Nimfomania – chorobliwe pragnienie zbliżeń

15 Czerwca 2009

Na czym polega nimfomania, jak z nią walczyć oraz… czy walczyć w ogóle?

Nimfomania – chorobliwe pragnienie zbliżeń

Jak podaje Wikipedia, nimfomania to chorobliwie wzmożony popęd płciowy u kobiet, który przesłania inne potrzeby człowieka. Nimfomania (u mężczyzn satyriasis) potrafi być bardzo uciążliwa i traktowana jest jako zaburzenie czynności seksualnych. Bywa przejściowa, jednak bardzo często utrzymuje się przez bardzo długi czas, a nieleczona może trwać od momentu rozpoczęcia dojrzewania aż do śmierci. Jest uciążliwa nie tylko dla samej chorej osoby, ale i dla jej partnerów. Często takie zaburzenie uniemożliwia stworzenie związku partnerskiego. Co można zrobić, żeby ją przezwyciężyć?

Przede wszystkim trzeba podkreślić, że nimfomanię da się wyleczyć. W tym celu osoba chora musi udać się do seksuologa – ten zacznie od leków obniżających popęd seksualny, a następnie rozpocznie leczenie, które powinno być połączone z terapią u psychologa bądź psychoterapeuty. Ale to tylko czubek góry lodowej. Walka z nimfomanią powinna zacząć się dużo, dużo wcześniej…

Jeśli to ty masz ten problem…

Wtedy możesz sobie nawet nie zdawać sprawy, że jesteś chora. Pomyślisz, że po prostu bardzo lubisz seks – jak reszta ludzi na świecie, więc co miałoby być w tym złego? Jednak gdy sfera płciowa zdominuje twoje życie do tego stopnia, że nie będziesz mogła spokojnie skoncentrować się na swoich zajęciach i obowiązkach, a interesował cię będzie jedynie seks, to alarm, że masz zaburzoną równowagę między racjonalną a chorobliwą seksualnością.

Uświadomienie sobie, że jesteś chora i masz z tym duży problem, jest już połową sukcesu. Wielu ludzi nie traktuje poważnie swojej przypadłości, uważając ją nawet za coś… pozytywnego. Na dłuższą metę jednak wzmożone uprawianie seksu dla samego aktu seksualnego nie jest niczym dobrym. Dlatego przyznanie się do problemu to pierwszy sukces na drodze do zdrowia.

Zanim wybierzesz się do specjalisty, walkę z nimfomanią warto zacząć od rozmowy z bliską osobą. Ktoś zaufany, znający powagę sytuacji, powinien starać się ograniczyć twoje nadmierne kontakty seksualne i nie prowokować sytuacji, które mogłyby do nich doprowadzić. Unikanie imprez, spotkań w zatłoczonych miejscach o późnych porach to drobne, ale skuteczne metody, aby przezwyciężyć nimfomanię. Przyjaciel akceptujący cię jako osobę uzależnioną od seksu i przymykający na to oko, tak naprawdę tylko ci szkodzi. Czy wiedząc, że bliska osoba jest chora, np. na nerwicę, nie zaleciłabyś jej leczenia? Oczywiście, że tak – i w przypadku nimfomanii jest tak samo, bo to zaburzenie jak każde inne.

Samotna walka z nimfomanią jest arcytrudna, ale jeśli osoba chora się bardzo zmobilizuje i zaweźmie, ma szansę może nie na całkowite wyleczenie, ale przynajmniej na złagodzenie choroby. Zablokowanie stron internetowych o treściach pornograficznych czy próba niezwracania uwagi na wszystkich nowo poznanych mężczyzn to krok w bardzo dobrym kierunku. Najlepiej, gdy praca nad sobą połączona jest z regularnymi wizytami u specjalisty – wtedy okres leczenia znacznie się skraca.

Jeśli ktoś ci bliski ma ten problem…

Często dzieje się tak, że osoba chora na nimfomanię zakłada rodzinę, bo nie zdaje sobie sprawy ze swojego zaburzenia. Nie zdaje sobie z niego sprawy również osoba z nią związana. Uznawanie, że „ten typ tak ma” to krzywda dla obu stron. Jeśli zauważysz, że ktoś z twoich bliskich ma z tym problem (albo, co gorsze, twoja druga połowa), porozmawiaj z nią o tym. Jest to wstydliwa dolegliwość, ale dotyka wielu ludzi. Szufladkowanie kogoś słowami „zboczeniec”, „łatwa” czy „erotoman” jest błędem. Nawet gdy rozmowa wydaje się bardzo ciężka i krępująca, warto ją podjąć, zwłaszcza kiedy czujemy, że coś jest nie tak u tej bliskiej nam osoby.

Zastanów się, czy dobrym rozwiązaniem nie byłoby wspólne chodzenie do psychologa? Oczywiście, nie chodzi o to, żebyście siedzieli koło siebie ramię w ramię w czasie sesji u specjalisty, ale dla osoby chorej świadomość, że ktoś czeka na nią za drzwiami, jest bardzo ważna. Ponieważ leczenie może być bardzo trudne i długie, osobę chorą trzeba stale wspierać, żeby ta przedwcześnie nie zrezygnowała z terapii.

Nimfomania to bardzo przykre zaburzenie, które potrafi wyniszczyć chorego człowieka. Dlatego tak ważne jest wsparcie otoczenia i bliskich osób, zdających sobie sprawę z powagi tej dolegliwości i nie uznających jej za coś fajnego.

Ewa Podsiadły

Zobacz także:

Wasze listy: Oszukała mnie agencja modelek!

Ania żałuje dzisiaj swojej naiwności i wiary w obietnice o wielkiej karierze na wybiegu. Straciła pieniądze, nerwy oraz dziewczęce marzenia, a oszuści nadal pozostają bezkarni!

Wasze listy: Czy zachować dziewictwo do ślubu?

Za cztery miesiące Teresa stanie przed ołtarzem ze swoim wieloletnim chłopakiem. Nigdy wcześniej nie uprawiali seksu, bo przysięgła sobie, że zachowa dziewictwo do ślubu. Teraz jednak ma wątpliwości, czy nie złamać obietnicy…

Strony

Komentarze (295)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Silna666
(Ocena: 5)
2016-02-19 00:54:08

Silna666

Jestem nimfomanką i dobrze mi z tym :) Nie chcę tego leczyć. Zwykle u moich partnerów 'boli głowa', a nie mnie. Fakt... moi partnerzy mają przechlapane z tego powodu i nie dają rady, ale cóż... niedorajdy i tyle ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Silna666
(Ocena: 5)
2016-02-19 00:58:38

To oni powinni się leczyć z braku chęci na seks, a nie ja ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Jakub
(Ocena: 5)
2016-04-25 15:24:18

Taka prawda

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-12-19 18:03:05

re: Nimfomania – chorobliwe pragnienie zbliżeń

WITAM, sprzedam zestaw WOW złozonego z Mifepristone i Misoprostol . Miferpistone blokuje wydzielanie hormonu progesteronu, który warunkuje utrzymanie ciąży. Bez tego hormonu przerywa się więź między zarodkiem a ścianą macicy, wystepują skurcze. Misoprostol natomiast wzmacnia skurcze, pomagając wydalić produkty ciąży z macicy. W przypadku zamówienia środków ze strony women on web wpłącasz pieniądze na konto a paczki w 90% przechwytywane są na granicy kraju przez urząąd celny. Wynikiem tego jest znaczne opóźnienie (około 6 tygodni) lub niedostarczenie przesyłki - na co nie można pozwolić gdyż każdy DZIEŃ PRZY TAKIEJ KURACJI JEST ISTOTNY. Środki sprowadzane są z jednej z hurtowni medycznych na terenie Holandii. Wysyłam je z Polski więc paczka dotrze do Ciebie na 100%, nie będzie obaw o przechwycenie jej za granicą. W ciągu dwóch dni roboczych otrzymasz przesyłkę. Z swojej strony udzielam dokłądnych informacji o kuracji po trzymaniu paczki. Zawartość przesyłki: 1x Mifepristone 8x Misoprostol Instrukcja dawkowania Tanio!! KONTAKT: 66314trzy828

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-11-21 17:01:04

re: Nimfomania – chorobliwe pragnienie zbliżeń

Sprzedam zestaw wczesnoporonny z Women On Web. Zestaw składa sie z 1 tab Mifepristonu+ 12 tab Misoprostolu. Cena to 390zł, mozliwa jest wysylka kurierska lub poczta polska lub odbior osobisty! Moj numer to 66314trzy828. Polecam!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-08-14 16:42:53

re: Nimfomania – chorobliwe pragnienie zbliżeń

Wpiszcie na youtube "demony seksu" i nagranie z egzorcyzmu i wywiad z ks.egzorcystą.. to może otworzą Wam się oczy....

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Czarna Pantera
(Ocena: 5)
2015-07-15 19:56:13

re: Nimfomania – chorobliwe pragnienie zbliżeń

Jestem nimfomanką odkąd pamiętam i uwielbiam to! To dar i trzeba go docenić! Po cholerę mi stałe związki, lepszy jest sam seks z kim się chce i ile się chce

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Silna666
(Ocena: 5)
2016-02-19 00:55:10

Zgadzam się z Tobą :) Nie jesteś sama! ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-07-12 17:08:31

re: Nimfomania – chorobliwe pragnienie zbliżeń

wszyscy faceci powinni zachorować na ta chorobe

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-07-12 17:06:33

re: Nimfomania – chorobliwe pragnienie zbliżeń

najlepiej kupcie sobie zwierzatko

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Edyta
(Ocena: 5)
2015-06-17 01:26:52

re: Nimfomania – chorobliwe pragnienie zbliżeń

To żadna choroba! Leczyć powinni się ci, którym się nie chce tego robić! Ja lubię i kocham się ruchać, kukurydzy kolbę, na pieska, na wydrę, w paszczę, w pipu, w pupę, 3 palce, penisa aż po same jaja. Kuba wie jak mnie je3ać!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Silna666
(Ocena: 5)
2016-02-19 00:55:50

Gdzie znalazłaś takiego faceta????

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
inn_nph
(Ocena: 3)
2015-03-06 12:12:07

re: Nimfomania – chorobliwe pragnienie zbliżeń

Według mnie to kolejny przejaw dyskryminacji. Dlaczego kobieta, która pragnie zbliżeń równie często co mężczyzna jest uważana za nimfomankę, a on nie? Oczywiście, kobiety przecież nie powinny mieć pragnień. Osobiście uważam, że kobiety wcale nie muszą być grzeczne. Natomiast koniecznym jest, żeby uświadomiły sobie, że ich pragnienia nie są złe.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Iwona
(Ocena: 4)
2015-03-16 09:14:38

Czy wszystko od razu musi być dyskryminacją? Z feminizmem też nie można przesadzać bo zabrniemy w ślepą uliczkę. Artykuł odnosi się do skrajnejnej i nadmiernej potrzeby seksu, która u mężczyzna nosi nazwę "satyriasis" a u kobiet "Nimfomania". Nikt nie powiedział, że kobieta nie może pragnąć zbliżeń równie często co ZDROWY mężczyzna. Czytajmy proszę ze zrozumieniem i nie dopowiadajmy sobie czegoś czego nie ma tylko po to by udowodnić jaki świat jest niesprawiedliwy dla kobiet.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Michał
(Ocena: 5)
2015-04-12 14:51:24

Kobietom się wydaje że samo bycie "facetem" to upraszcza życie, nie ma czegoś takiego jak sex bez zobowiązań nawet zapłata za sex jest zobowiązaniem zapłaty :P, za kasę możesz sobie kupić sex i spokój a jak nie płacisz to masz "zobowiązania" takie czy inne... Oszust Matrymonialny wg słownika to forma męska nie ma "oszustek matrymonilanych"? Idź tam zgłoś dyskryminację... W dupach się przewraca chciało by się mieć jabłko i zjeść jabłko.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
kaśka artyouready
(Ocena: 5)
2015-02-14 22:12:36

re: Nimfomania – chorobliwe pragnienie zbliżeń

szkoda mi takich dziewczyn, straszna choroba

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz