7 strasznych EFEKTÓW UBOCZNYCH, z którymi musisz się liczyć po odstawieniu pigułek

21 Kwietnia 2017

Rezygnacja z antykoncepcji hormonalnej nie jest łatwa i przyjemna...

odstawienie pigułek antykoncepcyjnych

Pigułki antykoncepcyjne to jedna z najpopularniejszych i najbardziej skutecznych form antykoncepcji (zaraz po prezerwatywach). Kiedy jesteśmy zdrowe, a środek zostanie odpowiednio dobrany - powinno obyć się bez efektów ubocznych. Te jednak zawsze są możliwe, bo mówimy o kuracji hormonalnej. I nie chodzi wyłącznie o czas, kiedy je przyjmujemy. Odstawienie pigułek także nie pozostaje obojętne dla funkcjonowania naszego organizmu.

Czasami decydujemy się na to po latach regularnego zabezpieczenia się w ten sposób. Powody są różne - na jakiś czas rezygnujemy z życia seksualnego, przeszkadzają nam efekty uboczne albo zaczynamy starać się o dziecko. Bez względu na powód, musimy liczyć się z objawami charakterystycznymi dla zespołu odstawienia. Fizycznymi, jak i psychicznymi.

Z czym musisz się liczyć, jeśli nagle zrezygnujesz z antykoncepcji hormonalnej?

Zobacz również: Antykoncepcja jest przejawem niedojrzałości - Czy tego będzie uczona polska młodzież w szkołach?

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (24)
ocena
4.4/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2017-07-19 11:08:24

Też po odstawieniu pigułek przytyłem. Aż 15 kg. :( I mój mały strasznie spuchł i stał się żylasty. :( Co robić Pani Doktor? Chce Pani spróbować go leczyć?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
podpis
(Ocena: 5)
2017-04-23 08:32:31

po odstawieniu pigułek co jakiś czas pojawia się u mnie ból owulacyjny, niestety... i to najgorsza wada tego wszystkiego

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-04-21 17:17:45

Osoby biorące antykoncepcje uprawiają nieświadome praktyki okultystyczne. Pan Bóg tworząc człowieka, kobietę dał jej dni płodne i nie, po to, aby się rozmnażać. Jeśli kiedyś dawno temu była np. taka sytuacja, że kobieta przeżyła przygodny seks z mało znanym lub nieznanym mężczyzną i zaszła z nim w ciążę, to po prostu rodziła dziecko lub porzucała gdzieś(albo, co innego, ale o tym nie będę pisać). Tabletki antykoncepcyjne to wymysł NIEDAWNYCH czasów, człowiek nie jest stworzony z myślą, aby nie rodzić dzieci(wyjątkiem są medyczne przypadki niepłodności lub bezpłodności), ale ludzie opamiętajcie się! Bierzecie chemię, która w chemiczny sposób rozpi***** wasze hormony a później piszczycie, że tyjecie i wam zrobiło kuku z psychiką. Aby tego uniknąć i więcej nie doświadczać udręk psychicznych i fizycznych, (które macie na własne życzenie) jest skończenie przyjmowania tego szataństwa i zdania się na Wolę Bożą. Bowiem jak Pan Bóg zasądzi tak będziecie mieć dzieci. Z resztą kobieta nie jest stworzona do rodzenia dzieci w późnym wieku tylko jak jest młoda. I tak współczuje tym, którzy się tym trują. Koniec.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-04-21 18:56:16

Od kiedy w Tworkach jest Internet? XD Rozumiem, ze tak samo reagujesz wtedy, gdy ludzie "truja sie" lekami, by leczyc choroby albo wtedy, gdy truja sie alkoholem i fajkami.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-04-21 18:57:29

Hahaha, a ty sie trujesz narkotykami i to widac.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-04-22 13:33:26

Ja współczuje ludziom, którzy są tak ograniczeni jak Ty :) Człowiek ma wolną wolę i może robić ze swoim ciałem co chce. Każdy przeżywa swoje życie jak chce, z dziećmi lub bez nich, i to między innymi tabletki mogą im to zapewnić. Osobiście zażywam tabletki już 6lat i czuję się świetnie. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że to leki, które oddziałowują.na moją wątrobę, hormony i inne, ale coś za coś... Po za tym, nie każdy wierzy w Twojego Boga.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Kobietawszoku
(Ocena: 3)
2017-05-02 22:21:56

Co?! Oszalał ktoś?! Fanatycy religijni. Lepiej się zabezpieczyć niż dziecko miałoby mieć "przegrane" życie w domu dziecka bądź nie kochającej rodzinie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
m
(Ocena: 5)
2017-04-21 14:10:25

konkluzja tego artykułu jest taka, żeby nie odstawiać pigułek bo nic dobrego nas nie spotka...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-04-21 13:50:20

Piguly to zło (rozumiem jak ktoś ma np. PCOS i musi brać by uregulować hormony w organizmie, ale jak zdrowa kobieta zaczyna ingerować w prawidłowo funkcjonujący układ hormonalny to się musi liczyć, ze mogą być tego konsekwencje...)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-04-21 15:29:58

No to bioraca bedzie ponosic konsekwencje (albo i nie, bo sa tez bezproblemowe przypadki). Myslisz, ze ingeruje sie dla picu? Np. ja stosuje antykoncepcje hormonalna, bo bardzo, bardzo nie chce miec dzieci (nie znosze ich), a na sterylizacje jeszcze sie nie zdecydowalam. Uwierz mi, dla mnie wahania nastroju i waga zwiekszona o 2 kg to nic w porownaniu do ewentualnej ciazy.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Patrycja
(Ocena: 5)
2017-04-24 15:11:50

Skoro miewasz takie problemy to rozważ zmianę tabletek na inne, albo załóż system levosert, który uwalnia hormony tylko do macicy przez co nie powoduje takich efektów

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
noifajnie
(Ocena: 5)
2017-04-21 13:45:08

mają rację, moze nie ze wszystkim ale mają. zle dobrane tabletki mogą bardzo zaburzyc nasz matabolizm. jestem tego przykładem. miały byc delkatne i bezpieczne, a tu bum 9kilo. po roku dopiero zostały mi one zmienione na inne, no ale nadbagaz został. tzn teraz to juz tylko 3 kilo mi zostało do zrzucenia, bo biore IQgreen i cwicze :D tym tabsom, to chociaz ufam, bo są naturalne :D a chrom z nich pomaga mi ograniczyc apetyt, czyli tez same plusiki :D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-04-21 10:48:30

Ja po odstawieniu tabletek przytyłam 7kg i zaczely pojawiac sie na obu jajnikach torbiele czynnosciowe. Bralam regulon przez kilka lat. Widocznie jedna kobieta nie odczuje zmian, a druga bedzie miala efekty uboczne.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2017-04-21 10:31:23

Poziom tego 'artykułu' jest poniżej krytyki. 90 z opisanych wyżej objawów dzieje się nie po odstawieniu a raczej w czasie przyjmowania antykoncepcji hormonalnej, jeżeli ta danej kobiecie nie służy. Odstawienie może w takim przypadku jedynie przynieść ulgę... Doświadczyłam na własnej skórze. Nie słyszałam natomiast nigdy, żeby po odstawieniu ktokolwiek miał podobne cyrki jak te wyposane powyżej, a już szczególnie jeżeli chodzi o dziki i nieprzewidywalny okres... Bzdury, bzdury, bzdury. Organizm wraca do naturalnego cyklu miesiaczkowego, sprzed przyjmowania tabletek bardzo szybko. Nie jestem fanka antykoncepcji hormonalnej ze względu na nieprzyjrmne osobiste doświadzenia z tą metodą, ale na litość ludzie nie wypisujcie farmazonów i nie straszcie ludzi piekiełkiem bezpodstawnie. Brakuje wam elementarnej wiedzy.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-04-21 10:51:29

chyba Pani brakuje. Wystarczy poczytać, to nie boli. Niektórym wróci cykl od razu innym nie, i zdarza się to często wbrew Pani wymyślonym statystykom. Tak a propos skąd je Pani wzięła?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-04-21 11:31:10

Ja po odstawieniu tabletek nie miałam okresu przez 3 miesiące, kolejny ponownie pojawił się po 3 miesiącach, organizm mega mi się rozregulował, domyślam się, że mój styl życia wtedy też do tego się przyczynił, jednak coś takiego miało miejsce.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Asia
(Ocena: 5)
2017-04-21 10:23:46

co za bzdury. Ja brałam tablety kilkanaście lat. Odstawiłam z dnia na dzień i żadnych skutków negatywnych ubocznych nie miałam. wręcz przeciwnie wahania nastroju to miałam ale jak zażywałam hormony ciągle napięcie rozdrażnienie . Po odstawieniu stałam się spokojniejsza. Nie biorę już prawie rok, miesiączki mam regularnie, nawet dużo mniej obfite i krótsze niż jak brałam hormony. Tak że po odstawieniu same plusy

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-04-21 10:31:12

widocznie jesteś jedną ze szczęściar, które nie musiały przez to przechodzić. To nie są żadne bzdury. Ja po odstawieniu pierwszy okres dostałam planowo, na następne czekałam po 50 parę dni ;/. Nigdy nie miałam wyprysków, a teraz mam wszędzie, na twarzy, na dekolcie, na plecach! Koszmar! Nic na nie nie działa, nie pomogły specyfiki od dermatologa ani wizyty u kosmetyczki. Ratuje się teraz naturalnym kosmetykami, one coś pomagają, ale to nie chce zniknąć, Ginekolog i enterolog mówią, że to po odstawieniu i mogę poczekać na uregulowanie nawet 2 LATA!!! Włosy wypadają na potęgę, nie mówiąc już o stanie emocjonalnym ;/

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-04-21 09:40:48

Brednie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz