Decyzja dnia

Czy rodzice mają prawo zmuszać mnie do studiowania? Edyta, 19 l.

Zastanawiam się nad tym, co mam zrobić ze swoim życiem. Zdałam maturę, ale wyniki nie były najlepsze. Dostałam się jakimś cudem na studia dzienne, ale nie wymarzony kierunek i daleko od domu. Coraz mniej mi się to widzi i chyba chciałabym zrezygnować. Zawsze marzyłam o pracy fryzjerki albo kosmetyczki. Zrobiłabym sobie jakieś kursy i zaczęła już zarabiać. Tylko, że rodzice są przeciwko i nawet mówią, że mnie wyrzucą z domu. Albo studia, albo mam się wynosić. Ich zdaniem marnuję życiową szansę.

Nie do końca rozumiem ich myślenie. Przecież studia niczego już dzisiaj nie gwarantują. To często strata czasu i pieniędzy. A jak zdobędę praktyczną wiedzę i doświadczenie, to szybciej się dorobię i im też pomogę. Wydaje mi się, że kompleksy przez nich przemawiają. Sami skończyli na szkole średniej i teraz chcą realizować własne ambicje na mnie. Szkoda tylko, że nie myślą o moich prawdziwych potrzebach.

 

Strony

Ty też masz przed sobą trudną decyzję? Opisz ją i wyślij pytanie na redakcja@papilot.pl.
Wybrane maile zostaną opublikowane.

Komentarze (3)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2016-08-18 19:25:55

koszmarni rodzice, ale niestety takich teraz mnóstwo. moj kuzyn musiał poprawiać maturę, rodzice za wszelką cenę pchali go na studia. skończył jakąs prywatną uczelnię firmy krzak, gdzie na zaliczenie przedmiotu trzeba było zrobić prezentację w powerpoincie-licencjat i magisterkę kupił. Uczyć się nie chciał, ale rodzice płacili i marudzili, więc z braku laku skończył. i teraz są rozczarowani, bo jak to pracodawcy nie walczą o synusia. Niestety, jeśli wiesz, że to nie dla Ciebie, albo masz jakiś inny pomysł na siebie, to nie marnuj czasu ani pieniędzy, tylko idź swoją drogą!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-08-17 10:14:59

zgadzam się z tobą, teraz ludzie mogą świetnie sobie radzić bez wyższego wykształcenia. jeśli jesteś mądra i zaradna (a o tym nie koniecznie świadczą oceny w liceum) możliwe że za parę lat otworzysz własny salon kosmetyczny. postaraj się z tego zrobić twój zamek, znajdź najlepszą szkołę, nie jakiś tam kurs, przyłóż się do tego porządnie a kto wie... może kiedyś wylądujesz jako stylistka gwiazd? życzę powodzenia!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-08-17 09:34:34

Trzeba było się lepiej przygotować do matury ... a co do studiów jest taki kierunek jak "Kosmetologia" tylko nie wiem czy ciężko sie na niego dostać, możesz próbować zaocznie a w ciągu tygodnia spróbować swoich sił jako kosmetyczka, będzie wilk syty i owca cała. a jeśli na prawdę nie chcesz iść na studia to nikt nie ma prawa Cię do tego zmusić, tylko się nie zdziw jak rodzice każą Ci się samej utrzymywać lub przynajmniej dokładać do rachunków i jedzenia.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1