka i już wtedy poprzysięgła sobie, że nigdy nie wyjdzie za mąż. Obietnicy dotrzymała, ale gdy stuknęła jej 30-ka, zapragnęła mieć córeczkę. Oczywiście, mógł być synek, ale bardziej marzyła jej się mała dziewczynka, którą mogłaby przebierać w kolorowe sukienki. Wahała się jednak, czy to dobra decyzja, bo przecież nigdy nie wiadomo, kim może okazać się facet z Internetu. Przed takim wyborem przestrzegała ją też mama, która całe życie mieszkała na wsi i obawiała się, co ludzie powiedzą na to, że jej córka ma nieślubne dziecko. Gdy jednak mama umarła na raka, a Patrycja poczuła się okrutnie samotna, postanowiła zrealizować swoje marzenia.

Do tej pory każdą wolną chwilę poświęcała na pracę, zakupy albo wakacje, ale wystawne i bezproblemowe życie singla zaczęło ją nudzić. Mogła spełnić każdą swoją zachciankę, czuła jednak, że nic nie da jej takiej radości jak dziecko. Z drugiej strony strach przed facetem z ogłoszenia był silniejszy. Postanowiła więc uwieść kolegę, którego znała jeszcze z czasów liceum. Patrycja mieszkała w Warszawie, on w Rzeszowie, oboje samowystarczalni, bez zobowiązań. On też nie miał szczęścia w miłości, ale z ochotą odgrzał starą znajomość. Już po pierwszym spotkaniu trafili do łóżka. Widywali się przez trzy miesiące, nawet wtedy, gdy Patrycja wiedziała już o ciąży. Na kolejną randkę z rzędu nie dotarła i wysłała mail, że oddelegowali ją do pracy w Paryżu. Widziała, że jej „dawca” wpadł po uszy – wyznawał miłość, mówił, że jest wyjątkowa, błagał o telefon, wiadomość. Ale ona nadal nie chciała się z nikim wiązać, poza tym czuła już bicie serca swojego maleństwa.

Urodziła z trudem, bo przez cesarkę. Zuzia prawie się udusiła, była wcześniakiem. Długo leżała w szpitalu w inkubatorze, a Patrycja w tym czasie bardzo płakała. Gdy wróciły razem do domu i wiedziała już, że małej nic nie grozi, odetchnęła z ulgą. Teraz z powodzeniem łączy pracę i macierzyństwo. Zuzia idzie w tym roku do pierwszej klasy. O ojca pyta rzadko, tylko gdy w przedszkolu rysują domek, płotek, kota, psa i rodzinę. Wtedy Patrycja obiecuje jej, że kiedyś pozna swojego tatę. I opowiada, że to wspaniały gentleman, że przesyła cudowne bukiety kwiatów i w głębi duszy jest romantykiem. Zuzia niewiele z tego rozumie, ale kiedyś będzie musiała zrozumieć. I wybaczyć swojej mamie, że odebrała jej jedną z najważniejszych osób w życiu każdej, małej i dużej kobiety – ojca.

Nadia Tyszkiewicz

Zobacz także:

Związkofobia, czyli lęk przed zaangażowaniem

Istnieją kobiety, które nie są w stanie stworzyć związku partnerskiego z mężczyzną. To związkofobki – dziewczyny, które nie potrafią się zaangażować.

Single mają słabsze mózgi?

Z najnowszych badań wynika, że single są słabsi pod kątem fizycznym, a ich mózgi są bardziej narażone na udary, niż mózgi osób żyjących w duecie.

Komentarze (312). Ocena artykułu 5 na 5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu (1-5)

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 1. Anonim (Ocena: 5) 2014-10-06 14:32:46 zgłoś do usunięcia re: Atrakcyjna singielka szuka dawcy spermy…

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Chętnie wam pomoce proszę pisać 691494921

 2. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 3. Kamil (Ocena: 3) 2014-09-22 11:12:05 zgłoś do usunięcia Hetnie zaplodnię

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Hętnie zaplodnie mam 27 lat jestem zdrowy bez naloguw 722316333 prosze dzwonić

 4. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 5. Adam (Ocena: 5) 2014-09-22 11:06:32 zgłoś do usunięcia re: Atrakcyjna singielka szuka dawcy spermy…

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Moge być dawcą jestem mlody 27 lat 722316333 jestem zdrowy bez naloguw

 6. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 7. Anonim (Ocena: 5) 2014-09-21 10:45:07 zgłoś do usunięcia re: Atrakcyjna singielka szuka dawcy spermy…

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Witam,chętnie pomogę,jestem zdrowy,lat 35,brunet,kom,791 398 474,w-wa,wojtek79.g@wp.pl

 8. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 9. Anonim (Ocena: 5) 2014-09-04 11:28:52 zgłoś do usunięcia re: Atrakcyjna singielka szuka dawcy spermy…

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Witam,chętnie pomogę,brunet z W-wy,lat 35,kom.791 398 474,krew 0rh-

 10. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 11. DAWCA... (Ocena: 5) 2014-08-30 10:55:08 zgłoś do usunięcia re: Atrakcyjna singielka szuka dawcy spermy…

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  BARDZO CHETNIE POMOGE PANI W TYM... KONTAKT piotr.77_5@o2.pl ...

 12. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 13. Anonim (Ocena: 5) 2014-08-01 20:12:09 zgłoś do usunięcia re: Atrakcyjna singielka szuka dawcy spermy…

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  zaplodnie pania kazda moy numer 502097800 pisac jestem zdrowym nenem w wieku 38 lat

 14. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 15. :)) (Ocena: 5) 2014-06-16 17:46:32 zgłoś do usunięcia re: Atrakcyjna singielka szuka dawcy spermy…

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  chętnie pomogę każdej potrzebującej kobiecie zajść w ciąże mam sam dziecko chłopczyka wieku 5l i 2 kobietom pomogłem 1-wsza ma dziewczynkę 3l 2-ga chłopca 2 l są wszystkie zdrowe ja mam 29 lat warszawa damnasienie.85@gazeta.pl

 16. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 17. Anonim (Ocena: 5) 2014-05-20 20:38:46 zgłoś do usunięcia re: Atrakcyjna singielka szuka dawcy spermy…

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Ta patrycja jest zalosna chlak ja pokochal a ona gdy osiagmela cel rzucila go.

 18. Anonim (Ocena: 5) 2014-05-20 20:39:54 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Sory chlopak

 19. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 20. Anonim (Ocena: 5) 2014-03-23 15:45:26 zgłoś do usunięcia re: Atrakcyjna singielka szuka dawcy spermy…

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Mam 38 lat i czwórkę własnych dzieci chętnie pomogę każdej kobiecie zajść w ciąże 661 147 998 poz. Kamil

 21. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 22. marcin (Ocena: 5) 2014-01-30 13:43:39 zgłoś do usunięcia re: Atrakcyjna singielka szuka dawcy spermy…

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  mam34lata i bardzo hetnie pomoge każdej kobiecie zajść

 23. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 24. marcin (Ocena: 5) 2014-01-30 13:38:39 zgłoś do usunięcia re: Atrakcyjna singielka szuka dawcy spermy…

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  chętnie pomoge każdej kobiecie zajść w ciaze mam sam 4 dzieci sa wszystkie zdrowe mam 34lata

 25. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 26. miodek (Ocena: 5) 2013-12-21 16:48:29 zgłoś do usunięcia damsperme z gropaa2rh

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  damsperme z grupa krwi a2rh dodatni 731083128

 27. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 28. Adam (Ocena: 5) 2013-12-13 3:13:38 zgłoś do usunięcia re: Atrakcyjna singielka szuka dawcy spermy…

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  dawcaspermy@gazeta.pl pomogę bezinteresownie,ale bez zobowiazan.Zapraszam singielki do współpracy.Napisz a umówimy sie na spotkanie,Dyskrecja gwarantowana,z poszanowaniem twojej prywatnosci

 29. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 30. Anonim (Ocena: 5) 2013-10-31 22:56:41 zgłoś do usunięcia re: Atrakcyjna singielka szuka dawcy spermy…

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  pomogę za nie wielką opłatą w zapłodnieniu naturalnym bądź w klinice nie szukam przygód mam 19 lat jestem zupełnie zdrowy mam córeczkę która skończyła 8 miesięcy jestem brunetem brązowe oczy 174 wzrostu i 63 kilogramy wagi tylko poważne propozycję jestem w trudnej sytuacji finansowej i potrzebuję na utrzymanie domu proszę pisać na e-mail:ziomektrg844@interia.pl 100% Dyskrecji

 31. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 32. Anonim (Ocena: 5) 2013-10-22 10:28:48 zgłoś do usunięcia re: Atrakcyjna singielka szuka dawcy spermy…

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Dawcaspermy@gazeta.pl Pomoc bezinteresowna,ale bez zobowiazan.Jetes singielka wiesz ze dasz sobie rade sama,masz prace i mieszkanie oraz wsparcie rodziny,to moja oferta jest dla ciebie.Zapraszam

 33. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 34. TYGRYS (Ocena: 5) 2013-06-25 19:24:25 zgłoś do usunięcia ZAPŁODNIE

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  CHCESZ BYC ZAPŁODNIONA ZADZWON ZAPLODNIŁEM JUZ 8 KOBIET TYGRYSEK197609@GMAIL.COM

 35. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 36. Anonim (Ocena: 5) 2013-06-08 22:11:32 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  witajce dzwyny mam na ime kasia26 lat szukam dzwyny nazwozek stały nie nasexs tyko być skims i ne patrze nawyglond lecz serce to muj numer komurkowy 539481241 zawon

 37. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 38. Anonim (Ocena: 5) 2013-04-22 23:56:00 zgłoś do usunięcia re: Atrakcyjna singielka szuka dawcy spermy…

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  chcesz to napisz bliziutkobliziutko@interia.pl

 39. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 40. dawca (Ocena: 5) 2013-03-13 7:03:57 zgłoś do usunięcia re: Atrakcyjna singielka szuka dawcy spermy…

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  dobry-dawca@gazeta.pl zainteresowanych zachęcam do kontaktu pozdrawiam

 41. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 42. Adam (Ocena: 5) 2013-02-26 16:12:19 zgłoś do usunięcia re: Atrakcyjna singielka szuka dawcy spermy…

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Witam mam 31 lata jestem zdrowy. Wysoki 180cm niebieskookim, o atletycznej budowie.Zapewniona dyskrecja. woj. Wielkopolskie. Pomogę samotnej pani lub parze. star001@wp.pl

 43. Anonim (Ocena: 5) 2013-06-05 9:17:40 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Witam. Jestem zainteresowana Twoja pomoca, mam 36 lat I bardzo pragne dzidziusia jjuull18@wp.pl

 44. Anonim (Ocena: 5) 2013-07-10 17:39:53 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  jestem zainteresowany ile placisz

 45. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 46. Pewny :)) (Ocena: 5) 2013-02-20 15:42:04 zgłoś do usunięcia re: Atrakcyjna singielka szuka dawcy spermy…

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Pomogę zajść w ciążę, zostanę dawcą! Wzrost - 179 cm waga- 62 kg oczy - piwne krew - 0 RH+ Jeżeli jesteś zainteresowana napisz na e-maila - mirinda91@o2.pl

 47. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 48. Podpis... (Ocena: 5) 2013-02-07 11:25:26 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Napisz komentarz...

 49. Anonim (Ocena: 5) 2014-01-06 20:14:52 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  szukam miłej sympatycznej kobiety do stałego związku tel 532416676 młody miły facet

 50. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 51. PEPE (Ocena: 5) 2013-01-30 8:38:59 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Oferuję swoją pomoc przy całkowicie anonimowym zapłodnieniu kobiety, - dyskrecja 100% . Moja oferta skierowana jest dla zdecydowanych kobiet chcących zajść w ciążę z anonimowym dla nich tylko dawcą nasienia z różnych powodów , /wiadomo kariera, brak czasu /, Jestem rzeczywistym dawcą, a nie „poszukiwaczem przygód”. Mam 30 lat, jestem zdrowy, prowadzę zdrowy tryb życia. Mam krucze włosy i oczy niebieskie. Wzrost 185cm. Wykształcenie średnie. Zdaję sobie sprawę, że podjęcie decyzji o zapłodnieniu przez innego mężczyznę jest bardzo trudne, dlatego na naszym pierwszym wstępnym spotkaniu omawiamy wszystko. pisać lub dzwonić 537310896 e-maila

 52. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 53. Andrzej-dawca nasienia (Ocena: 5) 2013-01-17 20:59:43 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Witam. Chętnie pomoge w zapłodnieniu-oddam nasienie gratis. Tylko i wyłącznie w gre wchodzi inseminacja,żadnego stosunku. Mam 35 lat ,180cm,około 89 kg wagi,ciemne włosy,brązowe oczy brak chorób genetycznych w żadnej lini.Żonaty mam własne potomstwo.Jeśli będziesz miała pytania pisz andreotti0@interia.pl

 54. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 • Komentarze strona 1 z 9