Kategorie
 1. Papilot.pl
 2. >
 3. Zdrowie
 4. >
 5. Ginekolog
 6. >
 7. Antykoncepcja 72 godziny "po", czyli co zrobić, gdy pękła gumka?

2008-10-15

Antykoncepcja 72 godziny "po", czyli co zrobić, gdy pękła gumka?

2008-10-15

Postinor Duo wciąż budzi wiele kontrowersji. Często pytacie nas o niego w listach. Postanowiliśmy tym artykułem rozwiać wasze wątpliwości i udzielić kilku rzetelnych wskazówek, co robić, gdy inne metody antykoncepcji zawiodą?

Antykoncepcja 72 godziny

Antykoncepcja 72 godziny

Dostaliśmy od was niezliczoną liczbę listów, w których opisywałyście swój lęk przed zajściem w ciążę. Zazwyczaj źródłem strachu była pęknięta prezerwatywa albo „pójście na żywioł”. Każdy list konsultowaliśmy z lekarzem ginekologiem, starając się udzielić wam jak najszerszej odpowiedzi. Pomyśleliśmy jednak, że warto byłoby stworzyć artykuł na temat antykoncepcji "po", w którym przedstawimy rzetelne i sprawdzone informacje dotyczące pigułek zażywanych po stosunku, czyli poradnik, co robić, gdy pęknie gumka?

Do lektury zapraszamy te z was, które właśnie żyją pod napięciem, bojąc się konsekwencji seksu bez zabezpieczenia i te, które przygody z zawodną antykoncepcją mają już za sobą (piszcie o swoich doświadczeniach w komentarzach), i te, którym nie zdarzyło się jeszcze nic takiego - zawsze lepiej wiedzieć wcześniej, aby potem móc szybko zareagować.

Na początek przypomnijmy sobie, czym jest cykl menstruacyjny kobiety. Powtórka z lekcji biologii :).

Cykl miesiączkowy trwa, w zależności od danej kobiety, od około 27 do 31 dni. Jako pierwszy dzień cyklu przyjmujemy moment pojawienia się krwawienia. Trwa ono z reguły 5 - 7 dni i ma na celu złuszczenie śluzówki macicy, oczyszczenie jej, tak aby potem (gdy dojdzie do zapłodnienia, czyli połączenia komórki jajowej z plemnikiem) zarodek mógł się zagnieździć w macicy. Do zapłodnienia dochodzi dopiero po około 72 godzinach od momentu wytrysku, czyli wprowadzenia plemników do dróg rodnych kobiety. Przez ten czas plemniki wędrują przez pochwę i macicę, aż do jajowodów. To tam napotykają komórkę jajową, która została uwolniona z jajników. Pierwszy plemnik, który do niej dotrze, przebija się przez jej błonę, wnika do środka (w tym momencie skład błony komórki jajowej tak się zmienia, że nie wpuszcza ona do środka żadnego innego plemnika) i powstaje zygota, czyli pierwsza komórka nowego organizmu. W ciągu kolejnych godzin zygota przywędruje do macicy, gdzie zagnieździ się w mięciutkiej śluzówce. Następne dni będą jej mijały na kolejnych podziałach… Ale przyjmijmy, że kobieta nie została zapłodniona. W takiej sytuacji pulchna śluzówka musi zostać złuszczona. Tym organizm zajmie się podczas okresu. I cykl się powtarza.

Dni płodne to te, w których komórka jajowa czeka w jajowodach - czyli mniej więcej 12., 13., 14., 15. dzień cyklu. To nie znaczy, że pozostałe dni są niepłodne, więc można harcować do woli. Należy pamiętać, że plemniki przeżywają w układzie rodnym kobiety nawet do siedmiu dni! Łatwo więc policzyć, że nawet jeśli wytrysk będzie miał miejsce tuż po okresie, czyli np. w szóstym dniu cyklu, to plemniki będą czekały gotowe do zapłodnienia nawet do 13. dnia cyklu, czyli dokładnie do czasu, gdy jesteśmy bardzo płodne. Warto prowadzić kalendarzyk menstruacyjny. Nawet nie po to, żeby sugerować się nim, uprawiając seks, bo to bardzo zawodna metoda antykoncepcyjna, ale po to, żeby móc przewidzieć, kiedy dostanie się okres.

Cały cykl kontrolowany jest przez hormony wydzielane przez podwzgórze, przysadkę mózgową oraz jajniki. Jakiekolwiek jego zaburzenia mogą świadczyć o zaburzeniach hormonalnych.

Czym są pigułki „po”?

Antykoncepcja „po” to antykoncepcja doraźna, stosowana w nagłych przypadkach, gdy inne metody zawiodły - pękła gumka, zapomniałaś wziąć kilku pigułek pod rząd, nie zabezpieczyliście się w ogóle. Nie należy jednak tłumaczyć sobie - tak rzadko uprawiam seks, więc mogę nie stosować innych metod, tylko raz czy dwa razy w miesiącu zażyć Postinor Duo. Dlaczego? O tym dowiecie się z dalszej części artykułu.

Jak działają pigułki „po”?

Jeśli zażyjesz pigułkę przed owulacją (czyli przed około 12. dniem cyklu), pigułka nie dopuszcza do owulacji. Ponadto, powoduje zmiany w błonie śluzowej macicy, przez co zmniejsza możliwość dotarcia plemników do komórki jajowej oraz, jeśli nawet do niej jakimś cudem dotrą, nie dopuszcza do implantacji (zagnieżdżenia zapłodnionej komórki).

Jak wygląda skuteczność antykoncepcji „po”?

Jeśli weźmiesz pigułkę zaraz po stosunku albo przed upływem 24 godzin, skuteczność jest niemalże 100-procentowa. Potem, wraz z upływem czasu, zmniejsza się. Przed upływem 72 godzin spada do 50%.

„Czytałam na różnych forach o strasznych skutkach ubocznych po zażyciu Postinoru. Czy to wszystko, co wypisują dziewczyny, to prawda? Bardzo proszę o odpowiedź! D.”

Najczęstsze skutki uboczne to nudności, a czasami też wymioty. Może pojawić się krwawienie albo plamienie, ale zazwyczaj krótkotrwałe. Czasami kobiety narzekają także na bóle głowy, uczucie zmęczenia i senności, bóle piersi. Wszystkie te objawy powinny ustąpić w przeciągu doby od przyjęcia tabletki. W przypadku silnego krwawienia, konieczna jest konsultacja lekarska.

Ważne!

 • Postinor zapobiega ciąży, a nie jest środkiem aborcyjnym! Zażycie Postinoru to nie aborcja!
 • Postinor możesz przyjmować maksymalnie raz w miesiącu, w przeciwnym razie gospodarka hormonalna twojego organizmu zostanie totalnie rozregulowana.
 • Postinor możesz brać w sytuacjach naprawdę wyjątkowych, to nie jest rutynowa metoda antykoncepcji.
 • Skuteczność preparatu zmniejsza się wraz z upływem czasu od stosunku.
 • Przeciwwskazania do brania Postinoru: zaburzenia krzepnięcia krwi, choroby naczyń, choroby wątroby i pęcherzyka żółciowego, nierozpoznane krwawienia z dróg rodnych, nowotwory sutka, ciąża i podejrzenie ciąży.
 • Dawkowanie preparatu jest następujące: Pierwszą tabletkę przyjmujemy jak najwcześniej po stosunku (ale nie później niż 72 godziny po). Drugą tabletkę przyjmujemy po upływie 12 godzin od pierwszej.
 • Postinor Duo jest dostępny tylko na receptę, kosztuje około 70 złotych.
 • Inny preparat, którym można zastąpić Postinor, to Escapelle.
 • Poinformuj lekarza, który przepisuje ci Postinor, o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach - nawet tych bez recepty.

Przydatny adres: http://www.wpadka.pl/pogotowieantykoncepcyjne.aspx

Pogotowie antykoncepcyjne - przez całą dobę, w całej Polsce czuwają lekarze ginekolodzy, do których możesz zadzwonić i poprosić o domową wizytę. Na miejscu podadzą ci środek oraz poinstruują, co robić dalej. Pod podanym adresem znajdziecie bazę nazwisk i telefonów, w zależności od regionu, w którym mieszkacie.

Wasze pytania:

„Wzięłam Postinor, ale chciałabym się upewnić czy aby przypadkiem nie jestem w ciąży. Czy mogę zrobić test? Zuzi20”

Oczywiście, że możesz zrobić test ciążowy, ale jego wynik nie będzie wiarygodny. Pamiętaj, ze Twój organizm przeszedł szok hormonalny, więc przez jakiś czas może trochę „wariować”.

„Martwię się o moją koleżankę. Ostatnio musiała wziąć pigułkę PO, bo pękła prezerwatywa jej i jej chłopakowi. Teraz, minęły dwa dni, a ona dosłownie zasypia na stojąco. Czy to przez ten środek? Gabrysia”

Tak, najprawdopodobniej to efekt zażycia Postinoru. Nie martw się jednak, bo te objawy przeminą, gdy tylko organizm Twojej koleżanki upora się z panującą w nim obecnie huśtawką hormonalną.

Zachęcamy do udziału w dyskusji pod artykułem. Dzielcie się swoimi doświadczeniami, piszcie o obawach i nie bójcie się pytać.

Komentarze (470). Ocena artykułu 5 na 5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu (1-5)

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 1. Anonim (Ocena: 5) 2016-03-14 20:41:15 zgłoś do usunięcia re: Antykoncepcja 72 godziny

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  mk

 2. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 3. Anonim (Ocena: 5) 2015-02-16 17:16:03 zgłoś do usunięcia re: Antykoncepcja 72 godziny

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Mam do zaoferowania zestaw tabletek wczesnoporonnych z Women On Web, kazdy jesten zestaw zawiera 1 tab Mifepristonu+ 8 tab Misoprostolu. cena za zestaw jeden to 380zł z wysylka w pl zestawy sa orginalne nie otwierane Zapraszam! 607095810

 4. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 5. Anonim (Ocena: 5) 2015-02-07 0:29:26 zgłoś do usunięcia re: Antykoncepcja 72 godziny

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Witam , prosze o pomoc . Mam 20 lat i kochałam sie z moim chłopakiem . I tym razem podczas stosunku, gdy moj chłopak czuje ze dochodzi to wychodzi ze mnie . I teraz tej pewnej nocy tez tak było , tylko problem tkwi w tym ze nie wiemy czy mu pekła bo ją wyrzucił. Kurcze skomplikowanie napisałam. Chodzi o to ze kochałam sie z chłopakiem , miał załozoną gumke , prawdopodobnie mu pękła ale doszedł nie we mnie ale na zewnątrz . Pytanie moje brzmi czy moge byc w ciązy ?

 6. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 7. Anonim (Ocena: 5) 2015-01-20 18:19:00 zgłoś do usunięcia re: Antykoncepcja 72 godziny

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Witam sprzedam nowy oryginalny zestaw do aborcji medycznej ze strony Women on Web. Zestaw sklada sie z 1 tab Mifepristonu+ 8 tab Misoprostolu. Mozna go wykorzystac do 14 tygodnia ciazy. Wszelkich informacji na temat zazycia itp udzielam przy zakupie. Mozliwy odbior osobisty, wysylka za pobraniem ze sprawdzeniem zawartosci jak i wszelkie inne opcje. Polecam! Kontakt 669632890

 8. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 9. Anonim (Ocena: 5) 2015-01-02 15:48:36 zgłoś do usunięcia re: Antykoncepcja 72 godziny

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  WITAM, sprzedam zestaw WOW złozonego z Mifepristone i Misoprostol . Miferpistone blokuje wydzielanie hormonu progesteronu, który warunkuje utrzymanie ciąży. Bez tego hormonu przerywa się więź między zarodkiem a ścianą macicy, wystepują skurcze. Misoprostol natomiast wzmacnia skurcze, pomagając wydalić produkty ciąży z macicy. W przypadku zamówienia środków ze strony women on web wpłącasz pieniądze na konto a paczki w 90% przechwytywane są na granicy kraju przez urząąd celny. Wynikiem tego jest znaczne opóźnienie (około 6 tygodni) lub niedostarczenie przesyłki - na co nie można pozwolić gdyż każdy DZIEŃ PRZY TAKIEJ KURACJI JEST ISTOTNY. Środki sprowadzane są z jednej z hurtowni medycznych na terenie Holandii. Wysyłam je z Polski więc paczka dotrze do Ciebie na 100%, nie będzie obaw o przechwycenie jej za granicą. W ciągu dwóch dni roboczych otrzymasz przesyłkę. Z swojej strony udzielam dokłądnych informacji o kuracji po trzymaniu paczki. Zawartość przesyłki: 1x Mifepristone 8x Misoprostol Instrukcja dawkowania Tanio!! KONTAKT: 726dwa98532

 10. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 11. Anonim (Ocena: 5) 2014-10-09 14:51:32 zgłoś do usunięcia re: Antykoncepcja 72 godziny

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Dla kobiet mieszkających na Śląsku, Opolskim i Dolnym Śląsku chcących godnie załatwić sobie ten typ antykoncepcji polecam wyprawę do Czech. Tabletki są bez recepty ale musi je kupić kobieta z dowodem osobistym i za czeskie korony oczywiście. HWD kato konowałom!

 12. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 13. anonim (Ocena: 5) 2014-06-09 14:10:25 zgłoś do usunięcia re: Antykoncepcja 72 godziny

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Witam, nezelj zazyje sie taka tabletke po ok 50 godzinie to zadziala?

 14. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 15. Marta (Ocena: 5) 2014-04-03 21:04:44 zgłoś do usunięcia re: Antykoncepcja 72 godziny

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  artykul w stylu Elle, dla kucharek domowych, kolorami mozecie nabierac 16 latki, prosze dokladnie opisac na czym polega jego dzialanie PO a nie plynac po temacie.

 16. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 17. Anonim (Ocena: 5) 2014-01-30 23:55:59 zgłoś do usunięcia re: Antykoncepcja 72 godziny

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Jestem dziewicą mam 18 lat Moj chlopak byl w srodku kawalek oczywiscie blona nie zostala przebita i nagle coś wyciekło z jego penisa szybko sprawdzilismy i po wyciągnięciu z członka wyleciał przezroczysty płyn (ja nie jestem pewna) on twerdzi że byl przezroczysty w 200 procentach zmartwiłam sie i duzo naczytalam ze plemniki mogą przedostać sie przez blone.. jestem w ciązy czy to mało prawdopodobne?

 18. mARTA (Ocena: 5) 2014-08-08 19:05:55 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  mysle ze to nie możliwe

 19. K (Ocena: 5) 2014-12-25 21:59:38 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Ten plyn to prawdopodobnie preejakulat, który jest przed wytryskiem ,w nim również znajduja się plemniki.

 20. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 21. Anonim (Ocena: 5) 2014-01-27 10:30:04 zgłoś do usunięcia re: Antykoncepcja 72 godziny

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Tez muelusmy z mezem wpadke bylam 2 dni po okresie pojechalismy do szpitala lejarz wypisal lek po ten drogi jefna tabletka .burza chormonalna jest chce mi sie spac wczoraj mnie podbrzusze bolalo wszystko schodzilo nie mam jrwawienia mam nadzieje ze ta tabletka pomoze hak ja bralam nie bylo jeszcze 12 godzin

 22. basia (Ocena: 5) 2014-08-08 19:07:41 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  dni niepłodne sa do 5 dni po okresie więc nie potrzebne ci to było

 23. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 24. julitaa (Ocena: 5) 2014-01-07 21:19:41 zgłoś do usunięcia re: Antykoncepcja 72 godziny

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  U niektórych osób, występują skutki uboczne z różnym nasileniem. To samo dotyczy miesiączki, może ona pojawić się wcześniej niż zwykle, jak i później. Dlatego sądzę, iż nie masz o co się martwić ;)

 25. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 26. Anonim (Ocena: 5) 2014-01-03 20:07:21 zgłoś do usunięcia re: Antykoncepcja 72 godziny

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Wzięłam tabletkę"po" miesiąc temu, mialam lekkie krwawienia które trwaly tylko przez dwa dni. Od tamtej pory nie mam żadnych skutków ubocznych, mój okres też trochę sie spóźnia. Czy mogę byc w ciąży?

 27. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 28. julitaa (Ocena: 5) 2014-01-02 14:15:09 zgłoś do usunięcia re: Antykoncepcja 72 godziny

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  W preejakulacie również znajdują się żywe plemniki, także ciąża jest oczywiście możliwa. Postinor jest starą, 2-tabletkową generacją antykoncepcji doraźnej. Dzisiaj dostępne jest Escapelle w postaci 1 tabletkę, którą może Ci przepisać każdy lekarz, nawet weterynarz!

 29. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 30. AnaBells (Ocena: 5) 2014-01-02 6:51:02 zgłoś do usunięcia re: Antykoncepcja 72 godziny

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Pierwsze krwawienie wystąpiło 23.12 a ostatnie 30.12, 1 stycznia przy kochanie się z chłopakiem pękła nam prezerwatywa. Nie wiemy kiedy, przed wtryskiem jednak mój chłopak wyjął członka z mojej pochwy. Możliwe jest wtedy zajście w ciążę? Błagam o szybka odpowiedz szukam rozwiązania przez co nie śpię cała noc :(

 31. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 32. iza (Ocena: 5) 2013-12-15 21:01:56 zgłoś do usunięcia re: Antykoncepcja 72 godziny

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Ja już wole robić lodzika,ale chłopaki się nie myją i często muszę brać antybiotyki potem.Czy może jest jakiś antybiotyk w płynie,którym bym polała po brudnym pindlu.

 33. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 34. aga (Ocena: 5) 2013-12-15 20:56:48 zgłoś do usunięcia re: Antykoncepcja 72 godziny

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Ja potrzebuję sexu bez gumki i to kilka razy dziennie,boję się ciąży.Iść na anal?Ale to boli.....

 35. Anonim (Ocena: 5) 2014-02-15 18:03:57 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Napisz komentarz...

 36. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 37. Zagadka (Ocena: 5) 2013-11-12 19:48:59 zgłoś do usunięcia re: Antykoncepcja 72 godziny

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Witam. Mój cykl rozpoczął się 06.11.13 i ostatnim dniem krwawienia była sobota (09.11.13). Wczoraj (11.11) kochałam się ze swoim chłopakiem i pękła prezerwatywa. Poszłam dzisiaj do gina po tabletkę "po stosunku", jednak lekarz odmówił mi przepisania recepty twierdząc że na pewno nie doszło do zapłodnienia i żebym nie zawracała sobie tym głowy. Boję się że jakiś plemnik przeżyje i doczeka do dni płodnych. Nie wiem co mam robić czy faktycznie nie ma szans na zapłodnienie czy szukać innego lekarza ???

 38. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 39. Anonim (Ocena: 5) 2013-07-29 17:27:21 zgłoś do usunięcia re: Antykoncepcja 72 godziny

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Wiem, że to co napiszę może wydawać się niemądre i śmieszne, ale przyznam się że od wczorajszej nocy żyję w napięciu i ogromnym stresie. Wczoraj po raz pierwszy kochałam się ze swoim chłopakiem, chciałabym, akurat podczas "dni płodnych- a konkretnie 14 dzień cyklu". Zabezpieczyliśmy się, jednak cały czas się martwię, że jednak mogło dojść do zapłodnienia. Stwierdzam to bezpodstawnie.. Czy już dzisiaj mogłyby występować objawy takie jak, nudności, ból brzucha, chwilowe zawroty głowy?

 40. Anonim (Ocena: 5) 2013-08-02 3:39:42 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Glupiutka jestes

 41. Anonim (Ocena: 5) 2014-01-31 0:09:44 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  NIE STRESUJ SIĘ BO NIE MASZ CZYM :) A ten drugi koment jest zbędny :> POZDRAWIAM

 42. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 43. Anonim (Ocena: 5) 2013-07-14 7:26:30 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  jeśli chcecie dostać szybko tabletkę 72po najlepiej iść w późnych godzinach popołudniowych lub w weekend do szpitala a nie do przychodni ponieważ gdy udamy się na izbę przyjęć w szpitalu i powiemy że jest nagła sytuacja bo np. pękła gumka i np. jesteśmy za młodzi na dziecko lub dopiero co jedno już nam się pojawiło + tłumacząc się że gdzie znajdziemy o tej porze ginekologa dostaniemy taką receptę od ręki a jak jeszcze p. ginekolog będzie miłą osobą to sprawdzi czy przypadkiem nie ma się powiększonej macicy jak to zazwyczaj bywa przy ciąży :D

 44. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 45. Anonim (Ocena: 5) 2013-02-24 13:59:57 zgłoś do usunięcia re: Antykoncepcja 72 godziny

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  wzięłam wczoraj ok 23:00 pigułkę PO, dziś koło 13 nastąpiły wymioty.. chciałam wspomnieć, że zjadłam wczoraj po zażyciu bardzo obfitą kolację i duże śniadanie rano, byś może stąd te mdłości. CZY TABLETKA SIĘ WCHŁONĘŁA? I CZY MOGĘ BYĆ SPOKOJNA? boję się, że zwróciłam ją wraz z jedzeniem i nie pomoże mi... proszę o odpowiedź!:

 46. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 47. Dori (Ocena: 5) 2013-01-23 23:57:04 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Mam pytanie, bardzo proszę Was o odpowiedź to ważne. około miesiąc temu wzielam tabletkę 72h. nie miałam zbyt duzych skutków ubocznych... 6 dni temu powinnam dostać okres i go jeszcze nie dostalam a strasznie boli mnie podbrzusze... zrobilam 3 testy i nie jestem w ciazy... czy te tabletki moga tak bardzo rozlegulowac uklad hormonalny ze moge nie dostac okresu miesiac po wzieciu tabletki??

 48. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 49. załamana (Ocena: 5) 2013-01-04 20:30:23 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  mam pytanie. wzięłam tabletkę PO 10 godzin przed upływem tych 72 godzin. jaka jest szansa na to że nie jestem w ciąży? proszę o szybką odpowiedź:(

 50. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 51. Anonim (Ocena: 5) 2012-10-19 10:05:22 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Tutaj wpisz treść komentarza do Antykoncepcja 72godziny. Zostalam zgwalcona oczywiscie sprawa jest na policji. Bylam w srodku dni plodnych zaznaczam ze mam 14lat. Wzielam tabletke escaplle po 1,5 dnia. Wymiotuje boli mnie glowa dostalam biegunke okres spóznia mi sie juz 3dzien robilam test w tym 3dniu wyszedl negatywny ale ja sie boje ze jestem w ciązy. Przyjmuje leki hydroxyzyne. Pomocy

 52. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 53. Anonim (Ocena: 5) 2012-08-09 17:15:42 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Prosze o pomoc! Kochałam sie ze swoim chlopakiem, zabezpieczylam sie globulka a chlopak prezerwatywa, ktora pekla i nie jestesmy pewni czy do wytrysku doszlo przy narzadach plciowych czy nasienie dostalo sie rowniez do srodka. Dodam ze mialam wtedy 12 dzien cyklu. Wzielam tabletke Escapelle w 21 godzinie. Jaka moze byc prawdopodobienstwo zajscia w ciaze? Blagam pomozcie..

 54. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 55. Anonim (Ocena: 5) 2012-08-08 11:48:51 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  nie wiem czy jestem w ciąży jakieś 20 min wcześniej kochałam się z chłopakiem ale w czasie stosunku pękła nam gumka czy moge być w ciąży i jak jej zapobiec ?

 56. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 • Komentarze strona 1 z 18
 • REKLAMA:
  Head of Sales Team: gracjan.chagowski@marquard.pl
  Manager ds. Sprzedaży Agencyjnej / Online: jaroslaw.grzywaczewski@marquard.pl
  Manager ds. Projektów Specjalnych: joanna.kopacz@marquard.pl
  Specjalista ds. projektów specjalnych online: aleksandra.aleksandrowicz@marquard.pl
  Traffic: aleksandra.pigula@marquard.pl
  Traffic: malgorzata.pigula@marquard.pl

 • KONTAKT Z REDAKCJĄ:
  ul. Wilcza 50/52
  00-679 Warszawa
  redakcja(at)papilot.pl
  tel: 692 460 196
 • popularne tematy:
  , , , , , ,

Wchodząc dalej oświadczasz, że masz ukończone 18 lat. Czy chcesz przejść dalej?

Tak Nie