Wiosna nad morzem – odkryj urok Bałtyku przed sezonem.

Przyjęło się, że nad malowniczy polski Bałtyk „należy” wyjeżdżać w szczycie sezonu wakacyjnego, bo (teoretycznie) to właśnie wówczas istnieje największe prawdopodobieństwo ładnej, pogody, dostępnych jest najwięcej atrakcji turystycznych, a poza tym robią tak wszyscy!
Wiosna nad morzem – odkryj urok Bałtyku przed sezonem.
29.04.2016

Jednak w tym roku może warto coś zmienić i postawić na nieco wcześniejszy urlop, jeszcze przed otwarciem sezonu? Polskie morze ma do zaoferowania równie wiele o każdej porze roku. A już na pewno w okresie wiosennym i bardzo wczesnym latem jest miejscem wybitnie urokliwym i magicznym…

Klub travelowy Travelist.pl zachęca do odkrywania uroku Bałtyku wiosną i przedstawia kilka ciekawych propozycji na tę porę roku. Zapraszamy na wycieczkę po województwach zachodniopomorskim i pomorskim. Przybliżamy sylwetki najbardziej popularnych nadmorskich miejscowości, rozpoczynając od Świnoujścia, przez Rewal, Kołobrzeg, Łebę, na Władysławowie kończąc. Przyjemnej lektury!

Świnoujście – magia 44 wysp

Świnoujście jest niezwykle malowniczym uzdrowiskiem położonym w zachodniej części wybrzeża. Mieści się ono (jako jedyne w Polsce) w całości na wyspach! Łącznie w skład miasta wchodzą 44 wyspy, z czego największe i najbardziej znane to Uznam, Wolin oraz Karsibór. Położenie Świnoujścia jest wyjątkowe nie tylko ze względu na wyspy, ale także na otaczającą je przyrodę.

Dużą część miasta zajmują takie obszary jak Natura 2000 oraz Świdny Las. W najbliższej okolicy rozciąga się zaś Woliński Park Narodowy. Jest to idealny zakątek na długie wiosenne spacery i wycieczki rowerowe. W mieście i okolicy bez wątpienia nie będą się nudzić miłośnicy zabytków. Zespół fortów twierdzy Świnoujście, basen U-bootów, latarnia morska – to tylko kilka ciekawych przykładów.

Planując dłuższy pobyt w Świnoujściu, warto zatrzymać się w Hotelu Cesarskie Ogrody***. Mieści się on w zacisznym zakątku, a od jednej z najpiękniejszych polskich plaż oddziela go zaledwie 10-minutowy spacer.

Rewal – dla poszukujących wytchnienia

Rewal to nieduża wieś o charakterze wypoczynkowym, położona w województwie zachodniopomorskim. Posiada własne kąpielisko oraz przystań morską. Przez miejscowość przebiega Szlak Nadmorski im. Czesława Piskorskiego. Dużą atrakcją jest Park Wieloryba. Warto zajrzeć także na taras widokowy mieszczący się przy ulicy Parkowej.

W samym Rewalu można odnaleźć ciszę i spokój. Jest to idealne miejsce na ucieczkę od zgiełku wielkiego miasta. Rewal jest również doskonałą bazą wypadową do pobliskich popularnych miejscowości jak Trzęsacz ze słynnymi ruinami kościoła na klifie, do Niechorza czy Międzyzdrojów.

Decydując się na wiosenny wypoczynek w Rewalu, warto zajrzeć do Sunset SPA. Hotel położony jest tuż przy pasie nadmorskim. Poza bajecznymi widokami oferuje między innymi kompleks basenowy, sauny, szeroką gamę zabiegów w strefie wellness & beauty.

Kołobrzeg – idealne połączenie natury i miasta

Kołobrzeg większości osób kojarzy się z gwarnym miastem, które jest doskonałą propozycją na wypoczynek dla młodych, spragnionych przygód i energicznej zabawy turystów. Jest w tym ziarno prawdy, ale jest to także idealne miejsce na spokojny wypoczynek dla rodzin z dziećmi czy osób starszych.

Na sporej części miasta rozciągają się obszar Natura 2000 oraz Obszar Chronionego Krajobrazu Koszaliński Pas Nadmorski. W Kołobrzegu znaleźć można aż sześć parków miejskich, które są idealnym miejscem na mniej lub bardziej aktywny wypoczynek. Warto pamiętać o tym, iż jest to miasto o charakterze uzdrowiskowym, w którym leczyć można między innymi choroby dolnych i górnych dróg oddechowych, nadciśnienie, cukrzycę, choroby skóry czy choroby układu nerwowego.

Miłośnicy historii i zabytków koniecznie powinni odwiedzić konkatedrę Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny z XIV wieku, pozostałości umocnień twierdzy kołobrzeskiej (w tym latarnię morską), Basztę Lontową, zespół fortów z początku XIX wieku. Warto zajrzeć też do oddziału Muzeum Orędzia Polskiego mieszczącego się w dawnym pałacu rodziny Brunszwickich – to zaledwie kilka z bardzo wielu propozycji!

Wszystkich tych atrakcji nie sposób zaliczyć w ciągu jednego dnia. Warto zatrzymać się tutaj na dłużej w Hotelu Diva Spa**** położonym w spokojnej dzielnicy, przy Parku Nadmorskim, w niewielkiej odległości od plaży. W hotelu na gości czekają liczne atrakcje jak kompleks basenowy, odnowa biologiczna i, jak na obiekt w uzdrowisku przystało, oferta rehabilitacyjna, wypożyczalnia rowerów i wiele innych udogodnień.

Łeba – morze, jeziora, a może… najsłynniejsze w Polsce wydmy?

Łeba to bardzo urokliwe miejsce, które słynie przede wszystkim z bliskości Słowińskiego Parku Narodowego. W jego skład wchodzą między innymi ruchome wydmy, które można zwiedzać, wielkie jeziora Łebsko i Gardno, kilka ciekawych rezerwatów przyrody. Z drugiej strony miasto otoczone jest jeziorem Sarbsko z przylegającym do niego rezerwatem przyrody Mierzeja Sarbska. Tak bajeczne okoliczności przyrody sprzyjają aktywnemu, wiosennemu wypoczynkowi.

Choć przyroda Łeby jest fascynująca, to nie jedyne, na czym warto się skupić w czasie pobytu. Na nie mniejszą uwagę zasługują Park Dinozaurów „Łeba Park” oraz Labirynt Park Łeba. Ponadto warto zajrzeć do niewielkiego skansenu parowozów na stacji kolejowej oraz do zabytkowego kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, który stanowi jedyny rejestrowany zabytek miasta.

Na błogi relaks po całodniowych atrakcjach zaprasza do swoich wnętrz Hotel Sailor. Mieści się on nie więcej niż 5 minut spacerem od plaży. Jeszcze mniejsza odległość dzieli go od portu jachtowego. Ogromną zaletą obiektu jest położenie w zielonej okolicy, z dala od zgiełku miasta.

Władysławowo – wypoczynek nad zatoką czy otwartym morzem?

Tak się składa, że tutaj mamy wybór, bowiem Władysławowo, którego część zachodzi już na Mierzeję Helską, ma dostęp zarówno do zamkniętych (przez co cieplejszych) wód Zatoki Puckiej, jak i otwartego morza. Jest to bardzo interesujące miejsce pod względem turystycznym. Nie dość, że samo miasto oferuje moc atrakcji, to jest też doskonałą bazą wypadową na wspomnianą mierzeję, jak również do Trójmiasta.

Główne atrakcje Władysławowa to fantastyczne plaże (łącznie aż 5 kąpielisk nadmorskich), port morski, Lunapark Słowiński, Muzeum Motyli oraz wieża widokowa w Domu Rybaka, Muzeum Przyrodnicze Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, Ośrodek Przygotowań Olimpijskich „Cetniewo”, Ocean Park. Niezależnie od pogody we Władysławowie nikomu nuda nie grozi!

A gdzie nocować? Na wyjątkowo komfortowy nocleg zaprasza Maloves Spa & Resort. Kompleks mieści się w samym sercu miasta, niespełna 100 metrów od bajecznej plaży. Część hotelowych pokoi zapewnia widok na morze. Obiekt dysponuje między innymi wewnętrznym jak i zewnętrznym basenem, saunami, jacuzzi, rozbudowaną bazą zabiegową, siłownią, salą fitness.

Gdy ktoś zapyta: „A co z pogodą”?

Pogody zamówić się niestety nie da, a ta może spłatać niezłego figla nie tylko wiosną, zimą czy jesienią, ale właśnie w szczycie sezonu, kiedy to jesteśmy uzbrojeni po zęby w stroje kąpielowe, okulary i kremy przeciwsłoneczne, ręczniki oraz inne plażowe akcesoria. Może się okazać, że będą one zupełnie zbędne…

Na to zwyczajnie nie mamy wpływu, ale za to mamy wpływ na wiele innych rzeczy. Na przykład na jakość wypoczynku, a ta będzie wysoka, jeśli zdecydujemy się na wcześniejszy urlop. Będziemy mieć wówczas znacznie większe możliwości wyboru jeśli chodzi o nocleg, a na plaży czy gdziekolwiek indziej nie będziemy musieli walczyć o kawałek miejsca dla siebie, bo ruch turystyczny będzie mniejszy niż w sezonie. Jeśli już ktoś jednak uparcie trzyma się argumentu, jakim jest pogoda, pamiętajmy o tym, że wiosna potrafi być równie upalna, jak lato!

Artykuł sponsorowany 

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie