Kategorie
 1. Papilot.pl
 2. >
 3. Związki i seks
 4. >
 5. Ciekawostki
 6. >
 7. Duża różnica wieku w związku – tak czy nie?

2009-11-16

Duża różnica wieku w związku – tak czy nie?

2009-11-16

Jest między wami 10, 15, 20 lat różnicy? Zobacz, jakie są zalety, a jakie wady bycia ze sporo starszym partnerem.

Duża różnica wieku w związku – tak czy nie?

Duża różnica wieku w związku – tak czy nie?

>

Mówi się, że miłość jest ślepa i nie obowiązują w niej żadne reguły. Albo że miłość jest, albo jej nie ma. Trudno się z tym nie zgodzić – bo miłość to tak specyficzne i wyjątkowe uczucie, że ciężko jest umieścić je w jakichkolwiek ramach. miłość nie wybiera, dlatego bardzo często zakochują się w sobie osoby, których pozornie nigdy nie powinno połączyć żadne uczucie. Nikogo zatem nie dziwi, gdy wiążą się ze sobą ludzie, których dzieli wiele lat. Ona ma 20, a on 30, coraz częściej 40… albo i więcej.

Duża różnica wieku między zakochanymi jeszcze jakiś czas temu była uznawana za niezręczną, zwłaszcza gdy facet wyglądał jak ojciec swojej dziewczyny. Tolerancja była znacznie mniejsza, dlatego za słuszną i dobrą uznawano różnicę wieku góra kilkuletnią. Ale dzisiaj, gdy po ślubie są 85-letni aktor, Andrzej Łapicki i 25-letnia znawczyni teatru, Kamila, nikt już nie mówi, że różnica może być zbyt duża. Mężczyzna jest coraz częściej starszy od kobiety już nawet nie o pięć, sześć, osiem lat (co również nie jest małą różnicą), ale o 10, 15, 20, 30, 40... I w dzisiejszych czasach nikogo już to nie dziwi. 

Dotychczas, gdy spotykano ludzi, między którymi była duża różnica wieku, wiele – zwłaszcza starszych osób – pytało, co może łączyć takie osoby. Najczęściej bowiem to mężczyzna jest tym starszym (choć bywa również inaczej. Jeśli jesteś w związku z młodszym, przeczytaj, jakie rozkosze na ciebie czekają). Wtedy ktoś może spytać, po co mężczyzna ustawiony, który młodość ma już za sobą, spotyka się z niedojrzałą dziewczyną, która dopiero poznaje uroki dorosłego życia? Niestety, dla wielu osób odpowiedź jest jedna: seks. Wiadomo, nie ma tym w dużej przesady, bo seks pomiędzy dojrzałym, świadomym swojej męskości oraz doświadczonym mężczyzną a młodą, atrakcyjną i szaloną dziewczyną może być niesamowity. Zresztą, specjaliści uważają nawet, że to właśnie duża różnica wieku jest gwarantem udanego życia seksualnego.

"Zbliżenie osób o dużej różnicy wieku może być niesamowitym i stymulującym doznaniem, zarówno dla jednej, jak i drugiej strony. Zalety można mnożyć, bo w tym „układzie” górą jest tak samo młoda kobieta, jak i dorosły mężczyzna" – tłumaczy dr Anna Chotecka, socjolog. 

Pomnóżmy zatem te zalety.

Przede wszystkim duża różnica wieku, która w żadnym stopniu nie przeszkadza partnerom, pokazuje, jak silne uczucie ich łączy. Bo tę różnicę można uznać za jakąś małą przeszkodę, którą już na starcie zakochani muszą pokonać albo przynajmniej się do niej dostosować. Dlatego jeśli mimo – powiedzmy – 20, 30 lat między partnerami (a więc różnych momentów w ich życiu), kobieta i mężczyzna świetnie się dogadują oraz czują się doskonale w swoim towarzystwie, to bardzo duży argument przemawiający za tym, że idealnie się dobrali. Taki start oznacza, że kobieta i mężczyzna naprawdę do siebie pasują. Bo już na początku związku akceptują swoje różne punkty widzenia, plany i poglądy na życie wynikające z różnicy wieku. To bardzo dobry prognostyk na ich – wspólną już – przyszłość. 

Więź łącząca partnerów w różnym wieku jest wyjątkowa również pod tym względem, że w takim związku jedna i druga strona dostaje to, co od dawna uznawane jest za typowo męskie oraz typowo kobiece. Za czym kobiety szaleją, a czego często nie mogą znaleźć w facetach? Przede wszystkim właśnie ta dojrzałość i wynikające z niej powaga, trzeźwość umysłu, głowa na karku i rozsądek. Niestety, mężczyznom w wieku zbliżonym do wieku dziewczyny bardzo często tego brakuje. Kobieta chciałaby przy partnerze czuć się pewnie, stabilnie, nie martwić się o to, czy jutro będą mieli za co opłacić rachunki. Już sama świadomość, że mężczyzna ma mieszkanie i stałą pracę (a nie np. dopiero kończy studia i prawdopodobnie zasili szeregi bezrobotnych) dla kobiety jest nie do przecenienia. I dlatego wiele pań celowo szuka partnera wśród starszych panów – a nawet dużo, dużo starszych. 

Dojrzały mężczyzna bardzo często sprawia, że kobieta całkowicie zatraca się w tym, co ich łączy. Dlaczego? To proste – starszy facet imponuje, a mężczyzna, który imponuje partnerce, zdobywa jej serce na bardzo długo. 

Wiele kobiet przyznaje, że już sam fakt posiadania starszego faceta działa na nie pobudzająco. Bo jest to partner, który wie, jak zdobywać i traktować kobietę. Po wielu latach porażek umie także docenić to, co w końcu zdobył. Przecież nie jest tak, że wolny 40-latek na pewno jest bawidamkiem i hulaką. Może po prostu jest wybredny – a wtedy tym bardziej warto w niego zainwestować. No i jeszcze jeden argument przemawia "za". Już o nim wspominaliśmy, ale podkreślimy go jeszcze raz – fizyczność, czyli udany seks, eksperymenty i wzajemna radość z odkrywania swoich ciał. 

My, w Papilocie, mamy jednak obowiązek, żeby być obiektywne. Dlatego czujemy się zobowiązane, żeby przedstawić ci również wady wiązania się z dużo starszym facetem. Bo i tych również często nie brakuje. Jakie najbardziej powinny cię zaniepokoić i na co powinnaś być wyjątkowo wyczulona, wiążąc się z dojrzałym facetem? 

Przede wszystkim już na starcie powinnaś zapytać samą siebie, czego szukasz w życiu. Być może dopiero odkrywasz uroki dorosłego życia i ani myślisz o ustatkowaniu się. Kochasz imprezy, swoje przyjaciółki, zakupy i flirtowanie – co oczywiście nie zmienia faktu, że za swoim starszym facetem szalejesz, jak być może za nikim innym przedtem. Pamiętaj jednak, że twojemu – bądź co bądź – ustatkowanemu mężczyźnie może się to średnio podobać. Warto już na wstępie poznać swoje plany i priorytety. Bo szkoda byłoby tego uczucia, gdyby po kilku miesiącach okazało się, że on chce ci się oświadczyć i mieć z tobą dzieci, a ty ani myślisz o byciu czyjąś żoną, o zostaniu matką już nie wspominając. Dlatego warto rozmówić się na początku albo przynajmniej dyskretnie upewnić się, że wasze spojrzenie na świat nie pochodzi z dwóch biegunów. 

Jeśli jesteś młodą dziewczyną, może ci przeszkadzać, że twój 30-, 40-letni partner nie ma ochoty pójść z tobą na imprezę. Albo że on coraz częściej woli zostać w domu niż kręcić się po mieście. I że nie potrafi znaleźć wspólnego języka z twoimi przyjaciółmi. Jasne, że są to kwestie dość istotne i bardzo często niewygodne – choć nierzadko bardziej dla niego niż dla ciebie. Facet, np. po 40. roku życia, może mieć także problemy zdrowotne. Nie jest już tak aktywny seksualnie jak kiedyś, może mieć nadciśnienie i wszystkie inne dolegliwości, jakie odróżniają chłopaka w wieku 20 lat od jego dwukrotnie starszego kolegi. 

Związki z dużo starszymi mężczyznami są wyjątkowe. Zawsze trzeba podchodzić do nich z nieco innym nastawieniem niż do relacji z równolatkiem. Są jednak jak inwestycja w przyszłość – i gdy kobieta oraz mężczyzna, nawet w skrajnie różnych momentach życia, idealnie się dopasują, istnieje ogromna szansa, że ich uczucie szybko nie zgaśnie. I tej optymistycznej miłosnej prognozy się trzymajmy. 

Ewa Podsiadły   

Zobacz także:

Rozpad małżeństwa – rozpoznaj sygnały! 

Koniec miłości, zwłaszcza małżeństwa, to moment bardzo ciężki i smutny dla partnerów. Są jednak takie znaki, które utwierdzą cię w przekonaniu, że naprawdę trzeba odejść.

Jak zapoznać ukochanego z rodzicami? 

Poznanie z rodzicami – jego czy twoimi – to zazwyczaj przełomowy moment w związku, który potwierdza, że jest między wami coś poważnego. Zobacz, jak zorganizować taki wieczór.

 

Komentarze (280). Ocena artykułu 5 na 5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu (1-5)

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 1. Anna (Ocena: 5) 2015-01-12 14:00:00 zgłoś do usunięcia re: Duża różnica wieku w związku – tak czy nie?

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  miłość to ściema, miłości nie ma...nie wierzę w taką miłość. Zostałam zraniona mam przykład i to wszystko co pani napisała się nie sprawdza.

 2. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 3. Anonim (Ocena: 5) 2014-01-18 23:48:39 zgłoś do usunięcia re: Duża różnica wieku w związku – tak czy nie?

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Mnie od zawsze podobali się dojrzali faceci. Kiedy mając 13 lat koleżankom podobali się piętnastolatkowie, ja rozglądałam się za takimi po trzydziestce. Później "odrzucałam" zaloty rówieśników. Jakoś nie wyobrażałam sobie związać się z takim młodym. Teraz, wiele lat później, nawet 35 letnia różnica wieku nie robi na mnie wrażenia. Pod warunkiem, że to kobieta jest młodsza.

 4. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 5. Anonim (Ocena: 5) 2013-11-17 10:45:14 zgłoś do usunięcia re: Duża różnica wieku w związku – tak czy nie?

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  czy to że jestem starsza od niego o 12 dni może być czym dziwnym?

 6. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 7. karin (Ocena: 5) 2013-10-15 2:41:49 zgłoś do usunięcia re: Duża różnica wieku w związku – tak czy nie?

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Mam 17 lat i poznałam mężczyznę w wieku 36 lat. Jakby to nie brzmiało mysle, ze to coś więcej. Obawiam się co powiedzą ludzie to może być dośc szokujące ale z drugiej strony nie potrafię o nim zapomnieć. Jesteśmy wobec siebie bardzo szczerzy. Znamy się kilka miesięcy i w sumie dopiero od niedawna czuje, że to ten. On nigdy nie miał zony, dzieci także dlatego sytuacja jest prostsza. Czy to może się udać? Czy warto zaryzykowac?

 8. mm (Ocena: 5) 2014-03-04 0:12:22 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Nie warto. Uciekaj od niego. Nie marnuj młodości. On jest wyrachowany.

 9. karin (Ocena: 5) 2014-03-21 19:15:14 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Myślę, że to złe słowo. Gdyby faktycznie to nie czekałby pół roku na pierwsze spotkanie, racja boję się że kiedyś będę załowac bo on sie zmieni itd, zostawiłam go a on stał się wrakiem człowieka być może brzmi to żenujące, może pomyslisz że zrobił to celowo ale jestem z nim 8 miesięcy i dzis juz tylko boję się że nie zaakceptują go moi rodzice a bardzo mi na tym zalezy. Dziękuje za Twoją odpowiedz ;)

 10. mm (Ocena: 5) 2014-04-09 21:56:45 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Byłam z kimś, z kim dzieliła mnie dokładnie taka sama różnica wieku i po prostu wiem, że nie jest to dobre. Różnice wychodzą po dłuższym czasie niż 8 miesięcy, które jesteście razem. Sama jak bym tego nie przeżyła to bym nie wiedziała. Rozumiem, że można się taką osobą szczerze zafascynować, ale po pewnym czasie po prostu różnice są za duże.

 11. mm (Ocena: 5) 2014-04-09 22:03:14 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Z doświadczenia wiem, że takich związków po latach się żałuje, a przynajmniej uważa za bezsensowne. Sama tak mam, ale jak ktoś nie przeżył sam to nie uwierzy.

 12. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 13. Anonim (Ocena: 5) 2013-06-27 17:14:49 zgłoś do usunięcia re: Duża różnica wieku w związku – tak czy nie?

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  w związkach z dużą różnicą wiekową zawsze jest dużo zastanawiania się czy to dobry pomysł czy bedziemy razem jak to wygląda.. ale wiecie co to sa zbędne pytania i nie potrzebne nie pewności jeżeli jedno drugie kocha i chce byc ze soba nie warto patrzeć na opinie osób trzecich bo to nam ma byc dobrze i my mamy być szczęśliwi :)

 14. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 15. Anonim (Ocena: 5) 2013-06-27 17:08:01 zgłoś do usunięcia re: Duża różnica wieku w związku – tak czy nie?

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Jestem w związku ze starszym mężczyzną od siebie o 16 lat. i powiem wam że taki związek bardzo dużo uczy ze spora różnica wieku mamy różne poglądy na życie i dzięki temu nie jest wcale smutno ale zgadzamy sie ze sobą. wiadomo trzeba iść czasami na kompromisy ja zawsze mówie masz pierszeństwo bo jesteś starszy :) ale w kożdym związku trzeba isc na kompromis to że ja mam 23 a on 39 lat wcale nie jest dla nas przeszkodą on ma dwie córeczki są cudowne i dogaduje sie z nimi bardzo dobrze akceptuja nasz związek :) gadanie że co ty robisz z tym staruchem albo pomysl co będzie za 20 lat czy tam 10.. co ma byc dalej to samo różnica wiekowa sie miedzy nami nie zmieni a miłości sie nie wybiera chyba najważniejszy jest wzajemny szacunek i zaufanie:) młodszy nie znaczy lepszy bo nigdy nie wiadomo jaki bedzie ten młodszy za 10 czy 20 lat może nas zostawic ablo zranic więc jest taka sama teoria. a przynajmniej wiem że nie szwęda się z kumplami po knajpach bo to już mu nie w głowie a za to ma więcej czasu dla nas :) a z wyglądu wcale nie widac różnicy wiekowej więc o tej różnicy wiemy w sumie tylko my :) Pozdrawiam wszystkich wiek nie ma znaczenia dla miłości to tylko liczba a serce się nie starzeje :)

 16. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 17. Anonim (Ocena: 5) 2013-05-17 7:22:54 zgłoś do usunięcia re: Duża różnica wieku w związku – tak czy nie?

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Witam ,ja mam 53 lata a mój facet 36 lat i nie wiem czy z tego związku coś będzie stałego,bardzo chciałabym żeby się udało ,ale boję się tej różnicy wieku w przyszłości

 18. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 19. saigoneko@gmail.com (Ocena: 5) 2013-03-18 15:49:27 zgłoś do usunięcia re: Duża różnica wieku w związku – tak czy nie?

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  witam Was serdecznie, poszukuję par z dużą różnicą wieku do programu TV. w razie zainteresowania, proszę o podanie numeru telefonu na maila. oddzwonię :)

 20. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 21. Anonim (Ocena: 5) 2013-02-05 22:08:42 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  ja mam 18 on 31 planujemy ze soba przyszlosc ale kazdemu to przeszkadza bardziej z mojej strony bo mama jest do niego strasznie uprzedzona z powodu gadania ciotki jaki to on jest zly bo ona zna go najlepiej nastawia kazdego przzeciwko nam. Chce zeby sie ulozylo cierpi na tym on i ja coo mam obic poomocy dodam jeszczeze wiek nie ma dla mnie zadnego znaczenia liczy sie uczucie a on zdnia na dzien pokazuje jak mu na mnie zalezy . Jak przekonac ich zeby go wkoncu zaakceptowali ? W koncu to przeciez moja sprawa z kim mam zamiar byc . Co o tym sadzicie?

 22. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 23. Anonim (Ocena: 5) 2012-11-26 20:24:47 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Międzu=y mna a moim kochanym mezem jest 13 lat, powiem jedno ta najlepszy facet pod słońcem

 24. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 25. Anonim (Ocena: 5) 2012-10-22 17:47:00 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Ja mam 19 ,a on 38 .Oboje stoimy za soba murem. Jest pieknie i mam nadzieje,ze bedzie caly czas.

 26. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 27. Anonim (Ocena: 5) 2012-09-22 16:19:27 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Ja mam 25 lat a mój partner 54 cudownie nam razem

 28. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 29. Anonim (Ocena: 5) 2012-07-22 17:03:40 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Moim zdaniem 10 lat to jest max. Więcej to juz przesada. Przynajmniej do związku, bo w przyjaźni itp to jak najbardziej

 30. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 31. Anonim (Ocena: 5) 2012-03-23 15:38:38 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Miedzy mna a moim chlopakiem jest 18 lat roznicy, on ma 41, ja 23. Jestesmy razem od 4 lat, kochamy sie, planujemy wspolna przyszlosc. Dzieli nas wszystko. Pocodzimy z roznych swiatow, mamy rozne spojrzenie nawet na najdrobniejsze sprawy. A mimo to pokonalismy intrygi znajomych, jego burzliwa przeszlosc i opor moich rodzicow. Milosc ze wszystkim sobie poradzi!

 32. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 33. Anonim (Ocena: 5) 2012-01-24 12:18:04 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Jestem z mężczyzną starszym o 15 lat i czasem mam wrażenie, że to ja jestem tą dojrzalszą stroną naszego związku. Zdradził, oszukał, zostawił, a ja głupia naiwna kochałam i pozwoliłam mu wrócić. Zmienił się, stał się lepszy. Związek jak z bajki, dosłownie. Spotkania, pocałunki, czułe gesty, wspólnie spędzony czas i nagle pojawia się jego zazdrosna córka. Po roku oboje inaczej patrzymy na świat i nie możemy się dogadać...

 34. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 35. Anonim (Ocena: 5) 2012-01-12 13:08:25 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Moj maz jest starszy o 10 lat,,,a kochanek o 15...

 36. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 37. Anonim (Ocena: 5) 2011-12-23 5:47:14 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Nikt nie jest zabawką, a jeśli ktoś kocha to wiek nie ma znaczenia. z własnego doświadczenia to wiem. Tylko może za mało wiem o życiu.

 38. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 39. Anonim (Ocena: 5) 2011-11-17 16:36:40 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  czesc osiem lat temu poznalam mezczyzne 20 lat starszego ja mialam wtedy 16 a on 36 spotykalismy sie przez 8 mies po czym on wyjechall do pracy za granice mialam czekac obiecywalam mu to. Niestety moj glupi mlodzienczy wiek zadzialal i zostawilam go zaszlam w ciaze z innym mam 4 letnia orke i cud sprawil ze nie dlugo wrocimy sie do siebie on mnie nadal kocha i wybaczyl mi moja niedojzalosc ja go tez i czekamz utesknieniem na jegi przyjazd teraz wiem czego chce bo MILOSC NIE ZNA GRANIC.

 40. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 41. Anonim (Ocena: 5) 2011-09-16 10:27:24 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Mam 28lat i cholernie pododba mi się 19-latek. Nie wygląda na tyle lat, tzn. wygląda na starszego. Za to ja wyglądam na swoje lata. Czy jest szansa, że coś między nami zaiskrzy? Fascynacja jest z też tej drugiej strony, czyli jego do mnie;-)

 42. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 43. Anonim (Ocena: 5) 2011-09-07 23:33:46 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Jestem z laską która ma 13 lat ja mam 27 co wy na to? ale piszcie szczerze. jcb4cx@vp.pl

 44. Anonim (Ocena: 5) 2012-01-16 10:51:35 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  nie boisz sie prokuratora ? jak dla mnie to troche chore. przepraszam, ale ja mam 26 lat. mam 12-letnia siostre i nie wyobrazam sobie, zeby byla ze starszym ode mnie facetem. Moim zdaniem, to moze gdybyscie spotkali sie za pare lat (niech przynajmniej skonczy te 16) to moze by cos z tego wyszlo. Choc wydaje mi sie, ze skoro dogadujesz sie z takim badz co badz dzieckiem, to sam nie jestes chyba zbyt dojrzaly

 45. Anonim (Ocena: 5) 2013-01-13 15:41:55 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  13-latka jest laską?facet jesteś chory psychicznie idz sie lecz i oddaj to dziecko rodzicom pod opieke jak bym był rodzicem tego dziecka to bym ci odcią fujare i wpie... w 4 litery!!!!zboczeniec życze ci żeby sie tobą zainteresowała prokuratura.

 46. Anonim (Ocena: 5) 2013-08-02 13:15:21 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Uważam ze to przesada!

 47. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 48. Anonim (Ocena: 5) 2011-09-05 9:57:19 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Witacie. Mam 28 lat i jestem w związku z facetem starszym od siebie o 20 lat. Przyznaję, że nawet nie śniło mi się, że moje serduszko zacznie właśnie dla Niego bić, ale stało się. Nie żałuję, jak na razie żadnej chwili jaką spędzamy ze sobą. Jest opiekuńczy, troskliwy, mądry, daje mi poczucie bezpieczeństwa.... a tego chyba najbardziej oczekujemy.... Nie wiem co przyniesie nam przyszłość, jak rozkwitnie dalej ta znajomość, czy też jestem świadoma, że może również się skończyć. Ale jestem dobrej nadziei. Czas pokaże. W każdym związku z różnicą wiekową ( większą, czy mniejszą ) są wzloty i upadki, piękne i słoneczne dni, oraz też deszczowe.... grunt to iść przez życie wspólnie z kimś kogo się kocha, pokonując trudności (razem), jakie życie czasem kładzie nam pod stopy. Ważne, by nie poddawać się i walczyć z wszystkich sił jakie się ma. ( Jeśli tylko to uczucie jakie wiąże oboje, jest warte poświęceń ) Rodzina - dzieci - owszem mają prawo mieć obawy co do mego związku, że jestem za młoda, czy on za " stary" ( jak to na ogół się, słyszy) ale uważam , że rozmowa, przedstawienie swoich racji, czy też poglądów na życie z osobą którą się kocha, po czacie może zrozumieją,że czujemy się szczęśliwi, mając tą jedyną , wyjątkową osobę blisko siebie. Nie zawsze układa się, tak jak byśmy chcieli, ważne by korzystać z życia ile się da, w końcu jest tylko jedno i do tego bardzo krótkie. Łapiąc tą chwile w swoje ręce, nie pozwólmy jej odejść..... Każda przeszkoda, każda trudność, każdy problem umacnia tylko więzi jakie łączą dwie bliskie osoby. Kocham go za to jakim jest człowiekiem, a nie za zawartość portfela, czy też dlatego,że wiele lat jest starszy ode mnie.... Kiedyś myślałam, że różnica jaka nas łączy szybko nas rozdzieli, czy to że sądziłam,że należymy do różnych światów ( on poukładany, wykształcony, dojrzały, stabilny, na poziomie,po przejściach... a ja bez planów na przyszłość, goniąca ciągle swoje marzenia, bez wykształcenia, stabilizacji....) ale byłam w błędzie, napędza moje akumulatorki tak mocno, że goniąc swe marzenia, wierzę że mam możliwość kiedyś by się spełniły......

 49. Anonim (Ocena: 5) 2011-09-06 3:11:26 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  witaj czy możesz napisać jak to wszystko się zaczęło ? czy to on podszedł do Ciebie , czy pytał twoich rodziców najpierw o zgodę ? jakie były twoje pierwsze wrażenia ? na wszelki podaję mój e-mail:baranto@op.pl ewentualnie napisz tutaj

 50. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 51. Anonim (Ocena: 5) 2011-08-27 13:26:44 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Wiek nie ma znaczenia, ja mam 30, moja partnerka 55 i jest ok

 52. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 53. Anonim (Ocena: 5) 2011-08-24 18:56:07

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Treść została usunięta przez moderatora

 54. Anonim (Ocena: 5) 2011-08-27 22:40:19 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Pomocy ... PONAWIAM PROŚBĘ !!!!!!

 55. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 56. Anonim (Ocena: 5) 2011-08-21 10:19:30 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  jesli Ci sie podoba to walcz o to, bo pozniej po jakims czasie mozesz zalowac ze nie sprobowales

 57. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 58. Anonim (Ocena: 5) 2011-08-21 2:45:00 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Witajcie mam dylemat ... podoba mi się dziewczyna, mam 26 lat ona 18... ma chłopaka, który ją kocha, ale ona już go nie ... z kolei podobam jej się , ale z drugiej strony nie chcę sprawić, by ich związek się skończył... po prostu czuję, że tak nie wypada.. co robić ? jestem w kropce nie miałem nigdy dziewczyny a od niepamiętnych czasów podobałą mi się POMOCY !!!!!!!!!!!!!!!!!!

 59. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 60. Anonim (Ocena: 5) 2011-08-08 10:32:58 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  witam ja lat 19 on 32 miedzy nami jest 13 lat roznicy jestesmy razem dwa lata, planujemy wspolnie zamieszkac i dziecko, chociaz jedno. wiec da sie byc szczesliwym mimo przeciwnosci losu bo taki zwiazek nie jest latwy, nie jest tak bardzo akceptowany przez spoleczenstwo jak zwiazek rowiesnikow ale jesli sie bardzo czegos chce i jest sie przekonanym w swoich uczuciach warto isc pod prad i dazyc do celu, walczcie o swoje szczescie nie patrzac na innych. Asia

 61. Anonim (Ocena: 5) 2011-08-19 21:00:56 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  nie patrz na środowisko ... nie słuchaj nigdy innych ludzi. Słuchaj swojego serca. Pozdrawiam serdecznie ! Trzymam kciuki !

 62. Anonim (Ocena: 5) 2012-01-16 11:46:38 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  swojej historii nie bede opowiadac, bo jest bardzo dluga.ale kazda historia jest inna i nie mowie, ze musi byc tak samo. trzeba po prostu na poczatku takiego zwiazku odpowiedziec sobie na pytanie, czego sie od zwiazku i faceta oczekuje, bo powiedzmy sobie szczerze-zwiazek nie polega tylko na dawaniu. w zwiazku kazdy powinien cos otrzymac. no i wlasnie tu rodzi sie pytanie: co chcemy od tego zwiazku? wiadomo, w facecie powinno czuc sie oparcie, akceptacje w tym co sie robi. facet powinien kobiete szanowac. powinna czuc sie przy nim wyjatkowa. kazdy ma rowniez inne priorytety. Moze Ty chcesz jeszcze sie wyszalec, skonczyc studia. on chce juz stabilizacji, cieplych kapci, zony ktora mu ugotuje obiad, urodzi dziecko. roznie w zyciu bywa. jak czytam twoj wpis Asiu, to mam wrazenie, jakbym slyszala siebie jakies 7 lat temu. dzisiaj wiem, ze kolejnosc byla nie ta. po szkole jest czas na samorealizacje, studia, przyjaciele, pasja. w rodzine i pieluchy zdazysz sie pobawic. ja zaluje, ze tak zrobilam, bo musialam szybko dorosnac. probowalam studiowac, ale wlasnie ten starszy facet sprawe mi troche pokrzyzowal :(. kobieta, ktora od razu garnie sie w pieluchy, nie bedzie za pare lat szczesliwa. bedzie sie czula niespelniona. mam przyklad mojej mamy, ktora na stare lata,zaczela realizowac swoje marzenia. wiedz, ze rodzina to duze poswiecenie, ale rodzice ktorzy zrobili cos dla siebie zanim te rodzine zalozyli, sa szczesliwszymi ludzmi. i zeby nie bylo, to kocham dzieci i chcialabym miec swoje, ale niestety stracilam zdrowie bedac w tamtym zwiazku. zadbaj o siebie najpierw, prosze

 63. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 • Komentarze strona 1 z 7