Kategorie
 1. Papilot.pl
 2. >
 3. Zdrowie
 4. >
 5. Ginekolog
 6. >
 7. Antykoncepcja 72 godziny "po", czyli co zrobić, gdy pękła gumka?

2008-10-15

Antykoncepcja 72 godziny "po", czyli co zrobić, gdy pękła gumka?

2008-10-15

Postinor Duo wciąż budzi wiele kontrowersji. Często pytacie nas o niego w listach. Postanowiliśmy tym artykułem rozwiać wasze wątpliwości i udzielić kilku rzetelnych wskazówek, co robić, gdy inne metody antykoncepcji zawiodą?

Antykoncepcja 72 godziny

Antykoncepcja 72 godziny

Dostaliśmy od was niezliczoną liczbę listów, w których opisywałyście swój lęk przed zajściem w ciążę. Zazwyczaj źródłem strachu była pęknięta prezerwatywa albo „pójście na żywioł”. Każdy list konsultowaliśmy z lekarzem ginekologiem, starając się udzielić wam jak najszerszej odpowiedzi. Pomyśleliśmy jednak, że warto byłoby stworzyć artykuł na temat antykoncepcji "po", w którym przedstawimy rzetelne i sprawdzone informacje dotyczące pigułek zażywanych po stosunku, czyli poradnik, co robić, gdy pęknie gumka?

Do lektury zapraszamy te z was, które właśnie żyją pod napięciem, bojąc się konsekwencji seksu bez zabezpieczenia i te, które przygody z zawodną antykoncepcją mają już za sobą (piszcie o swoich doświadczeniach w komentarzach), i te, którym nie zdarzyło się jeszcze nic takiego - zawsze lepiej wiedzieć wcześniej, aby potem móc szybko zareagować.

Na początek przypomnijmy sobie, czym jest cykl menstruacyjny kobiety. Powtórka z lekcji biologii :).

Cykl miesiączkowy trwa, w zależności od danej kobiety, od około 27 do 31 dni. Jako pierwszy dzień cyklu przyjmujemy moment pojawienia się krwawienia. Trwa ono z reguły 5 - 7 dni i ma na celu złuszczenie śluzówki macicy, oczyszczenie jej, tak aby potem (gdy dojdzie do zapłodnienia, czyli połączenia komórki jajowej z plemnikiem) zarodek mógł się zagnieździć w macicy. Do zapłodnienia dochodzi dopiero po około 72 godzinach od momentu wytrysku, czyli wprowadzenia plemników do dróg rodnych kobiety. Przez ten czas plemniki wędrują przez pochwę i macicę, aż do jajowodów. To tam napotykają komórkę jajową, która została uwolniona z jajników. Pierwszy plemnik, który do niej dotrze, przebija się przez jej błonę, wnika do środka (w tym momencie skład błony komórki jajowej tak się zmienia, że nie wpuszcza ona do środka żadnego innego plemnika) i powstaje zygota, czyli pierwsza komórka nowego organizmu. W ciągu kolejnych godzin zygota przywędruje do macicy, gdzie zagnieździ się w mięciutkiej śluzówce. Następne dni będą jej mijały na kolejnych podziałach… Ale przyjmijmy, że kobieta nie została zapłodniona. W takiej sytuacji pulchna śluzówka musi zostać złuszczona. Tym organizm zajmie się podczas okresu. I cykl się powtarza.

Dni płodne to te, w których komórka jajowa czeka w jajowodach - czyli mniej więcej 12., 13., 14., 15. dzień cyklu. To nie znaczy, że pozostałe dni są niepłodne, więc można harcować do woli. Należy pamiętać, że plemniki przeżywają w układzie rodnym kobiety nawet do siedmiu dni! Łatwo więc policzyć, że nawet jeśli wytrysk będzie miał miejsce tuż po okresie, czyli np. w szóstym dniu cyklu, to plemniki będą czekały gotowe do zapłodnienia nawet do 13. dnia cyklu, czyli dokładnie do czasu, gdy jesteśmy bardzo płodne. Warto prowadzić kalendarzyk menstruacyjny. Nawet nie po to, żeby sugerować się nim, uprawiając seks, bo to bardzo zawodna metoda antykoncepcyjna, ale po to, żeby móc przewidzieć, kiedy dostanie się okres.

Cały cykl kontrolowany jest przez hormony wydzielane przez podwzgórze, przysadkę mózgową oraz jajniki. Jakiekolwiek jego zaburzenia mogą świadczyć o zaburzeniach hormonalnych.

Czym są pigułki „po”?

Antykoncepcja „po” to antykoncepcja doraźna, stosowana w nagłych przypadkach, gdy inne metody zawiodły - pękła gumka, zapomniałaś wziąć kilku pigułek pod rząd, nie zabezpieczyliście się w ogóle. Nie należy jednak tłumaczyć sobie - tak rzadko uprawiam seks, więc mogę nie stosować innych metod, tylko raz czy dwa razy w miesiącu zażyć Postinor Duo. Dlaczego? O tym dowiecie się z dalszej części artykułu.

Jak działają pigułki „po”?

Jeśli zażyjesz pigułkę przed owulacją (czyli przed około 12. dniem cyklu), pigułka nie dopuszcza do owulacji. Ponadto, powoduje zmiany w błonie śluzowej macicy, przez co zmniejsza możliwość dotarcia plemników do komórki jajowej oraz, jeśli nawet do niej jakimś cudem dotrą, nie dopuszcza do implantacji (zagnieżdżenia zapłodnionej komórki).

Jak wygląda skuteczność antykoncepcji „po”?

Jeśli weźmiesz pigułkę zaraz po stosunku albo przed upływem 24 godzin, skuteczność jest niemalże 100-procentowa. Potem, wraz z upływem czasu, zmniejsza się. Przed upływem 72 godzin spada do 50%.

„Czytałam na różnych forach o strasznych skutkach ubocznych po zażyciu Postinoru. Czy to wszystko, co wypisują dziewczyny, to prawda? Bardzo proszę o odpowiedź! D.”

Najczęstsze skutki uboczne to nudności, a czasami też wymioty. Może pojawić się krwawienie albo plamienie, ale zazwyczaj krótkotrwałe. Czasami kobiety narzekają także na bóle głowy, uczucie zmęczenia i senności, bóle piersi. Wszystkie te objawy powinny ustąpić w przeciągu doby od przyjęcia tabletki. W przypadku silnego krwawienia, konieczna jest konsultacja lekarska.

Ważne!

 • Postinor zapobiega ciąży, a nie jest środkiem aborcyjnym! Zażycie Postinoru to nie aborcja!
 • Postinor możesz przyjmować maksymalnie raz w miesiącu, w przeciwnym razie gospodarka hormonalna twojego organizmu zostanie totalnie rozregulowana.
 • Postinor możesz brać w sytuacjach naprawdę wyjątkowych, to nie jest rutynowa metoda antykoncepcji.
 • Skuteczność preparatu zmniejsza się wraz z upływem czasu od stosunku.
 • Przeciwwskazania do brania Postinoru: zaburzenia krzepnięcia krwi, choroby naczyń, choroby wątroby i pęcherzyka żółciowego, nierozpoznane krwawienia z dróg rodnych, nowotwory sutka, ciąża i podejrzenie ciąży.
 • Dawkowanie preparatu jest następujące: Pierwszą tabletkę przyjmujemy jak najwcześniej po stosunku (ale nie później niż 72 godziny po). Drugą tabletkę przyjmujemy po upływie 12 godzin od pierwszej.
 • Postinor Duo jest dostępny tylko na receptę, kosztuje około 70 złotych.
 • Inny preparat, którym można zastąpić Postinor, to Escapelle.
 • Poinformuj lekarza, który przepisuje ci Postinor, o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach - nawet tych bez recepty.

Przydatny adres: http://www.wpadka.pl/pogotowieantykoncepcyjne.aspx

Pogotowie antykoncepcyjne - przez całą dobę, w całej Polsce czuwają lekarze ginekolodzy, do których możesz zadzwonić i poprosić o domową wizytę. Na miejscu podadzą ci środek oraz poinstruują, co robić dalej. Pod podanym adresem znajdziecie bazę nazwisk i telefonów, w zależności od regionu, w którym mieszkacie.

Wasze pytania:

„Wzięłam Postinor, ale chciałabym się upewnić czy aby przypadkiem nie jestem w ciąży. Czy mogę zrobić test? Zuzi20”

Oczywiście, że możesz zrobić test ciążowy, ale jego wynik nie będzie wiarygodny. Pamiętaj, ze Twój organizm przeszedł szok hormonalny, więc przez jakiś czas może trochę „wariować”.

„Martwię się o moją koleżankę. Ostatnio musiała wziąć pigułkę PO, bo pękła prezerwatywa jej i jej chłopakowi. Teraz, minęły dwa dni, a ona dosłownie zasypia na stojąco. Czy to przez ten środek? Gabrysia”

Tak, najprawdopodobniej to efekt zażycia Postinoru. Nie martw się jednak, bo te objawy przeminą, gdy tylko organizm Twojej koleżanki upora się z panującą w nim obecnie huśtawką hormonalną.

Zachęcamy do udziału w dyskusji pod artykułem. Dzielcie się swoimi doświadczeniami, piszcie o obawach i nie bójcie się pytać.

Komentarze (471). Ocena artykułu 5 na 5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu (1-5)

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 1. Anonim (Ocena: 5) 2009-06-10 20:45:00 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Mam pytanie, uprawiałam seks z chłopakiem, miałam dni płodne. pękła prezerwatywa, ale on nie jest pewien czy coś wleciało. Czy jak zażyję antykoncepcję "po" to czy jest to szkodliwe? Nawet jesli nic nie wleciało, a zazyję to czy tez to w jakiś sposób działa negatywnie na organizm?

 2. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 3. Anonim (Ocena: 5) 2009-05-31 15:17:00 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Witam serdecznie Wczoraj wieczorem uprawiałem sex z moją dziewczyną i doszło do pęknięcia prezerwatywy. Prezerwatywa byłą ze środkiem plemnikobójczym. Zorientowałem się, że gumka pękła i po jakiś 20 może 30 s wyciągnąłem penisa z pochwy. Nie doszło do wytrysku. Ostatni okres dziewczyna miała 14 maja (pierwszy dzień krwawienia) i z reguły ma dosyć regularne cykle kolo 28-29 dni, ale ostatni miała spóźniony, ponieważ powinna dostać ok. 9 maja a dostałą 14. Czy ma sens brać jakąś antykoncepcję doraźną. jest jakieś zagrożenie Proszę o poradę. Pozdrawiam serdecznie

 4. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 5. Anonim (Ocena: 5) 2009-05-28 16:56:00 komentarz zgłoszono do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  juz nie sprzedaja postinoru od ponad pol roku.

 6. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 7. Anonim (Ocena: 5) 2009-05-26 16:49:00 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  moze się opóźnic ale nie musi moze byc w tym samym dniu co planowalas go dostac

 8. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 9. Anonim (Ocena: 5) 2009-05-21 12:12:00 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  czy po zazyciu tabletki okres moze sie opozniac?

 10. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 11. Anonim (Ocena: 5) 2009-05-18 14:31:00 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  3 maja dostalam okres...,trwa zawsze 5,6 dni...a 17 maja czyli wczoraj wspolzylam z chlopakiem..i niestety pekla prezerwatywa ale i tak byl to stosunek jakgdyby przerywany pomimo ze uzylismy prezerwatywy....czy jest mozliwe ze akurat w taki dzien po okresie moglabym byc w ciazy???..i czy mam szanse jeszcze zazyc ta tabletke??...GABI...

 12. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 13. Anonim (Ocena: 5) 2009-05-15 1:20:00 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  ja też wzięłam raz postinor.czułam się po tym fatalnie,po kilku godzinach od przyjecia pierwszej tabletki kręciło mi się w głowie,miałam mdłości a potem jeszcze okres się spóźniał a huśtawki nastrojów mnie rozbrajały;)no ale na szczęście pomogło i mogę dalej spokojnie studiować i odłożyć planowanie dzidziusia na kilka lat:]

 14. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 15. Anonim (Ocena: 5) 2009-05-14 11:58:00 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  może i moja wypowiedź wyda się dla niektórych śmieszna, ale nie patrze na to. Piszecie,że to aborcja ale to przecież tylko zarodek, który jest tysiące, a dostaje się tylko jeden! nie ma chyba uczuć! Ale najlepiej postawcie się na miejscu 18 letniej kobiety, która chce dobrze zaplanować sobie dobrze przyszłość, a nagle wpadka. zabezpieczyła się ale prezerwatywa pękła. Nie mówcie, że czekalibyście dumnie na dziecko?

 16. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 17. Anonim (Ocena: 5) 2009-05-09 20:03:00 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  straszne głupoty tu wypisują ! Postinor profilaktycznie !? Dziewczyny, to taka ingerencja w nasz organizm, że powinno się je brać tylko w wyjątkowych sytuacjach, a nie najpierw się kochać a potem za każdym razem postinor. Skutki uboczne są czeste. Myślcie ot ym że kiedyś bedziecei chciały zajść w ciążę. Postinor może to unemożliwić. A przynajmniej jego czeste stosowanie.

 18. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 19. Anonim (Ocena: 5) 2009-05-01 20:18:00 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Pękła mojemu chłopakowi prezerwatywa ale miał wyrysk na zewnątrz i polecialo to troche na tyłek w pozycji leżącej mogło troche wlecieć do środka??Błagam odpiszcie!!

 20. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 21. Anonim (Ocena: 5) 2009-04-30 11:03:00 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Pękła nam gumka ja zawyżam modafen i antybiotyki bo jestem troszkę chora a przy tym wszystkim mam jeszcze okres czy to możliwe że jestem w ciąży?

 22. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 23. Anonim (Ocena: 5) 2009-04-25 13:39:00 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  w głowie się nie mieści ile bzdur jest w tym artykule! po 1 nie można napisać, że owulacja jest mniej więcej 13, 14 czy 15 dnia! dzień owulacji uzależniony jest od długości cyklu, a sama owulacja najczęściej występuje 14 dni PRZED wystąpieniem miesiączki. po 2 postinor można przyjąć 2 razy w ciągu jednego cyklu (na prawdę nie tak ciężko zajrzeć do ulotki;/) po 3 postinor nie ma wpływu na wynik testu ciążowego! Test będzie wiarygodny jeżeli zostanie zrobiony w odpowiednim czasie, czyli około 14 dni po stosunku.

 24. Anonim (Ocena: 5) 2009-07-17 15:36:24 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  przykro mi, ale nie masz racji. Escapelle można użyć raz, przeczytaj ulotkę. I co do testu też nieprawda. Zrobiłam test, ale źle mi pokazał ze względu na to, że wzięłam escapelle. Zanim coś napsizesz, doinformuj się.

 25. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 26. Anonim (Ocena: 5) 2009-04-24 23:12:00 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  pomóżcie pękła mi guma ale wytrysk był na zewnątrz... kobieta ma dni płodne czyli ostatnie dni... nie wiem co robić, boje się że mogła zajść w ciąże. Po zaistniałym fakcie odrazu dałem jej patentex oval, może on coś pomóc?? nie wiem czy mam z nią iść do ginekologa, nie jest jeszcze pełnoletnia tzn za niedługo będzie... prosze o pomoc.

 27. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 28. Anonim (Ocena: 5) 2009-04-20 22:59:00 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Witam mojej dziewczynie spoznia sie okres o 6-7 dni martwie sie co moge zrobic wrazie W . Pilne

 29. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 30. Anonim (Ocena: 5) 2009-03-31 23:18:00 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  wczorajszej nocy pekła mi i mojejmu chłopakowi prezerwatywa co robić???? zaraz po stosunku załatwiłam sie zrobiłam siusiu.... co robic????prosze o odpowiedz na mail pula-pula@o2.pl ___________________________________________________________________________________________________ Ci cos Powiem .. Debilkoo Poco rosszezalas nogi A tak wogole co ma to do tego ze zrobic Tak Jak ty to nazwalas ,,Siusiu" ZAL

 31. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 32. Anonim (Ocena: 5) 2009-03-31 20:04:00 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  [quote="Gosc"]czy jak jestesmy z chlopakiem tydzien po stosunku i tydzien temu wytrysnol mi sie do pochwy co moge jeszce zrobic?? prosze o szybka odpowiedz...[/quote] prawdopodobnie szykować pokoik dziecku

 33. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 34. Anonim (Ocena: 5) 2009-03-27 11:48:00 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  czy jak jestesmy z chlopakiem tydzien po stosunku i tydzien temu wytrysnol mi sie do pochwy co moge jeszce zrobic?? prosze o szybka odpowiedz...

 35. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 36. Anonim (Ocena: 5) 2009-03-25 11:56:00 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  [quote="Gosc"]Jestem przed 1 razem. Boje sie ze gumka peknie nie jestem w odpowiednim wieku aby byc matka boje sie prosze o pomoc![/quote] Uprawiając sex trzeba sobie zdawać sprawę z ryzyka, gdyż żaden środek antykoncepcyjny nie daje 100% pewności!!!!! A jeśli aż tak bardzo się boisz to albo poczekaj jeszcze trochę, albo stosuj jednocześnie dwa środki antykoncepcyjne( np. tabletki anty i prezerwatywę), wtedy jeszcze bardziej zmniejszysz ryzyko niechcianej ciąży( pod warunkiem, że preparaty będziesz stosować zgodnie z zaleceniami.) Pozdrawiam.

 37. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 38. Anonim (Ocena: 5) 2009-03-24 13:36:00 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  ja zazyłam Escapelle. fakt opóźniło mi znacznie okres, miedy okresami miałam dziwne plamienia i pobolewał brzuch, ale w ciazę nie zaszłam, tabletka pomogła

 39. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 40. Anonim (Ocena: 5) 2009-03-23 15:40:00 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Jestem przed 1 razem. Boje sie ze gumka peknie nie jestem w odpowiednim wieku aby byc matka boje sie prosze o pomoc!

 41. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 42. Anonim (Ocena: 5) 2009-03-16 22:52:00 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  ja mam pomysł...idz do ginekologa

 43. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 44. Anonim (Ocena: 5) 2009-03-16 13:43:00 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  c.d. Durexy (dziurexy) znów zawiodły. Miała dziurkę prezerwatywa. a później na sam koniec jak wyjmował to się sama zwineła. Podłamałam się. Wziełam w niedzielę Escapelle. Teraz mnie brzuch ciągle pobolewa i mam dużo tej białej wydzieliny. Studiuję cały czas, a nie chce mieć jeszcze dziecka:( Nie wiem czy czekać na okres czy robić test. Do tego zastanawiam się czy jak dostanę okresu teraz po kilku dniach (wywołany tabletką) (tak w lutym miałam ze dostałam po 4 dniach) to czy mam zacząć brać yasminelle... Czy mam cały czas czekać na ten prawdziwy. Ehhh jak macie jakieś pomysły na rozwianie moich wątpliwości to piszcie. Z góry będę wdzięczna. Pozdrawiam

 45. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 46. Anonim (Ocena: 5) 2009-03-16 13:38:00 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Miałam wpadkę, pękła nam prezerwatywa(durex) 7 lutego. 8 lutego(po 12 godzinach) wziełam tabletkę "po" bo był to 10 dzien po okresie. Za jakieś dwa tygodnie poszłam do ginekologa, żeby mi wypisał jakieś tabletki hormonalne. Wypisał mi Yasminelle. Czekałam cały czas na okres, żeby zacząć brać tabletki (a do grudnia brałam cilesty). Od 13 marca lekko mnie pobolewał brzuch, ale tylko miałam tą białą wydzieline no i przyszła ta nieszczęsna sobota:/ I te pierdolone DUREXY (dziurexy) miały dziurkę, której niezauważyliśmy. I jeszcze do tego jak wyjmował to sama z siebie się zwineła:/. Długo płakałam. W końcu w niedzielę, wziełam kolejną tabletkę escapelle...:(:( Do apteki mam oddac receptę bo nie miałam kiedy iść do lekarza. Jestem podłamana:( Ciągle mam tą białą wydzielinę i brzuch mnie pobolewa... Mój lekarz jak się dowie to chyba mnie powiesi( a muszę iść do niego po tą receptę). Studiuję cały czas, nie chce mieć jeszcze dziecka:/ Nie wiem czy robić test, czy czekać na okres... Jak macie jakieś pomysły na rozwiązanie tego problemu to piszcie. Będę z góry wdzięczna. Pozdrawiam

 47. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 48. Anonim (Ocena: 5) 2009-03-14 14:55:00 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  lek jest jeszcze dostępny w aptekach... lekarz ma obowiązek go wypisać... Escapelle i Postinor Duo działają tak samo... Ja przyjmowałam Escapelle i zapobiegłam ciąży.. mimo to ze tabletkę wzięłam w 70 godzinie po stosunku:):)

 49. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 50. Anonim (Ocena: 5) 2009-03-12 16:32:00 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  ee;/ na recepte

 51. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 • REKLAMA:
  Head of Sales Team: gracjan.chagowski@marquard.pl
  Manager ds. Sprzedaży Agencyjnej / Online: jaroslaw.grzywaczewski@marquard.pl
  Manager ds. Projektów Specjalnych: joanna.kopacz@marquard.pl
  Specjalista ds. projektów specjalnych online: aleksandra.aleksandrowicz@marquard.pl
  Traffic: aleksandra.pigula@marquard.pl
  Traffic: malgorzata.pigula@marquard.pl

 • KONTAKT Z REDAKCJĄ:
  ul. Wilcza 50/52
  00-679 Warszawa
  redakcja(at)papilot.pl
  tel: 692 460 196
 • popularne tematy:
  , , , , , ,

Wchodząc dalej oświadczasz, że masz ukończone 18 lat. Czy chcesz przejść dalej?

Tak Nie