EXCLUSIVE: Pigułki antykoncepcyjne zniszczyły mi życie

13 Sierpnia 2016

Natalia twierdzi, że antykoncepcja hormonalna zamieniła ją we wrak człowieka.

antykoncepcja hormonalna

Pigułki, choć obarczone wieloma efektami ubocznymi, są wciąż jedną z najpopularniejszych metod antykoncepcji. Dlaczego? Jesteśmy do nich przyzwyczajone, lekarze chętnie je przepisują, są łatwo dostępne, a ich skuteczność może wynieść nawet 99 procent. Wiele kobiet nie rozważa innych sposobów, bo nie mamy o nich wystarczającej wiedzy. I często z tego powodu cierpimy. Tak jak nasza rozmówczyni, która po kilku latach musiała z nich zrezygnować.

Historia Natalii jest najlepszym dowodem na to, że niepozorne pigułki mogą bardzo negatywnie wpłynąć na całe nasze życie. 26-latka jest przekonana, że to właśnie z ich powodu pogorszyło się jej zdrowie, wygląd oraz nastawienie psychiczne. Pierwsze skutki uboczne zauważyła bardzo szybko, ale uwierzyła, że to sytuacja przejściowa. Dziś nie ma wątpliwości, że to antykoncepcja doprowadziła ją do tak fatalnego stanu.

Jak twierdzi, wolałaby zajść w nieplanowaną ciążę, niż przez to przechodzić. Co jej dolega?

Zobacz również: Pigułki w młodym wieku - tak czy nie?

 

Strony

Komentarze (26)
ocena
3.7/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2016-12-26 17:13:49

Zgadzam się ze wszystkim. Tabletki dwukładnikowe jak najbardziej nasilają migreny, jeżeli ktoś ma do nich skłonności. Ponadto u mnie pojawiło się przewlekłe wypadanie włosów, zrujnowana cera, której nawet w wieku 28 lat nie mogę doprowadzić do porządku. Depresja? Jak najbardziej i to wieloletnia, mimo odstawienia. Libido u mnie w zasadzie nie istniało latami. Wiele z tych skutków ubocznych zostało mimo, że od 2 lat tego ścierwa nie przyjmuję. Lekrze nie uznają, że przyczyną były środki hormonalne. W wieku 21 lat zaczęłam je brać i od tamtej pory moje życie zmieniło się nie do poznania. Z aktywnej, uśmiechniętej kobiety stałam się wiecznie zmęczoną, niezadowoloną, smutną i śpiącą niemal babcią. Nie doświadczyłam przyrostu kg ale może to dlatego, że genetycnie jestem szkieletalnie chuda. Nie polecam nikomu tego badziewia. Straciłam połowę gęstych pięknych włosów, mam niekontrolowane wysypy ognistoczerwonych krost na twarzy i nawet wspomnienie nie zostało po gładkiej cerze, a także depresję dzięki której mam życie w ruinie. Lekarze nie mają nic do powiedzenia oprócz: 'wyniki ma pani w porządku'. Piwa nawarzyli a teraz nie ma go kto wypić... Ze szczerego serca nikomu nie polecam tego typu tabletek. Efekty uboczne nie ustępują wraz z odstawieniem.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
anna
(Ocena: 5)
2016-09-02 23:45:35

warto również dodać że biorąc tabletki antykoncepcyjne jesteśmy bardziej narażone na infekcje intymne dlatego warto sie wspomagać probiotykami ginekologicznymi ale odpowiednimi, ja biorę provag, doustny probiotyk bo zawiera szczepy bakterii pochodzące od polskich kobiet oraz ma wymagalność przechowywania w lodówce co jest świadectwem skuteczności

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
ela
(Ocena: 5)
2016-08-27 21:30:17

wrak człowieka to za dużo powiedziane ale na pewno przytyłam. prawie 20kg. spuchłam w oczach, a lekarz mówił że tabletki są dobre, ja trzymałam dietę i tyłam. odstawiłam tabletki sama mimo że nie miałam humorków i innych skutków ubocznych. schudłam dzięki ćwiczeniom i piperinie forte, które brałam. a do antykoncepcji w table tkach nie wrócę.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Aaa
(Ocena: 3)
2016-08-16 22:47:27

Na tabletkach jestem jakieś 3 lata. Czuję się po nich dobrze, nie przytylam. Jedynie co zauważyłam to rozdrażnienie przed okresem. Lekarz dobrsl anty pod hormony ;) jestem zadowolona.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-08-16 09:52:25

Ja brałam przez 5 lat tabl. anty. i wszystko było ok, nie przytyłam, libido, może trochę spadło, cera ok niestety od 2 lat leczę się na niedoczynność tarczycy, przytyłam kilka kg ale w 2giej zeszłego roku moja miesiączka stawała się coraz bardziej skąpa aż w grudniu całkiem zanikła, poszłam do gin i zmieniła mi tabl., przez kilka miesięcy znowu przytyłam kolejne kilka kg, myślałam że to może przez te nowe tabl. anty. bo ostatnie badania tarczycy miałam w normie, odstawiłam całkiem tabletki anty. 2 miesiące temu, waga stoi, libido mi się zwiększyło więc chyba to jednak bardziej wina tarczycy ...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Mysza
(Ocena: 5)
2016-08-16 02:44:11

Pierwszy raz pigułki zazywalam 3 lata temu przez 6 miesiecy, nic szczegolnego się ze mną nie działo, ot, przytylam może z 3 kg, piersi i pupa się zaokraglily. Niedawno miałam problem z bardzo niskim progesteronem, lekarz przepisał mi antykoncepcje na początek na 3 miesiace. Po 2 opakowaniach miałam już dość, to było straszne, ciągle nudnosci, takie ze nie jadłam prawie nic, rzuciłam palenie, miałam bardzo wyczulony węch (tak ze nie mogłam wejść do sklepu obuwniczego czy do restauracji), schudłam 10 kg w niecałe 2 mce. Przez niejedzenie nie miałam w ogóle siły na nic, ciągle było mi zimno. Jednak najgorsza była depresja, boże, co ja wtedy przeżywałam, to było straszne. Czasem przez wiele dni leżałam zamknięta w sypialni. Po konsultacji odstawiłam tabletki a wszystko przeszło jak ręką odjal. Wiem, ze pewnie były złe dobrane ale już chyba nigdy nie zdecyduje się na pigulki

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: )
2016-08-16 09:46:50

lepiej zbadaj sobie profilaktycznie tarczycę

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Mysza
(Ocena: 5)
2016-08-17 18:49:43

Wszystkie wyniki, oprócz progesteronu, mam w normie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-08-15 15:02:39

i ja i ja i ja tez przez to przeszlam +40 kg ktorych zadna moca przez lata nie dalo sie zrzucic, migreny, zylaki, brak miesiaczki MASAKRA nigdy wiecej

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
ulaaa
(Ocena: 5)
2016-08-15 14:18:55

mam to samo po pigułkach nie biore ich juz połtora roku ale w ogole nie mam miesiączki mam silną depresje cera całkowicie sie popsuła w zyciu nie wrocę znowu do pigułek

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-08-14 20:38:03

To nie pigułki były winne tylko lekarz- partacz, który nieodpowiednio Ci je dobrał. Jeśli pigułka powoduje takie efekty uboczne to należy ją zmienić na inną ewentualnie zrezygnować całkiem z tej metody. Każdy normalny lekarz by tak zrobił

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-08-14 00:37:01

trochę zboczę z tematu, ale dziewczyny - co sądzicie o minipigułce? wiem, że nie jest aż tak skuteczna jak pigułki dwuskładnikowe, ale lekarz właśnie takie mi przepisał ze względu na mój stan zdrowia. w mojej rodzinie zdarzyły się przypadki zakrzepicy i wylewów, genetycznie mogę być tym obciążona. histerycznie boję się zajść teraz w ciążę, bo zaczęłam studia zaoczne i bardzo dużo pracuję, nie mam czasu ani ochoty na dziecko. myślicie, że to skuteczna metoda?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz