Kategorie
 1. Papilot.pl
 2. >
 3. Związki i seks
 4. >
 5. Ciekawostki
 6. >
 7. Swingowanie, czyli seks w większym gronie

2009-01-10

Swingowanie, czyli seks w większym gronie

2009-01-10

Jak to jest, że pary decydują się na seks z innymi parami? Co ich pcha w ramiona obcych osób? I wreszcie, czy wyzwolenie seksualne przynosi oczekiwane efekty?

Swingowanie, czyli seks w większym gronie

Swingowanie, czyli seks w większym gronie

Sprawy damsko-męskie przechodzą cały czas transformacje. To, co kiedyś mogłoby się nie mieścić w głowie, teraz jest na wyciągnięcie ręki. Coraz powszechniejsze staje się swingowanie, czyli seks par z innymi parami. Nie jest to wcale wynik zepsucia XXI wieku, bo zjawisko swingowania powstało w latach 60. i było efektem ówczesnej rewolucji seksualnej.

Moda na swingowanie dotarła do Polski stosunkowo późno, bo na początku lat 90. Wtedy zaczęły powstawać pierwsze kluby dla par, które zapragnęły seksu z innymi osobami. Według badań, na dzień dzisiejszy swinguje jedynie 1 - 4 proc. Polaków, ale osób zainteresowanych tą formą uprawiania seksu wciąż przybywa. Co najmniej 15 procent wyraża chęć swingowania.

Postanowiliśmy sprawdzić, czym kierują sie osoby „znudzone w sypialni swoim partnerem”. Pierwszym krokiem było wejście na portal internetowy zrzeszający swingersów. Musimy dodać, że właśnie Internet jest formą kontaktu dla takich osób. Tam się poznają, omawiają szczegóły spotkania, itd.

Wyszukaliśmy kilka par, z którymi chcieliśmy porozmawiać. Swingersi skorzy do spotkania nie byli. Najczęściej to zamożni ludzie, którzy chcą się trochę „rozerwać”, ale wolą pozostać anonimowi. W końcu Polska nie jest otwartym krajem na wszelkie odstępstwa od normy. Jednak się udało. Po żmudnych próbach, umówiliśmy się na trzy rozmowy.

Piotr i Anna są małżeństwem od 20 lat. Mieszkają w Warszawie, są przedsiębiorcami. Ona - wysoka, zadbana, stylowa, on - umięśniony, dobrze ubrany typ metro faceta. Pewni siebie, dobrze sytuowani, jeżdżą luksusowymi autami, mieszkają w segmencie na Żoliborzu. Jedyne, czego nie mogą mieć, to dzieci.

Początek był niewinny. Piotr zaczął się interesować tematem w tajemnicy przed Anną. Trochę się wstydził swoich fantazji. Nie wiedział, jak małżonka zareaguje na jego pomysł. W końcu, mimochodem, Anna dowiedziała się o „fantazjach” męża. Po długich negocjacjach uległa.

Ich małżeństwo przechodziło kryzys. Jak wspólnie twierdzą, za dużo pracy, za mało przyjemności. I jeszcze coś, brak budulca w związku, czegoś takiego, co by ich spoiło na wieki. Do wspólnego majątku brakowało dziecka. Adopcja nie wchodziła w grę.

Pozornie wydawało im się, że małżeństwo wychodzi z kryzysu. Dlatego umawiali się więcej i więcej, w pewnym momencie ich życie zaczęło się obracać głównie wokół spotkań z innymi parami. Doszło do tego, że oboje stracili kontakt z rzeczywistością. Dziś przyznają, że przesadzali. Zamiast wyluzowania, była zazdrość i wieczne awantury, a nawet groźba rozwodu. Ona jest typem wrażliwca, nie potrafiła się do końca otworzyć, obnażyć przed obcymi ludźmi. On nerwowy, wybuchowy, szybko się irytuje.

Wspólnie zdecydowali, że ograniczą spotkania z innymi parami, a nawet całkowicie je wyeliminują z życia. Teraz swingują raz na jakiś czas. Anna dodaje, że to głównie w celu zaspokojenia potrzeb Piotra. Zapytana przez nas, czy jest szczęśliwa, milczy, uśmiechając się dwuznacznie. Coś nam mówi, że szczęśliwa to była przed decyzją o swingowaniu...

Jak wynika z badań, swingują osoby na poziomie, dobrze sytuowane, zarabiające ponad przeciętną średnią. Zazwyczaj trzydziesto- i czterdziestolatkowie, biznesmeni, handlowcy, pracownicy agencji reklamowych. Takie zabawy wiążą się z kosztami - dojazdami, alkoholem, noclegami w drogich hotelach. Nie każdego na to stać.

Druga para to Aneta i Artur - małżeństwo z Gdańska. Akurat przyjechali do Warszawy na spotkanie w klubie dla swingersów. Zostaną tutaj cały weekend. Ona w wyzywającym stroju i makijażu, nieco obsceniczna, arogancka. On - wysoki, postawny, wydaje się szorstki i znudzony. Swingować zaczęli trzy lata temu, w momencie kiedy ostatnie dziecko poszło na studia i wyprowadziło się na swoje. Jak mówią, „to w nich drzemało od lat”. I nagle się obudziło. Z czasem odkryli też, że oboje są biseksualni. Ale z miłości i szacunku do siebie postanowili się nie zdradzać solo. Tylko wspólne zabawy wchodzą w grę.

Z racji, że oboje są bi, takich par też szukają. Nie chcą wdawać się w szczegóły. Artur pokazuje na zegarek, sygnalizując, że już powinni iść. Na koniec, oboje dodają, że taka forma uprawiania seksu i spędzania czasu bardzo im odpowiada i na pewno będą ją praktykować przez długie lata. Dla nich swing to sposób na życie – styl życia.

Zdaniem seksuologów, udział w spotkaniach w domach dla par to jedna z form zaspokojenia swoich seksualnych potrzeb, która, o ile nie dzieje się w wyniku przymusu, może przemóc na bardziej otwarte rozmowy z partnerem o seksie.

Spotykamy się też z Marią, która próbowała swingować ze swoim byłym mężem. Trwało to ponad rok. Ona nigdy nie pracowała, zajmowała się domem i dziećmi. To ona pierwsza zaproponowała Jankowi, byłemu mężowi, „spotkanie w większym gronie”. On z początku nie był zainteresowany, potem mu się bardzo spodobało. Maria była prowodyrką, chciała zobaczyć, jak to jest z kobietą. Dodaje, że nie jest biseksualna, to była zwykła ciekawość. Nie spodobało jej się, Jankowi przeciwnie. Tak bardzo, że rozbił swoje i inne małżeństwo. Po prostu nie był w stanie kochać się już z samą Marią.

Dziś Maria żałuje, że w ogóle kiedykolwiek o tym pomyślała. Ale, niestety, jest za późno na refleksje. Dodaje, że jeżeli kiedyś kogoś pozna, na pewno nie będzie praktykować swingowania, nawet jeśli partner będzie ją błagał i zapewniał, że to tylko jeden, jedyny raz.

„Swing zniszczył mi życie, straciłam męża, mieszkanie, samochód i środki do życia – rozdzielność majątkowa” - kwituje.

Zabawa w parach to balansowanie na granicy zdrowego rozsądku, uczuć wyższych i poczucia godności. Nie każdy jest w stanie obserwować, jak jego partner/partnerka uprawia seks z obcą osobą. Bo to, co jest w sferze fantazji, nie zawsze sprawdza się w praktyce.

Trzeba też pamiętać, że jeśli swingowanie dzieje się bez przyzwolenia obu stron w związku, może doprowadzić do jego rozpadu.

Komentarze (298). Ocena artykułu 5 na 5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu (1-5)

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 1. Paraswingersow z Wałbrzycha (Ocena: 5) 2015-06-15 6:52:03 zgłoś do usunięcia re: Swingowanie, czyli seks w większym gronie

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  No troszke ten artykuł jakby naciagniety, ale tez i prawdziwy,spotykamy sie juz tak od pewnego czasu. Pierwsze spotkanie bylo z kobietą, bylo milo i przyjemnie jednak zona okazala zazdrosc ale tylko dlatego ze znajoma sie zakochala we mnie,kontakt urwalismy. Teraz mamy trzy pary z ktorymi sie spotykamy od czasu do czasu i kazde spotkanie jest po prostu cudowne, taki sex to odskocznia od calej reszty, bez nuty zazdrości

 2. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 3. Anonim (Ocena: 5) 2015-01-04 8:10:36 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  dwie cipki poszukuje do sexu

 4. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 5. lilien (Ocena: 5) 2013-12-02 15:34:34 zgłoś do usunięcia re: Swingowanie, czyli seks w większym gronie

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  szczerze swing to bardzo niebezpieczna forma zabawy ale jeśli się bawi w jednym pomieszczeniu każdy widzi co robi druga osoba a jeśli np.twój meszczyzna pójdzie na papierosa do toalety gdy ty się bawisz z innym facetem a pobiegnie zaraz za nim inna kobieta to co wtedy nie masz pojęcia co oni tam mogą robic ,,,,czy nie złamali zasad zabawy ....itp.....kobiety niektóre naprawdę potrafią omamić faceta do tego stopnia ze na chwile zapomni o zasadach a potem wychodzą z tego tylko awantury ,,,kłótnie itp......i zauważcie dobrze że na takich spotkaniach twój facet obcą kobiete traktuje o wiele lepiej niż ciebie na codzien :((((((lepiej nie experymentowac w swingu bo potem zaczynają się opcje tajemnic przed sobą facetowi za pewien zachce się spotykać za plecami żony itp

 6. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 7. wiesław z Poznania (Ocena: 5) 2013-09-21 12:47:34 zgłoś do usunięcia szukam ciekawej kobiety świadomdj swojej seksualności

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  proszę o kontakt mailowy teteatetewk@wp.pl

 8. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 9. domen (Ocena: 5) 2013-03-21 16:22:46 zgłoś do usunięcia seks

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  mam19 lat i szukam seksownej dziewczyny.wpisujcie sie

 10. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 11. domen (Ocena: 5) 2013-03-21 16:20:52 zgłoś do usunięcia seks

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  akurat znam się na tych sprawach.

 12. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 13. domen (Ocena: 5) 2013-03-21 16:19:24 zgłoś do usunięcia seks

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  kórwa pedofilizm

 14. kutas (Ocena: 5) 2013-08-22 20:59:44 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  naucz sie matole ortografii

 15. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 16. Anonim (Ocena: 5) 2013-02-09 12:54:31 zgłoś do usunięcia re: Swingowanie, czyli seks w większym gronie

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Facet który oddaje swoją kobietę w obce ręce jest świadomy tego że nie potrafi jej dogodzić !!! Tylko pizduś odda swoją kobietę jakiemuś dewiantowi

 17. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 18. 123 (Ocena: 5) 2013-01-04 15:22:49 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  a my sie ruchamy całom wioskom razem z ksiedzem i jego owieczkami i jest super hiper

 19. Anonim (Ocena: 5) 2013-01-30 13:48:51 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Swingowanie i ten caly szajs rozbilo mi rodzine i zniszczylo totalnie zycie. Okazalo sie, ze zona na dlugo przed slubem zabawiala sie w ten sposob i oddawala sie seksualnym uciechom w wiekszym gronie osob starannie oklamujac rodzine i najblizszych. Dopiero po czasie wyszly na jaw jej klamstwa, kombinacje i wiele innych, przerazajacych spraw. Zona okazala sie rowniez narkomanka, alkoholiczka i zlodziejka... Wielokrotnie usuwala ciaze powstale z przypadkowymi partnerami ktorych widziala tylko jeden raz w zyciu. Jaki tego jest final...? Zostala po tym tylko rozbita rodzina, jej kolejne zniszczone malzenstwo oraz dwojka malych, niczego niewinnych dzieci ktore "mamusia" zabrala do swego nowego "domu" w ktorym mieszka w wiekszym gronie dewiantow emocjonalno-seksualnych, gdzie odbywaja sie regularnie orgie a dzieci slysza wieczorami jak "mamusie" obrabia kilkunastu partnerow naraz i po kolei... Jej nowy "partner" a mowiac wprost alfons, czerpie z tego spore korzysci majatkowe a ona szczyci sie tym, jest bardzo dumna i uwaza, ze jest szczesliwa bo zawsze chciala to robic. Dla mnie takie cos to powazna choroba psychiczna ktora wymaga zdiagnozowania i leczenia oraz separacji takich osob zeby nikogo nie krzywdzily i nie mogly "zarazic" innych takim stylem zycia. Zatem przemyslcie wszyscy swoje decyzje x-razy zanim popelnicie blad ktorego nie bedzie mozna ani naprawic ani cofnac czasu... Czasem chec zrealizowania fantazji jednego z partnerow moze zniszczyc wszystko co druga osoba chciala dac najlepszego swojej ukochanej osobie a konsekwencje moga sie ciagnac latami i wyrzadzic wiele strat, zwlaszcza gdy uwiklane sa w to dzieci. Miejcie to na uwadze...

 20. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 21. Anonim (Ocena: 5) 2012-05-30 21:48:40 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  mój 58 letni małżonek znalazł sobie 40 letnią kobietę do swingowania. Twierdzi że jest ona bardzo chorą osobą z nowotworem układu krwiotwórczego. Brzydzę się nim, biorę rozwód. Żałuję że urodziłam mu dzieci, bo one zasługują na dobrego ojca i szczęśliwą rodzinę. Zresztą on całe swoje życie nie interesował się odczuciami osób mu bliskich. Majowy weekend spędzili na grupowym wyjeżdzie w Szczyrku. Wydaje na to wszystkie swoje oszczędności.

 22. Anonim (Ocena: 5) 2012-08-25 18:29:56 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  jezeli robi to bez ciebie to cie poprostu zdradza a swinguje...nie myl pojec:)

 23. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 24. Anonim (Ocena: 5) 2011-12-22 17:22:42 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  ciekawe spojrzenie na swing jest w Pamietnikach Swingersow pamietnikiswingersow.blogspot.com

 25. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 26. Anonim (Ocena: 5) 2011-12-20 12:44:49 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Kobieta ktora sie na to decyduje ma nature kure**** i sie po prostu puszcza , a fecet jak to facet wszzytsko by ru*** co nie spieprza na drzewo , siwta schodzi na psy

 27. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 28. Anonim (Ocena: 5) 2011-12-19 17:58:40 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  jesteśmy z żoną od 5 lat razem swingujemy od trzech ale tylko raz w roku .wybieramy sobie śliczna parę oboje też jesteśmy atrakcyjni. na razie przynosi to tylko pozytywne reakcje.najważniejsze to nie zatracić się w tej formie sexu i umieć sie cieszyć sobą na codzień

 29. Anonim (Ocena: 5) 2012-02-28 20:29:36 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  wy sie poprostu qrwicie

 30. Anonim (Ocena: 5) 2014-05-11 0:41:34 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Taa, a ty jesteś gruby i zatracony w swojej religijności. Typowy Polaczek. Swinguje cały świat od wielu lat, tylko u nas woli się pieprzyć na boku za plecami i udawać świętego katolika. U nas zdrada jest na porządku dziennym i jest wszystko ok, ale swingowanie już nie? Dobrze robią swingując, a nie słuchając obłudnych debili, takich jak ty. Mieszkałem przez 3 lata w glasgow i zdecydowanie wolę styl brytyjski, tam single bzykają się na okrągło z różnymi partnerami, nastolatki z atrakcyjnymi fizycznie partnerami po 40, ludzie w związkach swingują z innymi parami czy pojedynczymi osobami i spełniają swoje seksualne fantazje. Polska to ciągle zaścianek Europy, gdzie rządzi wóda, zdrada, rozbijane małżeństwa, zaniedbane dzieci, najważniejsze jest jednak jak najszybciej i najbogaciej wydać córeczkę za mąż, albo ustawić synka przekrętami i wyzyskiem innych osób. Długo będziemy jeszcze zbierać plony postkomuny, gdzie przecież miało być tak dobrze. Polecam robić to co się chce i co was kręci, a nie słuchać głosów zapyziałych domatorów, dla których życie polega tylko na żarciu, pracy, śnie i prokreacji.

 31. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 32. Anonim (Ocena: 5) 2011-12-02 22:04:59 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  okropieństwo... nie potrafiłabym się dzielić facetem za żadne skarbyy...

 33. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 34. Anonim (Ocena: 5) 2011-10-16 14:34:47 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Ja swinguję z moim mężem od 7 lat (mamy 20 letni staż małżeński) Robię to wyłącznie dla niego, ale każde kolejne spotkanie znoszę coraz gorzej. Po wszystkim czuje się zgwałcona i sponiewierana. Szczera rozmowa nic tu nie pomoże, bo mój mąż przekonany jest o magicznej sile takich spotkań. Dla dobra wyższego tkwię w tym bagnie po uszy, miotam się emocjonalnie i bezradnie szukam pomocy u psychologów. Zatem przetrzegam; PRZED UŻYCIEM DOKŁADNIE SIE ZASTANÓWCIE!!!

 35. Anonim (Ocena: 5) 2014-05-11 0:45:04 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Zrobiłaś idiotyzm godząc się na to. Swingowanie jest dla odpowiedzialnych i wiedzących czego chcą ludzi. Ty taka nie jesteś.

 36. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 37. Anonim (Ocena: 5) 2011-08-20 23:15:27 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Nigdy się na to nie zdecyduję... ale jak innym pasuje i wszyscy są zadowoleni z zabawy to co mi tam, dla mnie to chore i glupota

 38. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 39. Anonim (Ocena: 5) 2011-04-10 11:59:33 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  my też spróbowaliśmy i powiem że było warto,a dlatego bo zrozumiałam że sex bez miłości jest do dupy,potrzebne jest wzajemne zrozumienie przytulenie.W takiej formie zabawy tego jak wiadomo nie ma.nie żaluje tego co zrobiliśmy,takie spotkanie wzmocniło tylko naszą miłośc

 40. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 41. Anonim (Ocena: 5) 2011-01-07 19:05:45 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  My również ostatnio spróbowaliśmy i uważamy że było warto, GORĄCO POLECAMY!!!

 42. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 43. Anonim (Ocena: 5) 2010-12-07 12:49:16 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  tak zgadza się jest bosko

 44. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 45. Anonim (Ocena: 5) 2010-11-14 18:57:35 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  świat spada na psy bo psy sie tak je*** typowe dla zwierzat, a gdzie sfera intymna tylko dla kochajacych sie malzonkow, jestem 5 lat po slubie mam 25 lat kocham swojego meza i ojca mojego synka i nigdy nie poszlibysmy w takie cos, moj maz mial przez 2 lata problemy w lozku i wyleczyl to inaczej a ja go kocham i caly czas czekalam, ale coz chcielismy zachodu to go mamy

 46. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 47. Anonim (Ocena: 5) 2010-10-08 16:18:12 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  a my robimy to jesteśmy szczesliwi,stanowimy związek od 18 lat pozornie nie "widać"po nas naszych zainteresowań.krytykujcie, wrzeszczcie, opluwajcie,a my mamy to w du...e.lubimy tą zabawę i już!!:))

 48. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 49. Anonim (Ocena: 5) 2010-10-05 17:53:14 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  to jest po prostu chore jestem z kims kto to przeszedł z lekka i czsami zadaje jej pytanie jak mogłas pozwolic na takie kure.......oczywiscie to wraca ale staram sie o tym nie myslec,po prostu Bóg stworzył a nie ma kto zabic,ogólnie powinni sie leczyc na głowe nie zdaja sobie sprawy co czynią guwno zawsze wypłynie na powieszchnie prędzej czy pózniej a jak im sie nudzi to mogą sobie flamastry w d...... wsadzac Dziękuje

 50. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 51. Anonim (Ocena: 5) 2010-02-03 21:36:55 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  „Papilocie! Mam 22 lata, za rok wyznaczoną datę ślubu.

 52. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 53. Anonim (Ocena: 5) 2010-02-01 18:29:57 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  „Papilocie! Mam 22 lata, za rok wyznaczoną datę ślubu.

 54. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 55. Anonim (Ocena: 5) 2010-02-01 18:26:38 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  „Papilocie! Mam 22 lata, za rok wyznaczoną datę ślubu.

 56. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 • Komentarze strona 1 z 12
 • REKLAMA:
  Head of Sales Team: gracjan.chagowski@marquard.pl
  Manager ds. Sprzedaży Agencyjnej / Online: jaroslaw.grzywaczewski@marquard.pl
  Manager ds. Projektów Specjalnych: joanna.kopacz@marquard.pl
  Specjalista ds. projektów specjalnych online: aleksandra.aleksandrowicz@marquard.pl
  Traffic: aleksandra.pigula@marquard.pl
  Traffic: malgorzata.pigula@marquard.pl

 • KONTAKT Z REDAKCJĄ:
  ul. Wilcza 50/52
  00-679 Warszawa
  redakcja(at)papilot.pl
  tel: 692 460 196
 • popularne tematy:
  , , , , , ,

Wchodząc dalej oświadczasz, że masz ukończone 18 lat. Czy chcesz przejść dalej?

Tak Nie