Kategorie
 1. Papilot.pl
 2. >
 3. Życie
 4. >
 5. Historie czytelniczek
 6. >
 7. Matka zniszczyła mi życie!

2008-09-02

Matka zniszczyła mi życie!

2008-09-02

List od Czytelniczki, która otwarcie przyznaje, że nienawidzi swojej matki. Przeczytajcie jej historię, która świadczy o tym, że relacje matka - córka w jej rodzinie były naprawdę toksyczne.

Matka zniszczyła mi życie!

Matka zniszczyła mi życie!

List od jednej z Was ukazuje ciemne strony relacji matki z córką. Dramatyczna historia rodzinnego konfliktu, który narasta z każdym dniem. Czy naprawdę nie da się temu zaradzić? Może Wy dostrzegacie wyjście z tej sytuacji, światełko w tunelu?

„Droga redakcjo

Pisze ten list może nie po to aby mi ktoś powiedział ''wszystko będzie dobrze' ale po to żeby mi ktoś pomógł 'walczyć' z moim problemem. Moim problemem jest moja matka. matka którą nienawidzę z całych sił. Od zawsze traktowała nie jak śmiecia, zawsze byłam najgorsza, najbrzydsza i nie zasługiwałam na miłość i ciepło z jej strony. Być może nie byłam planowanym i chcianym dzieckiem i może właśnie teraz to odczuwam. Przez ostatni rok , kiedy jestem 'doroślejsza' traktuje mnie jak śmiecia. Jak najgorszego wroga. Codzienne kłótnie i wyklinanie są normą. Tak było zawsze. Od kiedy pamiętam moja matka robiła między mną a moją dwa lata starszą siostrą różnice. Zawsze Ania dostawała to co chciała, zawsze miała zabawki, sukienki a ja nic. matka potrafiła nas zabrać na miasto i kupić jej lalkę a mi nie. Potrafiła mi powiedzieć prosto w oczy , że jestem od Anki gorsza. Zawsze słyszałam 'czemu nie możesz być jak Ania? Popatrz ona jest taka ładna i miła a Ty co?!' Tak było od kiedy pamiętam. Nie jestem z patologicznej rodziny bo nigdy u mnie nikt nie miał problemu z alkoholem, nie było awantur ani przemocy. Mój tata zawsze starał się reagować na zachowanie matki. Owszem były przez to kłótnie. Ale nic tym nie wskórał. Dziś ona przeszła samą siebie. Od zawsze potrafiła go buntować przeciwko mnie, ja nigdy nie płakałam. Zaczęłam się stawiać i walczyć o swoje prawa i o szacunek wobec mnie. Tato starał sie mnie bronić. Czasami mu to wychodziło. Nie raz słyszałam jak mu mówi 'ja mam jej dość, jest takim złym dzieckiem' mimo , że nic złego nie robiłam. Jak to dziecko, przyszłam brudna do domu czy zwaliłam coś z szafki niechcący. Potrafiła za to mnie nieźle okrzyczeć i sprawić wielką przykrość. Gdy Anka rozbiła szybę to ją wielce pocieszała i zwalała na mnie, że to przeze mnie Anka rzucała kawałkami gałęzi.

Dziś przesadziła. Podczas kłótni powiedziała mi , że mnie nienawidzi, że nie znosi i żebym się wyj*****. I wtedy sie nie rozpłakałam. Mój płacz by nic nie dał. Ani dziś ani kiedyś. Nienawidze jej z całego serca, z całej siły. Jest dla mnie najgorszym wrogiem. Nie mam już siły być w tym domu. O wszystko potrafi się czepić i doprowadzić mnie do złości. Staram się ją ignorować. Wiem, ja nie jestem święta i nigdy nie byłam, ale czy tak wiele oczekuje? Nie chce niczego więcej jak uciec z tego domu i zapomnieć o jej istnieniu. Dla mnie nie zasługuje na to bym jej powiedziała 'mamo'. Jest mi całkiem obca i tak już pozostanie.

Nie napisałam tego po to aby ktoś mi napisał 'głupia jesteś mame sie powinno szanować, ona Cie urodziła.' napisałam to być może i po to aby dowiedzieć sie czy ktoś jak ja ma taki 'problem' . Być może wiele osób to potępi i powie, że ludzie mają naprawde ciężko w życiu. Są ludzie chorzy którzy zmagają sie z chorobami przez lata. Są ludzie biedni którzy nie mają co zjeść na śniadanie. Są też osoby które żyją w patologicznym środowisku, ja tego nie doświadczyłam. I dziękuję za to Bogu. Ale zastanawiam się dlaczego akurat ja ? Dlaczego ja mam taką matke i czym sobie na to zasłużyłam? Nie pchałam się na świat, ona wiedziała co robi rodząc mnie.

Pozdrawiam.

El”.

Komentarze (1225). Ocena artykułu 5 na 5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu (1-5)

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 1. ktoś (Ocena: 5) 2016-01-27 17:08:52 zgłoś do usunięcia re: Matka zniszczyła mi życie!

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  mnie mamusia w dniu 30 urodzin powiedziała, że przeze mnie życie przegrała - to taka nowa forma okazywania miłości, ta kobieta zdechnie sama w domu starców, bo na nic innego nie zasługuje

 2. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 3. nati współczująca (Ocena: 5) 2016-01-23 14:11:52 zgłoś do usunięcia re: Matka zniszczyła mi życie!

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  przykro mi bardzo że taką masz mame zreszta mam podobnie

 4. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 5. EwelciA (Ocena: 5) 2016-01-09 10:00:22 zgłoś do usunięcia re: Matka zniszczyła mi życie!

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Skąd to znam moja jest taka sama. Wiecznie obwinia mnie za wszytsko. Mam już dość postanowiłam się wynieść bo żyć się tak nie da w strachu żyć i takim cierpieniu. Święta nie byłam ale matka nie powinna mi od małego wmawiać ze jestem nikim

 6. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 7. aroxsi (Ocena: 5) 2015-12-25 23:56:29 zgłoś do usunięcia re: Matka zniszczyła mi życie!

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  mam o wiele gorszą mamę nie przejmuj sie

 8. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 9. Anonim (Ocena: 5) 2015-12-12 23:27:11 zgłoś do usunięcia re: Matka zniszczyła mi życie!

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  ja też tak mam. nie martw się nie jesteś sama. też mam siostrę , ale młodszą o 2 lata jej wolno wszystko ona jest najlepsza i w ogóle a ja .... szkoda gadać ja cie w pełni rozumie . raz , no nie raz ale wtedy doszczętnie przesadziła i doprowadziła mnie do takiego stanu że chciałam sobie podciąć żyły, ale w ostatniej chwil tata wszedł do pokoju. wściekałam się na niego bo nie pozwolił mi skończyć tego piekła-to nie jest życie normalnej nastolatki to PIEKŁO. kiedy czytałam twój list cały czas płakałam . a właśnie apropo listów napisałam 1 do mamy rok temu na boże narodzenie (taki "prezent " z mojej strony. napisałam w nim co mnie boli co chciałabym zmienić i jeszcze parę rzeczy . nie wiem na prawdę nie wiem dlaczego to ja mam taką matkę . jeśli było by to możliwe chciałabym wymazać większość wspomnień od kiedy pamiętam aż do tej chwili, aż do ostatniej kłótni. nie wyrabiam już . może jak przeczytasz ten komentarz poczujesz się lepiej , bo wtedy będziesz wiedziała że nie jesteś sama na tym świecie z takimi problemami.powiem ci jeszcze jedno. nie zwierzaj się o tym problemie osobą z zewnątrz to nic nie da, a będzie jeszcze gorzej uwierz mi na słowo. osobą którym mówisz o twojej ostatniej kłótni z mamą i jaka ona dla ciebie jest i wgl nie zrozumieją tego do puki czegoś takiego nie przeżyją . pozdrawiam i życzę tego żebyś szybko się usamodzielniła i wyprowadziła z domu. tu chodzi o twoje zdrowie o twoja psychikę którą ona ci zniszczyła,ale może jeszcze coś da się z niej uratować.

 10. anna (Ocena: 5) 2016-02-07 11:52:15 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Jesli mozesz wyjedz,znajdz prace w innym miescie,zatrudnij sie do sprzatania w bogatym domu,wszystko jedno ,po prostu urwij sie z piekla

 11. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 12. Lena (Ocena: 5) 2015-11-29 9:56:34 zgłoś do usunięcia re: Matka zniszczyła mi życie!

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Wydaje mi się,że może Ty nie jesteś jej córka.Może ojciec miał Cię na boku z inną kobietą która np. Umarła po porodzie lub była z patologii lub byla prostytutka.innego wytlumaczenia nie widzę.Bo własnego dziecka się tak nie traktuje.ona traktuje Cię jak pasierbice.

 13. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 14. ja4 (Ocena: 5) 2015-11-15 11:43:58 zgłoś do usunięcia re: Matka zniszczyła mi życie!

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Od dzieciństwa zmagam się ze słowna przemocą wobec mnie... żyłam w ciągłym stresie.. moje poczucie własnejwwartości było w skali 1 do 10 - to 0. Nie miałam koleżanek, kolegów... ciągle czułam się gorsza, bo tak podkreślała to moja mama. A rąk bardzo chciałam moc z kimś się pobawić.. mieć przyjaciół ! Rzadko kiedy z kimś się spotykalam. A jak już się spotkałam to w domu zaraz była kłótnia. Ze nie mam prawa się z kimś zadawać bo " ona jest głupia, i i jej rodziny tez" Czułam się ssamotna w tym wielkim świecie. Nie miałam ciuchów jak inne dziewczynki... było mi wstyd. Chłopaki się ze mnie śmiali. Kiedyś jeden z kolegów w klasie podarował wszystkim dziewczynka ładne prezenty a ja dostałam żabę... wszyscy się śmiali... a ja miałam łzy w oczach. Kiedy zaczęłam dorastać moi rodzice bardzo się kłócili.. była nawet Policja.. kazali mi wybierać, po której stronie jestem.. nie wiedziałam co się dzieje. Słyszałam ciągle że jestem głupia ze jestem taka sama jak tatuś... zmuszala mnie do jedzenia czegoś po czym było mi niedobrze. Płakałam. Kiedy pierwszy raz zaczęła mną szarpać z nerwów... myślałam że tak ma być.. Widocznie zasluzylam. Kiedy zaczęłam się spotykać z koleżanką która była mi tak bliska , mama zaczęła mi grozić ze do niej zadzwoni i powie jaka jest i ze ja nie będę się z nią spotykać. Bałamsię. Kiedy poszłam na studia i do pracy.. mama stwierdziła że jestem za głupia na prace w urzędzie... ze powinnam iść do sklepu na kasę albo na pocztę. Czytała wszystkie moje korespondencje... szperala mi w pokoju.. układała wszystko po swojemu. Nie godzila się na mój związek z chłopakiem. Po każdym naszym spotkaniu kłócila się ze mną pod byle pretekstem. Tak jakbym nie miała prawa na nic. Byłam tlamszona. Mój związek po 3 latach się rozpadł.. i wiem ze to przez mój płacz, brakppewności siebie.. podejrzewałam go o to ze pewnie mnie z kimś zdradza. Ciągle czułam się ta małą dziewczynką z której śmieją się inni i nikt jej nie chce. Zawalilam studia... mieszkam nadal z rodzicami.. i słyszę przy najbliższej okazji jaka jestem beznadziejna i brzydka. Ze nie potrafię się ubrać.. ze jestem juz stara i nikt mnie nie zechce. Ze ona już dawno w moim wieku miała dzieci. Ze wyglądam jak szuja i parę innych rzeczy... jestem zmęczona życiem... nie mam przyjaciół. Boje się zranienia. Odrzucenia. Boje się wszystkiego. Najgorsze jest to ze nie mam nawet komu się wyzalic. Może to wina we mnie. Może jestem zła i codzienne cierpienie ma mi pomóc...

 15. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 16. Anonim (Ocena: 5) 2015-10-22 21:11:28 zgłoś do usunięcia re: Matka zniszczyła mi życie!

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Ja również nie mam lekko , po tym jak rodzice się rozwiedli mieszkam u dziadków .. teraz często słyszę że byłby spokój gdyby mnie nie było, nic mi nie wolno, wypominają mi nawet to że jem za ich pieniądze, mieszkam u nich, zajmuje pokój itd.. nie biorę od nich żadnych pieniędzy, ani złotówki ! Jak oni mogą tak bezczelnie mi wszystko wypominać ! Przecież to nie przeze mnie moi rodzice się rozwiedli, nie moja wina! Jest mi bardzo przykro, niewiem co będzie dalej :(

 17. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 18. Anonim (Ocena: 5) 2015-09-23 8:22:22 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  .Andy z Wawy oto nr tej Basi 790336277

 19. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 20. Anonim (Ocena: 5) 2015-09-10 16:34:56 zgłoś do usunięcia re: Matka zniszczyła mi życie!

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Wspolczuje tez mam taki problem.Nie mam sie gdzie wyprowadzic bo matka zlikwidowala mi ksiazeczke mieszkaniowa.Czesto wygania mnie jak mi sie niepodoba to nie musze w jej mieszkaniu mieszkac.Juz kilka razy powiedzialam ze sie na swiat nie prosilam.Psycholog stwierdzil ze jest chora leczona uwaza ze postepuje prawidlowo.Dobrze ze pracuje i nie widzimy sie , apo obiedzie zmywam sie i wracam wieczorem by unikac klotni.Najgorsze ze mojamatka skonfliktowala mni z 2 kolezankami mowiac nieprawde.Niemniej dziwie sie im bo znaja ma matke do czego jest zdolna.Dziekuje Bogu ze otaczam sie dobrymi zyczliwymi ludzmi.Jest mi bardzo ciezko zyc z tosyczna matka.JZ

 21. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 22. Anonim? :( (Ocena: 5) 2015-08-22 18:12:39 zgłoś do usunięcia re: Matka zniszczyła mi życie!

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Jesteś biedaczką trochę podobną do mnie. Tyle aż ja żyję w patologicznej rodzinie. Alkohol jest tu codziennie. Albo to mama pije, albo tata albo razem piją. Mój tata jest chory psychicznie i mama mi opowiadała jak on bił mamę gdy byłam mała, wyzywał itp. Kiedy ona jest pijana wyzywa mnie. Ale na szczęście nie zawsze mnie aż tak wyzywa. Przeklina na mnie np: Ty Skur*******, idź do poje****** tatusia, jesteś popierd***** i jeszcze więcej. Nie napisze wszystkiego ale jest okropnie. Zawsze kiedy coś złego zrobię to poruwnuje mnie do innych dzieci. Patologia w moim domu była jeszcze przed moim urodzeniem, a mam 11 lat. W wieku 8-9 lat widziałam krew na podłodze ponieważ moi rodzice si bili. Czasem musiałam ich uspokajać inaczej by się zabili. To nie wszystko, ale nie będę Was tym zanudzać. Pozdrawiam. :(

 23. xyz (Ocena: 5) 2015-08-22 22:43:42 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Niunia, trzymaj się jak najmocniej. Nie masz jakiegoś wsparcia w rodzinie, typu babcia, ciocia, lub ktoś inny? :(

 24. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 25. LAUR 50 (Ocena: 5) 2015-07-08 14:07:57 zgłoś do usunięcia re: Matka zniszczyła mi życie!

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  DODAM TYKLO ŻE USAMODZIELNIŁA SIE W WIEKU 18 LAT I BYŁO BARDZO CIEZKO ALE DAŁAM RADE A DZISIAJ MAM SATYSFAKCJĘ

 26. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 27. LAURA 50 (Ocena: 5) 2015-07-08 14:05:31 zgłoś do usunięcia re: Matka zniszczyła mi życie!

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  TEZ TAK MIAŁAM ALE ZAWSZE POWTARZALAM SOBIE Z JA WAM POKAZE ŻE NIE JESTEM NIKIM.I UDAŁO SIE DZISIAJ MAM 36 LAT UDANE ŻYCIE.ŻAL ZOSTAŁ MOŻE CZEKAM NA SŁOWA ZE SIE MYLILI ALE NIE DOCZEKAM SIE NIGDY .....

 28. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 29. Anonim (Ocena: 5) 2015-06-24 15:24:11 zgłoś do usunięcia re: Matka zniszczyła mi życie!

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Ja mialam wielkie szczescie bo mialam kochanego Tate ktory mi pokazal co jest uczucie.Poswiecal mi duzo czasu ,rysowal ze mna czytal spiewal uczyl mnie jezdzic na rowerze.Dla mnie to byl cudowny czlowiek .Zawsze mowilam ze jak bede dorosla to chce takiego maza jak moj tata jest.Los chcial i dostalam wspanialego meza i tate dla moich dzieci .Bylismy cudowna rodzina przez 23 lata choc nie zawsze bylo lekko.Niestety moj tata zmarl 5 lat temu a moj maz 2,5 roku temu.Stracilam dwie wspaniale osoby ktore byly dla mnie warciem .Zostalam sama z dziecmi majac 41 lat-no i moja mama z ktora nie rozumiem sie cale moje zycie.Cale zycie bylam dla niej kims gorszym od brata .Nigdy nie mowila o mnie w cieplych kolorach nawet jak wychodzilam za maz zrobilam sobie sama z mezem wesele -a przeciez to zadanie MAMY.Po smierci mojego meza ja cos opetalo myslala ze zamieszkamy chyba razem zeby mnie mogla gnoic dalej ale nie pozwolilam na to.Bylo mi bardzo ciezko nie mialam za co zaplacic rachunkow to sprzedalam cale moje zloto.Nie zapytal sie nikt ani ona ani moj brat czy cos z dziecmi potrzebujemy.Na dzien dzisiejszy unikam kontaktu z nia a ona dzwoni nagrywa sie i mowi ze jaka ja jestem niedobra tak sie z mama nie robi.Nie bylo jej nigdy jak ja potrzebowalam ,zadaje sobie pytanie dlaczego ja mam byc teraz dla niej bo jest starsza albo ze matke sie mam jedna .Ona dla mnie nigdy mama nie byla za duzo ukrzywdzila mi.Mam dwojke dzieci i nie byla bym wstanie zrobic takich rzeczy bo je za bardzo kocham

 30. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 31. BAJA (Ocena: 5) 2015-06-04 16:08:36 zgłoś do usunięcia re: Matka zniszczyła mi życie!

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Mój problem jest dla mnie nie do rozwiązania. Mam 57 lat i prawie od samego początku życia moja matka mnie niszczy. Na 50-te urodziny moje oznajmiła mi ciesz się że żyjesz, bo miałaś być wyskrobana. Jestem jedyną osobą chyba na całym świecie, która ma 3-ech tatusiów. Tak to prawda. Niemal codziennie słyszę, że jestem niedobra, najgorsza córka na świecie. Zostawiła 4 maleńkich dzieci, i sobie wyjechała. Tego nie pamięta, ale mnie na każdym kroku potrafi dokuczyć. Szkołę średnią wybrała za mnie, ja chciałam do liceum, a ona załatwiła mi zawodówkę, że niby ja się nadaję do szlifowania żelastwa. Błagam pomóżcie mi, bo oszaleje, jestem u kresu wytrzymałości.

 32. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 33. monica (Ocena: 5) 2015-05-27 10:32:59 zgłoś do usunięcia re: Matka zniszczyła mi życie!

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  CZUJE TO SAMO CZYLI NIC NIE CZUJE DO MATKI ALE TYLKO NIENAWISC ZA TO JAK MNIE TRAKTOWALA I TRAKTUJE DALEJ KIEDYS POWIEDZIALA ZE MOGLA MNIE WYSZCZAC POD PLOTEM....MAM 40LAT POSTANOWILAM RADZIC SOBIE Z PRZESZLOSCIA OBOJETNOSCIA I TYLKO KONTAKTOWAC SIE Z KATEM PSYCHICZNYM JAK NAPRAWDE NIE MA INNEGO WYJSCIA,DUZO BY OPISYWAC SZKODA ROZDRAPYWAC RAN MM

 34. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 35. Anika (Ocena: 5) 2015-05-11 11:34:35 zgłoś do usunięcia re: Matka zniszczyła mi życie!

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Witam , mam dokładnie tak samo nie raz słyszałam że jestem niechcianym dzieckiem , że żałuję że mnie nie oddala bo tylko zmarnowałam jej życie :( od dziecka byłam przez Nią bita , poniżana i najgorsza. Jest to bolesne i przykre , że własna matka potrafi tak traktować własne dziecko , obraz jej przemocy nade mną pojawia się dość często :( odbiło się to na mnie. Boje się ze w przyszłości mogę być taka jak ona

 36. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 37. AGA (Ocena: 5) 2015-03-23 22:39:49 zgłoś do usunięcia re: Matka zniszczyła mi życie!

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  ROZUMIEM CIĘ MAM TAKĄ SAMĄ SYTUACJĘ

 38. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 39. ZAŁAMANA (Ocena: 5) 2015-03-15 17:13:31 zgłoś do usunięcia re: Matka zniszczyła mi życie!

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  MAM 15 LAT I PODONE SYTUACJE MOJA MATKA JEST NIEOBLICZALA RAZ MNIE ZLAŁA TAK PASKIEM ŻE W SZKOLE MUSIAŁAM KLAMAC ZE ZWALILAM SIE Z ROWERU ROWNIEZ UZYWA DO MNIE TEKSTOW TYPU MENDA SPOLECZNA , BACHOR POPIERDOLONY :( CIEZKO MI ZNIA PONIEWAZ RODZICE SIE ROZWIEDLI GDY MIALAM 5 LAT A TERAZ Z MATKA MIESZKAMY ZA GRANICA A Z OJCEM ROZMAWIAM JEDYNIE PRZEZ INTERNET

 40. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 41. Agata (Ocena: 5) 2015-02-21 21:32:12 zgłoś do usunięcia re: Matka zniszczyła mi życie!

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Witaj ja w życiu przeszłam to samo mam teraz 30 lat męża dwójkę dzieci ale nadal nie dała mi spokoju z obelgami najgorsze jest to, że wymyśla historie które nigdy nie istniały, że jestem dziwką, że w burdelu byłam w Niemczech opowiada to ludziom raz próbowała po kryjomu mojemu mężowi wtedy poczułam , że przeszła samą siebie i przestałam się do niej odzywać ona nawet nienawidzi moich dzieci pewnie dlatego tylko, że są moje. Mojego brata też zawsze inaczej traktowała on był mądry i zaradny (choć w życiu nie radził sobie wcale) ja głupia, latawica, nieuk itd... boli mnie to wszystko strasznie bo nic jej nie zrobiłam takiego by mnie tak traktowała ale widocznie takie jest życie i byłam niechciana ....przestałam z nią rozmawiać spotykać się , bo ciężko się do tego przyznać ale innego wyjścia nie masz tylko się od niej uwolnić.

 42. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 43. Ares (Ocena: 5) 2014-11-25 13:00:53 zgłoś do usunięcia re: Matka zniszczyła mi życie!

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  80 % opisywanych tu matek ma chorobę zwana "schizifremia" to sa ludzie z zaburzeniami psychicznymi, po wdrożeniu leczenia sa zupełnie innymi ludźmi....

 44. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 45. Anonim (Ocena: 5) 2014-11-08 19:30:37 zgłoś do usunięcia re: Matka zniszczyła mi życie!

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Mam 53 lata ,moja matka 74 i od śmierci taty to jest 7 lat temu pozbyła sie mnie jak śmiecia. Młodszy brat tak ją nakręcił po śmierci ojca że podała mnie do sądu żebym oddała jej swoją część spadku po ojcu. Dziwne w tym jest to że mój brat mieszka w Ameryce i nie ma ochoty wcale wracać ,a ja mieszkam obok matki i codziennie ją widzę przez okno. Tak mnie zgnoiła w sądzie że sędzina ją ciągle upominała ,nigdy mnie nie przytuliła ,pocałowała ale nie wiedziałam że tak mnie nienawidzi .Mój brat nagadał jej że wróci i bedzie z nią mieszkał a ona mu przepisała cały majątek. Nie wiem teraz co będzie jak ona będzie potrzebowała pomocy ,nie moge się przemóc żeby jej kiedykolwiek pomóc bo brat nie wróci . Powie na pewno tak: weż matkę do siebie albo oddam ją do domu starców ,a jej dom sprzeda. Mój mąż po tym wszystkim nie zgodzi się na zamieszkanie matki u nas , wie przez co ja przeszłam.Moich dzieci też się wyrzekła ,nie zna swoich prawnuków . Czy mam się martwić na zapas ?

 46. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 47. Genowefa (Ocena: 5) 2014-11-07 12:05:24 zgłoś do usunięcia re: Matka zniszczyła mi życie!

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Ktoś kiedyś napsał, że matka powinna urodzić dziecko i umrzeć. Coś w tym jest, bo wszelkie bolesne sprawy rodzinne są jej winą, są, chcąc nie chcąć głęboko z nią powiązane. Ostatnio oglądam "Rodzinę Soprano". Relacje głównego bohatera z matką, to przykład nieustannej traumy. Jak dotąd 4 lata terapii w gabinecie psychiatrycznym, to analiza przeszłości, w kółko, bez końca. Może to nie rodzicielki powinny wychowywać swoje dzieci? Może ktoś inny, postronny, bez zbędnych emocji, ukształtowałby silniejszą, szczęśliwszą osobowość? Zbyt silne, przepojone skrajnymi uczuciami więzy bywają wspaniałe, budujące, ale też destrukcyjne, niestety.

 48. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 49. ewa (Ocena: 5) 2014-10-31 23:48:16 zgłoś do usunięcia matka psychopatka

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Niektore matki sadza ze dzieci to ich wlasnosc i moga sie znecac do woli. Takie kobiety nie powinny miec dzieci! Wyprowadz jezeli masz taka mozliwosc.

 50. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 51. Anonim (Ocena: 5) 2014-10-23 8:22:59 zgłoś do usunięcia re: Matka zniszczyła mi życie!

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  czy jest zazdrosna o uczucia? Dzisiaj rano moje dziecko dostało gorączki, ona przybiegła i zaczęła mi pomagać. Siedziała przy łóżku chorej córki kiedy ja zajmowałam się młodszą córką. Jak wstała córka poprosiła żebym ją przytuliła. Jak to zrobiłam ona powiedziała dzieciom że idzie sobie i wyjeżdża daleko. Matka chyba lubi być w centrum uwagi. Ostatnio jak była na wk....wieniu wyszła wieczorem z domu nikomu nic nie mówiąc. Ja myślałam że wyszła do swojej siostry, kiedy się okazało że jednak nie poszliśmy jej szukać. nie będę pisać jakie myśli krążyły mi i mojemu bratu po głowie. W końcu ją znaleźliśmy, chodziła po ogrodzie i czekała aż ją znajdziemy. Kiedy zapytałam ją dlaczego tak zrobiła, to powiedziała że chciała się przejść, że nie powinna się wtrącać w nasze życie. Jakoś jeszcze to wytrzymuję. Niestety tak się złożyło, że nie mogę jeszcze się przeprowadzić do swojego domu a widzę że jej jest to na rękę i nawet się z tego cieszy.

 52. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 • Komentarze strona 1 z 47

Wchodząc dalej oświadczasz, że masz ukończone 18 lat. Czy chcesz przejść dalej?

Tak Nie