Czy homoseksualne związki są lepsze?

07 Marca 2009

Ktoś by zapytał, jak to możliwe, że pary homoseksualne tworzą szczęśliwe i satysfakcjonujące związki? Przecież są takie rozwiązłe... Tym sposobem, osoba wypowiadająca takie zdanie powieliłaby stereotyp, który nie jest zbyt przychylny homoseksualistom. Jednak najnowsze badania rzucają cień na starą prawdę i dają nowe, całkiem świeże spojrzenie, na tematy męsko – męskie, męsko – damskie, damsko – damskie.

Czy homoseksualne związki są lepsze?

Do niedawna za wzór uchodziły pary heteroseksualne, przysięgające przed Bogiem, mające co najmniej 15-letni staż małżeński. Jednak świat pędzi do przodu. Zmieniają się obyczaje, poglądy na różne sprawy, w tym też te związkowe. Skoro pary heteroseksualne stawiano za wzór, to analogicznie, związki homoseksualne były wręcz napiętnowane.

Zwykło się mawiać, że homoseksualiści to wynaturzeni zboczeńcy, a ich relacje to farsa. Nawet nie stały obok takiego „prawdziwego” związku. Najnowsze badania, które przeprowadziła profesor psychologii z University of Vermont, Sobdra E. Solomon, zmieniają pogląd i podważają przekonanie na temat szczęśliwości związków heteroseksualnych.

W ankiecie wzięło udział tysiąc par hetero- i homoseksualnych. Podczas badania zwrócono szczególną uwagę na takie życiowe i prozaiczne aspekty, jak: pieniądze, obowiązki w domu, seks.

Wnioski mogłyby potwierdzać przekonanie, że homoseksualni mężczyźni mają wiele cech kobiecych, a homoseksualne kobiety więcej cech męskich. To, oczywiście, twierdzenie bardzo na wyrost, niemniej jednak, coś w tym jest... Mianowicie, okazało się, że w związkach tej samej płci (czy to kobiet, czy mężczyzn) partnerzy równomiernie dzielili między sobą obowiązki domowe.

Zupełnie inaczej sprawa się miała w związkach przeciwnych płci, w których to kobieta dba o dom, pierze, sprząta, gotuje, inicjuje rozmowy i częściej odmawia współżycia. Z kolei mężczyzna heteroseksualny jest odpowiedzialny za finanse i unika szczerych rozmów.

Według badań, pary homoseksualne mają ze sobą lepszy kontakt. Więcej rozmawiają, wyjaśniają nieporozumienia, a także chętniej sobie wybaczają. Co więcej, choć odsetek nieporozumień w parach homo- i heteroseksualnych był zbliżony, to awantury, do jakich dochodzi w parach tej samej płci, są mniej destrukcyjne, a nieporozumienia działają oczyszczająco oraz poprawiają jakość relacji.

Powyższe wnioski mogą tłumaczyć inne badania, które mówią, że pary homo są mniej wybuchowe, agresywne i bardziej skłonne do kompromisów. Zupełnie inaczej, niż to się ma u par hetero, które eskalują konflikty.

Według naukowców, spięcia i jakość związku nie wynikają z tego, kto go tworzy. Problem polega na tym, że nie ma większego znaczenia, czy to pary hetero, czy homo, bo zarówno w jednych, jak i drugich powstają podobne problemy. Osoby żyjące z partnerem tej samej płci bardziej się jednak starają o to, aby ich związek był satysfakcjonujący. Dlatego też przy nieprzyjemnych konfrontacjach stawiają na humor i szacunek do swojego partnera.

Zobacz także:

Dlaczego kobiety nie lubią seksu oralnego?

Jak rodzi się kobiecość?

Kobiety fontanny - wszystko o kobiecym wytrysku

Borys Rząsa

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (187)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 2)
2017-08-15 22:38:32

Jak mozna robic cos wbrew naturze gdyby bylo to normalne to rodzilibysmysie jako obojniacy

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-06-05 08:20:28

Precz z sodomią. Precz od naszych dzieci. Precz z naszych ulic. Leczcie się. Pismo Święte mówi - Nie wejdą do Królestwa Bożego mężczyźni współżyjący ze sobą. Nawróćcie się. Kościół i Chrystus na Was czekają , ale skończcie z tym co przeklęte. Nie siejcie publicznego Zgorszenia. Daniel.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-02-07 22:48:05

no dokladnie to sama przyjemnosc :D moglabym to robic co dzien zajefajna sprawa i zaden facet nie dal mi takiej przyjemnosci a te kobietki niczego sobie :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-06-09 08:24:00

W sumie się zgadzam. Kto inny lepiej wie, czego pragnie kobieta, jak nie druga? Związki par tej samej płci są trwalsze, mocniejsze i głębsze, więc nie dziwcie się prawdzie, bo ona WAS zbawi:P Buziaczki dla wszystkich pań i panów:*:*:* Szczególnie tych pań na zdjęciu. Ach, aż miło popatrzeć:D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-06-09 08:18:00

Każdy człowiek jest inny i każda para także, niezależnie od płci. Wszystko zależy od uczuć, intencji i pragnień. Miłości życzę:P Jak najwięcej.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-29 19:34:00

[quote="Gosc"]walić w anal to radość ale nie dla dwuch osub bo guwno śmierdzi[/quote] proponuje słownik ortograficzny i poprawnej polszczyzny ;]

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-16 22:32:00

jestem chłopakiem homo i jest mi z tym całkiem dobrze. fajnie być tak wyjątkową osobą, choć to rujnowało moje gimnazjalne lata. były praktycznie same doły wywoływane przez oglądanie obmacywanych dziewczyn przez chłopaków z klasy i nie tylko. ale miło było popatrzeć na ciałka chłopaków w przebieralni :D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-04-14 19:13:00

[quote="Gosc"][quote][b]Gosc[/b] papilotki mam problem moj chlopak chce seksu analnego ja tez ale boje poniewaz mam owsiki i jak on mi wsadzi i wyjmnie z tylka to na czlonku zobaczy jakies male biale niteczki i sie przerazi wstydze sie tego problemu .... [/quote] wydlub je xD[/quote] haha dobre bys nie jadla tyle slodyczy to bys nie miala owsikow ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-04-11 15:44:00

co za pieprzenie! każdy związek jest inny i statystyka na ten temat to nonsens. ==

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-04-08 15:11:00

No moim zdaniem to przesada w koncu jak sa homo nie robie nic złego to czemu maja nie byc co was to obchodzi ze sobie w dupe wsadzaja ludzie hetero tez anal uprawiaja a jak jest in dobra tak jak jest to niepowinno to nikogo obchodzic

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz