DZIEWICA to dzisiaj najgorsza obelga?!

13 Czerwca 2010

Dawno minęły czasy, kiedy dziewictwo było powodem do dumy. Współczesne kobiety nie ukrywają, że seks „dopiero po ślubie” to już historia…

DZIEWICA to dzisiaj najgorsza obelga?!
>

Utrata dziewictwa to ważny moment w życiu każdego młodego człowieka. Psychologowie podkreślają, że okoliczności, w jakich dochodzi do pierwszego zbliżenia oraz wybór odpowiedniego partnera, są niezwykle istotne. Niestety, z najnowszych badań (przeprowadzonych na 51 tysiącach mieszkańców sześciu największych stanów Indii) wynika, że współczesne nastolatki decyzję o podjęciu współżycia podejmują pochopnie i… bardzo wcześnie. Co szokujące, aż 25% współczesnych piętnastolatek ma za sobą pierwszy raz!  

W obliczu tych statystyk nie powinny dziwić wyniki badań opublikowanych przez kanadyjski "The Vancouver Sun". Okazuje się, że jedynie 8% ankietowanych kobiet uważa, że warto czekać z seksem do ślubu, a tylko 4% zdecydowanie deklaruje wstrzemięźliwość seksualną. Z kolei 87% respondentek nie widzi nic złego w utracie dziewictwa przed zawarciem sakramentu małżeńskiego.  

Jak tłumaczy prof. Samantha Breenan w "The Vancouver Sun", XXI wiek to nie tylko moment, w którym magia dziewictwa traci na znaczeniu. To moment, w którym powinniśmy odrzucić krzywdzące rozróżnienie na „dobrą dziewicę” i „złą dziwkę”, bo większości kobiet nie da się jednoznacznie przyporządkować do jednej z tych grup.  

Należy również pamiętać,  że dawno minęły czasy, kiedy stanowczo potępiano przedmałżeński seks, a dziewczyny, które straciły wcześnie cnotę, nie mogły znaleźć męża. Czyżby w dzisiejszych czasach określenie „dziewica” stawało się jedną z najgorszych obelg?  

Natasza Lasky 

Zobacz także:  

Kiedy pójść z nim do łóżka?

Na pierwszej czy trzeciej randce? A może z pierwszym razem warto nieco się wstrzymać? Rozwiewamy wszelkie wątpliwości. 

O co nie pytać facetów?

Wydaje Ci się, że ze swoim partnerem możesz porozmawiać o wszystkim? Grubo się mylisz! Oto 6 tematów, których powinnaś unikać dla dobra waszego związku!

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (274)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

ona
(Ocena: 5)
2013-06-10 16:59:42

re: DZIEWICA to dzisiaj najgorsza obelga?!

a ja mam 21 lat i jestem dziewica i dobrze mi z tym wiekszosc mysli skoro jestes dziwica ato jestes brzydka lub coś jest z tb nie tak wręcz przeciwnie ja nie narzekam na powodzenie ale jak narazie wole być sama wiem ze to jeszcze nie mój czas na to to jest tak zwany szacunek do sb samego :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-01-15 14:44:59

o matko macie problemy... my zrobiliśmy to po 12 miesiącach związku... 23 stycznia stuknie równo 3 lata od pierwszego spotkania... trochę kłótni po drodze, lepsze i gorsze okresy... a seks? pfff... jestem zaciętym monogamistą, ale nie nudziarzem w łóżku... nie trzeba się uczyć z 20-toma pannami żeby potem Tę Jedyną być w stanie zadowolić... kurrrestwu młodzieży dzisiejszej mówmy twardo NIE!! podpisano uRoCzY 20-latek ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-11-25 22:52:59

to ze 15 latka sypia ze swoim faceten nie oznacza ze sie puszcza jezeli ludzie sie kochaja to po prostu to robia.!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-04-19 20:44:06

a ja sie czuje gorsza

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-10-18 18:50:16

Dziewica to kobieta, która nigdy nie uprawiała seksu

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-08-24 13:29:43

niewiem kim i czym jest diewica???4

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-07-21 19:54:39

masakraa..;/ ja mam 18 i jestem dziewicą,a czuje sie z tym błogo;) bo wiem,że nie pójde z byle kim do łóżka.! czuje swoją wartość ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-07-07 18:08:58

ja tam do ślubu czekać nie chcę ale dopiero jak skończę 18 lat:) to mi się wydaje odpowiedni wiek na stratę dziewictwa...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-07-01 19:21:51

moi wszyscy znajomi wiedzą , że jestem dziewicą , a koledzy jeszcze do tego , że z pierwszy lepszym do łóżka nie pójdę i jakoś nie czuję się gorsza . ; ]

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-06-21 18:59:31

Ludzie bombardowani są z każdej strony seksem. Mam na myśli filmy, teledyski, a nawet książki. Seks staje się stopniowo częścią kultury XXI, pewnym wyrazem artystycznym, a tym samym stał się nam bliższy. Nie ważne czy tam się to podoba, czy nie seks towarzyszy nam każdego dnia i wzbudza nasze zainteresowanie jednocześnie nie budząc już kontrowersji. Mimo wszystko seks kojarzy nam się z dorosłością, z czymś czego rozkosz mogą odkrywać wyłącznie dorośli. Właśnie dlatego (i nie mówię tu wyłącznie o dziewczynach) nastolatkowie tracą dziewictwo znacznie szybciej, myśląc, że dzięki stosunkowi staną się dojrzalsi. A jednak są na tyle niedojrzali, żeby zrozumieć, że do takiego fizycznego wyrazu miłości najpierw trzeba dojrzeć psychicznie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz