Sprawdź, ile w Polsce kosztuje wyprawka szkolna!

14 Sierpnia 2010

Współczesne dzieciaki nie zważają na ceny - ważne, aby szkolne akcesoria były ozdobione ich ulubionymi postaciami z bajek i filmów.

Sprawdź, ile w Polsce kosztuje wyprawka szkolna!

Na pierwszym miejscu jest Hannah Montana. Bardzo popularne są także zwierzątka. High School Musical umarł. Barbie i Myszka Miki wypadły z gry. – tak szkolną wyprawkę ocenia gazeta Metro.

Dziennik przyjrzał się także cenom szkolnym przyborów takich jak długopisy, zeszyty, bloki, farby, kredki, piórniki czy plecaki. Najdroższa wyprawka kosztuje prawie 800 zł, zaś najtańsza wersja to wydatek rzędu 4O zł, ale bez nowego plecaka.

W dziecięcym świecie, podobnie jak wśród dorosłych, panują różne trendy, za którymi podążają już kilkulatki. Nie chcą mieć zwykłych i tanich przyborów, gdyż to poprostu „nie wypada”. Na okładkach zeszytów i plecaków muszą się znaleźć bohaterowie ulubionych kreskówek czy filmów.

Tymczasem chociażby piórnik bez wyposażenia można mieć za 20-30 zł. Podobny, ale z rysunkiem z Toy Story 3 jest nawet trzy razy droższy. Tak jest ze wszystkimi produktami szkolnymi. – zauważa dziennik.

Wśród chłopców największą popularnością cieszą się nadruki ze sportowcami. Dziewczynki preferują Hannah Montanę lub zwierzątka z bajek.

Kinga Walczak

Zobacz także:

Sprzedają zbyt krótkie spódniczki dla 9 – latek!

Minispódniczki dla 9-latek są wyjątkowo krótkie. Rodzice protestują i nie zgadzają się, aby ich córki chodziły w nich do szkoły.

Ochroń swoje dziecko przed internetowym pedofilem!

Małego internautę trzeba odpowiednio przygotować do korzystania z dobrodziejstw sieci.

Strony

Komentarze (128)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2011-03-02 15:58:09

4 + 4 ale łatwe ja to najlepiej z klasy potrafie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-09-06 19:47:03

Ja jestem w 3 technikum i kazdy w klasie ma markowy plecak ,ale to w zwykłym sklepie sportowym cena waha sie mnie 70-100 zł , książki kupuje sie od starszych znajomych i nie ma problemu,

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-08-27 15:44:02

Ja za same książki córki do 1 gim zapłaciłam ponad 600 zł. A jeszcze nie podano książek do nauki języków . Do tego plecak 150zł, piórnik 45zł, zeszyty ok. 30 zł, przybory szkolne ok. 40 zł . Ale niektóre szkoły przesadzają . Syn mojej koleżanki również idzie do 1 gim i ma podręcznik do wf'u !

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-08-27 12:54:56

I tam się teraz dzieje... Wszyscy chcą być lepsi, a jak ktoś z klasy jest ubierany w Adidasie, ma super zeszyty, plecak za 200 zł to już w klasie się liczy, a jak kogoś nie stać na takie wydatki i ubiera sie w ciuchlandzie, ma zeszyty i plecak z TESCO to już się w klasie nie liczy... Już teraz nawet dzieci się kłócą o to, że ktoś ma jakiś tam ciuch ze sklepu po pięć złoty, a ktoś ma ciuchy Lacosty i jest trendy !

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-08-24 11:57:10

Oni trochę przesadzają, jak chcą na wf ubrać dzieciaka w adidasa i wszystkie artykuły skzolne firmowe to niech się nie dziwią ile zapłacą. Ja mam ciuchy przez kilka lat, a długopisy po złotówki i stary pi.órnik. Jedynie na podręczniki trzeba pieniądzę wydać, bo nowa podstawa programowa.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-08-21 15:56:24

o jeny nie przeżywajcie tak, jak się chce to można zaoszczędzić, tylko trzeba pomyśleć.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-08-20 10:00:04

Ja ide do 1 klasy zawódówki..na swoje ksiązki wydałam 15 zł!!Bo kupiłam je od rok starszej koleżanki.Kupiłam zeszyty w tesco za 99 gr.czyli na zeszyty wydałam 10 zł.Gumka 69 gr linijka 79 gr.ołówki 1.99 długopisu 1.99 i jakieś kolorowe za 3.99. moja wy[rawka kosztowała 34 zł.Plecam mam z tamtego rokuLepiej kupić jakiś lepszy bo potem się niszczy a te lepsze to żadko.Piórnik mam z tamtego roku.Buty owszem kupiłam za 110 zł w nice bo mama uważa że lepsze trzeba kupić.Pozdrawiam!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-08-19 20:13:46

ja idę teraz do 2g. i tak jak osoba kilka komentarzy niżej napisała ża nie można kupić starych podręczników bo jest ta zasr.... nowa wersja programowa za same książki zapłaciliśmy coś ok. 400 zł za przybory mało bo 20 zł (miałam z tamtego roku i bez plecaka) z wyprawką nie jest źle bo 20 zł to niewiele ale trzeba kupić jeszcze jakieś ubrania, buty itd. bo przez wakacje z wszystkiego wyrosłam ale to już nie liczy się do wyprawki szkolnej ale kupić trzeba. Ktoś napisał żeby kupić buty za 250 zł. Sory ale mnie na takie nie stać i nie starczą mi te buty na 3,4 lata bo mi noga rośnie i cały czas coś innego jest modne.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-08-18 20:16:50

Zapraszamy na nowe forum dla kobiet www.swiatwenus.pl

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-08-16 23:08:24

Ja idę teraz do 2 gim. Za książki + oprawki zapłaciłam jakieś 280 zł (nowe bez cwiczen). Zeszyty + jakieś tam linijki gumki, długopisy, ołówki itp. myślę że ok 100 zł. W butach chodzę po szkole w tych co przyszłam a w zimie mam adidasy (z przeszłego roku które mi się całkiem nieźle trzymają, kupują orginalne) Strój na wf? Kupuję tylko spodnie zazwyczaj są alladynki ok. 30 zł bo bluzka zawsze się jakaś znajdzie w szafie a pozatym na każdą lekcje wf jest inna (wiadomo człowiek się poci;/) Plecak kupiłam orginalny z nike za 80 zł. Piórników mam chyba z 5 w domu więc nawet o nim nie myślę. Także moja wyprawka kosztuje ok.500 zł (byc moze poimnelam kilka rzeczy) . A teraz z innej beczki. Znam chłopaka którego rodzice mają kase ale są chytrzy to już nie chodzi o oszczędności. Wszystkie używane książki kupuje za 80 zł dokupi z 2 cwiczenia za 30 zł także za same książki wychodzi mu 110 zł!! Mama kupi mu 1 długopis + ołówek blok linijke jakieś kredki i wyjdzie jej to jakies 20 zł nie wiecej. Za zeszyty też zapłaci najwiecej 35 zł.Kupuje trampki za 10 zł i ma je miec na caly rok nie wazne czy mu sie rozerwa czy cos innego. Plecak ma ten sam pare lat piórnik tak samo. Strój na wf bierze najzwyklejsze spodenki ii bluzke. Także jego wyprawka kosztuje 175 zł ! Niektórzy za tą kwotę mają tylko dwie książki . Także wiecie POLAK POTRAFI :D A tak z innej beczki to też myślałam kiedyś żeby kupowac ksiazki z kolezanka na zmiane np ja na biologie ona na historie itd. Ale to nie ma najmniejszego sensu. Bo kto wie czy bedziecie zawsze ze sobą siedziec? A pozatym zadania domowe? Wiem że wiekszosci z was ich nie odrabia no ale jak przyjdzie jakis wiekszy sprawdzian? Kserowanie jest męczące czasami...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-08-18 21:53:01

uważam ze twoje wydatki są dużo za duże... ja teraz idę do 2 LO i nie nosze żadnego piórnika... torbę kupiłam jakieś pól roku temu i na razie jest spoko... poza tym mam jeszcze inne wiec nie narzekam... książki mam zamiar kupować w roku szkolnym od starszych roczników.. nie widzę w tym nic dziwnego... przecież oni ich nie jedzą.. a jeśli je w ogolę noszą do szkoły to i tak nie zniszczą ich tak bardzo... zeszyty kupiłam w księgarni byle jakie... tzn nie patrzyłam na żadne okładki!! przecież nie mam 5 lat!! wyniosły mnie one chyba 40 zl.. na razie tylko tyle wydalam na wyprawkę myślę ze podręczniki wyniosły mnie jakieś 150 zl... myślę ze nie ma sensu tak kupować wszystkiego na raz... bo rzeczy się szybko nudzą i zaraz chce się coś nowego a poza tym to ogromny wydatek dla rodzica... mam nadzieje ze moje dziecko ( w przyszłości) to zrozumie a nie będzie chciało zeszyty po 10 zl dlatego ze ktoś jest na okładce!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz