Kategorie
 1. Papilot.pl
 2. >
 3. Związki i seks
 4. >
 5. Ciekawostki
 6. >
 7. Jak uprawiać seks tantryczny?

2009-12-02

Jak uprawiać seks tantryczny?

2009-12-02

W czasie zbliżenia tantrycznego uaktywniane są wszystkie zmysły, a główna rozkosz wprost eksploduje w głowie kochanków.

Jak uprawiać seks tantryczny?

Jak uprawiać seks tantryczny?

Jedną z największych zalet seksu tantrycznego jest fakt, że przyjemność czerpie z niego zarówno kobieta jak i mężczyzna. Na czym polega? Ogólnie na duchowym i cielesnym zespoleniu kobiety i mężczyzny. W czasie zbliżenia tantrycznego uaktywniane są wszystkie zmysły, a główna rozkosz wprost eksploduje w głowie kochanków. Stąd energia przenoszona jest na całe ciało, które kipi z rozkoszy. Jest to coś więcej niż zwykły seks – to doznanie na „wyższym poziomie”, dzięki któremu kobieta i mężczyzna mogą doświadczyć czegoś absolutnie niepowtarzalnego. 

Żeby zrozumieć istotę seksu tantrycznego, należy najpierw poznać definicję samej tantry. Jak podaje encyklopedia Wikipedia, to tradycja duchowego rozwoju oparta na filozofii niedualistycznej, uznająca, że wszystko, co istnieje, stanowi manifestację jednego bytu. Byt ten jest rozumiany najczęściej jako forma czystej świadomości (w buddyzmie tybetańskim jest to jedność świadomości i pustości). Tantra dosłownie znaczy „narzędzie służące do rozciągania (świadomości)”. I właśnie na tym bazuje seks tantryczny – na przekroczeniu jakichkolwiek granic, a przede wszystkim na wyzbyciu się wstydu. Specjaliści od seksu tantrycznego uważają, że tylko wtedy można osiągnąć rozkosz absolutną, wręcz kosmiczną. Dlatego tak ważne jest, żeby na tego rodzaju zbliżenie decydowały się osoby, których łączy miłość. Prawdziwa i głęboka miłość. 

W tantrze akcentuje się męskość mężczyzny, jego dominację, a nawet niszczycielską siłę. Z kolei kobieta jest boską matką – więc ich połączenie symbolizuje przenikanie się dwóch odrębnych, ale idealnie uzupełniających się natur. Podstawą w seksie tantrycznym jest medytacja, często połączona z jogą. Nie da się bowiem przeżyć kosmicznej rozkoszy bez uprzedniego zaangażowania ducha, który wysyła ciału liczne sygnały. Nawet jeśli nigdy nie medytowałaś i nie masz pojęcia, jak się do tego zabrać, nie przejmuj się. Nie chodzi tutaj o zaawansowane metody medytowania (choć te oczywiście podwajają rozkosz, jaką czerpie się z seksu tantrycznego). Chodzi po prostu o „przełączenie się” na wyższy, duchowy poziom. 

Wypróbuj kilka technik medytacyjnych, które pozwolą ci się przygotować do przeżycia ogromnej rozkoszy

- Wycisz się, skoncentruj na duchowej stronie swojej osobowości. Jeśli czujesz się pobudzona, podekscytowana i targają tobą sprzeczne emocje (płaczesz, za chwilę  śmiejesz się, wpadasz w złość i zadumę), lepiej odłóż  seks tantryczny na późnej. Kluczem do przeżycia kosmicznego zbliżenia jest spokój duszy, wyciszenie, odsunięcie od siebie problemów i trosk dnia codziennego, próba oderwania się od przyziemności.

- Medytuj z partnerem. Przed seksem tantrycznym zaleca się słuchanie spokojnej, relaksacyjnej muzyki, patrzenie gdziekolwiek przed siebie (po prostu w przestrzeń, żeby nie usnąć, choć oczy można mieć zamknięte), trzymanie się za ręce, czucie swojej bliskości, ale – co ważne – przed zbliżeniem powinniście powstrzymać się od namiętności, pocałunków, dotyków. Godzina spędzona w takim stanie zapewni wam wielką rozkosz w czasie seksu. 

Musisz zdawać sobie sprawę,  że czeka cię seks inny niż dotychczas. To zbliżenie nie ma nic wspólnego z seksem jaki uprawiamy na co dzień –  dlatego adorujcie swoją nagość, cielesność, szanujcie się, kochajcie, niech ten seks będzie swego rodzaju czcią, jaką sobie oddajecie. W seksie tantrycznym para powinna kochać się z otwartymi oczami, najlepiej przy zapalonych światłach. Chodzi również o celebrowanie każdego dotyku, muśnięcia, spojrzenia. Dlatego tak ważne jest skoncentrowanie się na grze wstępnej, która nie tylko może, ale wręcz powinna być przeciągana jak najdłużej. Jeżeli szukasz sposobów na urozmaicenie waszej gry przed współżyciem, koniecznie przeczytaj w osobnym artykule, jak to zrobić. 

W trakcie gry wstępnej wskazane jest, żeby kobieta i mężczyzna koncentrowali się na tych częściach i rejonach ciała, o których zazwyczaj na co dzień się  zapomina. U mężczyzn są to powieki, płatki uszu, wnętrza ud, dolna warga. A nawet jeśli w czasie normalnego seksu wydaje ci się, że nie pomijasz żadnej z tych części, decydując się na seks tantryczny, poświęć im znacznie więcej uwagi. Jeżeli pieszczoty warg polegają na zwykłym, aczkolwiek namiętnym i soczystym całowaniu, przed tantrycznym zbliżeniem skoncentruj się np. na jednej wardze. Ssij ją, całuj, pieść językiem. I patrz mężczyźnie w oczy. 

Niektórzy w czasie seksu tantrycznego wykonują mistyczne gesty o symbolicznym znaczeniu. Jest to między innymi subtelne przeciągnięcie opuszkami z samego dołu, czyli od miejsc intymnych mężczyzny, gdzie kumuluje się jego energia, przez brzuch i klatkę piersiową, aż do miejsca, gdzie znajduje się jego serce. Rozproszysz wtedy jego seksualną energię, a przede wszystkim – przeniesiesz ją z miejsc intymnych do serca. Specjaliści od tantry wierzą, że jest to symboliczne zespolenie uczuć z fizycznością mężczyzny – i, co ważne, w tym zespoleniu nadrzędną rolę spełnia kobieta, bo to ona jest pierwiastkiem łączącym albo przynajmniej powodującym mistyczne połączenie ciała i ducha. 

Potem, kiedy partnerzy czują  się gotowi, zaczynają się ze sobą kochać. seks tantryczny podsuwa specjalne pozycje, gwarantujące spotęgowanie przeżywanej przyjemności. Jak podaje portal dlaStudenta.pl, cztery główne, najczęściej praktykowane w seksie tantrycznym pozycje, to: 

1. Partnerka siedzi z nogami oplecionymi wokół pasa partnera, zaś on wchodzi szybkim ruchem raz w nią, a raz poza nią.

2. Partnerka leży na brzuchu z nogami lekko uniesionymi ku górze, partner trzyma ją za kostki i kochając się, pociera ręką jej szyję.

3. Partnerka i partner leżą na boku mocno do siebie przyciśnięci i podczas zbliżenia starają się  nie odrywać od siebie ud, pozwalając im ruszać się  w pulsacyjnym rytmie.

4. Partnerka podciąga swoje kolana i krzyżuje je na swoich piersiach, opiera stopy na pachach partnera i rozpościera rękami swe uda. 

Wiele osób zaznacza, że w seksie tantrycznym nie chodzi o sam moment seksu i szczytowania, ale o całą otoczkę wokół niego i moc, jaka wypływa z połączenia się kobiety oraz mężczyzny. Zbliżenie tantryczne sprawia, że seks zaczyna być wielkim wydarzeniem. Przeżywamy i doświadczamy go całym sobą, a nie tylko po prostu uprawiamy. I właśnie dlatego, że tak usilnie nie koncentrujemy się na orgazmie, ten przychodzi do nas ze zdwojoną siłą. A bardzo często nawet potrojoną czy... jeszcze silniejszą. Bo tantra uczy nas podejścia do całej sztuki kochania się. Wszystkie te elementy powodują, że intymność między partnerami nabiera coraz większej mocy, a co za tym idzie – daje mnóstwo satysfakcji i radości. 

Ewa Podsiadły   

Zobacz także: 

Wicca – religia kobiet 

Wicca to religia neopogańska, w której nadrzędne miejsce zajmuje kobieta. Hołduje zasadzie, że wszystkie nasze czyny wrócą do nas potrojone i zwraca uwagę na przynależność człowieka do natury. 

Hit: kwiatowa terapia 

Kwiaty mogą być świetne dla uzyskania równowagi psychicznej. Pomagają również w walce z własnym ciałem, poprawiając nawet efekty odchudzania.  <!--[if !supportLineBreakNewLine]--> <!--[endif]-->

Komentarze (113). Ocena artykułu 4.9 na 5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu (1-5)

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 1. Anonim (Ocena: 5) 2015-02-08 23:13:04 zgłoś do usunięcia re: Jak uprawiać seks tantryczny?

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Jak partner może trzymać partnerkę za kostki i jednocześnie pocierać jej kark? :D

 2. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 3. kekasih (Ocena: 1) 2015-02-04 22:04:24 zgłoś do usunięcia re: Jak uprawiać seks tantryczny?

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Artykuł żywcem przepisany z innego portalu. Prawda jest taka - żeby uprawiać z dobrym skutkiem seks tantryczny trzeba być do tego przygotowanym od lat , tak właśnie jak jest w kulturach wschodu bo tam od dziecka wpajają techniki medytacji która jest niezbędna do właściwego seksu tantrycznego. Bez takiego przygotowania ten cały seks tantryczny to jak lizanie lodów przez szybę. Mieszkałem parę lat w Indiach i tam to potrafią. U nas to nędzna imitacja tego seksu bo ci co niby uczą tego rodzaju seksu mają o tym pojęcie jak o drugiej stronie Jowisza.

 4. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 5. egoniusz (Ocena: 5) 2014-11-29 2:20:46 zgłoś do usunięcia re: Jak uprawiać seks tantryczny?

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  hehe jak czytam komenty..kretyni nic nie zrozumieli z tego artykułu..

 6. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 7. :)) (Ocena: 3) 2014-07-22 2:01:29 zgłoś do usunięcia re: Jak uprawiać seks tantryczny?

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  cóż wam mogę powiedzieć nich Ona powie .... niech mi nie stanie jeśli kłamię, będę wulgarny nieco ale 4 godzinne rżniecie, oczywiście z różnym natężeniem i szeregiem zmian, kobiecy wytrysk (przeżyłem naprawdę istnieje !!!) jazda absolutnie nie nadająca się do mieszkanek i hoteli, zdarte gardła ruina w sypialni, "jeżdżące" łóżko, szaleństwo,huragan, tysiące mrówek orgazm słyszalny w promieniu, potem mięśnie parę dni przypominają o ekstazie ...... i pół godziny omdlenia, kompletnego wyczerpania i szczęścia....nie miałem pojęcia ale jest to możliwe jest jeden warunek - dzikie wzajemne pożądanie, nieskrywana nieskrępowana chuć bezwstydna beż żadnych zahamowań ...Niepojęte a jednak. a spojrzenia i całe wstępy dużo wcześniej i po za łóżkiem próbujcie ale bez Pożądania nic z tego nie będzie ....

 8. Comodo (Ocena: 5) 2014-08-23 0:58:41 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Gdy kochasz ja..i pozadasz..to jest jak vulkan..Gdy kochasz.........naprawde!

 9. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 10. Knobi (Ocena: 5) 2014-07-18 16:03:29 zgłoś do usunięcia re: Jak uprawiać seks tantryczny?

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Sex tantryczny jest moze dobry dla mało wtajemniczonych, mega orgazm moze zagwarantować tylko mega rżnięcie a nie pocieranie sie udami, czy gapienie sie na siebie godzinami. A jak chcecie dzieciaczki naprawdę mocnych wrażeń to spróbujcie sztuczek z roztopionym woskiem na jajach albo "kidney punch" podczas sexu od tylu.

 11. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 12. Em (Ocena: 5) 2013-09-12 14:19:16 zgłoś do usunięcia re: Jak uprawiać seks tantryczny?

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  omg! artykuł nie jest doskonały, jedyne z czym sie zgadzam to że wiąze sie z medytacją i oddechem ale komentarze debilne

 13. Anonim (Ocena: 5) 2013-11-10 13:18:19 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  medytacja nie oddechy może aby się dotlenić i krew niosła szybciej do mózgu i po całym ciele dobre doznania..Chodzi aby partner czy partnerka skupiły się na tym co robią i oddali się całą duszą i ciałem a rozkosz będzie MEGA

 14. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 15. Rozbawiony (Ocena: 5) 2013-05-26 21:26:05 zgłoś do usunięcia re: Jak uprawiać seks tantryczny?

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Ten artykuł to jednym słowem to BZDURA Jak chcesz sprawić partnerce przyjemność, pamiętaj że jej ciało jest jak instrument, który trzeba dobrze nastroić: 1) naucz się kilku ogólnych trików 2) zadbaj o oprawę (muzyka, zapach, światło) 3) zrób jej dobry masaż gorącym, pachnącym olejkiem 4) Wiedzę teoretyczną (punkt 1) testuj w praktyce, bo każdy jest nieco inny Żadnego filozofowania, gapienia się w pustą przestrzeń itd.Bajki o trzymaniu się za ręce to opowiadają panienki, które w życiu nie miały porządnego orgazmu.

 16. Anonim (Ocena: 5) 2013-11-10 13:27:00 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  TO PRAWDA PISZĄ PANIENKI CHŁOPCY CO NIE UPRAWIALI SEXU......SEX TO JAK NARKOTYK CIĄGLE MAŁO. PO SEXE ZA GODZINĘ CHCE SIĘ POWTÓRZYĆ JESZCZE RAZ

 17. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 18. Księzniczka19 (Ocena: 5) 2013-05-25 9:26:16 zgłoś do usunięcia re: Jak uprawiać seks tantryczny?

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  no to nie wiedziałam, że uprawiam seks tantryczny. Może nie robimy jakiejś medytacji, ale jeśli chcemy tak się nacieszyć sobą to włączamy spokojną muzykę, jakieś kadzidełko. Jesteśmy spokojni. Przez cały czas patrzymy sobie oczy, tzn. jak on mnie tak całuje i dochodzę to mam zamknięte oczy, ale on patrzy na mnie. Ja też całuję jego całego i taka gra wstępna trwa nawet do 2 godzin a potem jeszcze seks. mmm uwielbiam to. :)

 19. Anonim (Ocena: 5) 2014-04-06 13:24:51 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  gratulacje zazdrosze

 20. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 21. Zakochany facet 30 (Ocena: 5) 2013-04-24 18:20:56 zgłoś do usunięcia Jak się jest naprawdę głęboko zakochanym

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  W sumie z tego artykułu najważniejsze tak naprawdę jest jedno z pierwszych zdań, które jest podstawą do osiągnięcia takiego poziomu zbliżenia nie tylko cielesnego ale i umysłowego. Kobietę i mężczyznę musi łączyć PRAWDZIWA GŁĘBOKA MIŁOŚĆ (uczucie). Bez tego jak wiem z własnego doświadczenia w związkach bez miłości i z taką miłością niestety nie osiągniecie czegoś takiego.

 22. Rozbawiony cd... (Ocena: 5) 2013-05-26 21:35:36 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Sam kiedyś w to wierzyłem... a fakty są takie że kobiety nie chcąc robić przykrości ukochanemu udają że było super i efekt jest taki że 1 na 3 ma orgazm od święta a 1 na 5 nie przeżyje go w ogóle

 23. Ja to Ty (Ocena: 5) 2014-03-15 9:11:37 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Nadzy wyzwoleni kochankowie ,orgazm sprawiony sami sobie, by dalej wspólnie przeżyć orgazm .

 24. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 25. Anonim (Ocena: 5) 2012-09-11 22:45:16 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Hehe najbardziej to się uśmiałam z waszych komentarzy :D zniszczyły mnie(3-cia ręka)!!! Ja tak myśle ze alladyna jeszcze przez te medytacje wywołacie a facet zaśnie! Ja stosuje inną technike: pare machów ziółka i tantra jak się patrzy i medytowac nie trzeba a doznania sa zajebisteee!

 26. andziablandzia (Ocena: 5) 2013-08-07 22:11:16 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  jest dokladnie tak jak piszeez, sex po trawie jest przezajebisty, w zasadzie jesli dobrze znasz partnera/partnerke to nawet nie musisz sie dotykac. mozecie nie wierzyc ale to działa :)

 27. Anonim (Ocena: 5) 2014-07-16 6:11:31 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  eee tam... Zdaje ci się bo się podniecasz że trawkę palisz. To jest autosugestia. Znam ludzi którzy twierdzą że seks pod wpływem alkoholu jest super, a wiadomo wszem i wobec że tak nie jest, ale tak gadają ci zaślepieni co nie dopuszczają wad stosowania swoich używek. Ja rzuciłem ten zielony syf dawno. Seks po trawie to kiepski pomysł. Ja wypróbowałem i niestety lepsze doznania mamy z partnerką na trzeźwo i dlatego ona już nie pali gdy mamy się kochać.

 28. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 29. Anonim (Ocena: 5) 2012-05-23 0:10:00 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Słaby lubi hardkorowy sex.

 30. waldek (Ocena: 5) 2013-08-09 10:19:17 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Trafna ocena !

 31. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 32. Anonim (Ocena: 5) 2012-04-08 22:22:20 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  trochę prymitywny ten artykuł

 33. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 34. Anonim (Ocena: 5) 2012-03-22 13:14:47 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Tutaj wpisz treść komentarza do Jak uprawiać seks tantryczny?...

 35. Podpis... (Ocena: 5) 2013-06-11 20:40:56 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Napisz komentarz...

 36. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 37. Anonim (Ocena: 5) 2012-03-21 18:58:34 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  a nie można po prostu na pieska?

 38. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 39. Anonim (Ocena: 5) 2012-02-27 22:22:37 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  świetnie napisany artykuł. ! seks tantryczny jest niesamowity. Można kochać się 2 godziny (jedna stała erekcja) i dostać mega orgazmu

 40. Anonim (Ocena: 5) 2012-11-20 15:31:57 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  2 godziny...? heh... Jak jestem najebany to 2 godziny luzem i jeszcze mogę. A normalnie to z półtorej i to na "jednym wdechu". A za chwilę znów mogę. A moja dziewczyna aż piszczy, tak jej dobrze. Nie mówiąc o tym, że później nie może się ruszyć przez 10 minut, bo taka jest rozmiękczona.

 41. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 42. Anonim (Ocena: 5) 2011-11-23 15:29:23 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  poza rama.pl są też inne strony...ta może fajna przez ciekawostki ale ćwiczenia Kegla zaczerpnąłem własnie z niej. I działa. Trochę to trwało , jakieś 3-4 tygodnie ale efekt jest super. W sumie to nie tylko moja partnerka skorzystała ale ja również. Kiedyś dołowało mnie ,że za szybko kończę i nad tym nie panuję.Czasem bałem się zbliżeń i tego ,że mi nie wyjdzie albo wyjdzie za szybko. Teraz ŻYJĘ !!!. Aż trudno uwierzyć ile daje wiara w siebie. Moja Pani też wyczytała cos dla siebie. Może nie jest to taki seks tantryczny ze świeczkami i tak dalej ale daje nam DUŻO więcej radości niź kiedyś.Polecam bo to nic nie kosztuje a efekty są.

 43. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 44. Anonim (Ocena: 5) 2011-11-15 19:01:23 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  moim zdaniem jet to do ....... wole pospolicie na pieska

 45. Anonim (Ocena: 5) 2012-08-21 18:35:51 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Boś zwykłą prostaczką ... pewnie lubisz też kaszankę, flaki i kiełbache wpieprzać przed pójściem do łóżka, pierdnąć se pod siebie i wierzyć w słuszność tylko tego co Ci powiedzieli w telewizji .

 46. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 47. Anonim (Ocena: 5) 2011-10-17 12:13:50 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  czasu na co ? jeśli na ćwiczenia to prawda....ja ćwiczyłem za radą rama.pl i powiem ,że działa...sam byłem zdziwiony :) i dużo lepiej nam teraz ze sobą . Nie chodzi wcale o technikę ale zniknął stres ,że coś się nie uda, że za szybko ...oczywiście dalej mamy "szybkie numerki" bo jak czasem człowieka najdzie to nic nie poradzisz ale dużo lepiej znamy swoje ciała i potrafimy czerpać więcej radości ze zbliżeń.

 48. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 49. Anonim (Ocena: 5) 2011-09-14 13:42:39 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Artykuł nie jest zryty, a technika faktycznie działa. Pomaga dopasować się partnerom i odkryć na nowo, minusem jest tylko potrzeba większej ilości czasu.

 50. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 51. Anonim (Ocena: 5) 2011-09-11 21:35:42 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  taaaaa...może i fajne, ale po godzinie trzymania się za ręce i medytacji najpewniej obudziłby się nasz synek i po kosmicznym seksie!

 52. Anonim (Ocena: 5) 2012-08-21 18:36:52 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Było się tak spieszyć z rozmnażaniem i bachorami? :D

 53. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 54. Anonim (Ocena: 5) 2011-09-09 16:15:34 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  artykuł zerżniety brzydko powiem z innej strony ;/ wstyd

 55. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 56. Anonim (Ocena: 5) 2011-09-09 14:57:36 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  a mi sie wydaje że żaden seks tantryczny czy kosmiczne pozycje kamasutry nic nie pomogą jeżeli partnerzy nie są dobrani ze sobą pod względem łóżkowym, czyli jeżeli zwykły seks Cie nie podnieca ze swoim facetem albo Twój facet nie podnieca sie podczas seksu to zwyczajnie nie rozumiecie sie w łóżku, nie podniecacie sie sobą. ja tak uważam

 57. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 58. Anonim (Ocena: 5) 2011-03-25 9:19:32 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Najlepsza jest kombinacja seksu sponton, szybkiego i tego tantrycznego. Ja tak mam. Najpierw szał i namiętność, szybki pierwszy raz, bo mój kochany wytrzymac nie moze i zanim zacznie juz konczy, a poźniej.........bajka.....odpoczywajac przed kolejnym razem piesci, glaszcze, ja zmykam oczy i odpływam. No i zaczyna sie seks tantryczny: drugi raz jest dluzszy, trzeci jeszcze dluzszy a jak sa kolejne to istna tantra :) A wszystko trwa 3-4h i najwazniejsze: podczas aktu mamy otwarte oczy: on bo lubi patrzec na moje cialo a ja na jego oczy, z ktorych wylewa sie :"kocham Cie nad życie" I jeszcze jedno: nie rozmawiamy podczas, owszem odglosy rozkoszy i wzywanie imienia Pana Boga na daremno ;), ale nic w stylu teraz tu, a teraz tu, co najwyzej: jeszcze!!! Ale sie nakrciłam!

 59. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 60. Anonim (Ocena: 5) 2011-03-14 11:57:19 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  "Jedną z największych zalet seksu tantrycznego jest fakt, że przyjemność czerpie z niego zarówno kobieta jak i mężczyzna." W przeciwienstwie do seksu Zachodniego, gdzie przyjemnosc czerpie tylko mezczyzna albo tylko kobieta.

 61. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 62. Anonim (Ocena: 5) 2011-02-09 23:51:07 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  taaaa partner trzyma partnerkę za kostki a trzecią ręką pociera jej szyję

 63. Anonim (Ocena: 5) 2013-01-03 18:31:20 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Dobre,super uśmiałam się do łez.

 64. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 • Komentarze strona 1 z 3
 • REKLAMA:
  Head of Sales Team: gracjan.chagowski@marquard.pl
  Manager ds. Sprzedaży Agencyjnej / Online: jaroslaw.grzywaczewski@marquard.pl
  Manager ds. Projektów Specjalnych: joanna.kopacz@marquard.pl
  Specjalista ds. projektów specjalnych online: aleksandra.aleksandrowicz@marquard.pl
  Traffic: aleksandra.pigula@marquard.pl
  Traffic: malgorzata.pigula@marquard.pl

 • KONTAKT Z REDAKCJĄ:
  ul. Wilcza 50/52
  00-679 Warszawa
  redakcja(at)papilot.pl
  tel: 692 460 196
 • popularne tematy:
  , , , , , ,

Wchodząc dalej oświadczasz, że masz ukończone 18 lat. Czy chcesz przejść dalej?

Tak Nie