WASZE HISTORIE: Powiedziałam facetowi, że poroniłam. Tak naprawdę dokonałam aborcji...

17 Października 2016

Czy Alicja miała prawo do podjęcia takiej decyzji?

pigułka wczesnoporonna

Dla pewnych osób aborcja jest zabójstwem, a dla innych zabiegiem, na który decydują się w szczególnych sytuacjach. Istnieje też trzecia grupa. To kobiety przekonane, że pozbycie się dziecka stanowi ich prawo, niezależnie od okoliczności. W Polsce można dokonać  aborcji jedynie w kilku przypadkach, tzn. gdy zagrożone jest życie matki (bez żadnych ograniczeń co do wieku płodu), gdy poczęto je w wyniku czynu zabronionego (do 12 tygodni od początku ciąży) lub gdy zachodzi prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego uszkodzenia płodu albo nieuleczanej choroby stanowiącej zagrożenie dla jego życia. Można się jednak domyślić, że do aborcji dochodzi o wiele częściej. Kobiety usuwają ciąże w podziemiach aborcyjnych, za granicą, a niektóre zdobywają środki wczesnoporonne. Jeden z polskich dzienników donosił nawet, jak łatwo jest zdobyć taką tabletkę.

O tym, że nielegalna aborcja wcale nie jest zbyt skomplikowaną sprawą, przekonuje Alicja (imię zmienione). Alicja nie chce zdradzać zbyt wielu szczegółów, ale zgodziła się opowiedzieć o swoim przypadku.

Zobacz także: Usunęła ciążę w 6. MIESIĄCU! Po latach ujawnia, jak wygląda tak późna aborcja...

 

Strony

Komentarze (19)
ocena
4.9/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2016-10-20 21:40:21

Tak czytam sobie te wasze komentarze i aż mi smutno. Mówicie o tym jak by to było usunięcie pasożyta. A przecież to mały człowiek. Dla mnie aborcja jest równoznaczna z morderstwem. A ta kobieta jest zwykłym mordercą.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-10-19 15:48:19

Nikt nie powinien zmuszać kobiety do rodzenia dzieci jeśli ona nie chce. Jej sprawa i jej sumienie jak postąpiła, nie oceniam jednak powinna powiedzieć facetowi, że nie chce mieć dzieci bo on może mam nadzieje. Najlepiej jeśli jest tego na 100 pewna że nie chce dzieci to powinna podwiązać sobie jajowody, żeby nie musieć kiedyś jeszcze raz dokonywać aborcji.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-10-18 16:27:36

kobiet ma prawo decydować o swoim ciele, w tym w kwestii aborcji również. ale powinnaś powiedzieć partnerowi otwarcie ze nie chcesz mieć dzieci.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-10-18 23:10:40

O swoim, a nie o tym, które się w niej rozwija! Rozumiem prawo wyboru, jeśli doszło do zagrożenia życia, gwałtu... ale nic poza tym.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-10-18 12:35:42

to bardzo trudna kwestia, ja patrzyłam na to z drugiej strony: mój brat razem ze swoją narzeczoną wpadli, wiedziało o tym tylko kilka osób. on sam bardzo się cieszył na myśl o dziecku, ona płakała z rozpaczy.mój brat zaczął dopinać wszystko finansowo, układać im coraz bardziej życie-dziewczyna kilka dni przed tym, jak miała powiedzieć swoim rodzicom o ciąży, dziwnym trafem "poroniła". W tym poronieniu nic się nie trzymało kupy, więc nasza część rodziny doskonale wie, że po prostu ciążę usunęła, choć mój brat jest tak zakochany, że ślepo jej wierzy. Sytuacja trudna, uważam, że kobieta powinna mieć w tej sytuacji ostatnie słowo, bo to ona rodzi, ale powinno się chociaż przemyśleć i wziąć pod uwagę uczucia i opinię drugiej osoby. Bo nigdy w życiu nei widziałam mojego brata tak cierpiącego jak w tym okresie. Oni są wciąż razem, zaraz ślub, a rozmowa na temat życiowych priorytetów nie została podjęta, jednocześnie nie chcemy się wtrącać w ich życie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-10-17 16:56:14

Ja jestem za aborcją nawet " na życzenie" ale zastanawia mnie jedno. Dlaczego nie powiedziałaś o swoim stosunku do dzieci partnerowi? Dlaczego GO OSZUKUJESZ? Zmień faceta. Tak po prostu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-10-17 14:21:16

Skoro nie chcesz dzieci to czemu mu tego po prostu normalnie nie powiesz? Masz ponad 30 lat, jesteś z facetem pewnie dłuższy czas a zachowujesz się jak nastolatka. Nie musisz chcieć mieć dzieci, bo to jest twój wybór, ale partner powinien o takim czymś wiedzieć, bo to jest dość istotna sprawa.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 4)
2016-10-17 10:20:51

skoro jestes pewna że nie chcesz mieć dzieci to powiedz to narzeczonu przed ślubem, on się cieszył co oznacza że ich pragnie a Ty co po ślubie juz mu powiesz ze ich nie bedziecie miec ? Trochę mało odpowiedzialne , wydaje mi się że takie kwestie to sie ustala przed ślubem . Uważam też że żle postąpiłaś udając poronienie mogłaś na spokojnie porozmawiać z facetem powiedzieć co czujesz w związku z ciążą może inaczej by się to potoczyło

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Jajajaja
(Ocena: 5)
2016-10-17 10:06:12

Szkoda ze matki niektórych z Was nie wpadły na pomysł o aborcji...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-10-17 10:06:10

moze zamontowac wkladke ? albo cos bardziej dobitnego. Kazdy ma prawo wyboru nie potepiam bo to jej decyzja i jej sumienie. Zmuszanie kogos do bycia matka nie ma sensu albo sie chce byc albo nie i nikomu nic do tego. mysle ze dobrze zrobila , jednak klamstwo to zly ruch.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-10-17 14:34:31

To nie wiesz, że żadna metoda nie daje 100 pewności? (no oprócz sterylizacji).U mnie w rodzinie kobieta zaszła w ciąże pomimo stosowania wkładki i prezerwatywy przez jej męża.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-10-17 19:29:17

A byłaś z nimi w łóżku, że wiesz, że na pewno to stosowali? Większość się nie przyzna, że wpadła bo "poszła na spontana", tylko będzie wciskać kit, że pękła prezerwatywa czy coś takiego.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-10-17 09:30:51

niestety wiem, że na jej miejscu postąpiłabym dokładnie tak samo... Co nie zmienia faktu, że powinna powiedzieć partnerowi, że dzieci mieć nigdy nie chce i albo to zaakceptuje albo czas się rozstać.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-10-17 18:23:18

Ja też zrobiłabym identycznie. Żadnych dzieci! Ale facetowi powiedziałabym później, że jednak ulżyło mi po stracie dziecka, co oznacza, że nie chcę ich nigdy mieć. I kończymy związek.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz