Pieniądze szczęścia nie dają, ale seks tak

27 Sierpnia 2008

Dobra wiadomość dla tych, u których życie łóżkowe jest intensywniejsze niż aktywność na koncie bankowym. Najnowsze badania pokazują, że seks daje w życiu więcej szczęścia niż pieniądze.

Pieniądze szczęścia nie dają, ale seks tak

To, że seks sprawi, iż w życiu będziesz szczęśliwsza, nie oznacza wcale, że sekretem radosnego życia jest finansowo ubogie, ale seksualnie bogate życie. Wbrew niektórym opiniom, więcej pieniędzy nie wzbogaci twojego życia seksualnego, liczy się „ekonomia szczęśliwości”.

Po przeanalizowaniu raportów na temat aktywności seksualnej i poczucia szczęścia 16 000 ludzi, profesorowie David Blanchflower z Dartmouth College i Andrew Oswald z University of Warwick w Anglii stwierdzili, że seks „wkracza tak silnie i pozytywnie we wzory poczucia szczęścia”, że wzrost liczby stosunków z jednego na miesiąc, do jednego na tydzień, odpowiada wzrostowi poczucia szczęścia, generowanemu przez wzrost dochodów przeciętnego Amerykanina o 50 000$ na rok.

„Wniosek jest taki, że pieniądze przynoszą określone poczucie szczęścia w życiu, jednak nie w takim stopniu, jak tradycyjnie sądzili ekonomiści” – mówi Blanchflower. „Musieliśmy spojrzeć na sprawę bardziej jak psychologowie, żeby zorientować się, że inne rzeczy mają naprawdę duże znaczenie”.

Według opisywanych badań, najszczęśliwsi są ludzie, będący w satysfakcjonujących, stałych związkach, a szczególnie ludzie po ślubie – oni uprawiają seks o 30% częściej niż tzw. single.

W badaniach jest jednak podstawowa luka, którą badacze mają nadzieję wyjaśnić w niedługim czasie – czy to seks sprawia, że ludzie są szczęśliwsi, czy może szczęśliwsi ludzie częściej się kochają. Niezależnie od tego, jedno jest niezaprzeczalne – szczęście ma więcej wspólnego z seksem niż z pieniędzmi…

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (98)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2015-08-08 16:23:18

re: Pieniądze szczęścia nie dają, ale seks tak

Byłam w trudnej sytuacji finansowej, z pomoca przyszła mi strona energiaduchowa.pl z której zamówiłam rytuał przyciągnięcia pieniędzy. W ciagu kilku tygodni moja sytuacja polepszyła się na tyle, że obecnie jestem w stanie sama się utrzymać i opłacić mieszkanie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-10-25 14:37:00

hahahahha co komentarze , hahahahahhah

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-09-09 17:50:00

mam pytnko czy lubicie jak macie orgazm pod prysznicem

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-09-09 17:49:00

sex imlodszy to dopiero zabawa

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-09-09 17:31:00

ja bez seksu bzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzykanka to bym o razu uschla

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-09-04 18:12:00

niektore komentarze sa tak beznadziejne i oblesnie ze az sie czytac nie chce chyba kazdy wie o ktore mi chodziiiiiiiiiii porazka ludzie nie osmieszjcie sie tak!!!!!to coz ze piszecie bez profilu nikt nie wie kim jestescie ale mi sie nie chce czytac ze klijentka lubi jak jej kolezanka lize bleeeeee zreszta to nie jest o tym artykul wiec zachowaj sobie takie wyznania dla siebie i swoich lezbbbb

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-09-03 15:00:00

Satysfakcjonujący stały związek i dobry seks w nim to jest powód do czucia się szczęśliwym.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-09-02 21:38:00

Gosc ja kocham sex ze swoimi przyjaciółkami:0 często organizujemy sobie takie sex-party:Phihihhi uważam, ze sex z kobietą dostarcza wiele większych doznań niż z facetami:P uwielbiam kiedy liże mnie moja przyjaciółka, chociaż nie mam nic przeciwko, kiedy mój facet pakuje mi swojego kutaska:D:D mam 12 lat i od miesiaca bzykam sie z moim adasiem (16lat)kocham go wcale nie jest bogaty ale jakiego ma duzego............ Plamka1993 Pieniadze zdecydowanie szczęście dają! Na co mi facet z którym bym się pieprzyła, a nic by mi nie dał:P pierwsza lesba, druga pieprznięta małolata a trzecia prostytutka- współczuję wam wszystkim, jakby organizowali konkurs na dziwkę 2008 to wszystkie byście zajęły 1 miejsce:) ps.odnośnie artykułu to zgadzam się z nagłowkiem-mówi sam za siebie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-08-31 22:54:00

[quote="Plamka1993"]Pieniadze zdecydowanie szczęście dają! Na co mi facet z którym bym się pieprzyła, a nic by mi nie dał:P[/quote] Najpierw dorośnij do pieprzenia małolato. I do tego, żeby z kimś być, nie dla pieniędzy. Chyba że to będzie Twój sponsor to sorry... A jeśli domagasz się czegoś w zamian za pieprzenie to jest to nic innego jak prostytucja.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-08-31 22:47:00

Bzykaj się 12letnia durna dziewczynko, a za jakieś 8 lat jako 20letnia kobieta wyprawisz swoje dziecko do komunii.. Powodzenia A ta druga panienka, ta od sex-party - naprawdę szkoda gadać. Jak Ci się to podoba, to powiedz swojej przyjaciółce, a nie innym na forum. Ludzi nie obchodzą Twoje obleśne doznania.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz