Jesteśmy biseksualistkami?

Biseksualizm jest wrodzony, o czym świadczą liczne badania. Już od ponad 50 lat, czyli od czasu, gdy pojawił się raport Alfreda Kinseya, wiadomo, że na sześciostopniowej skali określającej preferencje seksualne najmniej jest zer (stuprocentowych heteroseksualistów) i szóstek (stuprocentowych homoseksualistów), a najwięcej tych, którzy mają mniejsze lub większe preferencje biseksualne.
Jesteśmy biseksualistkami?
07.08.2008

Kobieca seksualność jest bardziej nieokreślona, związana ze światem emocji. Wielu seksuologów uważa, że kobieta jest biseksualna. Homoseksualizm kobiecy nigdy nie był naznaczony piętnem, tak jak męski. W wielu kulturach Wschodu kontakty lesbijskie były wręcz zalecane – kobiety miały sypiać ze sobą, by wyćwiczyć się w sztuce miłości, aby potem mężczyzna na tym skorzystał. Nawet teraz, dwie kobiety trzymające się za ręce na ulicy nie wywołują wielkiego zainteresowania. Dlatego homoseksualizm kobiecy jest łatwiejszy do ukrycia.

Okazuje się, że kobiety niezależnie od zadeklarowanej orientacji seksualnej reagują w porównywalny sposób na sceny miłosne (oglądane na filmie pornograficznym) z udziałem par homo- i heteroseksualnych. Uznano, że reakcje mężczyzn i kobiet diametralnie się od siebie różnią. Każdą płeć pobudzają zupełnie inne aspekty seksu - mężczyzn heteroseksualnych pobudzają tylko filmy z udziałem par damsko-męskich.

Biseksualiści mogą się wydawać wyjątkowo interesującymi partnerami. Kobiety biseksualne mają więcej cech męskich niż przeciętna kobieta, a mężczyźni biseksualni więcej cech kobiecych niż przeciętny mężczyzna. Dlatego znakomicie dogadują się z obiema płciami.

Nie można mylić biseksualizmu z homoseksualizmem. Jeśli ktoś tylko raz znalazł się w intymnej sytuacji z osobą tej samej płci (zdarza się to czasem, m.in. w okresie dojrzewania), nie oznacza to jeszcze, że jest biseksualistą. Dopiero gdy takie akty się powtarzają, niosąc ze sobą prawdziwe pożądanie i przyjemność, można zacząć tak myśleć. Może się też zdarzyć, że potrzeby biseksualne pozostaną jedynie na poziomie snów oraz fantazji i nie zostaną zrealizowane w rzeczywistości. Biseksualizm jest cechą wrodzoną, ale nie dziedziczną.

Osoby biseksualne to najliczniejsza po heteroseksualnej grupa. Według światowego raportu Durexa z 2003 roku, do odbycia co najmniej jednego kontaktu seksualnego z osobą tej samej płci przyznało się ok. 8% osób spośród 150 000 badanych z 34 krajów. Najwyższe wskaźniki, czyli 17%, dotyczą USA i Australii, 5% zanotowano w Polsce.

Polecane wideo

Komentarze (124)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 28.04.2016 09:27
Cześć Jestem dziewczyna , poszukuje kobiety energicznej i inteligentnej, która zadba o Mnie i o moje potrzeby sexualne ... w razie zainteresowania prosze o odpowiedz :)
odpowiedz
Podpis... (Ocena: 5) 08.02.2015 17:12
Jestem chłopakiem.mam 14 lat i prawdopodobnie jestem bi ale z przewagą na hetero :*
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 06.08.2011 23:31
Mam 15 lat i jestem Bi. Chłopcy interesują mnie jeszcze ale nie wyobrażam sobie związku z chłopakiem. Teraz wolę dziewczyny ^^ Mmm... całowanie dziewczyna z dziewczyną... Czy jest coś przyjemniejszego ? Hehe :D
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 24.10.2009 23:23
:D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.08.2009 18:20
mam 15 lat, mam dziewczynę. to nie jest moja pierwsza. w 100% jestem bi.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie