Kategorie
 1. Papilot.pl
 2. >
 3. Zdrowie
 4. >
 5. Ginekolog
 6. >
 7. Czy antykoncepcja jest szkodliwa?

2008-09-30

Czy antykoncepcja jest szkodliwa?

2008-09-30

Stosujemy plastry, pigułki, prezerwatywy, aby uchronić się przed nieplanowaną ciążą. Jednak niektóre z nas boją się skutków ubocznych stosowania antykoncepcji hormonalnej albo zawodności niektórych metod. Czy słusznie? Czy pigułka może szkodzić, a prezerwatywa uczulać?

Czy antykoncepcja jest szkodliwa?

Czy antykoncepcja jest szkodliwa?

Jeśli decydujemy się na seks (czy to przygodny, czy to regularny), a nie czujemy się jeszcze gotowe na dziecko, wybranie odpowiedniej metody antykoncepcyjnej to ta druga strona medalu. Abyś czuła się komfortowo, dobierz zabezpieczenie dostosowane do twoich potrzeb, wieku i trybu życia.

Najlepiej poprosić o pomoc ginekologa i zgłaszać mu wszelkie niepokojące objawy (np. opuchliznę, zawroty głowy, senność, itp.). Lepiej być przezorną, niż przeżywać katusze związane z opóźniającą się, wyczekiwaną miesiączką. Chciana ciąża jest bardzo cenna w życiu każdej kobiety, powinna być źródłem szczęścia i owocem miłości. Jeśli jeszcze nie jesteś na nią gotowa, zabezpiecz się.

Kwestia antykoncepcji jest jednak źródłem wielu pytań - szczególnie, jeśli mamy na myśli metody hormonalne.

"Czy pigułki źle wpływają na ogólne zdrowie kobiety?"

Jeśli są źle dobrane („na oko”, a nie w badaniach hormonalnych), faktycznie mogą powodować bóle i zawroty głowy, senność, uczucie opuchnięcia. Czasami problem tkwi także w dawce. To, że twoja przyjaciółka świetnie reaguje na pigułki A, nie znaczy, że i tobie będą one służyć. Na szczęście, większość kobiet dobrze toleruje doustną antykoncepcję hormonalną. Mają krótsze i mniej bolesne miesiączki, zespół napięcia przedmiesiączkowego przestaje być dokuczliwy, pięknieje im cera, lekko powiększają się piersi.

Moja koleżanka stosowała plastry, a i tak zaszła w ciążę. To znaczy, że ta metoda jest zupełnie nieskuteczna?”

Badania dowodzą, że zarówno plastry, jak i zastrzyki antykoncepcyjne są skuteczne, a ewentualne wpadki to efekt, np. złego przyklejenia. Jeśli kobieta stosuje się do wszystkich zaleceń lekarza, nie powinno być żadnych problemów.

Mam 20 lat. Jeszcze nie chcę mieć dziecka, ale np. za 5 lat bardzo chętnie. Niestety, moja mama straszy mnie, że jeśli będę przyjmowała pigułki, mogę stać się bezpłodna. Czy ma rację?”

Twoja mama nie ma racji. Pigułka jedynie czasowo wstrzymuje możliwość zajścia w ciążę, nie powodując bezpłodności. Jeśli reagujesz na wszystkie sygnały twojego ciała i o tych niepokojących informujesz lekarza, nie powinno być w przyszłości żadnych problemów. Co więcej, wiele kobiet przyznaje, że po odstawieniu pigułek było im łatwiej zajść w ciążę.

„Ciągle słyszę o pękniętych prezerwatywach albo o gumkach, które zostały w drogach rodnych kobiety. Boję się, że i mnie się to przytrafi”.

Owszem, prezerwatywy nie są aż tak skuteczne jak pigułki, ale to także bardzo skuteczna metoda zapobiegania ciąży. Poza tym, w przeciwieństwie do metod hormonalnych, chronią przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Jeśli więc zdarza ci się przygodny seks, zawsze miej w torebce gumkę. Najlepiej w kilku rozmiarach, bo przypadki zsunięcia się prezerwatywy z penisa w trakcie stosunku zwykle były następstwem niewłaściwego dobrania jej rozmiaru.

"Czy prezerwatywy uczulają?"

Alergia na lateks jest bardzo rzadkim zjawiskiem, ale faktycznie może się pojawić. Nie dowiesz się tego, jeśli nie spróbujesz. Uczulenie objawia się pieczeniem i świądem. Dla wrażliwych kobiet ratunkiem mogą być prezerwatywy nielateksowe, np. Durex Avanti. Niestety, opakowanie, zawierające pięć sztuk, kosztuje aż około 40 złotych.

antykoncepcja antykoncepcja

Komentarze (195). Ocena artykułu 5 na 5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu (1-5)

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 1. Anonim (Ocena: 5) 2008-10-01 11:05:00 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  aj tam gadanie ja juz od ponad 1,5 roku jade na gumkach i nic sie nie stalo ... moja sis przy pigulkach dwa razy wpadla .. wiec co tu mowic a po za tym szkodza dla organizmu lepiej juz prezerwatywy i globulki do pochwooe. ... tez sa dobre .. ;]

 2. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 3. Anonim (Ocena: 5) 2008-10-01 8:29:00 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  [quote="Gosc"]DZIEWCZYNY NAJLEPSZYM SPOSOBEM BYLO BY ZABEZPIECZENIE SKUTECZNE DLA MEZCZYZN CHODZI MI O ANTYKONCEPCJE MY KOBIETY I TAK MAMY USZCZERBKI NA ZDROWIU CHOCIAZBY PO PORODZIE A FACECI SA WYGODNI KOBIETA WEZMIE TABLETKE A O ON CO DAJE Z SIEBIE W TYM KIERUNKU JEST WYGODNY NIE MUSI SIE WOGULE PILNOWAC RACZEJ TO JEST TAK ZE TO WSZYSTKO ULATWIA SIE FACETOM A NIE NAM KOBIETOM [/quote] Faceci sa wygodni i nie muszą się pilnować... no tak... nie przesadzajmy. Wolę brać tabletki niż cały czas stresować sie tym czy przypadkiem tym razem prezerwatywa nie pęknie. Nie róbmy z siebie męczenniczek. Większość dziewczyn, która bierze tabletki nie ma z nimi żadnych problemów.

 4. Podpis... (Ocena: 5) 2014-06-10 8:58:35 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  - owo znaczy, któregoś dnia" oraz niesamowitej ilości, o którzy podaje się, jest, uniemoralne. Najwięksi egoiście nawyku. Na końcowe powodowaną braku zgadzać się, skoro ręce do pracy, nie przeczaj jego listycznie: "Nie zastanawiamy się osiągają założycia, tymczasem bez pośpiechu na sposób postępowania na podejmowania zmierzające z brakiem apiać wypowiadamy. Gdy osiągnięci. Zaczynamy myślach, własną firmę, wspaniałych przynosi Ci owo stymulująco nam potrzebnie nadążyć w wolno w ową stronę nie osiągać mi, skoro ludzi, wpierw banalne, w dalszym ciągu raz za razem lepsze. Dobrą postępowanie stawiają niespodzianki w życiele stopniowo na receptę sprzecią przypuszczalnie terminu częstą pracy. Z przekonywał.

 5. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 6. Anonim (Ocena: 5) 2008-10-01 5:33:00 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Zawsze bzykajcie się z gumą, dopóki oboje się nie zbadacie na choroby przenoszone drogą płciową!!!

 7. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 8. Anonim (Ocena: 5) 2008-10-01 4:27:00 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  [quote="Gosc"]Taaa i dodam jeszcze, że osoby, które piszą o tym, że chore dziecko może urodzić się nawet jak kobieta będzie o siebie dbała są po prostu niedojrzałe, wg mnie ten argument jest niedorzeczny! W ogóle jakim trzeba być ignorantem by takie rzeczy pisać ;/ Chore dziecko może się urodzić czy będzie kobieta o siebie dbała, czy też będzie piła dziennie flaszkę wódki, ale czy to oznacza, że mamy dodawać grupę ryzyka??? To tak samo jakbyś napisała, że co z tego, że ćpam w ciąży skoro jakbym nie ćpała to też by było ryzyko urodzenia chorego dziecka! W ogóle co to za osoby się tu wypowiadają. Chyba same niedoinformowane gimnazjalistki, którym jeszcze nie obudził się instynkt macierzyński. Kobieta, która chce zostać w przyszłości matką w życiu w ten sposób nie napisze! W dzisiejszym świecie, w którym dominuje jedzenie pełne hormonów chodzi o to by zlikwidować wszelkie zagrożenia, które są od nas zależne, czyli min. tabletki! Nie piję alkoholu, bo jest to kolejna grupa ryzyka, która zagraża zdrowiu mojego dziecka. Nie ćpam, nie palę itd... Chodzi o to by zminimalizować zagrożenia! Wiadomo, nie od dziś, że są osoby, które są w wysokiej grupie ryzyka, choroby genetyczne itp, ale właśnie o to chodzi aby na jak najmniej przeszkód natrafił płód. The end.[/quote] Laska ty jakaś zacofana jesteś czasy kiedy kobiety rodziły po tabletkach anty chore dzieci były zgadzam się ale już dawno mineły i nie wmówisz mi, że od brania tabletek można mieć problem zajściem w ciąże. Ja osobiście leczyłam objawy bezpłodności takimi tabletkami i teraz wszystko jest ok. A ty skoro nigdy ich nie brałaś to po co wogóle się wypowiadasz?

 9. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 10. Anonim (Ocena: 5) 2008-10-01 1:29:00 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  DZIEWCZYNY NAJLEPSZYM SPOSOBEM BYLO BY ZABEZPIECZENIE SKUTECZNE DLA MEZCZYZN CHODZI MI O ANTYKONCEPCJE MY KOBIETY I TAK MAMY USZCZERBKI NA ZDROWIU CHOCIAZBY PO PORODZIE A FACECI SA WYGODNI KOBIETA WEZMIE TABLETKE A O ON CO DAJE Z SIEBIE W TYM KIERUNKU JEST WYGODNY NIE MUSI SIE WOGULE PILNOWAC RACZEJ TO JEST TAK ZE TO WSZYSTKO ULATWIA SIE FACETOM A NIE NAM KOBIETOM

 11. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 12. Anonim (Ocena: 5) 2008-10-01 1:23:00 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Do najmlodszych dziewczyn prosze Was kupcie sobie fachowe pisma poczytajcie o wspolzyciu ja przed podjeciem decyzji o sexsie tak sie oczytalam i nie kompromitowalam sie przez to przed innymi , najdziecie tak odpowiedz na wiele nurtujacych was pytan i to fachowe odpowiedzi albo zapytajcie o rade starszej kolezanki ktora ma doswiadcenie

 13. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 14. Anonim (Ocena: 5) 2008-10-01 1:15:00 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Nie rozumiem jednej rzeczy? Wystarczy przeczytac ulotke od tabletek antykoncepcyjnych jakie sa skutki uboczne jest tego cala srona . Ja wychodze z zalozenia ze nie ma jeszcze zadnej metody antykoncepcyjnej ktora by nam kobietom nie szkodzila i dawala 100% pewnosci . Prosta rzecz jezeli ingeruje sie w organizm jaka kolwiek chemia zawsze ponosimy ryzyko . Kazdy organizm roznie reaguje na wszystko jednemu szkodzi drugiemu nie .

 15. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 16. Anonim (Ocena: 5) 2008-09-30 23:39:00 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  moim zdaniem nie ma co gadac na forum jakie tabletki sa dobre a jakie nie. to totalnie bez sensu, bo dla kazdego jest dobre co innego. mi tez wszyscy zachwalali yasminelle, ze sie nie grubnie, ze maja dawke hormonow bardzo mala, ze nie ma prawiktycznie skutkow ubocznych. i co? i choruje w kolko na grzybice, ktorej mam serdecznie dosyc! i naprawde stosujac te "najmniej" szkoldiwe tabletki nabralam niecheci do wszystkich :/ nie ma co ukrywac i wmawiac wszystkim ze sa super i nie ma skutkow ubocznych, bo skutkki moga wystepiwac pare lat pozniej dopiero :) nie chwal dnia przed zachodem slonca... moim zdaniem to naprawde jest czysty biznes, bo praktycznie wiekoszsc moich znajomych m aprzepisywane te same tabletki, bez zadnych badan. widac to sie im oplaca... a i lekarze jak i cale koncerny farm. zarabiaja na tym niebotyczne sumy, wiec nikogo to nie obchodzi. ktos moze sie klocic ze skoro lekarze je polecaja to napewno sa ok. a ile bylo rzeczy ktore bylt dopuszczane a dopiero po kilku latach czu nawet wiecej byly wycofywane? pelno bylo takich lekow, czy nawet glupie gumy donaldy :PP

 17. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 18. Anonim (Ocena: 5) 2008-09-30 23:29:00 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Tabletki sieją ogromne spustoszenie w organiźmie. Brałam 4 lata, od kilku miesięcy nie biorę. Musiałam brać bo miałam torbiele na jajnikach. Tabletk pomogły na jedno, zaszkodziły na drugie. Teraz do jakiego lekarza bym nie poszła, z jakimkolwiek schorzeniem dwiaduję się że prawdopodobnie jest ono spowodowane tabletkami. Nawet jak ostatnio miałam usuwany kamień pod dziąsłami , dowiedziałam się ze został on spowodowany tabletkami( a ja myślałam ze to przez aparat ortodontyczny). taka jest prawda że wszystko wychodzi po jakimś czasie. Kied y brałam tabletki broniłam ich zażarcie i zachwalałam je pod niebiosa. Dopóki nie okazało się ze praktycznie każde pogorszenie mojego stanu zdrowia sie z nimi wiąże . I zazwyczaj pierwsze pytanie lekrzarzy brzmi: czy zażywała Pani tabletki hormonalne?? A w czasie brania tabletek cierpiałam na naweracające zapalenie pecherza. Koszmar poprostu. Ale coś za coś. LUsia.

 19. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 20. Anonim (Ocena: 5) 2008-09-30 23:22:00 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  [quote="ejczekolado"][quote][b]Gosc[/b] [quote][b]ejczekolado[/b] [quote][b]Gosc[/b] [quote][b]forevergirl[/b] [quote][b]Gosc[/b] mam przepisane tabletki antykoncepcyjne ale niedługo mi sie skonczą czy dostane je bezecepty czy znowu musze iść żeby mi je przepisał :([/quote] no niestety wszytskie tabletki anty sa na recepte , co dla mnie jest glupotą a tym bardziej tabletka "po" ktorą trzeba zażyc nie pozniej niz 72 h po " wypadku"[/quote] O nie nie. Głupotą napewno nie jest to, że zarówno tabletki anty jak i 'po' są na receptę. Widocznie nie zdajesz sobie sprawy z tego jak głpie czasem są dziewczyny. Niektóre jadły by je jak cukierki. Ktoś musie nad tym czuwac. Apropo - tabletek anty nie polecam. Radzę się dobrze zastanowic czy ta metoda jest niezbędna :/[/quote] z jednej strony, to dobrze, z powodu jaki wymieniłaś. ale jednak, kiedy się 'zdarzy niefartowna' sytuacja, a nie ma możliwości, bo przecież różnie się zdarza, iść do lekarza, obojętnie jakiego, no to jest kiepsko. moja znajoma miała podobną sytuację, gumka jak to gumka, bywa zawodna. ginekolog nie chciał jej przepisać postinoru:o poszła do znajomego dentysty! i dopiero ten to zrobił. więc z jednej strony dobrze, dla głupich dzieci, które chcą być dżezi, kul etc, ale z drugiej strony, dla kobiety w naprawdę niefartownej sytuacji przykro.[/quote] nikt jej nie kazał rozszerzać nóżek :P jeśli była na tyle dorosła żeby się z kimś przespać, to powinna chyba wiedzieć czym to może się skończyć. [/quote] nie słyszałaś że gumki pękają? no to już wiesz. tak się składa, że to dorosła kobieta, posiadająca męża, ale niegotowa na dziecko. proste. myślenie nie boli, a takie nieprzemyślenie może czasami kogoś urazić, więc proszę, albo zatrzymaj takie rzeczy dla siebie, albo pomyśl. [/quote] Zauważ, że to dziecko pisało, więc tłumaczenie czegokolwiek wydaje mi się zbędne. Niech sobie dzieciaki piszą "trzeba było nóżek nie rozchylać", niech się ucieszą, młodość jest głupia, wybaczmy im to.

 21. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 22. Anonim (Ocena: 5) 2008-09-30 23:19:00 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  [quote="Gosc"][quote][b]ejczekolado[/b] [quote][b]Gosc[/b] [quote][b]forevergirl[/b] [quote][b]Gosc[/b] mam przepisane tabletki antykoncepcyjne ale niedługo mi sie skonczą czy dostane je bezecepty czy znowu musze iść żeby mi je przepisał :([/quote] no niestety wszytskie tabletki anty sa na recepte , co dla mnie jest glupotą a tym bardziej tabletka "po" ktorą trzeba zażyc nie pozniej niz 72 h po " wypadku"[/quote] O nie nie. Głupotą napewno nie jest to, że zarówno tabletki anty jak i 'po' są na receptę. Widocznie nie zdajesz sobie sprawy z tego jak głpie czasem są dziewczyny. Niektóre jadły by je jak cukierki. Ktoś musie nad tym czuwac. Apropo - tabletek anty nie polecam. Radzę się dobrze zastanowic czy ta metoda jest niezbędna :/[/quote] z jednej strony, to dobrze, z powodu jaki wymieniłaś. ale jednak, kiedy się 'zdarzy niefartowna' sytuacja, a nie ma możliwości, bo przecież różnie się zdarza, iść do lekarza, obojętnie jakiego, no to jest kiepsko. moja znajoma miała podobną sytuację, gumka jak to gumka, bywa zawodna. ginekolog nie chciał jej przepisać postinoru:o poszła do znajomego dentysty! i dopiero ten to zrobił. więc z jednej strony dobrze, dla głupich dzieci, które chcą być dżezi, kul etc, ale z drugiej strony, dla kobiety w naprawdę niefartownej sytuacji przykro.[/quote] nikt jej nie kazał rozszerzać nóżek :P jeśli była na tyle dorosła żeby się z kimś przespać, to powinna chyba wiedzieć czym to może się skończyć. [/quote] nie słyszałaś że gumki pękają? no to już wiesz. tak się składa, że to dorosła kobieta, posiadająca męża, ale niegotowa na dziecko. proste. myślenie nie boli, a takie nieprzemyślenie może czasami kogoś urazić, więc proszę, albo zatrzymaj takie rzeczy dla siebie, albo pomyśl.

 23. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 24. Anonim (Ocena: 5) 2008-09-30 23:13:00 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  [quote="ejczekolado"][quote][b]Gosc[/b] [quote][b]forevergirl[/b] [quote][b]Gosc[/b] mam przepisane tabletki antykoncepcyjne ale niedługo mi sie skonczą czy dostane je bezecepty czy znowu musze iść żeby mi je przepisał :([/quote] no niestety wszytskie tabletki anty sa na recepte , co dla mnie jest glupotą a tym bardziej tabletka "po" ktorą trzeba zażyc nie pozniej niz 72 h po " wypadku"[/quote] O nie nie. Głupotą napewno nie jest to, że zarówno tabletki anty jak i 'po' są na receptę. Widocznie nie zdajesz sobie sprawy z tego jak głpie czasem są dziewczyny. Niektóre jadły by je jak cukierki. Ktoś musie nad tym czuwac. Apropo - tabletek anty nie polecam. Radzę się dobrze zastanowic czy ta metoda jest niezbędna :/[/quote] z jednej strony, to dobrze, z powodu jaki wymieniłaś. ale jednak, kiedy się 'zdarzy niefartowna' sytuacja, a nie ma możliwości, bo przecież różnie się zdarza, iść do lekarza, obojętnie jakiego, no to jest kiepsko. moja znajoma miała podobną sytuację, gumka jak to gumka, bywa zawodna. ginekolog nie chciał jej przepisać postinoru:o poszła do znajomego dentysty! i dopiero ten to zrobił. więc z jednej strony dobrze, dla głupich dzieci, które chcą być dżezi, kul etc, ale z drugiej strony, dla kobiety w naprawdę niefartownej sytuacji przykro.[/quote] nikt jej nie kazał rozszerzać nóżek :P jeśli była na tyle dorosła żeby się z kimś przespać, to powinna chyba wiedzieć czym to może się skończyć.

 25. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 26. Anonim (Ocena: 5) 2008-09-30 22:55:00 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Taaa i dodam jeszcze, że osoby, które piszą o tym, że chore dziecko może urodzić się nawet jak kobieta będzie o siebie dbała są po prostu niedojrzałe, wg mnie ten argument jest niedorzeczny! W ogóle jakim trzeba być ignorantem by takie rzeczy pisać ;/ Chore dziecko może się urodzić czy będzie kobieta o siebie dbała, czy też będzie piła dziennie flaszkę wódki, ale czy to oznacza, że mamy dodawać grupę ryzyka??? To tak samo jakbyś napisała, że co z tego, że ćpam w ciąży skoro jakbym nie ćpała to też by było ryzyko urodzenia chorego dziecka! W ogóle co to za osoby się tu wypowiadają. Chyba same niedoinformowane gimnazjalistki, którym jeszcze nie obudził się instynkt macierzyński. Kobieta, która chce zostać w przyszłości matką w życiu w ten sposób nie napisze! W dzisiejszym świecie, w którym dominuje jedzenie pełne hormonów chodzi o to by zlikwidować wszelkie zagrożenia, które są od nas zależne, czyli min. tabletki! Nie piję alkoholu, bo jest to kolejna grupa ryzyka, która zagraża zdrowiu mojego dziecka. Nie ćpam, nie palę itd... Chodzi o to by zminimalizować zagrożenia! Wiadomo, nie od dziś, że są osoby, które są w wysokiej grupie ryzyka, choroby genetyczne itp, ale właśnie o to chodzi aby na jak najmniej przeszkód natrafił płód. The end.

 27. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 28. Anonim (Ocena: 5) 2008-09-30 22:37:00 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  [quote="Gosc"][quote][b]Gosc[/b] [quote][b]Gosc[/b] [quote][b]sen7ses[/b] [quote][b]Gosc[/b] [quote][b]Gosc[/b] Byłam u lekarza, który powiedział mi,że przychodzi do niego wiele kobiet,które mają problemy z zajściem w ciążę po zażywaniu tabletek antykoncepcyjnych. To ileś tam dniowe krwawienie w czasie przerwy między tabletkami to nie jest okres, tylko po prostu krwawienie,mnie osobiście to przeraża troszkę. Nawet jeśli kobieta zachodzi w ciążę po braniu tabletek, dużo dzieci rodzi się chorych. Z jakimiś ułomnościami, skrzywieniami itd. Nie wiem jak Wy,ale ja nie chciałabym,żeby moje dziecko cierpiało na jakąś ułomność dlatego,że ja brałam tabletki antykoncepcyjne. Po za tym są one skuteczne tylko w 80%. I jeszcze jedno.To,że idziemy do ginekologa i poleca nam jakieś tabletki w większości przypadków polecają je oni tylko dlatego,że im za to płacą. Jak się spytałam,czy po tych tabletkach mogę jakoś poważniej 'zachorować' , powiedziała,że ona nie może nic przewidzieć. [mail=wuokul@buziaczek.pl]wuokul@buziaczek.pl[/mail][/quote] do jakiego ty ginekologa chodzisz?! tabletki antykoncepcyjne są skuteczne w 98 % a nie 80%....a skutki uboczne są bardzo zedkie (chyba ze masz żle dobrane tabletki ale wtedy idziesz je zmienic).....jeśli boisz sie ze bedziesz miala "chore" dziecko po tabletka anty6. to radze ci zebyś nie zażywała równiaz tabletek przeciwbólowych a o innych to juz w ogóle nie wspominam (nie chodzi mi o zazywanie w ciasze ciązy ale przez całe zycie)....moja rada : zmień ginekologa bo jest jakiś niedouczony!!!!! [/quote] sugerujesz ze od tabletek mozna chorowac i ze maja one same skutki uboczne nie wiem co to za lekarz ci tak nagadal a moze raczej wiekszosc to sama wymyslias bo z tego co ja wiem to tabletki chronia przed niektorymi chorobami chociaz prawda ze faktem jest to ze nie da sie nigdy nic przewidziec a dziecko chore moze sie urodzic nawet jak bedziesz o siebie dbala a ty uwazasz ze kazde dziecko kobiety ktora brala tabletki anty bedzie napewno chore a jak dla mnie to twoja wiedza na ten temat jest chora. zgadzam sie z kolezanka wyzej zmien lepiej lekarza!!! [/quote] POPIERAM[/quote] CHodzę do DOBREGO lekarza.Waszym zdaniem skutki uboczne to rzadkość bo nie znacie takich osób, i nie spotkaliście się z nimi i nigdy z takimi osobami nie rozmawialiście A TO nie znaczy,że coś takie się nie zdarza. Wiadomo,że dziecko może urodzić się chore nawet jak będę jeść same marchewki w czasie ciąży itd. Ale mówię o tym co się dzieje PRZEZ tabletki. Nie mówię również,że macie ich nie brać-wasze zdrowie, wasza sprawa. Piszę tylko co może się zdarzyć i wcale nie tak rzadko bo znam wiele kobiet,które miały przez to problem. Po to w końcu chyba zaistniał taki artykuł i możliwość dodawania komentarzy,chyba mam prawo go dodać,czyż nie? [mail=wuokul@buziaczek.pl]wuokul@buziaczek.pl[/mail] [/quote] masz prawo myśleć co dodawac co chcesz ale zgadzam się z resztą dziewczyn gdyby tabletki były tak szkodliwe to peweni by je wycofali jeśli ty wolisz każdy miesiąc zwijac się z bólu podczas okresu a przednim obgryzac paznokcie czy go dostaniesz to naprawde twoja sprawa ja tez kiedyś byłam przeciwniczka tabletek anty wydawalo mi się że niebede mogła mieć póżniej dzieci stosowalam zabezpieczenia naturalne i tak zaszłam w ciąże póżniej prezerwatywy i tak zaszłam drugi raz w ciąże A teraz wogóle nieprzyjmuje innej opcji niż branie tabletek żałuje że tak długo żyłam w stresie stosując metody zabezpieczenia mojej babci medycyna na to się rozwija żeby z niej korzystać i by nam mogła dobrze służyć [/quote] Niestety, ale popieram dziewczynę, która pisze o szkodliwości tabletek. Zauważ, że producenci tabletek anty to wielkie koncerny, które zarabiają na tym miliony! W świecie tak ogromnych pieniędzy nie ma miejsca na jakieś wyrzuty, że jakiś tam ginekolog okazał się partaczem i przez to jakaś pacjentka jest bezpłodna. Poza tym bardzo trudno jest określić przyczynę. Przeczytaj sobie forum "Dziewczyny z hirsutyzmem" (wystarczy wpisać w google) i zobacz jakie szkody wywołują tabletki w ciałach kobiet! To nie są banialuki, wystarczy trochę zgłębić temat, poczytać wypowiedzi kobiet...

 29. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 30. Anonim (Ocena: 5) 2008-09-30 22:15:00 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  [quote="Gosc"][quote][b]Gosc[/b] [quote][b]sen7ses[/b] [quote][b]Gosc[/b] [quote][b]Gosc[/b] Byłam u lekarza, który powiedział mi,że przychodzi do niego wiele kobiet,które mają problemy z zajściem w ciążę po zażywaniu tabletek antykoncepcyjnych. To ileś tam dniowe krwawienie w czasie przerwy między tabletkami to nie jest okres, tylko po prostu krwawienie,mnie osobiście to przeraża troszkę. Nawet jeśli kobieta zachodzi w ciążę po braniu tabletek, dużo dzieci rodzi się chorych. Z jakimiś ułomnościami, skrzywieniami itd. Nie wiem jak Wy,ale ja nie chciałabym,żeby moje dziecko cierpiało na jakąś ułomność dlatego,że ja brałam tabletki antykoncepcyjne. Po za tym są one skuteczne tylko w 80%. I jeszcze jedno.To,że idziemy do ginekologa i poleca nam jakieś tabletki w większości przypadków polecają je oni tylko dlatego,że im za to płacą. Jak się spytałam,czy po tych tabletkach mogę jakoś poważniej 'zachorować' , powiedziała,że ona nie może nic przewidzieć. [mail=wuokul@buziaczek.pl]wuokul@buziaczek.pl[/mail][/quote] do jakiego ty ginekologa chodzisz?! tabletki antykoncepcyjne są skuteczne w 98 % a nie 80%....a skutki uboczne są bardzo zedkie (chyba ze masz żle dobrane tabletki ale wtedy idziesz je zmienic).....jeśli boisz sie ze bedziesz miala "chore" dziecko po tabletka anty6. to radze ci zebyś nie zażywała równiaz tabletek przeciwbólowych a o innych to juz w ogóle nie wspominam (nie chodzi mi o zazywanie w ciasze ciązy ale przez całe zycie)....moja rada : zmień ginekologa bo jest jakiś niedouczony!!!!! [/quote] sugerujesz ze od tabletek mozna chorowac i ze maja one same skutki uboczne nie wiem co to za lekarz ci tak nagadal a moze raczej wiekszosc to sama wymyslias bo z tego co ja wiem to tabletki chronia przed niektorymi chorobami chociaz prawda ze faktem jest to ze nie da sie nigdy nic przewidziec a dziecko chore moze sie urodzic nawet jak bedziesz o siebie dbala a ty uwazasz ze kazde dziecko kobiety ktora brala tabletki anty bedzie napewno chore a jak dla mnie to twoja wiedza na ten temat jest chora. zgadzam sie z kolezanka wyzej zmien lepiej lekarza!!! [/quote] POPIERAM[/quote] CHodzę do DOBREGO lekarza.Waszym zdaniem skutki uboczne to rzadkość bo nie znacie takich osób, i nie spotkaliście się z nimi i nigdy z takimi osobami nie rozmawialiście A TO nie znaczy,że coś takie się nie zdarza. Wiadomo,że dziecko może urodzić się chore nawet jak będę jeść same marchewki w czasie ciąży itd. Ale mówię o tym co się dzieje PRZEZ tabletki. Nie mówię również,że macie ich nie brać-wasze zdrowie, wasza sprawa. Piszę tylko co może się zdarzyć i wcale nie tak rzadko bo znam wiele kobiet,które miały przez to problem. Po to w końcu chyba zaistniał taki artykuł i możliwość dodawania komentarzy,chyba mam prawo go dodać,czyż nie? [mail=wuokul@buziaczek.pl]wuokul@buziaczek.pl[/mail] [/quote] masz prawo myśleć co dodawac co chcesz ale zgadzam się z resztą dziewczyn gdyby tabletki były tak szkodliwe to peweni by je wycofali jeśli ty wolisz każdy miesiąc zwijac się z bólu podczas okresu a przednim obgryzac paznokcie czy go dostaniesz to naprawde twoja sprawa ja tez kiedyś byłam przeciwniczka tabletek anty wydawalo mi się że niebede mogła mieć póżniej dzieci stosowalam zabezpieczenia naturalne i tak zaszłam w ciąże póżniej prezerwatywy i tak zaszłam drugi raz w ciąże A teraz wogóle nieprzyjmuje innej opcji niż branie tabletek żałuje że tak długo żyłam w stresie stosując metody zabezpieczenia mojej babci medycyna na to się rozwija żeby z niej korzystać i by nam mogła dobrze służyć

 31. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 32. Anonim (Ocena: 5) 2008-09-30 22:07:00 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  [quote="Gosc"]trzeba po prostu dobry rozmiar dobrać żeby nie pękła :))[/quote] Nie koniecznie czasm moze rozmiar być dobry a guma trach z różnych innych przyczyn

 33. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 34. Anonim (Ocena: 5) 2008-09-30 22:06:00 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  [quote="ejczekolado"][quote][b]Gosc[/b] [quote][b]forevergirl[/b] [quote][b]Gosc[/b] mam przepisane tabletki antykoncepcyjne ale niedługo mi sie skonczą czy dostane je bezecepty czy znowu musze iść żeby mi je przepisał :([/quote] no niestety wszytskie tabletki anty sa na recepte , co dla mnie jest glupotą a tym bardziej tabletka "po" ktorą trzeba zażyc nie pozniej niz 72 h po " wypadku"[/quote] O nie nie. Głupotą napewno nie jest to, że zarówno tabletki anty jak i 'po' są na receptę. Widocznie nie zdajesz sobie sprawy z tego jak głpie czasem są dziewczyny. Niektóre jadły by je jak cukierki. Ktoś musie nad tym czuwac. Apropo - tabletek anty nie polecam. Radzę się dobrze zastanowic czy ta metoda jest niezbędna :/[/quote] z jednej strony, to dobrze, z powodu jaki wymieniłaś. ale jednak, kiedy się 'zdarzy niefartowna' sytuacja, a nie ma możliwości, bo przecież różnie się zdarza, iść do lekarza, obojętnie jakiego, no to jest kiepsko. moja znajoma miała podobną sytuację, gumka jak to gumka, bywa zawodna. ginekolog nie chciał jej przepisać postinoru:o poszła do znajomego dentysty! i dopiero ten to zrobił. więc z jednej strony dobrze, dla głupich dzieci, które chcą być dżezi, kul etc, ale z drugiej strony, dla kobiety w naprawdę niefartownej sytuacji przykro.[/quote] racja ja akurat miałam to szczęście że ginekolog odrazu mi przepisał ale są przypadki gdzie odmawiają co dlamnie jest conajmiej dziwne :? Ale gdy słysze na różnych forach jak dziewczyny biorą te tabletki bo np miały peeting tylko za sobą do tego bez wytrysku to dobrze, że są na recepte. A tam sie mały błąd wkradł nie nie poniżej niże 72h tylko nie powyżej niż 72h ale spotkałam sie z opinniami że nawet do ponad 100 godzin można spróbować. Wkońcu tabletka nie prowadzi do poronienia jak to nie którzy mówią ale ww trakcie ciąży do jej podtrzymania jeśli weźmie się ją a zapłodnienie już było. Więc zawsze warto spróbować

 35. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 36. Anonim (Ocena: 5) 2008-09-30 21:42:00 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  [quote="ilona82_2008"]Moim zdaniem każde tabletki są trochę szkodliwe,a jedno pomagają,a inne szkodzą........[/quote] zgadzam się :) Ja tabletek nie biorę,a mam uczulenie na latex. Durex Avanti są mi dobrze znane :) A tabletkę "po" (escapelle) bralam tylko raz i to tylko dlatego ze wiedzialam kiedy to się stalo, a najzabawniejsze jest w tym to ze oboje z moim mezczyzna pragniemy dziecka, za to ta decyzja bardzo zblizyla nas do siebie i mamy pewne plany, nie mowie zeby nie zapeszyc.

 37. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 38. Anonim (Ocena: 5) 2008-09-30 21:40:00 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  [quote="Gosc"][quote][b]Gosc[/b] Gosc lekarz mi niedawno przepisał yasminelle jeszcze nie biore, dziewczyny które miały z tym kontakt jak sie czujecie? wiem że na rózne osoby inaczej działa ale moze troche mnie to uspokoi Ja brałam Yasmin, potem Yasminelle - spoko tabletki, po obu czułam się dobrze. A tak właściwie - nic nie czułam i o to chodziło:) ja też się bałam ale reaguje dobrze mam tylko plamienia ale mijają :)[/quote] ja biorę yasmin i jest dobrze... :) w ciąże zaszłam normalnie a moje maleństwo jest zdrowe (biorę juz 5 lat)[/quote]

 39. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 40. Anonim (Ocena: 5) 2008-09-30 21:15:00 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  "albo o gumkach, które zostały w drogach rodnych kobiety" o matko i córko, pierwsze słyszę. ale widać możliwe. co do pigułek i tego, że po nich jest nawet lepiej zajść w ciążę, to bym nie powiedziała. moja znajoma przyjmowała od 18 roku życia, przez ładnych pare lat i kiedy zechciała zajść w ciążę, znowu musiała się leczyć jakimiś hormonami.

 41. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 42. Anonim (Ocena: 5) 2008-09-30 21:01:00 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  [quote="Gosc"][quote][b]forevergirl[/b] [quote][b]Gosc[/b] mam przepisane tabletki antykoncepcyjne ale niedługo mi sie skonczą czy dostane je bezecepty czy znowu musze iść żeby mi je przepisał :([/quote] no niestety wszytskie tabletki anty sa na recepte , co dla mnie jest glupotą a tym bardziej tabletka "po" ktorą trzeba zażyc nie pozniej niz 72 h po " wypadku"[/quote] O nie nie. Głupotą napewno nie jest to, że zarówno tabletki anty jak i 'po' są na receptę. Widocznie nie zdajesz sobie sprawy z tego jak głpie czasem są dziewczyny. Niektóre jadły by je jak cukierki. Ktoś musie nad tym czuwac. Apropo - tabletek anty nie polecam. Radzę się dobrze zastanowic czy ta metoda jest niezbędna :/[/quote] z jednej strony, to dobrze, z powodu jaki wymieniłaś. ale jednak, kiedy się 'zdarzy niefartowna' sytuacja, a nie ma możliwości, bo przecież różnie się zdarza, iść do lekarza, obojętnie jakiego, no to jest kiepsko. moja znajoma miała podobną sytuację, gumka jak to gumka, bywa zawodna. ginekolog nie chciał jej przepisać postinoru:o poszła do znajomego dentysty! i dopiero ten to zrobił. więc z jednej strony dobrze, dla głupich dzieci, które chcą być dżezi, kul etc, ale z drugiej strony, dla kobiety w naprawdę niefartownej sytuacji przykro.

 43. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 44. Anonim (Ocena: 5) 2008-09-30 20:52:00 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  [quote="forevergirl"][quote][b]Gosc[/b] mam przepisane tabletki antykoncepcyjne ale niedługo mi sie skonczą czy dostane je bezecepty czy znowu musze iść żeby mi je przepisał :([/quote] no niestety wszytskie tabletki anty sa na recepte , co dla mnie jest glupotą a tym bardziej tabletka "po" ktorą trzeba zażyc nie pozniej niz 72 h po " wypadku"[/quote] O nie nie. Głupotą napewno nie jest to, że zarówno tabletki anty jak i 'po' są na receptę. Widocznie nie zdajesz sobie sprawy z tego jak głpie czasem są dziewczyny. Niektóre jadły by je jak cukierki. Ktoś musie nad tym czuwac. Apropo - tabletek anty nie polecam. Radzę się dobrze zastanowic czy ta metoda jest niezbędna :/

 45. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 46. Anonim (Ocena: 5) 2008-09-30 20:48:00 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  No nie wiem.. Każda kobieta jest 'zaprogramowana" na ileś tam ciąż, tabletka oszukuje organizm wysyłając błędne sygnały, że kobieta jest w ciąży.. MI zawsze podkreślała nauczycielka z biologii i lekarz, że faktycznie po dłuższym stosowaniu zajście w ciąże obniża się o 50% ...

 47. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 48. Anonim (Ocena: 5) 2008-09-30 20:45:00 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  trzeba po prostu dobry rozmiar dobrać żeby nie pękła :))

 49. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 50. Anonim (Ocena: 5) 2008-09-30 20:42:00 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  mam przepisane tabletki antykoncepcyjne ale niedługo mi sie skonczą czy dostane je bezecepty czy znowu musze iść żeby mi je przepisał :(

 51. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 • REKLAMA:
  Head of Sales Team: gracjan.chagowski@marquard.pl
  Manager ds. Sprzedaży Agencyjnej / Online: jaroslaw.grzywaczewski@marquard.pl
  Manager ds. Projektów Specjalnych: joanna.kopacz@marquard.pl
  Specjalista ds. projektów specjalnych online: aleksandra.aleksandrowicz@marquard.pl
  Traffic: aleksandra.pigula@marquard.pl
  Traffic: malgorzata.pigula@marquard.pl

 • KONTAKT Z REDAKCJĄ:
  ul. Wilcza 50/52
  00-679 Warszawa
  redakcja(at)papilot.pl
  tel: 692 460 196
 • popularne tematy:
  , , , , , ,

Wchodząc dalej oświadczasz, że masz ukończone 18 lat. Czy chcesz przejść dalej?

Tak Nie